Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung anunta SSD-urile de 256TB...

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel
 Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...
 Inel de logodna

Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...
 Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...
 

Probleme Plasma Samsung

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
akacrys

akacrys

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 07.11.2006
Salut..Am si eu o problema..Detin o plasma Samsung de 127 cm model PS50A4 de ceva vreme, iar de cateva zile incoace am niste probleme cu ecranul,au inceput sa se manifeste niste pixeli verzi care se misca alert peste tot, iar atunci cand schimb canalul, ecranul de fundal(care inainte era negru) acum este verde..Va rog sa ma ajutati cu un sfat, ceva,as vrea sa stiu daca totusi e o problema cu ecranul lui sau daca e altceva.V-am atasat o poza ca sa vedeti despre ce e vorba(uitati-va la pantalonii alora)

Attached Files



#2
andrei_210

andrei_210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 21.10.2009
Oau! Parca ar fi in Predator!  Uite, nu am avut niciodata TV cu plasma, insa te intreb, nu ai umblat cumva prin setarile de culori? Poate nuantele de culoare inchisa sunt prea deschise, si genereaza verdele ala fortat. Nu e mufa scart de vina? Daca nu e conectata corect se vad culori false, sau mono.

#3
akacrys

akacrys

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 07.11.2006

 andrei_210, on 8th February 2010, 23:21, said:

Oau! Parca ar fi in Predator!  Uite, nu am avut niciodata TV cu plasma, insa te intreb, nu ai umblat cumva prin setarile de culori? Poate nuantele de culoare inchisa sunt prea deschise, si genereaza verdele ala fortat. Nu e mufa scart de vina? Daca nu e conectata corect se vad culori false, sau mono.

Pai am mai patit asta o data cu ceva timp in urma si am rezolvat problema intrand in meniu la screen burn protection in optiunea white,se facea tot ecranul alb si isi revenea dintr-o data..Acum am incercat toate optiunile insa in zadar..Am dat si reset dar tot nu merge.Uneori isi revine el singur,alteori nu ca si in cazul acesta.Singura mufa conectata e cea de la cablu.

#4
furceag

furceag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 09.10.2005
Zic sa-l duci la garantie (daca mai are). La mine se vedea roz pe HDMI si singura solutie a ramas sa-l duc la reparat. Era defect ceva si mi l-a tinut vreo 3 saptamini insa acum merge normal.

#5
akacrys

akacrys

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 07.11.2006

 furceag, on 8th February 2010, 23:50, said:

Zic sa-l duci la garantie (daca mai are). La mine se vedea roz pe HDMI si singura solutie a ramas sa-l duc la reparat. Era defect ceva si mi l-a tinut vreo 3 saptamini insa acum merge normal.

Problema e ca a fost cumparat din Germania de cineva,garantia o are facuta acolo,deci imposibil.. :deadtongue:
Presupun ca o sa ma coste ceva daca-l duc aici la reparat.

#6
furceag

furceag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 09.10.2005
Mda, cred ca da.
In situatia asta nu cred ca mai conteaza sigiliul... nu cunosti pe nimeni care sa se priceapa la televizoare? Poate ca e o chestia care s-ar putea rezolva schimbind ceva care nu este prea scump insa posibil sa te rupa la bani daca il duci in service.

#7
akacrys

akacrys

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 07.11.2006
S-a rezolvat totul..l-am dus la un service si mi l-a reparat,a durat vreo 2 sapt,a fost doar o problema(cica nimic grav) cu nu stiu ce driver de-al lui sau ceva de genul.M-a costat 5 milioane :console:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate