Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 

Candida AJUTOR

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
Andreiu85cota

Andreiu85cota

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 18.01.2011
Salut , am 21 de ani si am candida de pa la 17=18 ani ... probabil la mine a devenit cronica eu am depistat`o mai greu pe la 20 de ani si tot am luat fel si fel de tratamente .

Intr`un final mi-am facut o analiza pe limba speciala pt candida si uitati ce a iesit ( am atasat o poza cu analiza )

Culmea am fost la vreo 4 dermatologii - 1 singur mi-a dat nystatine niste bmboane de supt vreo 10 zile si o solutie cu nystatine dar nu a avut efect

Iar in rest numai porcarii vreo 2 mi-au dat ketoconazol ( la care in autobiograma scrie ca e rezistent ) , iar acum ultimul dermatolog mi-a dat tantum verde 3 pe zi timp de 10 zile si o solutie cu ketoconazol + glicerina , dproph sau ceva de genu , si nu au avut nici un efect uitati cum arata limba mea ( poza 2 )

Eu nu inteleg dc toti doctorii mi-au dat ketoconazol , tantum verde , fluconazol foarte mult si culmea e rezistent.. si la fluconazol si la ketoconazol ... doctorii astia isi bat joc de banii mei am luat o groaza de porcarii si limba mea e tot incarcata .

Un singur doctor ( urolog ) mi-a zis de amphotercine B ( la ce e sensibila candida mea ) ca ar fi perfecta pt mine , dar in constanta nu am gasit la nici-o farmacie , ce parere aveti ?

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate