Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Camping Franta - Chamonix
 Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III
 Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri
 Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!
 

Cartela Prepay Digi.Mobil.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4918 replies to this topic

#973
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,586
  • Înscris: 12.03.2006
Ok! Multumesc! Inteleg ca doar momentan, nu functioneaza transferul de credit?

Activarea internetului se face tot cu sms blank la 302? A ramas macar asta valabil? Sau...?

Edited by arab, 30 December 2015 - 13:23.


#974
mike77

mike77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 04.09.2008
Apropo mai sus am scris ca la cartela prepay noua, cumparata in 24.12.2015, am primit 6 luni valabilitate la credit si inca 6 gratie... Manualul de utilizare era o coala A4.

O alta cartela cumparata in 29.12.2015 are manual de utilizare stas... introdus in locasul special.. dar din pacate ACUM se ofera numai 3 LUNI valabilitate la credit si 6 luni gratie.

Ce parere aveti?

Edited by mike77, 30 December 2015 - 13:41.


#975
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,452
  • Înscris: 08.06.2005
Eu la cartela luata pe 24 aveam carticica frumos in locas, dar tot mi-a dat si manualul printat pe foaie. Nu am inteles pe moment pentru ce am primit o copie a manualului daca era deja inclus in pachet. Deci erau pachete la care lipsea.

Legat de valabilitatea creditului, cand am luat cartela am verificat si era valabil 6 luni (pana in iunie), am si facut screenshot. Acum dupa ce a fost activat numarul, nu si vreo optiune, imi zice ca e valabil pana in martie creditul, adica doar 3 luni.
Probabil era o eroare de afisa 6 luni, daca ne luam dupa manual e valabil doar 3 luni.
Iar cartela imi aparea initial ca e valabila pana in decembrie 2016, acum doar pana in septembrie.

Edited by deathnite, 30 December 2015 - 14:36.


#976
mike77

mike77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 04.09.2008
Tu cand ai activat numarul? Daca l-ai activat acum dupa Craciun, ai prins varianta redusa la 3 luni.
Eu la cartela aia am primit 6+6 luni... vlabila 1 an.

#977
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,452
  • Înscris: 08.06.2005
Am activat numarul pe 24 cand am luat cartela.
Ai verificat acum sa vezi daca intr-adevar iti mai arata 6 luni la credit si 12 pentru cartela?

Edited by deathnite, 30 December 2015 - 14:57.


#978
mike77

mike77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 04.09.2008
O sa verific.. Cartela aceia am facut-o cadou.
Eu am vechea cartela prepay. Acum cateva minute am incarcato online cu 1 euro.. am primit 6 luni valabilitate la credit, cartela expira in 25.12.2016.

Sunt curios daca se ating de valabilitate la schimbarea simului.. Azi merg sa-l schimb.

#979
mike77

mike77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 04.09.2008
Am mers degeaba.. Nu au simuri. :(

#980
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013

 mike77, on 30 decembrie 2015 - 16:31, said:

Am mers degeaba.. Nu au simuri. Posted Image
Trebuia sa suni inainte la departamentul de relatii cu clientii pentru o verificare de stoc.

#981
Salieri99

Salieri99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 28.02.2012

 VladutzU2013, on 30 decembrie 2015 - 17:38, said:

Trebuia sa suni inainte la departamentul de relatii cu clientii pentru o verificare de stoc.

Eu cand am sunat acum vreo luna sa deschid o sesizare pentru schimbarea unui sim defect, am intrebat daca poate sa-mi spuna daca au simuri pe stoc, sa nu fac drumul degeaba si mi-a zis ca trebuie sa ma duc sa vad, ca ei nu stiu.

#982
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013

 Salieri99, on 30 decembrie 2015 - 17:44, said:


Eu cand am sunat acum vreo luna sa deschid o sesizare pentru schimbarea unui sim defect, am intrebat daca poate sa-mi spuna daca au simuri pe stoc, sa nu fac drumul degeaba si mi-a zis ca trebuie sa ma duc sa vad, ca ei nu stiu.
Este posibil ca stocul sa poata fi consultat doar in punctele de prezenta.
Era util daca se putea verifica si telefonic.

#983
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,586
  • Înscris: 12.03.2006
Mna...ca am activat azi cartela sim luata acum cateva luni, in urma. Cum am si banuit, se activeaza pe sistemul cartelei vechi, cu credit 3 euro si valabilitate de 6 luni. Foarte bine, chiar ma bucur de asta.

Edited by arab, 30 December 2015 - 19:03.


#984
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

 Salieri99, on 30 decembrie 2015 - 17:44, said:

mi-a zis ca trebuie sa ma duc sa vad, ca ei nu stiu.
Dar ca au curent la sediu stiu? Apa curenta? Angajatii daca au venit la serviciu? Sau trebuie sa mearga cineva pana acolo sa verifice? Macar atat, daca o informatie simpla si esentiala, cum e existenta unui produs pe stoc, nu o pot oferi.

#985
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014
Reincarcarea online din digicare, functioneaza?

#986
mike77

mike77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 04.09.2008

 VladutzU2013, on 30 decembrie 2015 - 17:38, said:

Trebuia sa suni inainte la departamentul de relatii cu clientii pentru o verificare de stoc.

Am incercat asta dar nu au acces la aceste date.
Intre timp aproape de ora inchiderii am fost sunat sa merg ca au primit sim-uri si in sfarsit, mi-au inlocuit sim-ul.

Daca va intereseaza o sa va descriu ce am constatat eu.

1. Inlocuirea/schimbarea sim-ului se face gratuit cu un sim prepay nou, cu numar 0774..., ce in mod normal se cumpara cu 11-12 lei.
- s-a facut un proces verbal de inlocuire echipamente comunicatii,
- s-au introdus datele de pe sim-ul vechi respectiv sim-ul nou,
- pe sim-ul nou, numarul nou a fost inlocuit cu numarul meu vechi,
- sim-ul vechi a ramas fara semnal,
- creditul, valabilitatea creditului respectiv valabilitatea cartelei au ramas neschimbate 6 respectiv 6 luni.
2. Apelare si taxare inainte de activarea unei optiuni:
- pentru activare apel catre orice numar,
- apel catre *777 (relatii clienti) conectat roaming national NU FUNCTIONEAZA, conectat in reteaua Digi am fost taxat cu 1,5ct minutul,
- apel catre *1215 (verificare credit) conectat roaming national NU FUNCTIONEAZA, conectat in reteaua Digi am fost taxat cu 1,5ct minutul,
3. Apelare si taxare dupa activarea unei optiuni pe 3 luni:
- apel catre *777 (relatii clienti) conectat roaming national NU FUNCTIONEAZA, conectat in reteaua Digi am fost taxat din minutele nationale,
- apel catre *1215 (verificare credit) conectat roaming national NU FUNCTIONEAZA, conectat in reteaua Digi am fost taxat din minutele nationale.

#987
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,868
  • Înscris: 10.10.2011

 zappaf, on 29 decembrie 2015 - 10:36, said:

Cand "salam" a fost cel mai cautat pe internet e normal sa-ti placa reclamele gigi. Salam se asortează cu bashtanov.

Lasa, ca mai sunt si unii care declara in sondaje ca se uita numai la Discovery si de fapt nu se dezlipesc de Taraf. Dar cand nu esti in stare sa intelegi ironia si cand ai impresia ca gusturile tale sunt cele mai fine din Univers, ii dai inainte cu salam. Vezi, poate se asorteaza cu salata de boeuf stricata de la Telekom. Pofta buna. Posted Image

Edited by iRunaway, 31 December 2015 - 04:54.


#988
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

 DIGI_Helper, on 30 decembrie 2015 - 13:13, said:

Momentan functia de transfer credit este indisponibila.
Si dupa momentan cand va fi disponibila?

#989
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,108
  • Înscris: 26.02.2010

 arab, on 28 decembrie 2015 - 09:23, said:


Mai sa fie...intre 4,3 si 4,52 e diferenta mica? Cum reincarcarea se poate face si la 6 luni, valoarea in lei se simte un pic! Nu te imbogatesti, nici nu saracesti din asta oricum.

La alti operatori e cam batut in cuie un credit de 5 euroi sa zicem de exemplu.

Dacă și la 20 de bani te zgarcesti, no comment. Toată vara, euro a fost intre 4,4 și 4,45. În luna decembrie a crescut la 4,53. Probabil va mai creste euro, la 4,6-4,7 ca sa le dea bine în buget și sa creeze inflație. Asta e, dacă nu sunt investiții se umbla la cursul valutar.

Edited by aris86, 31 December 2015 - 08:35.


#990
Salieri99

Salieri99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 28.02.2012

 mike77, on 30 decembrie 2015 - 23:01, said:


Am incercat asta dar nu au acces la aceste date.
Intre timp aproape de ora inchiderii am fost sunat sa merg ca au primit sim-uri si in sfarsit, mi-au inlocuit sim-ul.

Daca va intereseaza o sa va descriu ce am constatat eu.

1. Inlocuirea/schimbarea sim-ului se face gratuit cu un sim prepay nou, cu numar 0774..., ce in mod normal se cumpara cu 11-12 lei.
- s-a facut un proces verbal de inlocuire echipamente comunicatii,
- s-au introdus datele de pe sim-ul vechi respectiv sim-ul nou,
- pe sim-ul nou, numarul nou a fost inlocuit cu numarul meu vechi,
- sim-ul vechi a ramas fara semnal,
- creditul, valabilitatea creditului respectiv valabilitatea cartelei au ramas neschimbate 6 respectiv 6 luni.
2. Apelare si taxare inainte de activarea unei optiuni:
- pentru activare apel catre orice numar,
- apel catre *777 (relatii clienti) conectat roaming national NU FUNCTIONEAZA, conectat in reteaua Digi am fost taxat cu 1,5ct minutul,
- apel catre *1215 (verificare credit) conectat roaming national NU FUNCTIONEAZA, conectat in reteaua Digi am fost taxat cu 1,5ct minutul,
3. Apelare si taxare dupa activarea unei optiuni pe 3 luni:
- apel catre *777 (relatii clienti) conectat roaming national NU FUNCTIONEAZA, conectat in reteaua Digi am fost taxat din minutele nationale,
- apel catre *1215 (verificare credit) conectat roaming national NU FUNCTIONEAZA, conectat in reteaua Digi am fost taxat din minutele nationale.

Mie mi-au spus ca au nevoie de sim blank pentru a-l putea inlocui pe-al meu (care este defect)...aveau sim-uri noi dar nu blank.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate