Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce poze faceti?

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82
 kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...

ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...
 Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?

Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro
 Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!
 

Cum se numeste jocul?

- - - - -
  • Please log in to reply
264 replies to this topic

#199
owydyutzu

owydyutzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 19.07.2011
freedom fighters?

#200
danutz0501

danutz0501

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 22.04.2008
Mortyr 2 -> [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-2VNt3hsmyk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] ?

#201
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,538
  • Înscris: 30.10.2003
2 jocuri ma intereseaza ambele cu masini:

Primul este cu masini de genul acesta
[ http://media.oradeahub.com/anunturi/7066757.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

dar mergeau si daca se rasturnau, adica mergeau cu josul in sus :D. Aveam de facut 3 ture impreuna cu alti concurenti. Pe drum se puteau culege niste premii/arme: puteai trage cu gheata, incetineai timpu sau pe cine il nimereai ajungea pe ultimul loc. Erau diferite harti: vulcan, pista de masini, drum normal etc. Puteai sa alegi din 6 masini fiecare avand cate un avantaj: viteza maxima, putere, stabilitate, acceleratie.
Jocul e vechi, inainte de 2000 cred, rezolutia proasta dar jocul e foarte antrenant.

Al doilea este cu masini de teren. Trebuie sa parcurgi o anumita distanta cat mai repede. In functie de cum mergeai cu masina putea sa se strice cutia de viteze, cauciucurile. Daca te loveai de un damb se strica motorul. In functie de locul ocupat castigai bani si puteai cumpara masini mai bune.

#202
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 19.03.2009
Cine stie ? :)
[ http://s18.postimg.org/6y5qvk9t5/CIMG3910.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://s9.postimg.org/4tpalcf27/CIMG3912.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#203
alex05ok

alex05ok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 08.11.2007
Acum 10 ani jucam un joc 2d pe PC si nu mai stiu cum se numeste.
Aveai un avion/nava zburatoare si vedeai de sus.
Pe pamant erau tancuri si niste tunuri si trebuia sa tragi in ele. Cateodata iti dadea ceva si nava se latea si trageai cu mai bulte arme.
La sfarsitul nivelului era care un monstru.
Se numea ceva cu "monkey" si nu mai stiu cum.

Multumesc!

#204
RIPZOR

RIPZOR

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.02.2015
Prin 2005-2007 jucam un joc first-person, cu o fata, se aseamana cu: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/K-yjR8eydd8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] la grafica.
Tin minte ca pe la inceput erai intr-un sat din Japonia/ China si erau cativa ninja, aveai niste stelute cu care te aparai de ei, tin minte o scena cand se intalnise cu sora sa si aceasta ia infipt o sabie in umar, mai tarziu stiu ca primesti un ak-47 si te afli intr-o baza militara din Alaska sau Polul Nord.

#205
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,444
  • Înscris: 11.11.2005

View PostBursul, on 10 februarie 2015 - 14:21, said:

2 jocuri ma intereseaza ambele cu masini:

1. Revolt?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DwvwE_ilxoY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#206
cipri92

cipri92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 03.12.2007
Recent am citit despre un platform game cu personaje similare celor din Sonic. Imi amintesc ca in titlu avea "earth" sau "battle" si ca personajele principale aveau caracteristici ale animalelor. Tot caut si nu gasesc.

#207
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,538
  • Înscris: 30.10.2003
@xxvirusxx - nu e Revolt, stiu jocul. Din pacate e altul. :(

#208
Micutica

Micutica

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.03.2015
Buna. Era un joc unde puteai sa iti alegi din cateva caractere; erai pe terra dar zburai ca pe niste insule si puteai sa pui turnuri de aparare pe insula; aveai si resurse pe insula si puteai sa lupti si cu celelalte caractere. Posted Image e putin cam vag si fara inteles, sper ca stie cineva.

#209
zooperX

zooperX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 06.07.2010
Salut, caut un joc de prin anii 2005-2007/2008 cred - un tip de joc cu nave spatiale , aveai de ales intre doua sau trei modele de nave , batalia se tinea mai mult pe pamant, nava fiind capabila sa aterizeze si sa mearga pur si simplu cu ajutorul unor picioare ( asemenea unui crab) ;
*Rolul jocului era sa distrugi nave, tancuri si baze de pe pamant;
*Aveai doua tipuri de munitie , gloante si rachete secundare care ajungeau la destinatie dupa un timp;
*Un exemplu cum tragea proiectilele secundare se afla la minutul 2:15 AICI
*De obicei misiunile incepeau prin simpla detasare de la "nava mama" si apoi te indreptai spre tinte;
*In unele misiuni exista un punct unde sa iti faci un asa zis "refil" - misiunile erau temporizate sau aveau un obiectiv strict.
*Nava putea fi controlata 3d sau first person, cred;

#210
Nebunu234

Nebunu234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 05.09.2012

View PostRIPZOR, on 07 martie 2015 - 15:14, said:

Prin 2005-2007 jucam un joc first-person, cu o fata, se aseamana cu: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/K-yjR8eydd8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] la grafica.
Tin minte ca pe la inceput erai intr-un sat din Japonia/ China si erau cativa ninja, aveai niste stelute cu care te aparai de ei, tin minte o scena cand se intalnise cu sora sa si aceasta ia infipt o sabie in umar, mai tarziu stiu ca primesti un ak-47 si te afli intr-o baza militara din Alaska sau Polul Nord.
No One Lives Forver... primul sau al doilea.

#211
Commy99

Commy99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 26.10.2014
1.Cand eram mic,jucam un joculet bazat pe lupte in ring si un fel de wrestling,unde aveai mai multe personaje care le castigai in timp.Era foarte distractiv,stiu ca erau un fel de "fatalitati",ca de exemplu daca pierdeai,veneau mai multi si il apucau de maini,picioare si il trageau pana il "dezlipeau" pe personaj.Sau era un personaj care avea un jetpack parca,si se lupta cu ajutorul lui in ring.Era putin sangeros jocul,dar si foarte distractiv.Tin minte ca parca un caracter era o fata,si avea parul gen ciufulit rau,zici ca era vrajitoare.Atat imi aduc aminte.

2.Mai stiu un joc cu masini,unde arena in care te plimbai era cu munti si zapada,totul era alb in jurul tau.Conduceai o masina si parca ma plimbam de unul singur pe acolo,nu mai stiu daca puteai face curse,desi eu faceam cu mine insumi :)).Stiu ca erau si benzinarii pe margini,chiar daca nu puteai alimenta,erau de forma.A,parca masina se botea daca o loveai si se spargeau cauciucurile.

Sper sa va dati seama,sunt jocurile copilariei mele,si le jucam in aceeasi perioada cu quake,parca.Va multumesc.

#212
Demon000

Demon000

    Lone wanderer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 09.01.2015
Imi amintesc ca jucam acum ceva ani(prin 2009) un joc cu zombie. Stiu ca actiunea era plasata pe un "vapor" avariat si trebuia sa cauti tot felul de chei de acces la nivelele inferioare semi inundate. Sigur era ceva legat de armata, erau dulapioare din alea din metal si paturi supra etajate, unde mai gaseai cate un zombie care te ataca.

Edited by Demon000, 20 July 2015 - 12:18.


#213
LaRazvan

LaRazvan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.07.2015
Era un joc nu mai stiu exact cand il jucam parca il jucam prin 2007 - 2009 . Era un om si tu trebuia sa il sabotezi tin minte ca era odata venise iubita lui acasa si tu trebuia sa il sabotezi cat mai mult sa dai drumul la aerul conditionat sa sabotezi cat mai mult

#214
thepunishmentofgod

thepunishmentofgod

    I live for the beat!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 26.08.2013

View PostLaRazvan, on 27 iulie 2015 - 17:49, said:

Era un joc nu mai stiu exact cand il jucam parca il jucam prin 2007 - 2009 . Era un om si tu trebuia sa il sabotezi tin minte ca era odata venise iubita lui acasa si tu trebuia sa il sabotezi cat mai mult sa dai drumul la aerul conditionat sa sabotezi cat mai mult

Neighbours From Hell ?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cel2SJeb0wk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#215
LaRazvan

LaRazvan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.07.2015

View Postthepunishmentofgod, on 06 august 2015 - 17:28, said:


Neighbours From Hell ?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cel2SJeb0wk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
nu din pacate nu era asta

#216
GamerVlad

GamerVlad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 22.11.2012
Salut , acum ceva timp (presupun ca era anul 2008-2009) am jucat la un prieten un RTS pe care pur si simplu nu il gasesc. Tot ce mai stiu din el este misiunea de inceput , o parada militara intr-un oras . Parada este intrerupta de atacul tipilor rai si cam asa incepe jocul . Daca as putea sa detaliez cate ceva, era in timpul modern dar nu arme futuriste or things . Cam asta e tot ce imi aduc aminte , as fi foarte recunoscator daca cineva ma poate ajuta .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate