Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 

Connex - Downtime Major!

- - - - -
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#19
chriss

chriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 14.08.2004
Bai baiatule la dealeri exista si telefoane fixe daca sti cand sau inventat!!!!!! :death:

#20
3minem

3minem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 12.04.2005
Nu va speriati ca si Orange are perioade din astea.Odata doar in zona cartierului meu nu puteai fi apelat sau sa suni o zi intreaga.Astea sunt serviciile oferite de operatori si nu avem ce face

#21
submit

submit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 15.04.2005
Nu pot fi apelat sub nici o forma, dar eu pot sa sun pe altii. Semnalul e full.
In schimb, un vecin n-are problema asta, si e tot CNX.

Care-o fi explicatia?  :angry:

#22
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
Mai baieti voi nu stiti ca connex are totdeauna dreptate, nu clientul !  :console:

#23
Philips

Philips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 29.11.2004

chriss, on May 25 2005, 11:33, said:

De mai bine de cateva ore reteaua Connex este down in zona Corbeanca,Prisma,Balotesti nu se stie excat pe ce arie este problema dar nu-i pic de semnal de atatea ore poate sa ne spuna cineva ce se-ntampla de ce nu am fost anuntati?!!! :angry:

<{POST_SNAPBACK}>


O fi o defectiune,ceva.Se mai intimpla,si nu e scris nicaieri ca trebuie anuntata populatia pt. asta.Cel mult,pe linga tehnic pot stii ceva cei de la relatii clienti.

#24
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,149
  • Înscris: 09.09.2003
din regie merge...

#25
chriss

chriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 14.08.2004
Vesti noi de la connex se pare ca vina nu le apartine situatia este extinsa mai mult decat ma asteptam Valea Prahovei,Constanta,Fetesti,Cernavoda,Bucuresti,Bucuresti-Ploiesti,datorita unei furtuni puternice care a afectat serios antenele linkurile de microunde cei de la tehnic sunt pe teren de dis dimineata se munceste pe rupte o furtuna f puternica pe Valea Prahovei a afectat serios reteaua.
Asteptam vesti noi.

#26
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,490
  • Înscris: 05.08.2002
dubios..azi in zona vitan-stadion olimpia nu mai era semnal pe connex...adica era fff slab (pe la ora 11)....200 m mai incolo, spre dristor crestea si am putut vorbi fara probleme

#27
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

chriss, on May 25 2005, 12:51, said:

Bai baiatule la dealeri exista si telefoane fixe daca sti cand sau inventat!!!!!! :death:

<{POST_SNAPBACK}>

Esti sigur ca pe la Sinesti, pe la tine pe acolo exista telefoane fixe? Ma indoiesc ca stii macar cine a inventat acest aparat, dar ma rog, asa e unii, destepti. Eu ma gandesc ca ar fi fost bine sa te anunte pe tine in mod special ca in ziua de, la ora de, o sa le cada reteaua... Se mai uita si la "fata utilizatorului" "bah baiatule".
BTW, daca esti atat de fraier si nu iti dai seama ca a picat reteaua, la ce naiba sa te mai instiinteze. Daca tot stii sa folosesti un telefon fix  :worthy: , atunci noteaza numarul asta: 021.302.22.22 si foloseste-l.

Edited by Goofy, 25 May 2005 - 13:48.


#28
Philips

Philips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 29.11.2004

chriss, on May 25 2005, 13:14, said:

Vesti noi de la connex se pare ca vina nu le apartine situatia este extinsa mai mult decat ma asteptam Valea Prahovei,Constanta,Fetesti,Cernavoda,Bucuresti,Bucuresti-Ploiesti,datorita unei furtuni puternice care a afectat serios antenele linkurile de microunde cei de la tehnic sunt pe teren de dis dimineata se munceste pe rupte o furtuna f puternica pe Valea Prahovei a afectat serios reteaua.
Asteptam vesti noi.

<{POST_SNAPBACK}>


Astia cara fluxurile spre Constanta prin Valea Prahovei?Mai sa fie...Au o problema nasoala in Avrig sau Valea Cascadelor,aici in Bucuresti cred.Oricum se mai intimpla...

Edited by Philips, 25 May 2005 - 13:48.


#29
c0nnex

c0nnex

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 319
  • Înscris: 19.04.2005
eram in targu jiu acum 1 an cred
si a picat semnalul pe tot orasul a fost o ploaia de vara care a umplut strazile
si ma rog ce s-a intamplat ca semnalul down
dar noroc ca langa tg jiu este rovinari si am prins semnal de acolo desi sunt vreo 24 de km pana la rovinari
ca sa vezi ce inseamna sa ai un oras mai mititel pe langa unul mai maricel
in 15 min a venit iara semnalul in tg jiu  :lol:

#30
gabrielbadea

gabrielbadea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.01.2005

Philips, on May 25 2005, 13:46, said:

Astia cara fluxurile spre Constanta prin Valea Prahovei?Mai sa fie...Au o problema nasoala in Avrig sau Valea Cascadelor,aici in Bucuresti cred.Oricum se mai intimpla...

<{POST_SNAPBACK}>



Din surse neoficiale problema se afla in Avrig. A crapat un multiplexor de SDH .

#31
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,249
  • Înscris: 12.10.2002
o traducere va rog  :D
multiplexor de SDH = ?

#32
chriss

chriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 14.08.2004
Exact sa ne spuna si noua ce face acest multiplexor exact?

#33
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

chriss, on May 25 2005, 12:14, said:

Vesti noi de la connex se pare ca vina nu le apartine situatia este extinsa mai mult decat ma asteptam Valea Prahovei,Constanta,Fetesti,Cernavoda,Bucuresti,Bucuresti-Ploiesti,datorita unei furtuni puternice care a afectat serios antenele linkurile de microunde cei de la tehnic sunt pe teren de dis dimineata se munceste pe rupte o furtuna f puternica pe Valea Prahovei a afectat serios reteaua.
Asteptam vesti noi.

<{POST_SNAPBACK}>


La Orange sunt caderi? Sau furtuna a selectat doar siteurile Connex?  Cred ca le se trage si de la faptul ca-si cara fibra optica prin copaci (adica stalpii de la Transelectrica)

Chestia cu SDH-ul suna plauzibil, asta ca sa vezi cata redundanta exista.

Oricum nu da bine deloc la imagine. Chestii din astea se intamplau pana acum doar la Orange (caderi ore-n sir ale smsC-urilor si nu din cauza traficului mare)

#34
gabrielbadea

gabrielbadea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.01.2005

chriss, on May 25 2005, 14:51, said:

Exact sa ne spuna si noua ce face acest multiplexor exact?

<{POST_SNAPBACK}>


Un sistem de transmisiuni de capacitate mare .

#35
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

chriss, on May 25 2005, 13:51, said:

Exact sa ne spuna si noua ce face acest multiplexor exact?

<{POST_SNAPBACK}>


Se ocupa de transmisia de date. Degeaba celula n-are nimic daca ea n-are cum sa-si transporte datele.

#36
chriss

chriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 14.08.2004

cmidp, on May 25 2005, 14:52, said:

La Orange sunt caderi? Sau furtuna a selectat doar siteurile Connex?  Cred ca le se trage si de la faptul ca-si cara fibra optica prin copaci (adica stalpii de la Transelectrica)

Chestia cu SDH-ul suna plauzibil, asta ca sa vezi cata redundanta exista.

Oricum nu da bine deloc la imagine. Chestii din astea se intamplau pana acum doar la Orange (caderi ore-n sir ale smsC-urilor si nu din cauza traficului mare)

<{POST_SNAPBACK}>



cmidp, on May 25 2005, 14:56, said:

Se ocupa de transmisia de date. Degeaba celula n-are nimic daca ea n-are cum sa-si transporte datele.

<{POST_SNAPBACK}>


Poti sa ne spui ce face acest multiplexor SDH si pe unde se cara fluxurile in tara stie cineva?multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate