Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt bune apometrele radio?

SUA intenționeaza sa interzi...

Piscina + pompa + diferential = c...

Micro sd pentru modulator fm
 Izolare fonica, camera cu autoade...

Cum scot peretele alb

Mariri de taxe si tva

Intrebari legate de AC si functia...
 Whole Lotta Rosie vs Whole Lotta ...

Dezavantaje calorifere aluminiu

Baterie moarta !?

Cadou nedorit. Cum scap de el?
 Theo Rose x Domino x Alessandra -...

R.I.P. Donald Sutherland

Problema de soft ...

PPC suprataxeaza voit fara nici o...
 

Cum se numeste jocul?

- - - - -
  • Please log in to reply
264 replies to this topic

#217
Demon000

Demon000

    Lone wanderer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 09.01.2015
Company of Heroes?

Edited by Demon000, 28 August 2015 - 13:08.


#218
GamerVlad

GamerVlad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 22.11.2012
Cu siguranta nu , nu era un joc mainstream .

#219
Demon000

Demon000

    Lone wanderer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 09.01.2015
Păi și ăsta-i mainstream? Jumătate din "gameri" nu stiu de el. :lol:

Edited by Demon000, 28 August 2015 - 14:50.


#220
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Salut !


Am si eu o intrebare vizavi de un joc pe calculator ce il jucam in salile de calculatoare prin 2003-2005 !

Despre joc imi amintesc ca actiunea se petrece intr-o zona desertica;
in acest desert se gasesc niste cladiri asemanatoare piramidelor;
personajele sunt roboti (sau armure imbracate de oameni si/sau extraterestrii) ce seamana cu roboti;
iar cand personajele se miscau (chiar si personajul meu) se auza un sunet metalic, de robot.

Personajele semanau cu robotii, poate erau doar niste armure (imbracate de oameni sau extraterestrii, numai stiu exact) ce semanau cu roboti insa imi amintesc precis ca personajele semanau cu roboti.

Cineva a spus ca e jocul Mechwarrior, insa nu e ala jocul ce il caut eu.
Am cautat gameplay-ul jocului Mechwarrior pe youtube si scenele de actiune din desert sunt asemanatoare insa nu acela e jocu' !

Jocul' de care povestesc eu seamana foarte mult cu Serious Sam: The Second Encounter !
Daca mai stiti jocuri ce seamana cu Serious Sam: The Second Encounter, probabil limitam aria jocurilor  Posted Image

Ce joc era oare ?!
multumesc   Posted Image

Edited by tom_1133, 03 September 2015 - 13:44.


#221
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,066
  • Înscris: 10.09.2005

View Postgerbil, on 22 septembrie 2014 - 14:15, said:

2. Un joc de pescuit de care nu am mai dat oricat am cautat pe youtube. Pescuiai foarte mult stiuci uriase (mai prindeai si cate un biban mic), cand prindeai stiuca arata pescarul in barca cum ridica stiuca in mana.

L-am găsit. Se numește Matt Haye's Fishing.

#222
pcristian93

pcristian93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 12.01.2015

View PostGamerVlad, on 26 august 2015 - 22:12, said:

Salut , acum ceva timp (presupun ca era anul 2008-2009) am jucat la un prieten un RTS pe care pur si simplu nu il gasesc. Tot ce mai stiu din el este misiunea de inceput , o parada militara intr-un oras . Parada este intrerupta de atacul tipilor rai si cam asa incepe jocul . Daca as putea sa detaliez cate ceva, era in timpul modern dar nu arme futuriste or things . Cam asta e tot ce imi aduc aminte , as fi foarte recunoscator daca cineva ma poate ajuta .

Command & Conquer - Generals
sau Command & Conquer - Generals zero hour

#223
Ruddy 90

Ruddy 90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 18.01.2007

View PostBursul, on 10 februarie 2015 - 14:21, said:

2 jocuri ma intereseaza ambele cu masini:

Primul este cu masini de genul acesta
[ http://media.oradeahub.com/anunturi/7066757.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

dar mergeau si daca se rasturnau, adica mergeau cu josul in sus Posted Image. Aveam de facut 3 ture impreuna cu alti concurenti. Pe drum se puteau culege niste premii/arme: puteai trage cu gheata, incetineai timpu sau pe cine il nimereai ajungea pe ultimul loc. Erau diferite harti: vulcan, pista de masini, drum normal etc. Puteai sa alegi din 6 masini fiecare avand cate un avantaj: viteza maxima, putere, stabilitate, acceleratie.
Jocul e vechi, inainte de 2000 cred, rezolutia proasta dar jocul e foarte antrenant.

Al doilea este cu masini de teren. Trebuie sa parcurgi o anumita distanta cat mai repede. In functie de cum mergeai cu masina putea sa se strice cutia de viteze, cauciucurile. Daca te loveai de un damb se strica motorul. In functie de locul ocupat castigai bani si puteai cumpara masini mai bune.


1. Rollcage ?

#224
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Joc shooter care incepe cu jucatorul si inca un ajutor in desert. La primul nivel este un oras cu ziduri uriase, este o poarta mare, langa acea poarta o cabina de paznic cu o usa pe unde se intra si sunt tot felul de soldati, unii cu baticuri arabe in cap. Al doilea nivel imi aduc aminte ca este intr-o cladire cu multa tehnologie. L-am jucat prin 2002-2003 si tare as vrea sa il iau de la capat. Mii de multumiri anticipate.

#225
Krysty111999

Krysty111999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 01.04.2012
Buna tuturor!

Sper ca sa va dati seama din detaliile pe care o sa le dau,pentru ca este tot ce imi amintesc.

Stiu ca in joc puteai sa folosesti doar mouse-ul,era mai degraba ceva educativ mai exaxct,pentru copii,cu o ferma,si cum ziceam doar cu mouse-ul puteam sa interactionez,dadeam click pe morcov si hraneam calul sau dadeam click pe gaina si facea un ou sau pe un copac si cadeau fructe,puteam sa intereactionez cu deferite obiecte din jocul respectiv.

Nu stiu exact dar cred ca era ceva cu farm,dar nu sunt sigur!


EDIT:Am rezolvat,jocul se numeste let's explore farm with fizzy!

Edited by Krysty111999, 11 December 2015 - 22:30.


#226
baciumichel

baciumichel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.12.2015
Salutare, caut un joc de strategie pe care l-am jucat cam cu 15 ani in urma ! tin minte ca erau mai multe cetati care trebuiau cucerite  si fiecare cetate era o natiune (gen egipteni) cand mergeai sa ii ataci , unul din soldat puteai sa il transformi intr-un animal (gen tigru) . cetatile erau mari si pe ziduri erau soldati.... cred ca erau niste cazarme pentru soldati unde mergeai sa le dai mancare....daca bine imi aduc aminte !
orice informatie pe care reusiti sa mi-o dati imi va prinde bine, multumesc !

#227
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,066
  • Înscris: 10.09.2005
Era un joc FPS in care impuscai gaini, dovleci si sperietori de ciori ceva gen Serious Sam, de prin anii 2000 si ceva. As dori sa vad daca are coop si sa-l cumpar de pe Steam daca o exista. Nu e vorba de Redneck Rampage din 97, este un joc nou din anii 2000 si ceva dupa cum am zis cu grafica mai buna.

Edited by gerbil, 03 January 2016 - 20:43.


#228
andymuntm

andymuntm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.09.2014
Salutare,

Caut un joc lansat undeva intre anii 90' si 2000. Jocul (pc) este 3D si este un action-adventurer / shooter. Jocul incepea dupa ce iti alegeai unul din cele 3 personaje principale (un barbat, o femeie, sau un barbat mai mare si mai alb). In functie de ce personaj alegeai iti seta si dificultatea. Nivelele erau mai dark-fantasy, imi amintesc un nivel cu un cimitir si o catedrala, unul mai underground cu lava si foc peste tot, si altul intr-o temnita. Din cate imi amintesc era 3rd person dar se poate sa ma insel.

Mersi!

#229
MrSkit

MrSkit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 12.02.2013
Salut!Am vazut cand eram mai mic sa zicem 2005 pe calculatorul unui prieten un joc de curse.Singurul lucru pe care il mai tin minte e ca meniul era albastru,erau cateva modele Mercedes(dar nu sunt sigur) si cursa pe care am vazut-o era pe un munte
Mersi

#230
RaZwAn97

RaZwAn97

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.01.2016
Salut! Caut si eu niste jocuri mai vechi, ma puteti ajuta, va rog? Pe primul il jucam acum vreo 10-12 ani. In joc esti un om robot si aveai diferite arme, pe care le gaseai pe parcurs si trebuia sa te lupti cu niste pisici robot sau ceva de genul. Jocul era singleplayer.
Al 2-lea, acum vreo 8-9 ani si era ceva gen: tu erai un punct parca si mancai oameni, dinozauri, case etc. (si parca deveneai ce ai mancat) si te faceai din ce in ce mai mare, dar trebuia sa mananci chestii mai mici ca tine, altfel mureai parca. Jocul avea mai multe mape (tema china, dinozauri, roboti, vulcani, paduri etc.)
Al 3-lea joc este unul mai nou. Il jucam pe dragongamez.com. Erai un omulet alb care manca aproape orice (ex: mancai un cos de gunoi si dupa vomitai, o roata de bicicleta si puteai sa "te dai cu ea" - sa ataci). Jocul avea 2 sau 3 nivele si trebuia sa te lupti cu niste soldati. Mai stiu ca dupa ce terminai jocul ieseau toti soldatii din gura "ta".

#231
radu_cepoiu

radu_cepoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 05.09.2014

View PostMrSkit, on 16 ianuarie 2016 - 20:45, said:

Salut!Am vazut cand eram mai mic sa zicem 2005 pe calculatorul unui prieten un joc de curse.Singurul lucru pe care il mai tin minte e ca meniul era albastru,erau cateva modele Mercedes(dar nu sunt sigur) si cursa pe care am vazut-o era pe un munte
Mersi

NFS Hot Pursuit 2 ?
sau Underground?

Edited by radu_cepoiu, 13 February 2016 - 09:38.


#232
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,767
  • Înscris: 17.04.2007
Salutare. jocul pe care il caut avea actiune gen call of duty si aveai la un moment dat un fel de casa pe care o aparai de cei "rai" puteai avea si sniper si arme normale gen ak47. in joc erau si avioane, tancuri etc. (era fps) Jocul undeva prin anii 2008-2011. L-am vazut undeva mi-a placut dar nu mai pot retine numele... Este cam vag dar imi incerc norocul Posted Image

Edited by Drag0n_X, 26 February 2016 - 09:38.


#233
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,066
  • Înscris: 10.09.2005

View Postgerbil, on 03 ianuarie 2016 - 20:42, said:

Era un joc FPS in care impuscai gaini, dovleci si sperietori de ciori ceva gen Serious Sam, de prin anii 2000 si ceva. As dori sa vad daca are coop si sa-l cumpar de pe Steam daca o exista. Nu e vorba de Redneck Rampage din 97, este un joc nou din anii 2000 si ceva dupa cum am zis cu grafica mai buna.

Este vorba de Redneck Kentucky.

#234
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 30.08.2003

View Postradu_cepoiu, on 13 februarie 2016 - 09:37, said:

NFS Hot Pursuit 2 ?
sau Underground?

Sau Mercedes Benz World Racing

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate