Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Orange România - 90 de canale H.D. Nou din 19.12.a.c.: Discovery HD, AP HD, ID HD, TLC HD, HGTV HD, Eurosport 1 HD și Eurosport 2 HD.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
18730 replies to this topic

#18451
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
A revenit FashionBox HD

#18452
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,228
  • Înscris: 22.02.2017
Au iesit Antenele in SD.

#18453
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,228
  • Înscris: 22.02.2017
Au schimbat siglele la f multe canale printre care TVRuri, Kanal D, CBS Reality, Smart Tv, samd.

#18454
Rosswell87

Rosswell87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 31.05.2016

 Fly_85, on 10 aprilie 2023 - 23:52, said:

A revenit FashionBox HD

A revenit in grila dar este nefunctional.

#18455
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005

 Rosswell87, on 12 aprilie 2023 - 07:34, said:


A revenit in grila dar este nefunctional.

iar umbla baietii la butoane..de..pana prin mai butoneaza zilnic...acum nefunctional nick hd /nick jr si m1

#18456
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
arhiva tv functioneaza si este foarte tare ! ar trebui sa o extinda la mai multe canale! am dat restart am cautat update-uri nimic am doua stb-uri kaon iptv care merg impecabil si nu am avut nicio problema pana acum cateva luni cand pe unul dintre ele nu mai am optiunea activa (pauza/stop/reluare/redare de la inceput ) pe niciun canal...nu inteleg unde este buna deoarece pe ambele stb-uri am acelasi soft si acelasi stb kaon. ps: am liste de canale favorite abonament cu toate pachete full mai putin cinemax. si am 184 de posturi individuale sd si hd! fara cinemax 1 si 2!
sper sa miste ceva cei de la orange sa dezvolte iptv-ul ca l-au lasat in putire ..are potential!

Edited by djmaxx, 10 July 2023 - 17:25.


#18457
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
sper sa transforme toate versiune existente sd in hd ca mai toate au versiuni hd! si astept unificarea grilelor ...sper ca anul acesta ...poate cineva  informatii din interior!?

#18458
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,228
  • Înscris: 22.02.2017
A iesit Radio Itsy Bitsy?

#18459
_Gaby_

_Gaby_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,071
  • Înscris: 15.11.2021
Pe cablu încă e, doar că l-au mutat pe 850.

#18460
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,264
  • Înscris: 30.03.2019
Încă este și pe IPTV.

#18461
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
liniste pe acest topic...niciun canal nou hd nimic nou sub soare...serviciul iptv in moarte clinica...merge din inertie ...oare cati mai suntem pe iptv?

#18462
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Eu am IPTV, de asta nici nu renunț la vdsl-ul lor 😁

#18463
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
As vrea și eu IPTV într-o locație unde nu exista posibilitatea de instalare servicii fixe, însă nu știu dacă receiverul funcționează folosind internet mobil.
Momentan am doar internet prin fibra de la OROC și 3 numere de mobil.
La relații clienți mi s-a spus că încă mai oferă IPTV, dar receiverul funcționează doar in locația in care sunt instalate serviciile fixe - ați putea confirma?
Mi se pare ciudat sa nu poți accesa IPTV de oriunde din Romania...

Edited by sas_ro, 19 August 2023 - 23:37.


#18464
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005

Vizualizare mesajsas_ro, pe 19 august 2023 - 23:36, a scris:

As vrea și eu IPTV într-o locație unde nu exista posibilitatea de instalare servicii fixe, însă nu știu dacă receiverul funcționează folosind internet mobil.
Momentan am doar internet prin fibra de la OROC și 3 numere de mobil.
La relații clienți mi s-a spus că încă mai oferă IPTV, dar receiverul funcționează doar in locația in care sunt instalate serviciile fixe - ați putea confirma?
Mi se pare ciudat sa nu poți accesa IPTV de oriunde din Romania...


eu nu inteleg ce intrebi mai exact!.?
daca ai fibra fostului telecom orange Romania comunnications poti sa ceri stb-uri iptv si merg !

#18465
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,565
  • Înscris: 20.08.2014
Omul ti-a scris clar chiar in citatul pe care tu l-ai dat, ce nu intelegi? A spus ca NU exista posibilitatea instalarii serviciilor fixe la el in zona si vrea sa stie daca receiverul iptv poate avea net de la internetul mobil!

#18466
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
De fapt se contrazice singur in 2 fraze.

In prima fraza a scris ca nu are posibilitatea sa instaleze servicii fixe la locatia respectiva.

In a doua fraza a scris ca are acolo internet prin fibra optica de la OROC.

In orice caz, ca sa ii raspund la intrebare, daca este valabil ce a scris ca nu are acolo posibilitate sa bage internet fix nu o sa ii mearga STB-urile IPTV prin internet mobil.

Daca e valabil ce a scris in a doua fraza, ca are totusi internet prin fibra optica de la fostul Telekom Romania Communications, actual OROC, atunci ii merge sa se aboneze si la IPTV.

#18467
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013

Vizualizare mesajdjmaxx, pe 21 august 2023 - 00:26, a scris:



eu nu inteleg ce intrebi mai exact!.?
daca ai fibra fostului telecom orange Romania comunnications poti sa ceri stb-uri iptv si merg !
Asa cum zicea @toto_riina, vreau sa folosesc acel stb in alta locatie unde nu exista retele fixe

Vizualizare mesajcatalinman, pe 21 august 2023 - 07:36, a scris:

De fapt se contrazice singur in 2 fraze.

In prima fraza a scris ca nu are posibilitatea sa instaleze servicii fixe la locatia respectiva.

In a doua fraza a scris ca are acolo internet prin fibra optica de la OROC.

In orice caz, ca sa ii raspund la intrebare, daca este valabil ce a scris ca nu are acolo posibilitate sa bage internet fix nu o sa ii mearga STB-urile IPTV prin internet mobil.

Daca e valabil ce a scris in a doua fraza, ca are totusi internet prin fibra optica de la fostul Telekom Romania Communications, actual OROC, atunci ii merge sa se aboneze si la IPTV.
scuzati confuzia, este vorba despre 2 locatii: in prima locatie am fibra (deci nu am nici o problema acolo). In a doua locatie nu exista decat internet mobil -acolo as vrea sa folosesc IPTV. As putea cumpara un stick (amazon sau roku) pe care sa instalez aplicatii pentru IPTV - insa nu este o solutie, deoarece utilizatorii sunt in varsta. Solutia a fost un VTV de la Vodafone, insa mai da erori. O alta problema e ca acel stb este facut sa functioneze conectat la net dar si la o retea TV fixa...totusi functioneaza conectat doar la internet mobil.

#18468
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,228
  • Înscris: 22.02.2017
Foloseste un smart tv si aplicatia Sweet tv, sau tvsat go sau ines live tv.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate