Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 

Teapa Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#127
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postpeteredy, on 24th February 2010, 21:39, said:

sa stii ca e buna economia asta a prostului cum ii zici tu, nu o face numai vodafone. prietenului tau probabil i-a activat cineva factura electronica, dar doar cu acordul lui sau al titularului.factura electronica e o chestie care se promoveaza in ultimul timp. trebuie sa recunosc insa ca ai dreptate in ceea ce priveste chitanta pe care o primesti de la magazin :( pe de-o parte se face economie si pe cealalta parte risipa

Poate i-a activat-o divinitatea, pentru că noi oricum ne-am săturat de promoționalele lor (1-2 telefoane săptămânal) și când sună numere de genul 0372 nici nu răspundem că doar telefonic zici tu că se pot da acorduri din astea nu și vodafone nu mai sună cu 072x și 073x din câte îmi amintesc.
Uite și factura.
P.S. Dacă vodafone vrea să facă o economie cu clientul ar fi cazul să ceară acordul în prealabil, altfel clientul sigur va avea reacții adverse, pentru că este normal. Întâi întreabă și apoi trage nu invers.
P.P.S. La facturi de ordinul sutelor de ron, fără pagini de desfășurăto, vodafoner se trezește să facă economie la hârtie? Asta deja nu este econmie sau ecologie, este nesimțire crasă.

Attached Files


Edited by kineceler, 24 February 2010 - 22:24.


#128
sicko

sicko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 01.11.2004
1. Asta e o chitanta, nu e o factura
2. E platita la un dealer, nu la magazine proprii(reprezentante, Vodafone Store-uri).
3. In toata lumea se renunta la facturile tiparite. E cool, e green, e trendy, e...multe.

#129
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postsicko, on 24th February 2010, 23:50, said:

1. Asta e o chitanta, nu e o factura
2. E platita la un dealer, nu la magazine proprii(reprezentante, Vodafone Store-uri).
3. In toata lumea se renunta la facturile tiparite. E cool, e green, e trendy, e...multe.
Așa, chitanța. Dealer nedealer, este franciza, magazinul arată ca orice shop vodafone și se găsesc fix aceleași lucruri în el, la prețuri de vodafone. Oricum, cum eu nu sunt "trendy", am renunțat anul trecut la ei. Ghinionul meu este că m-am procopsit cu un telefon de servici de vodafone. Ce ghinion.

Edited by kineceler, 25 February 2010 - 08:16.


#130
vyorel89

vyorel89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 04.02.2010
si mi-au trimis si al 2lea telefon stricat:D

aceeasi problema, telefonul nu se aprinde..

acum ii astept sa vina sa isi ridice terminalul si sa imi anuleze contractul de prelungire ..

#131
shadow1989

shadow1989

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 24.06.2009
incepand de azi nu se mai ofera reducerea de 5% la reincarcarea de pe contul de abonat  https://www.vodafone...e/index.htm#id3 nici pe pagina lor de internet nu se mai specifica nimic de aceasta reducere

#132
mmc6124

mmc6124

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 10.02.2010

View Postshadow1989, on 25th February 2010, 19:09, said:

incepand de azi nu se mai ofera reducerea de 5% la reincarcarea de pe contul de abonat  https://www.vodafone...e/index.htm#id3 nici pe pagina lor de internet nu se mai specifica nimic de aceasta reducere
ma bucur ca au dat inca odata cu mucii in fasole
incarcam intre 15 si 20 euro lunar de pe abonamentul meu
sa fie sanatosi nu mai fac lobby de incarcare chiar nu o sa mai incarc la nimeni fara aceasta reducere
la orange au fost promotii cand s0a oferit si 10% discount iar orange INCA are 5% reducere
daca acum am avut facturi de peste 100 de lei asa o sa fie in jur a 50 de lei
sa fie sanatosi mie imi fac un bine   :coolspeak:

Edited by mmc6124, 25 February 2010 - 21:42.


#133
sicko

sicko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 01.11.2004

View Postkineceler, on 25th February 2010, 08:16, said:

Ghinionul meu este că m-am procopsit cu un telefon de servici de vodafone. Ce ghinion.

Vodafone-ul practica franciza? Nu stiam. Fornetti, Vodafone, Burger King...
You're so cool. :-|

View Postmmc6124, on 25th February 2010, 21:42, said:

la orange au fost promotii cand s0a oferit si 10% discount iar orange INCA are 5% reducere


Prefer sa nu am reducerea aia de 5%, dar sa-mi pot cumpara telefon odata la 12 luni, nu la 18, cum e la Orange, prefer sa mi se suprapuna perioada prelungita cu cea existenta, nu sa se adune, ca la...Orange, prefer sa POT cumpara vouchere de reincarcare din puncte, spre deosebire de...hmm...Orange, si prefer sa-mi pot scadea punctele din factura, spre deosebire de...da, ati ghicit, Orange.

:peacefingers:

Edited by sicko, 25 February 2010 - 22:44.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate