Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 

Hostgator VPS

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Chiar ai probleme pecuniare, cum sugera WBF?

Ce vrei de la noi?

#38
Bubico2008

Bubico2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.11.2009
cred ca am sa incerc si eu serviciul lor de hosting vps. Pana acum am folosit doar bussines package dar nu prea am fost multumit.

#39
WBF

WBF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,130
  • Înscris: 13.12.2005

View PostBubico2008, on 10th November 2009, 03:26, said:

cred ca am sa incerc si eu serviciul lor de hosting vps. Pana acum am folosit doar bussines package dar nu prea am fost multumit.


Mda, daca nu ai fost multumit de business, normal sa faci upgrade.
Sau nu

#40
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007
Daca se poate plateste pt o luna de zile pana vezi cum se misca !

#41
tudorflorea

tudorflorea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.07.2009

View Postdon_dannielo, on 9th November 2009, 21:53, said:

Ce vrei de la noi?

cine, eu ?  daca in privinta ofertei vps hostgator m-am lamurit, ceream o parere despre ofertele resurse/tarife de la fasthost .......

e vreo problema? scuze ca te-am deranjat..

#42
tudorflorea

tudorflorea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.07.2009
vad ca ei apatin de un "holding" mai mare, care detine si sedo

http://unitedinterne...amp;__lf=Static

#43
WBF

WBF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,130
  • Înscris: 13.12.2005

View Posttudorflorea, on 11th November 2009, 15:47, said:

cine, eu ?  daca in privinta ofertei vps hostgator m-am lamurit, ceream o parere despre ofertele resurse/tarife de la fasthost .......

e vreo problema? scuze ca te-am deranjat..


Mai, oare nu poti face tu cautarea asta de ieftin, moka si miracol inimaginabil in privat?
Fara sa-ti dai cu parearea, fara sa ne impartasesti din vasta experienta?

Deal?

Dupa ce gasesti Nirvana poti sa  faci sharing pe aici.
Ehhh?

Hai pa

#44
resahc

resahc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 24.05.2007
Scuze ca "reinvii" topicul dar de ceva timp WBF mi-e dator cu o parere avizata. Si acum chiar am nevoie de ea.
Poti recomanda, te rog, 2-3 hosteri strict US-located de unde se poate inchiria un VPS "de calitate".
Mersi.

#45
WBF

WBF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,130
  • Înscris: 13.12.2005

View Postresahc, on 14th January 2010, 18:18, said:

Scuze ca "reinvii" topicul dar de ceva timp WBF mi-e dator cu o parere avizata. Si acum chiar am nevoie de ea.
Poti recomanda, te rog, 2-3 hosteri strict US-located de unde se poate inchiria un VPS "de calitate".
Mersi.


Unul de care stiu ca este OK si pot sa il recomand : SolarVPS. Poti alege intre 4-5 locatii.

#46
resahc

resahc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 24.05.2007
Mare om...mare caracter
Ms fain.

Ca tot tine oarecum de vps-urile hostgator....un VPS configurat ok nu este 100% independent?
Intreb asta deoarece aveam nevoie de cresterea unor limite la serverul mysql (odata pe saptamana avem un script care ruleaza un query destul de costisitor ca si resurse...dupa nici 2 minute murea cu "MySQL server has gone away"...iar cei de la support mi-au spus ca nu ne e permis sa rulam chestii care ar putea bloca vps-ul.
In fond asta e motivul pentru care am mutat clientul pe un vps... sa nu sufere altii de problemele noastre si sa avem oarecum libertate totala.

#47
WBF

WBF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,130
  • Înscris: 13.12.2005
Din punctul tau de vedere un VPS este izolat.
Din punctul de vedere a celui care-ti vinde acel VPS trebuie inteles ca daca un VPS genereaza load-uri mirifice, ele se vor regasi si pe nodul de vps, afectand oarecum performatele celorlalte vps-uri de pe acel nod ( ma refer la I/O sau cpu)

Doar in cazul virtualizarii cu XEN nu prea afectezi, acolo e cam batuta in cuie situatia(ramane problema de I/O, restul sunt eliminate).
Tocmai de aceea tot ce este vps facut cu Xen costa mult mai mult decat serverele virtuale care sunt facute cu alte solutii de virtualizare ( OpenVZ, Virtuozzo, .....etc)

#48
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

View Postresahc, on 14th January 2010, 18:18, said:

Scuze ca "reinvii" topicul dar de ceva timp WBF mi-e dator cu o parere avizata. Si acum chiar am nevoie de ea.
Poti recomanda, te rog, 2-3 hosteri strict US-located de unde se poate inchiria un VPS "de calitate".
Mersi.

As putea sa-ti recomand Linode, uite aici o comparatie http://journal.ugged...ance-comparison . Cel putin eu sunt extrem de multumit de calitatea serviciilor. Ca sa fac doar o simpla comparatie, un download de pe un server din Cluj si unul din Londra au aprox aceeasi viteza 1,7 mb/s, asta desi eu locuiesc in Cluj.

#49
resahc

resahc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 24.05.2007

View PostSE7EN, on 15th January 2010, 12:52, said:

As putea sa-ti recomand Linode, uite aici o comparatie http://journal.ugged...ance-comparison . Cel putin eu sunt extrem de multumit de calitatea serviciilor. Ca sa fac doar o simpla comparatie, un download de pe un server din Cluj si unul din Londra au aprox aceeasi viteza 1,7 mb/s, asta desi eu locuiesc in Cluj.

Mersi pt sugestii dar am reusit sa-l conving sa dea o sansa si hostingului din Romania :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate