Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Game of Thrones (2011 - 2019)

* * * * - 20 votes
  • Please log in to reply
5450 replies to this topic

#2215
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
Stim, stim... au scazut scenele de sex si unora nu li se mai pare interesant... dar de ai simtit nevoia sa te si lauzi cu asta?

#2216
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Au obosit si ei, au imbatranit... nu mai e ca in tinerete la „foc automat”.

#2217
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LNGW6mmemz8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2218
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
ce trailer de rahat

#2219
worldwide

worldwide

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 16.02.2005
E teaser toata ziua, nu e trailer, nu are secvente din viitorul sezon chiar daca e filmat in decorurile acestuia.
Si la o privire mai atenta, se observa cateva chestii, mai ales daca corelezi versurile cu imaginile: sadness vs. madness (cine-i una, cine-i alta ?), 3 regi, dintre care unul modest, cu un scaun din lemn pe care nici nu se aseaza si 2 regine care se aseaza pe tron, ca si cum Jon ar tine echilibrul intre "nebunele" alea doua, iar la sfarsit adevarata amenintare...apropo, cine a citit cartile poate isi aminteste o poveste spusa de Old Nan (because we all live inside the eye of a blue-eyed giant...). Ba chiar as pune pariu ca se vede zidul in ochiul ala albastru. Nu in ultimul rand se pot admira noile costume, in special faptul ca atunci cand Daenerys e filmata din spate are mantia agatata pe umarul stang, iar cand e filmata din fata o are agatata pe umarul drept. :-D
Pana pe la sfarsitul lui mai, cand ar trebui sa apara trailerul, ne multumim cu un teaser, asta e...la prima vizionare nici pe mine nu m-a dat pe spate, muzica ma enerva in primul rand, dar dupa aia am inceput sa gasesc tot felul de "mesaje" ascunse si sa-mi placa din ce in ce mai mult...o fi autosugestie, cine stie. :) A, e si un pic de spoiler, in sensul ca acum vede toata lumea unde ajunge Daenerys, macar dupa pereti.

#2220
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
pai nu-i corect...dany are si dragonii si o sa aibe si obsidianul?
jonny ramane cu zidu si nebuna cu frigu..

numa ei stiu ce au gandit cand au facut traileru'l asta...probabil s-au gandit: "hai sa punem pe astia 3 sa mearga ii filmam din fata si spate, mai punem  pe una sa sufle aburi si sa vezi ce-o sa comenteze fraierii pe mesaje ascunse"

Edited by VipeR85, 31 March 2017 - 18:31.


#2221
worldwide

worldwide

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 16.02.2005
Fraierul de mine asa zice. Posted Image
Cand zice "those who feel all the breath of sadness” il arata pe Jon. Ca asa a fost cam toata viata lui Jon, trista. In plus, nu stiu daca ai observat, dar Jon de cand are mantie pe umeri, din episodul 5 parca, daca nu chiar de cand a inviat, e mai serios, mai "imbatranit", parca toata greutatea lumii e pe umerii lui. Si cand zice “those who’ve found they’re touched by madness”, apare Cersei, despre care stim ca-i sarita. Daenerys e pe undeva la mijloc as zice, si tristete, dar si o doza de nebunie....acum asta e, daca-s fraier fiindca am observat asta, sorry ca-s atent si la altceva.

#2222
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Cei care ati urmărit serialul pe hbo go sau aveți acest serviciu, la cât timp după lansarea unui episod nou este adăugat pe hbo go? In același timp cu difuzarea episodului în România?

#2223
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
Da, in acelasi timp.

#2224
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Multumesc frumos.

#2225
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010

View PostLordRevan, on 02 aprilie 2017 - 18:33, said:

Cei care ati urmărit serialul pe hbo go sau aveți acest serviciu, la cât timp după lansarea unui episod nou este adăugat pe hbo go? In același timp cu difuzarea episodului în România?
Pentru serialul TABU cel puțin, acesta a fost lansat pe HBO GO cu mult timp înainte de a fi difuzat la TV - cred cu vreo două luni înainte

#2226
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,351
  • Înscris: 24.03.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/giYeaKsXnsI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2227
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010
DA. Mai este ceva timp pînă în iulie! Cred că va merita așteptarea!

#2228
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Se pare ca va fi ceva actiune. Si ceva mai multe scene de lupta :) .

#2229
worldwide

worldwide

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 16.02.2005
1. Sunt bucuros ca Davos e Mana, e in dreapta lui Jon.
2. Tormund are locul lui in Consiliu.
3. Sunt si mai bucuros de...ciocan; that line was not broken. Posted Image
4. Are Euron o corabie, ceva de speriat. Desi nu se vedea un copac macar pe insulele alea de fier. Posted Image
4. Lannisterii isi pierd "cetatea de scaun", din cate bag de seama.
5. Torgo Nudho si Missandei lasa loc liber imaginatiei. Posted Image
6. Mana lui Jorah arata urat de tot, iar el pare ca e in carantina.
7. Degetel incearca sa faca jocuri cu Ned Stark Jr., dar nu cred ca mai reuseste. Dupa atatia morti pe altarul credulitatii, cred ca au invatat si ei ceva.

#2230
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009

View Postworldwide, on 25 mai 2017 - 19:52, said:

4. Are Euron o corabie, ceva de speriat. Desi nu se vedea un copac macar pe insulele alea de fier. Posted Image
Din cate stiu Euron vine din alta parte in acest moment, el nu si-a construit corabiile pe insulele de fier. Totusi, pentru ca oamenii insulelor de fier sunt navigatori, nu inseamna ca nu-si pot procura lemn pentru corabii din alta parte. Poate chiar constructia de corabii a determinat disparitia copacilor intr-o perioada, altfel chiar pare aiurea sa te folosesti de o materie prima care nu ti-e la indemana.

#2231
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
Putinii arbori de pe insulele de fier au fost folositi la corabii. In rest se aprovizionau prăduind diverse teritorii.

#2232
worldwide

worldwide

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 16.02.2005

View Postmaster_oz, on 26 mai 2017 - 16:27, said:

Din cate stiu Euron vine din alta parte in acest moment, el nu si-a construit corabiile pe insulele de fier. Totusi, pentru ca oamenii insulelor de fier sunt navigatori, nu inseamna ca nu-si pot procura lemn pentru corabii din alta parte. Poate chiar constructia de corabii a determinat disparitia copacilor intr-o perioada, altfel chiar pare aiurea sa te folosesti de o materie prima care nu ti-e la indemana.
N-am facut o vizionare recent, mai astept putin, dar imi amintesc ca dupa celebra scena (stupida, mi s-a parut mie) cu
Euron Greyjoy: Where are my niece and nephew? Let's murder them!
Everyone else: Ok, good idea. Posted Image
le-a zis alora sa taie orice copac gasesc iar femeile sa faca panze din orice gasesc, atunci cand a vazut ca nepotii au plecat cu tot cu flota. Aia sunt niste stupizi, de unde sa se aprovizioneze ? Si in carte sunt ciudati si n-am vazut sa fie amintit faptul ca ar face comert, dar la cum au fost prezentati in serial sunt si mai ciudati. Dar in fine, poate e doar impresia mea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate