Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ce acte sunt necesare la inregist...

stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...
 Ce se poate face intr-o balta de ...

Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024
 Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta
 Cine poate lamuri extra-judiciar ...

Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...
 

Cum se numeste jocul?

- - - - -
  • Please log in to reply
264 replies to this topic

#253
PBJF

PBJF

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 18.07.2018

View Postsecuritypolice, on 08 octombrie 2011 - 15:39, said:

Se cheama Neightbors from the hell 5 (vecinii din iad 5)
1, 2, 3, sunt cele originale. El se referă la 1. (Se găsește pe igg-games)

View PostUncle_Leo, on 20 iunie 2012 - 10:53, said:

Era un joc prin 1998 (posibil mai vechi cu cativa ani) in care te duceai si te angajai la o companie, si acolo lucrai pe un calculator, la un moment dat luai un virus, trebuia sa-l devirusezi. Tin minte ca avea suport din ala care-ti permitea sa vorbesti la microfon in engleza cand aveai mai mult optiuni de dialog si iti recunostea cuvintele. Mai mult nu-mi amintesc depre el din pacate.

Virus: The Game

#254
stavreschi

stavreschi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 07.03.2006
Salut voios !
Cine mai știe cum se numește un joculeț pentru IOS și Android în care trebuia să rezolvi rând pe rând câte un nivel, în care pe suprafața ecranului se atingeau diferite forme geometrice cu culori diferite. Scopul era ca la final să rămână o singură culoare. Prin atingere se prelua culoarea de la cel care lovea la cel care era lovit....
Jocul îți cerea destul de multă logică și mai avea în plus și o muzică extrem de liniștitoare care chiar te relaxa 100%

#255
Krysty111999

Krysty111999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 01.04.2012
Hai salut!

Nu stiu multe detalii,dar am cateva poze,mi-au aparut pe FB la memories.

POZE

Multumesc anticipat!

#256
Krysty111999

Krysty111999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 01.04.2012

View PostKrysty111999, on 17 octombrie 2018 - 12:18, said:

Hai salut!

Nu stiu multe detalii,dar am cateva poze,mi-au aparut pe FB la memories.

POZE

Multumesc anticipat!

Am aflat pana la urma,este Battlefield Hardline!

#257
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,661
  • Înscris: 19.04.2009
Nu stiu daca iti bati joc de noi sau asa esti tu. Aveai topic pinned... si nu e chiar pustiu.

View Posthwplanet, on 06 noiembrie 2018 - 20:39, said:

Îmi încerc norocul și aici. Tot caut de mai bine de 10 ani. Aveam Windows 98 și aveam un joc pe nume Volfied (pe asta l-am descoperit) și mai jucam unul cu o navă spațială din ce țin minte. Am găsit pe net ceva asemănător, OverKill 1992, dar nu cred că era acesta. Jocul meu avea și boss-i, dar era foarte, foarte asemănător cu acesta. La Final de stage includea un boss de culoare maro spre galben, foarte, foarte asemanator cu ceea se vede în clip. Găsesc tot felul de jocuri dar fix pe acesta nu-l găsesc și nu îmi dau seama de ce...  Nu cred că era Overkill Jocul, din ce am văzut pe Youtube, boss-i nu arată la fel, și la jocul care îl știu eu de mic puteai să-ți faci upgrade la nava din ce țin minte. Dacă știți jocurile asemănătoare cu OverKill 1992 pentru Windows 98 puteți să îmi spuneți, poate să o nimeri să îl găsesc...

Atașez un screenshot cum arată Boss-ul așa îmi aduc aminte că era identic ca textura aceasta.

Sa rescrii mesajul aici si sa iti re-atasezi capturile de ecran

Edited by Lex404, 06 November 2018 - 20:44.


#258
Blackbox98

Blackbox98

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.04.2019
Prin 2007 aveam pe pc un joc cu mai multe nivele. La fiecare nivel era personaj un șoarece care trebuia sa ajunga la capătul traseului pe care îl parcurgea. După ce terminai nivelul,aveai un alt șoarece cu care jucai. Nu imi aduc bine aminte dar personajele semănau cu cele din desenul animat Mickey Mouse, cu toate astea nu sunt sigur daca erau ele sau doar imitau desenul. Mai tin minte doar ca primul nivel se petrecea intr-o casa,avatarul era feminin, iar la un moment dat sarea pe niște jeleuri. Tin minte ca trebuia sa se ferească de cineva care aruncă cu jeleuri in ea. Fundalul era roz. Sfârșitul primului nivel era cand ajungeai la o canapea deasupra căreia se află un tablou,cand intrai in tabloul respectiv se termina nivelul. În următorul nivel se schimba complet fundalul si personajul. Stiu ca nu sunt detalii foarte elocvente, dar nu imi pot aduce aminte mai multe. M-as bucura daca mi-ati putea oferi anumite informații  care sa ma faca sa gasesc acest joc.

#259
Konatau

Konatau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 18.03.2012
Am jucat un joc acum ~15 ani, era 3D, vedere 3rd-person, protagonista era o tipa cavaler, blonda, in armura argintie. Jocul incepea cu o misiune, trebuia sa ajungi la un castel, pe drum te luptai cu inamici (cu sabie sau arc). Cand ajungeai la castel, erai atacat de un comandant, aici se termina jocul, eu aveam doar demo-ul.

#260
BlueSkiLLz

BlueSkiLLz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 06.01.2013
Era un joc cu un disc, il aruncai si vinea inapoi.. plus ca jocul era si shooter.. jocul e putin vechi

#261
BlueSkiLLz

BlueSkiLLz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 06.01.2013

View PostKonatau, on 02 ianuarie 2020 - 02:59, said:

Am jucat un joc acum ~15 ani, era 3D, vedere 3rd-person, protagonista era o tipa cavaler, blonda, in armura argintie. Jocul incepea cu o misiune, trebuia sa ajungi la un castel, pe drum te luptai cu inamici (cu sabie sau arc). Cand ajungeai la castel, erai atacat de un comandant, aici se termina jocul, eu aveam doar demo-ul.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PsLsGpbE6GQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Wars and Warriors: Joan of Arc

Edited by BlueSkiLLz, 30 January 2020 - 19:52.


#262
Marycelyt

Marycelyt

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.02.2020
Salut băieți sper să mă ajutați să găsesc acest joc super tare, Pe scurt, țin minte un joc tare de tot care e puțin vechi dar e foarte tare si vreau să-l joc din nou dar nu stiu cum se numește, știu doar că erau 3 oameni care erau într-o peșteră și trebuia să scape (jocu era demo pe atunci la revista cutezători e ceva de 16 sau 18+ era pe acel dvd knight of the temple si avea si acest joc pe el dsr demo), 1 era mare cu minigun, altul avea pistol si sabie, altul m4a1, fiecare avea o putere specială unu cu m4a1 dacă un coleg murea putea să-l reînvie, altul se tăia la o mână și crea o sferă de sânge și ținea inamici pe loc si trebuiau să scape erau într-o peșteră și veneau monștri și altele, aș aprecia dacă l-aș găsi. Erau 3 oameni, 2 băieți și o fată puteai fi oricine din ei dacă voiai, e super tare, nu stiu cum se numește asta e chestia. Sper să mă ajutați dacă știți ceva sau cum aș putea să-l găsesc, am cautat pe net la old games , e ceva de adventura shooter si magie.

#263
alyssaqirko

alyssaqirko

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.08.2009
Oare ma poate ajuta cineva sa gasesc un joc? E un joc cu niste insule si castele, nu are foarte multe nivele, trebuie sa salvezi cate o printesa la cate un nivel, la altul  erau ceva ardei verzi, rosii, struguri, bostani portocalii. Fiecare nivel are altceva, trebuie sa pui niste bombe sa iei legumele si fructele, iar la alte nivele trebuie sa dai in ziduri cu bomba de cateva ori. Of cat il caut.. Kingdom island ceva gen.... Poate l-a jucat careva. Multumesc!

#264
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 22.04.2005
Erau prin anii 2000 salile de jocuri si tin minte ca era un joc cu o mai multe tipuri de nave si trebuia sa faci cat mai multe puncte. Punctele le faceai tragand practic in orice si aveai posibilitatea sa iti upgradezi felul in care tragi, erau ca niste bile de foc in forma de spirala sau arc elicoidal. Am incercat sa gasesc poze dar fara succes.
Nava spatiala era culoarea albastra si destul de mare si tragea cu bile de foc.

#265
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 28.09.2008
Salut.
Prin 1995-1999 am jucat un joc demo venit cu o revista de gaming.
Am tot incercat sa imi aduc aminte de numele jocului dar nu am reusit.
Intram in joc si aveam un soldat. Imediat eram atacat de 2 caini si imi amintesc ca intram in niste cladiri si aveam de omorat soldati.
La un moment dat cred ca am reusit sa fac rost de jocul complet si la inceput aveam de omorat niste sobolani intr-un subteran.

Edited by mariusixy, 16 August 2022 - 16:13.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate