Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 

Cartela Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#37
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,028
  • Înscris: 17.10.2004
am pierdut un numar misto si credit 12 euro din aceasta cauza...nu foloseam cartela pentru ca nu am semnal in zona si nu din cauza mea ci din cauza vodafone...cartela provina dintr-un abonament inchis dar am tinut la numar si chiar am incarcat acum 2 luni cu 7 euro dar acum 3 zile cand am incercat sa o folosesc imi zice ca nu mai e valabila...se pare ca-si taie singuri craca de sub picioare, as fi folosit acea cartela daca as fi avut semnal mai bine zis era un abonament si in ziua de azi chiar am platit vreo 6 luni abonamentul degeaba ca sa duc la termen contractul de aproape un an acoperirea vodafone a scazut dramatic in zona fiind doar ceva outdoor si aia prin copaci...situiatia mi se pare absolut jenanta pentru ditamai compania, isi permit sa-si bata joc de clienti ca au de unde la fel orange, sper sa nu devina sport national.

Edited by partyman, 25 May 2009 - 19:24.


#38
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Nu am vazut SIM nou - Vodafone Pre- Pay - mai ieftin de 18 lei ( RON )

Edited by Teophileos, 25 May 2009 - 19:32.


#39
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
10 RON in Bacau la vreo cateva magazine (se pare ca urmeaza exemplul portocalei).

#40
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,297
  • Înscris: 05.04.2006
În București nu există așa ceva!

#41
bufny

bufny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 19.12.2005
Si in Cluj sunt cu 4euro la 10 lei pe la chioscurile de ziare. Am luat chiar eu unul. Am activat optiunea de 40 de minute pentru 3euro pentru a suna-o pe mama la tara pe zapp nopay. Cu euro ramas vorbesc 11 minute cu 9 centi minutul tot pe numarul ala ca numar favorit. In total 51 de minute care incarca zapp-ul cu aproximativ 4euro, rezulta 2.5 RON per euro, TVA inclus. Buna afacere. Si minutele vorbite prind si ele bine (sa nu creada cineva ca sun si las deschis doar ca sa se mute centi dincolo).

Oricum cred ca pastrez simul, cel putin pentru minute nationale. Si e si numar frumos.

Edited by bufny, 25 May 2009 - 21:43.


#42
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Eu am o nelamurire. Atat la orange cat si la vodafone apar asemenea "personaje" prin diferite sectiuni ale site-ului
[ http://g.imagehost.org/0682/Untitled_9.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]<a href="http://g.imagehost.org/view/0765/Untitled_5" target="_blank">[ http://g.imagehost.org/0765/Untitled_5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]</a>[ http://g.imagehost.org/0964/Untitled_18.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://g.imagehost.org/0720/Untitled_7.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://g.imagehost.org/0108/Untitled_5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Care sa fie motivul sau ce vor sa transmita cu aceste imagini pentru ca personal nu le vad utilitatea decat daca as fi copil mic si m-as uita la desene animate. Pentru un potential client bussiness care ar fi interesat de o oferta de servicii, nu vad cu ce i-ar fi de folos asemenea aparitii amuzante ici colo pe site.

Servieta din mana tipului cu cravata de la vodafone ma duce cu gandul la o retea care se adreseaza in special oamenilor de afaceri, care cauta calitatea si brandul indiferent de pret. Asta sa fie si ideea la care s-a gandit marketingul pe care sa o transmita aceste imagini?
La fel imi este neclar ce cauta acele desene in dreptul telefoanelor si ce vor ele sa transmita.

Nici nu stiu daca sa o incadrez la categoria fun sau e o treaba cat se poate de serioasa.

Edited by danutz1, 25 May 2009 - 23:03.


#43
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postinside_spy, on May 25 2009, 22:37, said:

În București nu există așa ceva!
Nici la buticuri sau chioscuri de ziare?

#44
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005

View Postpartyman, on May 25 2009, 19:20, said:

am pierdut un numar misto si credit 12 euro din aceasta cauza...nu foloseam cartela pentru ca nu am semnal in zona si nu din cauza mea ci din cauza vodafone...cartela provina dintr-un abonament inchis dar am tinut la numar si chiar am incarcat acum 2 luni cu 7 euro dar acum 3 zile cand am incercat sa o folosesc imi zice ca nu mai e valabila...se pare ca-si taie singuri craca de sub picioare, as fi folosit acea cartela daca as fi avut semnal mai bine zis era un abonament si in ziua de azi chiar am platit vreo 6 luni abonamentul degeaba ca sa duc la termen contractul de aproape un an acoperirea vodafone a scazut dramatic in zona fiind doar ceva outdoor si aia prin copaci...situiatia mi se pare absolut jenanta pentru ditamai compania, isi permit sa-si bata joc de clienti ca au de unde la fel orange, sper sa nu devina sport national.
Ai incercat sa suni la ei si sa le ceri explicatii?

In momentul de fata ce simptome prezinta cartela? Mai intra in retea? Ce mesaj auzi daca incerci sa suni pe nr respectiv?
Nu cumva mai ai vreo restanta la vechiul abonament din care provine cartela?

#45
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,028
  • Înscris: 17.10.2004

View Postgompo, on May 26 2009, 13:16, said:

Ai incercat sa suni la ei si sa le ceri explicatii?

In momentul de fata ce simptome prezinta cartela? Mai intra in retea? Ce mesaj auzi daca incerci sa suni pe nr respectiv?
Nu cumva mai ai vreo restanta la vechiul abonament din care provine cartela?
nu am nicio restanta(mai am 2 abonamente la ei dar sunt ale parintilor care stau in oras), la inchidere am avut 3 euro pe ea facturati, cand bag cartela in telefon imi apare inregistrare nereusita, in plus acum vreo 2 luni am incarcat cu 7 euro.

Edited by partyman, 27 May 2009 - 12:13.


#46
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007

View Postpartyman, on May 27 2009, 13:12, said:

nu am nicio restanta(mai am 2 abonamente la ei dar sunt ale parintilor care stau in oras), la inchidere am avut 3 euro pe ea facturati, cand bag cartela in telefon imi apare inregistrare nereusita, in plus acum vreo 2 luni am incarcat cu 7 euro.

Probabil cartela este busita (fizic)
Suna la ei si intreaba care este statusul in centrala.

#47
jamesbond

jamesbond

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.04.2007
Salutare tuturor!

Am primit astazi un sms ,,SERVICIUL 20 MINUTE VODAFONE A FOST ACTIVAT''.
Am verificat minutele si in afara de cele existente in extraoptiunea pentru tineri,le am si pe acestea 20 pana pe 3 iulie (peste 30 de zile)iar creditul este la fel!
Pe site nu am gasit nimic despre faza asta.
Voi stiti ceva despre acest ,,serviciu''? :huh:

#48
evertek

evertek

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 06.10.2008

View Postjamesbond, on 1st June 2009, 19:10, said:

Salutare tuturor!

Am primit astazi un sms ,,SERVICIUL 20 MINUTE VODAFONE A FOST ACTIVAT''.
Am verificat minutele si in afara de cele existente in extraoptiunea pentru tineri,le am si pe acestea 20 pana pe 3 iulie (peste 30 de zile)iar creditul este la fel!
Pe site nu am gasit nimic despre faza asta.
Voi stiti ceva despre acest ,,serviciu''? :huh:
Cred ca sunt de la My Vodafone pentreu activare cont daca ai asa ceva.

#49
jamesbond

jamesbond

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.04.2007

View Postevertek, on 1st June 2009, 20:03, said:

Cred ca sunt de la My Vodafone pentreu activare cont daca ai asa ceva.
Pai am MyVodafone pe numarul respectiv de cca o luna.Nu cred sa fie asta...

#50
jejeje

jejeje

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 25.06.2007
40 de minute nationale - 3 euro

Se poate activa de la *147# -promotie..

#51
Agapis_

Agapis_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 16.06.2008

View Postjamesbond, on 1st June 2009, 20:26, said:

Pai am MyVodafone pe numarul respectiv de cca o luna.Nu cred sa fie asta...
Asta e.

#52
jamesbond

jamesbond

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.04.2007

View PostAgapis_, on 1st June 2009, 21:09, said:

Asta e.
Ok.Scrie undeva de chestia asta?  :huh:

#53
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postjejeje, on 1st June 2009, 21:06, said:

40 de minute nationale - 3 euro

Se poate activa de la *147# -promotie..
Numai atat?
Minute in retea nu sunt incluse in acesi 3 euro?

#54
jejeje

jejeje

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 25.06.2007

View Postchatnoir401, on 1st June 2009, 21:22, said:

Numai atat?
Minute in retea nu sunt incluse in acesi 3 euro?

se pare ca nu..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate