Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

FIFA 12 - impresii, patch-uri, tips

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#73
Spike20

Spike20

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 123
  • Înscris: 07.10.2009
Mie nu mi-a placut niciodata FIFA, am jucat si fifa 2011 desigur este o imbunatatire majora fata de ultimele versiuni dar parca nu are acelasi feeling si gameplay realistic ca PES, FIFA e prea mult mediatizat si are noroc de reclama multa de care beneficieaza si licentele bineinteles dar este cu mult sub PES

#74
daniel_p89

daniel_p89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 21.07.2011
Este vreo sansa ca FIFA 12 XBOX sa aiba AP 2.5 ?

#75
biker17

biker17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 15.09.2006
jocul mi se pare foarte bun, la prima vedere si anul asta e peste pes. o singura chestie nu-mi place: nu-mi mai iese nici un tackling in sensul ca nu te poti apropia deloc de jucator, parca ar fi 2 magneti care se resping. asta tinand cont ca nu aveam problema asta pana acum

#76
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008

 biker17, on 24th September 2011, 10:41, said:

nu-mi mai iese nici un tackling in sensul ca nu te poti apropia deloc de jucator, parca ar fi 2 magneti care se resping. asta tinand cont ca nu aveam problema asta pana acum

Nici eu n-am reușit,pot doar să chem un coechipier să-l deposedeze in timp ce stau ca prostu in fața lui.

#77
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006
Pai nu apasati pe butonul care trebuie. Apasa si tu pe ala care sutezi nu pe ala care pasezi...Si nu tineti apasat tot timpul butonul ca nu mai merge ca in Fifa 11 din cate am observat..

Edited by adrian81, 28 September 2011 - 14:04.


#78
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
Am căutat pe goagăl intre timp,auto tackle nu mai există,nu mai poți sa ții apasat un buton si să speri că va lua mingea. I like it  :coolspeak:

#79
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,426
  • Înscris: 04.08.2010
Bun impact engine, dar niciun referee engine... :(
Ma mir ca nu mi-a dat mie galben pentru hent... :lol:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BICa5AKihfI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Cipry7, 28 September 2011 - 14:56.


#80
bogdan_boss

bogdan_boss

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,456
  • Înscris: 08.02.2010
Sunt erori in joc, deh.. probabil ca odata cu aparitia unor astfel de miscari extrem de complexe, partea cu arbitrajul a cam ramas in urma ,se pare.. :confused:

Dar sa nu uitam ca in PES e o eroare si mai grava.. adica eu in jumatatea mea de teren, ca si in fifa, apesi D, nu se incarca puterea sutului si mingea e aruncata intr-o directie, cand apesi pe A, e clar, balon aerian lung (sau centrare, ma rog.), dar cand eram in careu, sau in afara lui, apasam tot pe D, se incarca puterea sutului, dar felul cum o dadea zici ca era centrare!! doamne si ce m-am enervat, m-am asigurat ca era butonul corect etc etc, nu stiu ce avea. La fifa ai o altfel de mobilitate, simti ca intri in joc, se vede diferenta intre echipe etc.

Acum achizitionez jocul, sa vad cum e.. :naughty: :naughty: :naughty:

#81
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Liga 1 in FIFA 12

#82
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,683
  • Înscris: 07.04.2010

 marius ro, on 19th September 2011, 07:57, said:

toate miscarile care le vezi in joc, sunt simulate prima data de jucatori adevarati...unii chiar cunoscuti
nici pe FAST nu te multumeste? eu zic ca e destul de rapid...in realitate nu se misca mai repede
pe mine ma deranjeaza enorm viteza foarte mica a paselor
in realitate nu sunt nici pe departe atat de lente pasele

foarte nesimtiti astia de la EA de la atatea luni de la lansare nu au lansat nici un patch pt. nenumaratele buguri si mai putea lucra putin si la imbunatatirea gameplay-ului.
versiunea de pc, jucata de la tastatura este o dezamagire mare. nu puteau sa personalizeze putin setarile pt. tastatura chiar atat de mare efort este??

Edited by OriOn20, 27 February 2012 - 16:53.


#83
andreeuu

andreeuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 07.01.2009
am si eu o problema in sfarsit am si eu fifa 12 dar am o problema se vede foarte inchis stiu ca trebuie dat la "brightness" am dat dar pe ce butoane trebuie sa apas sa se vada imaginea mai deschisa

#84
florin_alin24

florin_alin24

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,616
  • Înscris: 29.01.2008
In timpul unui meci dai Pause si la Settings ai Game Brightness Control, si te joci cum vrei tu cu sliderele.

Edited by florin_alin24, 17 March 2012 - 12:56.


#85
andreeuu

andreeuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 07.01.2009
acuma dupa mai mult pot sa imi zic si ca este un joc foarte prost:
-de la profesional arbitru parca e platit de adversari sa ii lase sa castige deoarece daca intru putin intr-un adversar deja se da fault chiar daca intru la minge ei daca intra la mine cred ca doar daca mi-ar omori jucatorul s-ar da fault
-jucatorii zici ca sunt prosti cand te duci in atac nu vezi aproape nici un jucator iar cei care sunt acolo stau numai dupa jucatori de-ai adversarului si cand trebuie sa fii in defensiva toti se duc in atac
-zici ca nu este nici vant nici ploaie dupa cum se misca mingea orice ar fi ea tot drept o ia deci foarte prost optimizata
In concluzie mi se pare un joc cam de nota 6(ii dau atata ca nustiu de ce dar parca tot ma atrage sa intru in ea si sa joc chiar daca ma enervez foarte tare)

#86
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Liga II in FIFA 12

#87
ricksp77

ricksp77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 18.09.2010
Eu sunt un mare fan Fifa...sau eram.Am jucat circa 7 versiuni pana acum pe pc(2003,2005,2006,2007,2008,2009,2010),dar odata cu aparitia consolelor,a trebuit sa schimb platforma(na!ca sa fii in ton cu moda)...Eh,si am ales sa-mi cumpar un ps3.Am jucat pe ps3 versiunea 2011 si am fost foarte multumit.Dupa,a inceput sa se spuna ca va aparea Fifa 12,super imbunatatit,super smecher...si nu prea a fost adevarat!Am simtit pe pielea mea!Eu in Fifa folosesc foarte mult modul Manager.Va pot spune doar ca trei cariere perfecte pe manager mi s-au dus pe apa sambetei.Nu mai puteam intra in ele!Cei de la EA nu au avut deloc promtitudine.Au scos vreo doua patch-uri pe ps3,dar nimic.Exact aceleasi erori.Dupa anul acesta sunt complet scarbit de Fifa,si...sincer,eu cred ca nu voi mai cumpara acest produs in viata-mi!La anu tradam acest joc si cumparam PES.Daca celor de la Konami le-a iesit cu acel joc foarte indragit acum jumatate de deceniu-"Testoasele Ninja",sunt convins ca o sa le iasa si cu acest joc.Fifa pierde treptat teren.Inca vreo doua versiuni va mai fi in fata lui PES,dupa....ei bine,eu cred ca PES va triumfa in aceasta lupta a jocurilor si Konami in lupta brandurilor.Sanatate si numai bine!

#88
MegaDigitaler

MegaDigitaler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 09.02.2012
Mie-mi place FIFA. Desi am doar 15 ani am jucat tot de la FIFA2002 pana la FIFA2012. Am jucat si Euro 2008 si WORLDCUP 2006 si WORLDCUP 2002 si UCL 06-07 (daca nu ma insel) si totusi sunt dezamagit. Fie, viteza e reala dar cateodata vreau sa trag un sprint calumea si nu merge ca asa e facut jocul. Tackle-ul automat s-a dus pe apa sambetei.. inca mai joc FIFA, desi nu mai am acelasi entuziasm pentru noile versiuni.

Va rog, nu-mi ziceti de PES ca vomit.. acolo totul e automat.. vad numai preluari cu umarul, suturi cand jucatorul e jos.. eu unul il detest.

#89
paul_buruiana

paul_buruiana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 31.03.2008
Tocmai am instalat jocul si am o problema: nu pot pasa/suta adecvat cand apas  2 sageti pentru deplasarea jucatorului(de ex daca vreau sa merg in diagonala apas sus dreapta).
Mai bine spus jucatorul paseaza/suteaza cand trebuie doar cand dau drumul la sagetile de deplasare.
Am gresit ceva la configurarea controalelor? Vreo sugestie?

#90
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Liga I și Liga II [ sez. 12/13 ] în FIFA 12 prin RNGP 12. Download now!
http://fifaclub.org/rngp12-100/

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate