Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung anunta SSD-urile de 256TB...

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel
 Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...
 Inel de logodna

Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...
 Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...
 

Rate si Gaini

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
36 replies to this topic

#19
SergiuRadna4

SergiuRadna4

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.11.2010

 dorel232004, on 6th November 2010, 18:20, said:

Daca le omori si te "dovedeste" esti bun de dosal penal!


Nu ai citit? Chiar s-au certat ei, daca o fac acuma nimeni nu ma va suspecta pe mine.

#20
dorel232004

dorel232004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,253
  • Înscris: 04.02.2007
Am citit, dar eu am zis daca te "dovedeste"! Nu stii cum te vede careva, poate vreunul mananca din celelalte care inca n-au murit si moare si atunci se face ancheta si..nu se stie niciodata! Otravitul nu e o solutie! Le tai si le faci pe varza! Una la 2 zile! Pe saracia asta, tie iti intra mancarea pe usa si tu vrei sa o gonesti?

#21
marian36

marian36

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 04.01.2009

 SergiuRadna4, on 6th November 2010, 17:59, said:

Nu am ce sa ii fac, parinti mei sunt prieteni buni cu ei, vin la noi la cafea se inteleg bine, pe ei nu ii intereseaza, nici macar nu ma baga in seama :|
Sunt in stare si sa le dau foc la casa.
Tineam foarte mult la caine, l-am primit de ziua mea acum cateva luni, imi petreceam foarte mult timp cu el. A crescut mare si mama nu l-a mai lasat in casa :( si intr-o saptamana l-au si otravit.

Pana acum avea grija de gradina o batrana care a murit de curand, nu stiu ce facea ea sa scape de rate :( Oricum acuma vin deja si in fata, intra in casa :|

M-as simti foarte bine sai vad fata vecinului cand isi gaseste ratele cu curu pe sus.
sergiu,razbunarea este arma prostului,legat de caine:acolo si tu ai avut o responsabilitate mare la care nu ai facut fata din moment ce ti-au otravit cainele.trebuia sa-l dresezi si sa-l obisnuiesti cu .pasarile si alte animale pe linga el,ca puiandru un catel are tendinta cind vede o pasare sa se joace cu ea dar cind o apuca cu falcile o cam omoara si in al doilea rind sa-l inveti sa manince doar de la tine si astfel nu mai aveai cainele otravit din cauza ca el omoara pasari.

dorele nu mai invata copilul la prostii :naughty:

#22
SergiuRadna4

SergiuRadna4

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.11.2010

 marian36, on 6th November 2010, 18:50, said:

sergiu,razbunarea este arma prostului,legat de caine:acolo si tu ai avut o responsabilitate mare la care nu ai facut fata din moment ce ti-au otravit cainele.trebuia sa-l dresezi si sa-l obisnuiesti cu .pasarile si alte animale pe linga el,ca puiandru un catel are tendinta cind vede o pasare sa se joace cu ea dar cind o apuca cu falcile o cam omoara si in al doilea rind sa-l inveti sa manince doar de la tine si astfel nu mai aveai cainele otravit din cauza ca el omoara pasari.

dorele nu mai invata copilul la prostii :naughty:


Pai cainele era inchis, nu avea cum sa iasa din gradina/curte, gainile au venit la el, nu aveau ele ce cauta acolo.

#23
marian36

marian36

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 04.01.2009

 SergiuRadna4, on 6th November 2010, 19:54, said:

Pai cainele era inchis, nu avea cum sa iasa din gradina/curte, gainile au venit la el, nu aveau ele ce cauta acolo.
sergiu un caine poti sa-l lasi si liber daca il inveti,eu am  2 ciobanesti mioritici si acum cred ca peste 200de gaini acasa,si nu am nici o problema,chiar au ajuns sa doarma gainile pe ei cind e frig.iar cind erau pui erau sa mi  le omoare din joaca,sfatul meu e sa te potolesti cu asemenea ganduri razboinice

#24
SergiuRadna4

SergiuRadna4

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.11.2010

 marian36, on 6th November 2010, 19:10, said:

sergiu un caine poti sa-l lasi si liber daca il inveti,eu am  2 ciobanesti mioritici si acum cred ca peste 200de gaini acasa,si nu am nici o problema,chiar au ajuns sa doarma gainile pe ei cind e frig.iar cind erau pui erau sa mi  le omoare din joaca,sfatul meu e sa te potolesti cu asemenea ganduri razboinice

Pai...eu nu aveam nimic impotriva, trebuia sa le omoare pe toate.

#25
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006
Sergiu, daca tu vrei sa omori acele ratuste doar pentru a te razbuna, ca ti-au otravit cainele, nu faci altceva decat sa devii la fel ca si ei: niste bestii care nu merita denumirea de "om"...

Acele rate sunt niste fiinte nevinovate, care din curiozitate trec prin gard si ajung la tine in curte. La fel de nevinovate ca si catelul tau ...

Poti sa le sperii daca iti faci rost de-o pisica, sau poti sa faci altceva: le aduni pe toate intr-un sac si le duci cu bicicleta in satul vecin. Nici nu chinui saracele pasari si le dai si o lectie vecinilor...

#26
madalin19

madalin19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 04.07.2010

 SergiuRadna4, on 6th November 2010, 19:23, said:

Pai...eu nu aveam nimic impotriva, trebuia sa le omoare pe toate.


iti recomand Furadan - bea vreo 200-300 ml si nu o sa mai ai probleme cu ratele.....de fapt nu vei mai avea nicio problema - asa vor fi fericita si ratele si tu, probabil

#27
SergiuRadna4

SergiuRadna4

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.11.2010

 madalin19, on 8th November 2010, 15:14, said:

iti recomand Furadan - bea vreo 200-300 ml si nu o sa mai ai probleme cu ratele.....de fapt nu vei mai avea nicio problema - asa vor fi fericita si ratele si tu, probabil


Problema rezolvata, cel putin pentru moment.

Mi-am luat ochelari "cocalar" style si am mers la oras.
Am vizitat mai multi veterinari dar nu am avut curajul sa ii intreb, in sfarsit am dat de unul mai tanar, cu multe tatuaje.Mi-am permis sa il intreb si mi-a raspuns cu zambetul pe buze : "desigur, urmeaza-ma". Am primit o punga cu porumb boabe de culoare verde si mi-a zis sa am grija ce fac cu ele.
Cum am ajuns acasa am sarit gardul si am ajuns in "cotetul lor" am aruncat boabele mai langa perete sa nu fie vazute daca cumva intra cineva acolo. Si uite ca azi nu mai am nici o rata in gradina.
Urmeaza sa vedem care este reactia vecinului.

#28
madalin19

madalin19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 04.07.2010
m-ai inteles gresit - furadanul era pentru tine nu pentru rate - tu ai o problema nu saracutele rate - josnic om

#29
dorel232004

dorel232004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,253
  • Înscris: 04.02.2007

 SergiuRadna4, on 8th November 2010, 16:01, said:

Cum am ajuns acasa am sarit gardul si am ajuns in "cotetul lor" am aruncat boabele mai langa perete sa nu fie vazute daca cumva intra cineva acolo. Si uite ca azi nu mai am nici o rata in gradina.
Deci, pana la urma te deranjau ca erau ale vecinului, devreme ce acum te-ai dus tu dupa ele!

#30
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,649
  • Înscris: 28.11.2001

 SergiuRadna4, on 6th November 2010, 17:59, said:

...

M-as simti foarte bine sai vad fata vecinului cand isi gaseste ratele cu curu pe sus.


Eu m-as simti mult mai in siguranta daca cei ca tine si-ar trai restul zilelor acolo unde le este locul, respectiv in inchisoare sau la balamuc, in nici un caz liberi printre alti oameni

#31
user033

user033

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,533
  • Înscris: 07.07.2009
haha poate-l vedem la stirile de la ora 5

#32
alinutzik

alinutzik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 10.04.2008

 SergiuRadna4, on 8th November 2010, 04:01, said:

Problema rezolvata, cel putin pentru moment.

Mi-am luat ochelari "cocalar" style si am mers la oras.
Am vizitat mai multi veterinari dar nu am avut curajul sa ii intreb, in sfarsit am dat de unul mai tanar, cu multe tatuaje.Mi-am permis sa il intreb si mi-a raspuns cu zambetul pe buze : "desigur, urmeaza-ma". Am primit o punga cu porumb boabe de culoare verde si mi-a zis sa am grija ce fac cu ele.
Cum am ajuns acasa am sarit gardul si am ajuns in "cotetul lor" am aruncat boabele mai langa perete sa nu fie vazute daca cumva intra cineva acolo. Si uite ca azi nu mai am nici o rata in gradina.
Urmeaza sa vedem care este reactia vecinului.
Nici un veterinar nu cred ca are otrava in cabinet.Eu cred ca tu ai nimerit la un ''spice shop'' iar boabele verzi erau pt tine nu pt rate,mai ales ca si descrierea vetului se potriveste mai repede cu cea a unui vanzator de iarba.Unde dracu ai vazut tu veterinar cu  tatuaje?   :ciocan:

#33
horia25ufc

horia25ufc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 16.10.2010
halal  razbunare...... :thumbdown:

#34
SergiuRadna4

SergiuRadna4

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.11.2010

 Tarzy, on 8th November 2010, 16:32, said:

Eu m-as simti mult mai in siguranta daca cei ca tine si-ar trai restul zilelor acolo unde le este locul, respectiv in inchisoare sau la balamuc, in nici un caz liberi printre alti oameni

Te inteleg, da, chiar te inteleg.

Cand eram mai mic nu omoram o musca cu frica ca Dumnezeu ma va pedepsi.
Cu doar cativa ani in urma nu mi se parea normal ca colegi mei sa chinuiasca o pisica dragalasa si/sau sa arunce cu pietre dupa caini.

Dar, cand iti gasesti cel mai bun prieten otravit in fata casei nu mai esti acelasi om.

E usor pentru tine sa judeci pe altul, desigur.

Si da, stiu ce urmeaza acum, imi recomanzi un psihiatru sau imi rupi picioarele daca ma prinzi pe strada, nu?

Edited by SergiuRadna4, 08 November 2010 - 22:12.


#35
marian36

marian36

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 04.01.2009
sergiu ti-am spus ca razbunarea e arma prostului.prb e educatia de fapt pe care ai primit-o acasa.iti recomand sa te muti in mijlocul campului ca sa nu te mai supere cineva.se vede ca esti generatia mac donald si nu ai priceput nimic din ce ti s-a spus aici.horia te rog inchide topicul ca degeaba il sfatuim ,ca tot ce-l duce capul(?)face.multumesc si o seara buna.

#36
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Tot ce ai facut tu , nu demonstreaza decat faptul ca esti o fiinta slaba care in timp nu va trece testul selectiei naturale! Imi pare rau pentu tine, esti mic rau si din pacate pentu tine nu te vei face niciodata mare. Mereu vei stoarce cosuri!

Si sper ca acest topic sa se inchida si mai sper ca in viitor astfel de deseuri sa nu mai ajunga pe aceasta arie!

Edited by kos_funny, 09 November 2010 - 00:30.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate