Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Camping Franta - Chamonix
 Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III
 Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri
 Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!
 

Cartela Prepay Digi.Mobil.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4918 replies to this topic

#991
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,368
  • Înscris: 16.04.2014

 biogood, on 31 decembrie 2015 - 08:25, said:

Si dupa momentan cand va fi disponibila?

De indata ce vor fi informatii in aceasta directie, voi reveni cu un reply.

 dan2014sv, on 30 decembrie 2015 - 22:51, said:

Reincarcarea online din digicare, functioneaza?

Da, functioneaza in regula.

#992
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,205
  • Înscris: 22.03.2008

 M0D3, on 29 decembrie 2015 - 10:19, said:

A fost ok la inceput parodia cu Belgravistanul, era ceva nou, amuzant... dar in timp s-a uzat, acum totul pare fortat, cocalaresc. Au muls destul chestia asta cu beneficiile fara numar in mirifica tara a vorbitorilor de bulgara si a "haurului" omniprezent, cred ca e timpul sa se pozitioneze pe un palier superior, sa se marketeze mai serios.
Mie mi se par foarte reusite reclamele de la Digi, mai ales asta care rulează acum la cartela. Mai penibile mi se par alea de la Telekom cu Mikey H si alea de la Vodafone cu "pic si poc astia",

#993
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,586
  • Înscris: 12.03.2006

 aris86, on 31 decembrie 2015 - 08:34, said:

Dacă și la 20 de bani te zgarcesti, no comment. Toată vara, euro a fost intre 4,4 și 4,45. În luna decembrie a crescut la 4,53. Probabil va mai creste euro, la 4,6-4,7.....
Nu ai inteles nimic! Spuneam ca tocmai am cumparat credit la 4,52. Doream sa subliniez faptul ca la o valabilitate a creditului de 6 luni, merita sa cumperi credit mult, cand euro e mai ieftin si atunci se simte. Vorba ceea...pic cu pic se face lacul!

Ce imi ofera mai mult RDS, daca ii cumpar creditul mai scump cumva?
Banii mei, nu te intereseaza pe tine, cum nici pe mine nu ma intereseaza de ai tai....!Posted Image

Si daca tot e numita reteaua saracului, sa treaca la tarifarea in lei, macar ei, ca la altii nu am pretentii, aia sunt straini de neam si tara! Poate la anul 2016 si LA MULTI ANI!Posted Image

Edited by arab, 31 December 2015 - 10:47.


#994
mike77

mike77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 04.09.2008

 Salieri99, on 31 decembrie 2015 - 10:30, said:


Mie mi-au spus ca au nevoie de sim blank pentru a-l putea inlocui pe-al meu (care este defect)...aveau sim-uri noi dar nu blank.
Asa mi-au spus si mie cand am fost prima data la un magazin RDS.
Acum insa am mers in alta parte, cu temele facuta si i-am explicat ce am citit pe forum, i-am lasat si un numar de telefon sa ma sune cand s-au lamurit si au primit sim-uri noi cu numar..
M-a sunat si m-am dus sa-mi schimbe sim-ul. Eu am fost primul client cu asemenea solicitare :)

#995
Salieri99

Salieri99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 28.02.2012

 mike77, on 31 decembrie 2015 - 10:52, said:

Asa mi-au spus si mie cand am fost prima data la un magazin RDS.
Acum insa am mers in alta parte, cu temele facuta si i-am explicat ce am citit pe forum, i-am lasat si un numar de telefon sa ma sune cand s-au lamurit si au primit sim-uri noi cu numar..
M-a sunat si m-am dus sa-mi schimbe sim-ul. Eu am fost primul client cu asemenea solicitare Posted Image

Sa inteleg ca ti-au facut un fel de portare? Mi-au spus si mie ceva de portare dar dupa ce s-au mai sfatuit mi-au spus ca portarea o pot face numai din alta retea.

#996
mike77

mike77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 04.09.2008
Da.. A luat un sim prepay dintre cele ce le vand cu 11-12 lei. A introdus pe calculator seria acelui sim plus datele sim-ului vechi, a completat o hartie pe care am semnato si gata am plecat cu acel sim nou. Inlocuire fara taxa.
Sim-ul vechi a ramas fara semnal.
Acasa am introdus sim-ul nou in telefon si totul e ok.

 deathnite, on 30 decembrie 2015 - 14:55, said:

Am activat numarul pe 24 cand am luat cartela.
Ai verificat acum sa vezi daca intr-adevar iti mai arata 6 luni la credit si 12 pentru cartela?
Cum spuneam am facut cadou acea cartela.. M-am interesat si intradevar au taiat 3 luni din valabilitatea creditului.. Acum expira in martie nu in iunie. :(
Eu insa am facut o miscare inteligenta incarcandu-mi cartela veche chiar inainte de a trece la cea noua, astfel am ramas cu valabilitatea pana in iunie. :)
Sper ca acum no se se atinga si de valabilitatea cartelei mele..

Apropo ati incarcat careva o cartela noua?
Ce valabilitate se primeste la 1 euro incarcat?

Edited by mike77, 31 December 2015 - 12:02.


#997
oltadi

oltadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 28.12.2004
Am luat si eu o cartela prepay Digi .  Am dat bip , deci am activat cartela  , am  format *110# si deja au trecut mai bine de 30 min si nu mi-au  trimis nici un mesaj de confirmare . Cat dureaza activarea unei optiuni la Cartela Digi ? Se pare ca nu-s unse bine angrenajele , merge tare greu sa faci  Haur cu Digi-li asta :)

Edited by oltadi, 31 December 2015 - 15:01.


#998
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,368
  • Înscris: 16.04.2014
@oltadi - Se cunoaste situatia (nu se primeste sms de confirmare). Imi poti comunica te rog in PM numarul de telefon prepaid pentru a verifica daca s-a activat optiunea.

#999
oltadi

oltadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 28.12.2004
S-a activat dupa 1 h cu 1 sms de confirmare de la 22600 impartit in 2 parti ,  de parca n-ar fi incaput toate caracterele intr-unul .

Probat reteaua de Haur , adica Digi :internetul mai bine nu-l ai ca te enervezi la cat de prost merge , tre' s-astepti mult si bine sa-ti incarce facebooku' sau un link de youtube .

Reteaua tot dispare si apare , ba n-o gaseste , ba o caut eu  , greu tare frate . In momentul in care scriu iar a disparut reteaua , a trebuit sa intru pe wifi sa instalez speedtest . UPDATE : o intrat in roaming , asta cred ca inseamna ca sunt pe vodafone acuma . Mda , poate se calibreaza pana la urma Posted Image . Incerc sa activez datele in roaming : nu merge . Habar n-am ce trebuie sa-i fac , parca erau 100 MB care pot fi consumati  . Sa inteleg ca nu pot activa datele pe roaming , am un S4 cu vreo 2 liniute .

Complicate-s caile Haurului . Acum sper macar ca vocea sa functioneze .

Speedtest : 0,86 - download ;  0,39-upload . A doua oara n-a mai mers : network communication issues . Locatia : Iasi , Pd.Piatra

Inca testez .

Edited by oltadi, 31 December 2015 - 16:51.


#1000
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Pot sa-mi pastrez numarul de la Orange prepay daca iau o cartela prepay de la Digi, cum se procedeaza, pot sa o command online si sa-mi vina acasa cum vin cele de la orange? Multumesc, poate ma lamureste Digi_helper!

Edited by scoty, 31 December 2015 - 18:38.


#1001
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013

 scoty, on 31 decembrie 2015 - 18:37, said:

Pot sa-mi pastrez numarul de la Orange prepay daca iau o cartela prepay de la Digi, cum se procedeaza, pot sa o command online si sa-mi vina acasa cum vin cele de la orange? Multumesc, poate ma lamureste Digi_helper!
Salut scoty,
Pentru a beneficia de o cartela sim prepay DIGI MOBIL numai prin punctele de prezenta RCS&RDS/DIGI se poate achizitiona.
Se poate face portarea din orange in digi prepay,aceasta tot in punctele de prezenta se efectueaza (in maxim 3 zile lucratoare).

#1002
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 08.03.2011
mergi in magazin, cumperi o cartela, vezi daca esti multumit de acoperire minute si internet ! Cind esti decis, mergi cu CI-ul si cele 2 cartele intr-un magazin si faci cerere de portare a numarului de pe Orange pe cartela de Digi

#1003
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Multumesc, pentru raspunsuri, asa ma gandeam si eu sa incerc intai o cartela ca am inteles ca reteaua digi are acoperire foarte mica si degeaba am 4 gb internet ca tot la cei 400 Mb ramana caci intru in roming national apropape peste tot, nu mai zic de vorbit, degeaba am nelimitat in retea (asa am si la Orange dor ca este mai scump) daca nu am retea. Probabil va fi convenabil daca mentin preturile sa-mi iau cartela digi cand vor avea acoperite (nu roming) la nivel de Orange!

#1004
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014
Si a portat cineva pana acum vreun nr prepay din alta retea peste un prepay Digi, dar sa ramana cu optiunea activata pe prepayul Digi?

#1005
totjealex

totjealex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 22.06.2014

 dan2014sv, on 31 decembrie 2015 - 19:54, said:

Si a portat cineva pana acum vreun nr prepay din alta retea peste un prepay Digi, dar sa ramana cu optiunea activata pe prepayul Digi?

Cum adica? Ceva nu se leaga. Cand te portezi in reteau digi vei avea optiunile disponibile in digi. Nu vei avea optiunile din Orange,Telekon sau Vodafone.

#1006
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014

 totjealex, on 01 ianuarie 2016 - 10:35, said:



Cum adica? Ceva nu se leaga. Cand te portezi in reteau digi vei avea optiunile disponibile in digi. Nu vei avea optiunile din Orange,Telekon sau Vodafone.

Am intrebat daca si a portat cineva Vreun prepay din alta retea peste o cartela prepay digi deja activata...mare chestie

#1007
totjealex

totjealex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 22.06.2014

 dan2014sv, on 01 ianuarie 2016 - 11:11, said:


Am intrebat daca si a portat cineva Vreun prepay din alta retea peste o cartela prepay digi deja activata...mare chestie
... Dar sa rămână cu opțiunea activa.....?

#1008
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014

 totjealex, on 01 ianuarie 2016 - 11:32, said:


... Dar sa rămână cu opțiunea activa.....?

Greu te prinzi. Are rost sa ma explic? Nu cred.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate