Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Discuții despre Orange Sport 1-4 (ex-Telekom Sport).

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
12605 replies to this topic

#10675
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Mă îndoiesc că vor activa mulți extraopțiunea. Cu "multă indulgență" posibil să se ajungă la un 15-20 %. Audiențele pe canalele de sport este încă mică .
Evident la o scara mai mică, la mine în bloc, pe scara mea sunt 50 de apartamente, din care în jur de 40 de apartamente sunt la Digi, iar restul sunt împărțite între Telekom și Orange. 80% din cei de pe scara nu se uită la fotbal sau la sport, știu sigur, iar restul se uită ocazional. De pe scara mea, mai mult ca sigur că și-ar activa extraopțiunea, dacă ar fi la operatorul nostru așa la respectivul, eu și încă cineva. Îi știu bine pe toți de pe scară, iar unii sunt chiar scârțari rău de tot deși nu o duc rău financiar! Sunt convins că mai sunt și alte blocuri aflate în aceeași situație, cu "procente" apropiate. "Sportul plătit" nu prea se mai vinde și se vede prin dispariția ziarelor în formă tipărită. "- Găsesc "gratis" pe net, dacă vreau, pentru ce să le dau 2-3 lei pe o hârtie!?"  Asta este realitatea, din păcate!

#10676
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

 SuporterulX, on 02 octombrie 2018 - 12:00, said:

Preferam sa dau 2 euro dar sa mai între și Telekom Sport urile 5 și 6 în grila. Ma rog, oricum voi lua extraoptiunea, deși dacă mi se pune pata as putea rezista și fără, având Digi Sport urile și canalele Look.

Dar cu conditia ca  pe TS5 si TS6 sa nu fie aceleasi transmisiuni ca pe celelalate canale.Ca asa dai niste bani sa vezi canale dublate...Probabil de acea nu le scot la vanzare sau sa le includa in pachetul de sport si prefera sa le dea la alti operatori si la abonatii din segmentul  business...

Edited by marius664, 02 October 2018 - 12:12.


#10677
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017
Normal ca ma refeream sa aibă alt conținut, pentru ce as vrea doua canale dublate? =)))

#10678
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,744
  • Înscris: 08.08.2018
Cel mai bine ar fi făcut în felul următor:

- Telekom Sport 1/2/3/4 să rămână ca și până acum, fără cost suplimentar, iar Telekom Sport 1 să fie postul principal, cu emisiuni și Liga 1.
- Telekom Sport 5/6 să fie înlocuite în grilele celorlalți operatori cu Telekom Sport 1/2.
- Telekom Sport 5/6 să fie "trase" în rețeaua proprie cu denumirile Telekom Sport 1+/2+ și să fie incluse în opțiunea asta nouă, transmițând pe ele cele mai importante evenimente ale etapei.

Ce ar fi câștigat?
- Telekom Sport 1 ar fi câștigat audiență, deci și bani mai mulți din publicitate.
- Opțiune din care să scoată bani suplimentar.
- Clienți bucuroși că ar fi avut 2 canale de sport în PLUS în grilă.

Dacă e să luăm etapa de UCL de diseară și "propunerea" mea, programul ar fi arătat în felul următor:

HOFFENHEIM - MAN. CITY și BAYERN - AJAX AMSTERDAM pe Telekom Sport 1+
JUVENTUS - YOUNG BOYS și TSKA MOSCOVA - REAL MADRID pe Telekom Sport 2+
MAN. UNITED - VALENCIA pe Telekom Sport 1
AS ROMA - VIKTORIA PLZEN pe Telekom Sport 2
LYON - SAHTIOR pe Telekom Sport 3
AEK ATENA - BENFICA pe Telekom Sport 4

Deci foarte bine pentru clienți.

#10679
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

 matyred, on 02 octombrie 2018 - 12:08, said:

Mă îndoiesc că vor activa mulți extraopțiunea. Cu "multă indulgență" posibil să se ajungă la un 15-20 %. Audiențele pe canalele de sport este încă mică .
Audienta Telekom Sport 1  este intradevar mica, Nick Jr, Paramount si chiar Minimax sunt peste ei.Au undeva la 40.000 de telespectatori lunar , cu un rating de 0,2%. DigiSport1 care are si acoperie mai mare, sta ceva mai bine 160.000 de telespectatori cu un rating de 0,9%...DigiSport2 intra in top 20 cu 73.000 de privitori si rating 0,4%.In comparatie TelekomSport 2 are doar 6.000 de privitori fiind pe locul 55, cu mult sub ZUTV , TVH sau PaprikaPosted Image

Edited by marius664, 02 October 2018 - 12:54.


#10680
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,844
  • Înscris: 07.07.2009
Normal că are audiență mică pentru că se măsoară numai pe cablu iar acolo sunt cu mult și sub Akta ca acoperire.

#10681
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
Telekom 1+ este egal cu Telekom1
Telekom 3 si 4 raman newchimbate!
Nu stiu de unde ati tras voi concluzia ca vor fi 2 de telekom1

#10682
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,844
  • Înscris: 07.07.2009
După asta:

Citat

De vineri, 5 octombrie, abonatii de televiziune Telekom Romania vor beneficia de Telekom Sport 1+ si Telekom Sport 2+!
Cei care au in posesie abonament de tip L, vor avea automat in grila de baza, fara costuri suplimentare, Telekom Sport 1+ si 2+, iar cei cu abonament de tip M, vor plati 1 euro pentru a avea acest pachet Telekom Sport+, in grila de programe!!
Inca o noutate ar mai fi schimbarea Telekom Sport 3 si 4, in Telekom Sport 1 si 2, care vor fi in continuare in grila de baza Telekom Romania, indiferent de ce pachet TV detii!
(Satelit, Cablu TV, IPTV)
Atat Telekom Sport 1+, 2+, 1 si 2, se vor putea urmari la calitate HD, indiferent de abonamentul TV: Satelit, Cablu TV si IPTV, in reteaua Telekom Romania!

#10683
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,744
  • Înscris: 08.08.2018

 djmaxx, on 02 octombrie 2018 - 12:58, said:

Telekom 1+ este egal cu Telekom1
Telekom 3 si 4 raman newchimbate!
Nu stiu de unde ati tras voi concluzia ca vor fi 2 de telekom1

De aici. Informația nu e oficială, ci un "zvon". Până acum tipul a avut dreptate mereu. Nu zic, însă, că e 100% pentru că în promouri meciuri de pe 6-7-8 octombrie apar ca fiind difuzate și pe TS 3/4.

Quote

De vineri, 5 octombrie, abonatii de televiziune Telekom Romania vor beneficia de Telekom Sport 1+ si Telekom Sport 2+!
Cei care au in posesie abonament de tip L, vor avea automat in grila de baza, fara costuri suplimentare, Telekom Sport 1+ si 2+, iar cei cu abonament de tip M, vor plati 1 euro pentru a avea acest pachet Telekom Sport+, in grila de programe!!
Inca o noutate ar mai fi schimbarea Telekom Sport 3 si 4, in Telekom Sport 1 si 2, care vor fi in continuare in grila de baza Telekom Romania, indiferent de ce pachet TV detii!
(Satelit, Cablu TV, IPTV)
Atat Telekom Sport 1+, 2+, 1 si 2, se vor putea urmari la calitate HD, indiferent de abonamentul TV: Satelit, Cablu TV si IPTV, in reteaua Telekom Romania!


#10684
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,844
  • Înscris: 07.07.2009
Pe fiecare canal am văzut asta:

Attached File  t1.png   200.33K   18 downloads

#10685
pblx

pblx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 12.09.2018
Deci pe mine mă doare în trei litere de aceste schimbări deoarece sunt abonat la pachetul L👊👌😂

#10686
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,744
  • Înscris: 08.08.2018
Attached File  TS3.png   760.96K   55 downloads

Ieri aveau doar 5 zile, dar de azi au și timer. xD

#10687
semacadj2003

semacadj2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 06.02.2011
Avantaj pentru cei de pe Dth. Vom avea variantele HD pentru toate 4 canalele de sport. 😎😎😎

#10688
robert90bh

robert90bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 17.02.2008

 AidenIrish, on 02 octombrie 2018 - 11:03, said:

Păi cine a zis că TS5 va fi înlocuit de TS1+? S-a mai postat ceva pe grupul ăla?

Nu am zis că va fi inlocuit. Dar cum TS5 este copia lui TS1, nu e logic că TS1 devenind TS1+, TS5 va fi copia lui TS1+.

#10689
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

 AidenIrish, on 02 octombrie 2018 - 13:27, said:

TS3.png

Ieri aveau doar 5 zile, dar de azi au și timer. xD
Sunt 3 zile + x ore...adica tot pana vineri inclusiv...:D.Sunt curios daca se va trece chiar la la 00:00 la noile schombari, cand a fost ultima schimbare in grila a durat o zi pana s-au pus toate canalele la punct...

#10690
mihu30

mihu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 09.07.2009
Pentru Telekom TV trebuie facut ceva(schimbat abonament), sau ramane ca pana acum ?

#10691
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,744
  • Înscris: 08.08.2018
Programul pe săptămâna asta: https://sites.google...p/telekom-sport

Bundesliga - 5 meciuri, dintre care 3 sâmbătă de la 16:30 și niciunul de duminică.
Premier League - 3 meciuri, dintre care și un derby: Liverpool - Man. City.
Serie A - 9 meciuri. Uite că iar ratează unul. Cuiva de la T îi place mult fotbalul italian.
La Liga - 6 meciuri
Fortuna Liga - NICIUN meci. Uite că se poate.

În ultima perioadă suntem tentați să spunem că asta e cea mai aglomerată săptămână, dar mereu pare că vine una și mai aglomerată.

 marius664, on 02 octombrie 2018 - 13:48, said:

Sunt 3 zile + x ore...adica tot pana vineri inclusiv...Posted Image.Sunt curios daca se va trece chiar la la 00:00 la noile schombari, cand a fost ultima schimbare in grila a durat o zi pana s-au pus toate canalele la punct...

Știu, doar că menționam că de azi au început numărătoarea inversă. Ieri arătau numai numărul de zile.

 robert90bh, on 02 octombrie 2018 - 13:43, said:

Nu am zis că va fi inlocuit. Dar cum TS5 este copia lui TS1, nu e logic că TS1 devenind TS1+, TS5 va fi copia lui TS1+.

Vezi că logica Telekom e mai încurcată. TS 5 e copia TS 1 încă de la lansare, cu excepția meciurilor de UCL și L1. UCL-ul se dă acum și pe TS 5, dar din L1 se dau doar 3 meciuri.

Edited by AidenIrish, 02 October 2018 - 14:15.


#10692
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005

 AidenIrish, on 01 octombrie 2018 - 13:54, said:

Telekom Sport 1 » Telekom Sport 1+
Telekom Sport 2 » Telekom Sport 2+
Telekom Sport 3 » Telekom Sport 1
Telekom Sport 4 » Telekom Sport 2

Telekom Sport 1+ & Telekom Sport 2+ = Telekom Sport Plus (1 € / lună)
Telekom Sport 1 HD & Telekom Sport 2 HD vor intra și pe DTH

Asta dacă informațiile oferite de adminul grupului sunt 100% corecte.


INCORECT !!!
Începând din 1 octombrie, canalele TELEKOM SPORT 1
și TELEKOM SPORT 2 sunt disponibile exclusiv în pachetul Telekom Sport +
tELEKOM SPORT +(EGAL TELEKOM SPORT 1 SI TELEKOM SPORT 2)
Telekom sport 3, 4,5si 6  raman la fel !! nu se transforma nimic
doar telekom sport 1 si 2 vor face parte din pachetul + care e pe bani 1 euro pentru cei cu pachet M ! asta este clar !! asa ca terminati cu dezinformarile !
cei cu pachet L vor avea gratis pachetul +(telekom 1 si 2)

Edited by djmaxx, 02 October 2018 - 16:29.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate