Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...
 Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna
 Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...

Piulite rare
 Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...

Instalarea mobilei prea scumpa?
 

Ajutor pt cumpararea unei bicle noi

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
8 răspunsuri în acest subiect

#1
sushyboy

sushyboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 09.05.2010
Salut,
       As dori sa imi cumpar o bicla noua iar bugetul este de 1400 ron,mentionez ca va fi folosita in oras pt plimbari si poate putin pe la munte.V-as ramane indatorat daca ma puteti ajuta.

Multumes anticipat!

#2
behind_da_sun

behind_da_sun

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 254
  • Înscris: 20.03.2007
Inaltime, greutate in ce oras?

#3
drysna

drysna

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 360
  • Înscris: 12.04.2007
Kona Smoke/Kona dew pt oras - pe drumuri pietruite si de tara Smoke chiar are anvelope decente.
Kona fire mountain pt munte, eventual o poti folosi si in oras.

#4
Tutzzu

Tutzzu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 835
  • Înscris: 24.03.2010
Kona Fire Mountain o poti folosi si la oras si la munte, dar nu stiu daca o mai gasesti la 1400 lei . Ii poti intari furca deci nu o sa ai probleme in oras .

#5
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.294
  • Înscris: 27.11.2005

View PostTutzzu, on 11th May 2010, 09:28, said:

Kona Fire Mountain o poti folosi si la oras si la munte, dar nu stiu daca o mai gasesti la 1400 lei . Ii poti intari furca deci nu o sa ai probleme in oras .
Minim 8 viteze pentru spate.
Spun asta pentru ca eu am 7 viteze pe spate si cam pedalez in gol pe sosea... pot mai mult!  :peacefingers:
Mi-am luat bicla acum 2 luni si cam regret ca nu am 8 viteze pe spate. As mai da 100 de roni pentru inca o viteza, dar schimbul de piese costa mai mult...

So, pentru oras/sosea - minim 8 viteze pe spate. :)

#6
drysna

drysna

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 360
  • Înscris: 12.04.2007
@ciureanuc esti nostim :)
Nu conteaza cate viteze sunt, ci conteaza cat de cursiv schimba si care e raportul minim. Raportul maxim e folosit pe asfalt la vale, in nici un caz nu pedalezi in gol in oras.

#7
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.294
  • Înscris: 27.11.2005

View Postdrysna, on 11th May 2010, 12:47, said:

@ciureanuc esti nostim :)
Nu conteaza cate viteze sunt, ci conteaza cat de cursiv schimba si care e raportul minim. Raportul maxim e folosit pe asfalt la vale, in nici un caz nu pedalezi in gol in oras.
Oi fi sau n-oi fi nostim, dar eu mi-as dori inca un pinion pe spate... sau macar sa-l schimb pe cel de 14 dinti cu unul de 11 dinti (nu stiu daca se poate).   :rolleyes:
Asta pentru ca 90% din drumul meu zilnic (sunt un "commuter by bike") se face pe asfalt/sosea.

Editat de ciureanuc, 11 mai 2010 - 11:55.


#8
drysna

drysna

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 360
  • Înscris: 12.04.2007
Pt unii pare un paradox, insa cu cat pedalezi mai des cu atat obosesti mai putin. Tot nu reusesc sa imi dau seama care e viteza ta prin oras :)

#9
vresiga

vresiga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 46
  • Înscris: 17.01.2007

View Postciureanuc, on 11th May 2010, 12:54, said:

Oi fi sau n-oi fi nostim, dar eu mi-as dori inca un pinion pe spate... sau macar sa-l schimb pe cel de 14 dinti cu unul de 11 dinti (nu stiu daca se poate).   :rolleyes:
Asta pentru ca 90% din drumul meu zilnic (sunt un "commuter by bike") se face pe asfalt/sosea.
Corect! ca sa nu mai ai senzatia de pedalare in gol nu-ti trebuie mai multe pinioane ci un pinion mai mic...cel de 11 dinti; ca sa-l ai trebuie sa schimbi cel mai probabil tot setul de pinioane, depinde si de montura: pe filet sau pe caseta

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate