Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82

kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...
 ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...

Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?
 Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 

Cum se numeste jocul?

- - - - -
  • Please log in to reply
264 replies to this topic

#181
Krysty111999

Krysty111999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 01.04.2012
Buna!
Caut de cateva zile un joc mai vechi,din copilarie,nu stiu prea multe detalii despre el dar tot ce imi aduc aminte o sa va spun,sper sa ma puteti ajuta sa il gasesc.
Deci,jocul este cu un inger sau ceva de genu',pe care il arata la inceput cum intra intr-o incapere si sta in fata unui tron pe care se afla ceva 'imparat',in fine si acel 'imparat' i-a spus sa ingenunchieze in fata lui, dupa care i-a rupt aripile.
Stiu ca atunci cand incepe jocul daca sari de la inaltime poate zbura tinandu-se de aripi cu mainile.(ce-a mai ramas din ele)
Sper ca am fost destul de explicit.
EDIT:Daca ma gandesc mai bine cred ca era liliac...ceva in gen,batman...
O poza asemanatoare ar fi ASTA!

Multumesc anticipat!

Edited by Krysty111999, 05 July 2014 - 21:59.


#182
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008

 DtzDanutz, on 12 aprilie 2014 - 12:16, said:

Salut!

Era demult un joculet cu Mos Craciun si niste spiridusi rosii si albastri pe un vapor. Scopul jocului era de a trimite spiridusii cat mai departe pe puntea vasului fara a scapa in apa la rechini. Se juca si la dublu si era distractiv. Stiu ca in caz de egalitate ar fi picat o statuie de pe insula Pastelui random pe unul dintre jucatori...
Elf Bowling 2: Elves in Paradise

#183
John_Biggun

John_Biggun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 31.03.2008

 Krysty111999, on 05 iulie 2014 - 21:38, said:

Buna!
Caut de cateva zile un joc mai vechi,din copilarie,nu stiu prea multe detalii despre el dar tot ce imi aduc aminte o sa va spun,sper sa ma puteti ajuta sa il gasesc.
Deci,jocul este cu un inger sau ceva de genu',pe care il arata la inceput cum intra intr-o incapere si sta in fata unui tron pe care se afla ceva 'imparat',in fine si acel 'imparat' i-a spus sa ingenunchieze in fata lui, dupa care i-a rupt aripile.
Stiu ca atunci cand incepe jocul daca sari de la inaltime poate zbura tinandu-se de aripi cu mainile.(ce-a mai ramas din ele)
Sper ca am fost destul de explicit.
EDIT:Daca ma gandesc mai bine cred ca era liliac...ceva in gen,batman...
O poza asemanatoare ar fi ASTA!

Multumesc anticipat!

Legacy of Kain: Soul Reaver . Sau alt joc din seria Legacy of Kain.

#184
Krysty111999

Krysty111999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 01.04.2012

 John_Biggun, on 06 iulie 2014 - 02:28, said:


Legacy of Kain: Soul Reaver . Sau alt joc din seria Legacy of Kain.
Da!
Asta e...multumesc! :)

#185
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
caut un joc similar cu double dragon. tot cam aceeasi tematica doar ca pe inamici ii puteai arunca in niste gauri iar boss-ul era mai greu de batut. idei ?

#186
Maryus0234

Maryus0234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 13.05.2009
Salut,

Cineva mi-a spus ca joaca un joc cu masini si face bani reali.Mi-a spus ca le vinde sau ceva de genu si ii intra cativa euro in paypal.Stie cineva despre ce joc este vorba?Din ce am inteles il joaca pe tableta cred(android)

Multumesc anticipat

Edited by Maryus0234, 19 August 2014 - 18:46.


#187
AlyBwq

AlyBwq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.07.2014
Salut!Caut un joc pe care l-am jucat prin 2006-2007 cam atunci.Nu imi aduc aminte prea multe stiu doar ca era cred ca ceva mai horror..Nu stiu sigur.Stiu ca incepai intr-o inchisoare.Ieseai din celula si te duceai undeva in stanga in alta celula,iar acolo era un prizonier cu o sabie infipta in piept.Cand scoteai sabia din el ala se misca asa si ''grohaia'' =]].Dupa aceea stiu ca mergea pe holul acela tot inainte si aparea cate un filmulet cu un ofiter care venea spre tine sa vada ce faci si dintr-o data aparea un fel de monstru caruia ii se vedeau doar picioarele.Ceva de genul unor picioare subtiri si belite ca de gaina =]].Si il prindea pe ofiterul acela cu picioarele il dadea de 2-3 ori cu capul de gratii si apoi il tragea undeva in sus.Atat este tot ce imi aduc aminte.Daca puteti sa ma ajutati... Multumesc mult!

#188
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,429
  • Înscris: 15.12.2009
Caut si eu un joc, simulator auto, unde puteai sa schimbi fiecare componenta in parte a unui motor, de la bujii pana la axa cu came, evacuari, baterie, scaune, etc. Stiu ca era liber la modat, si exista si o varianta lite, pe langa cea platita.

#189
Nebunu234

Nebunu234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 05.09.2012

 AlyBwq, on 20 august 2014 - 16:50, said:

Salut!Caut un joc pe care l-am jucat prin 2006-2007 cam atunci.Nu imi aduc aminte prea multe stiu doar ca era cred ca ceva mai horror..Nu stiu sigur.Stiu ca incepai intr-o inchisoare.Ieseai din celula si te duceai undeva in stanga in alta celula,iar acolo era un prizonier cu o sabie infipta in piept.Cand scoteai sabia din el ala se misca asa si ''grohaia'' =]].Dupa aceea stiu ca mergea pe holul acela tot inainte si aparea cate un filmulet cu un ofiter care venea spre tine sa vada ce faci si dintr-o data aparea un fel de monstru caruia ii se vedeau doar picioarele.Ceva de genul unor picioare subtiri si belite ca de gaina =]].Si il prindea pe ofiterul acela cu picioarele il dadea de 2-3 ori cu capul de gratii si apoi il tragea undeva in sus.Atat este tot ce imi aduc aminte.Daca puteti sa ma ajutati... Multumesc mult!
The Suffering, clar.

#190
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,066
  • Înscris: 10.09.2005
Caut si eu doua jocuri jucate prin anii 2002-2003-2004 cand jocurile se gaseau piratate pe CD-uri cu mai multe jocuri superarhivate.
1. Un joc cu masini gen Blur, in care colectai anumite chestii si trageai in aversari. Este cu masini normale deci nu sf.
2. Un joc de pescuit de care nu am mai dat oricat am cautat pe youtube. Pescuiai foarte mult stiuci uriase (mai prindeai si cate un biban mic), cand prindeai stiuca arata pescarul in barca cum ridica stiuca in mana.

Edited by gerbil, 22 September 2014 - 14:17.


#191
crazyanaid

crazyanaid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.10.2014
Salutare. Tot caut un joc, dar am incercat mii de variante si nu l-am gasit. Avea grafica simpla, cu un castel medieval asemanator cu Castelul Harlech - Tara Galilor.  In joc, castelul avea 4 turle si 4 etaje, iar la fiecare etaj, o camera cu cate o biblioteca imensa numai cu carti despre vraji, magie si iluzionism. Fiecare camera era pazita de cate un personaj fantastic: et.1 - doua vrajitoare, et 2 si 3 nu mai stiu, dar la et. 4 era marele vrajitor. Jucatorul era un soldat, care trebuia sa elibereze castelul de toate aceste personaje fantastice si sa treaca prin fiecare camera/nivel. Pe langa locuitorii castelului, mai erau si alte fiinte fantastice care-l impiedicau pe soldat sa cucereasca castelul. De ex: dragonul, ciclopul-care-l vedea oriunde se ascundea, si nu mai stiu.
Imi amintesc jocul cat de cat, dar imi scapa numele si tare mi-ar placea sa-l mai joc. Mersi mult. :)

#192
Reyz0rn

Reyz0rn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 11.05.2013
Era un joc demult, cand zic demult zic acum 15 ani, cu un castel si cu un arlechin care te indruma pe acolo, avea o tematica medievala, nu pot sa dau mai multe exemple pentru ca nu-mi amintesc.

#193
skandal

skandal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,241
  • Înscris: 09.11.2003

 Broelite, on 22 martie 2014 - 00:14, said:

Salut, tin minte ca acum vreo 11 ani cand eram copil, jucam un joc de strategie care nu mai stiu cum se numeste. Stiu ca prima misiune era destul de simpla, trupele tale erau de culoare albastra, si aveai un fel de lider daca mai tin eu bine minte, cu o masca, de tip voodo.Si trebuia sa distrugi tabara celelaltei echipe rosie, care aratau la fel, numai ca era de culoare rosie. Stiu ca nu prea v-am dat multe detalii dar aveam 5 ani cand il jucam, si a fost chiar primul meu joc pe calculator Posted Image . Ar fi frumos sa il rejoc dupa atata timp.

PS: Si parca harta era sfera, adica oricum dadeai cu mouse-ul iti gaseai baza.


Asta?

http://www.gamegoldi...itmap-brothers/

#194
edd00

edd00

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.11.2014
Salut
Doresc sa stiu si eu cum se numea acel joc de Strategie unde erai cu niste omuleti care se vedeau destul de mari si trebuia sa contruesti drumuri catre fiecare casa si aveai macelar, om care facea grau si om care facea armament, crama.... este vechi

#195
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,328
  • Înscris: 03.03.2007

 edd00, on 15 noiembrie 2014 - 04:34, said:

Salut
Doresc sa stiu si eu cum se numea acel joc de Strategie unde erai cu niste omuleti care se vedeau destul de mari si trebuia sa contruesti drumuri catre fiecare casa si aveai macelar, om care facea grau si om care facea armament, crama.... este vechi

Settlers. 2-ul a fost cel mai bun.

#196
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Un joc shooter realizat înainte de 2005.
În joc erau 2 misiuni la început, care nu am mai reușit să le fac.
Prima misiune, între munți, la o cabană, soldatul nu avea nici o armă. În interiorul cabanei erau niște soldați, de care trebuia să trec pentru a ajunge la un pistol aflat pe o masă.
A doua misiune era o ambuscadă, undeva pe o stradă, unde se afla și o mașină de epocă.
Asta e tot ce îmi aduc aminte.
Dacă știe cineva, rog postați.

#197
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Un joc shooter realizat înainte de 2005.
În joc erau 2 misiuni la început, care nu am mai reușit să le fac.
Prima misiune, între munți, la o cabană, soldatul nu avea nici o armă. În interiorul cabanei erau niște soldați, de care trebuia să trec pentru a ajunge la un pistol aflat pe o masă.
A doua misiune era o ambuscadă, undeva pe o stradă, unde se afla și o mașină de epocă.
Asta e tot ce îmi aduc aminte.
Dacă știe cineva, rog postați.

#198
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,775
  • Înscris: 22.11.2006
Far Cry ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate