Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

"Am facut locuri de parcare&#...
 Apometru stricat, consum prea mar...

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 

TU ce faci ca sa schimbi ceva...?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
96 replies to this topic

#19
RevengeOfTheShit

RevengeOfTheShit

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 188
  • Înscris: 02.03.2009

View Postciureanuc, on May 5 2009, 12:53, said:

Cred ca ai norma pe zi la postari... ha ha ha.
Zi să mori tu că n-ai întrebat ce să mai faci? :lol:

#20
kkLM

kkLM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 03.09.2006
Nu poate câștiga toată lumea, fiecare leu în plus înseamnă un leu în minus pentru altcineva.
În rest, frumos spus doar că ar fi fost mai bine dacă ar fi fost un articol de blog pentru că nu ar fi apărut astfel de dejecții:

View PostMosotti, on May 5 2009, 10:52, said:

raspunsul e simplu: UN CACAT

"Lumea nu poate fi schimbata de furnici. India e un jeg imputit. Liiceanu e o masina de gargarit" - Mosotti


#21
RevengeOfTheShit

RevengeOfTheShit

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 188
  • Înscris: 02.03.2009
Deja mă enervează epigonii, cu semnăturile lor de căcat.
Originalul este așa și îmi aparține, pe persoană privată:
Ești prost? Țara are nevoie de tine!

#22
elaxalien

elaxalien

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 24.06.2007
Cand vad unele personaje ultra frustrate ce incearca sa para dure ma bate gandul sa nu mai frecventez Poiana pentru ca ma prostesc si eu...

#23
99ton

99ton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 19.11.2007
De ce nu schimbam numele topicului cu:loc de aruncat cu dejectii?..in loc sa discutam despre ce ar putea face fiecare pentru a schimba mizeria morala in care ne complacem?// Spre exemplu eu asi propune un principiu simplu(auzit candva,undeva):sa facem tot ce dorim cu conditia sa nu-i deranjem pe ceilalti.

#24
elaxalien

elaxalien

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 24.06.2007

View Post99ton, on May 5 2009, 13:39, said:

De ce nu schimbam numele topicului cu:loc de aruncat cu dejectii
Pentru ca unii care posteaza au numai dejectii in cap.E simplu.Nu vezi cata frustrare pentru nimic?

#25
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007

View PostRevengeOfTheShit, on May 5 2009, 12:41, said:

...

Amice.... esti de cacat !!! :thumbup:

#26
sacmarian

sacmarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 04.11.2008
sa il inchida cineva in Buda(WC) pe asta de se caca pe aici in fiecare post de cateva ori

#27
Anjin`

Anjin`

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,160
  • Înscris: 10.05.2005

View PostMosotti, on May 5 2009, 10:52, said:

raspunsul e simplu: UN CACAT

"Lumea nu poate fi schimbata de furnici. India e un jeg imputit. Liiceanu e o masina de gargarit" - Mosotti

Eu cred ca unii dintre noi fac cate ceva, dar nu pentru imagine ci pentru fond.
Cum ar fi de exemplu sa asigure un mediu civilizat pentru discutii.
Asta sau unele persoane gasesc ca e amuzant sa stearga jdemiloiane de posturi, in timpul lor liber, sa fie facuti troaca de porci de fiecare data cand iau apararea unei minoritati&shit
Sau sa mai scrie cate unu un articol la wikipedia.
Sau cine se mai face profesor in ziua de azi.
...
Las-o in cacat ca devin optimist

#28
ciprian_1981

ciprian_1981

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 23.08.2008

View PostRevengeOfTheShit, on May 5 2009, 12:30, said:

Aparțin de mă-ta, cu care am conlocuit vreo 3 minute, adică exact atâta cât să-i dau un sloboz pe ochii ei migdalați și pe gurița ei roșie și cărnoasă, ca în deșteptarea româniei a lui grigorescu.


Întâi și-ntâi că m-am ferit să fac copii care să-ți fie contemporani. Asta se numește responsabilitate civică. Și doi, dacă pe lângă oțet mai găsesc și niște cianură de potasiu, atunci, da, toți copiii care vor trăi în țara asta de căcat îmi vor mulțumi pentru că i-am scăpat de niște oratori de căcat, cu o retorică de căcat și fără bun-simț.
Notră pull dan votră cur!

Trăim într-o țară de căcat, în mijlocul unui popor de căcat! Terminați cu căcatul!

Peste tot unde te duci în țara asta pute a căcat și a mârlănie, numai voi vedeți peste tot neprihănire, istorie milenară, cristoși, dumnezei și genialitate!

Aaaa, și cultură, am uitat, peste tot pute a cultură și a căcat!

Abia aștept să vă văd șenile cu copiii voștri geniali care vor învăța istoria româniei scrisă de medelin voicu și camelia spătar!


Asta stim si noi, intrebarea era ce faci tu ca sa nu mai fie asa? te schimbi pe tine insuti?  "Da traiesc intr-o tara de cacat si daca tot mi-a fost data asa de ce sa nu fiu si eu tot un cacat", cam asta pare sa fie concluzia la care ai ajuns tu. Pentru ca, domnule, cel putin dupa limbaj nu dai dovada ca ai fi mai mult decat atat. Si daca tu te-ai resemnat ca nu vei fi toata viata decat un cacat ce ai tu cu cei care inca mai au puterea sa creada ca prin schimbarea lor vor face o diferenta in mentalitatea celorlalti? Poate ca nu vor reusi niciodata dar cine esti tu sa-i judeci pentru asta? si cine esti tu s le ei sperantele.

#29
nm_anna_me

nm_anna_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 01.10.2008
Orice idee buna, poate fi discreditata prin exagerare.
E chiar atat de greu sa gasim ceea ce e BUN in noi?..
Nu a mai ramas nimic nealterat?

Nu ma pricep la tehnica, nu inteleg internetul dincolo de utilitatea sa in cautarea de informatie si rapiditatea in comunicare.
Nu inteleg ce inseamna multe dintre cuvintele pe care le intalnesc in anumite opinii ...

Dar, pot intelege ca TIMPUL e resursa cea mai de pret pe care o detinem si a o risipi pe "a spune multe..cand nimic nu ai a spune!" ... denota incapacitatea de a intelege cu adevarat propria persoana ...

Am sperat sa regasesc intre forumistii trecatori prin poiana si persoane care sa poata veni cu idei constructive...

PS.
1. Daca exista o alta arie in acest forum in care scriu si persoane care gandesc pozitiv fara a cadea in ridicol, va rog sa ma ajutati sa o gasesc.
2.Recomand parintilor, ca printre povesti cu Bionicle si Transformers sa le strecoare copiilor versurile lui R.Kipling
" De poti fi TU cand toti se pierd cu firea,
                                 in jurul tau si spun ca-i vina ta;
  De crezi in tine chiar cand omenirea
                                 nu crede...dar sa-i crezi si Ei ceva;
  De poti visa..dar nu-ti faci visul astru...
  De poti gandi...dar nu-ti faci gandul tel..
  De'ntampini si Triumful si Dezastrul
                        tratand pe-acesti doi impostori la fel..
  De poti fi TU..in marea gloata,
       cu regi tot TU... dar nu strain de ea...
  Dusman, Om drag... rani sa nu te poata...
  De toti sa-ti pese ..dar de nimeni..prea..
  De poti prin clipa cea neiertatoare, sa treci...si s-o invingi zambind mereu..
  Al tau va fi Pamantul asta mare..dar mai mult..VEI FI OM, copilul meu!.."

Edited by nm_anna_me, 05 May 2009 - 13:59.


#30
nmg

nmg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,454
  • Înscris: 07.09.2005

View Postnm_anna_me, on May 5 2009, 14:39, said:

Am sperat sa regasesc intre forumistii trecatori prin poiana si persoane care sa poata veni cu idei constructive...

PS.
Daca exista o alta arie in acest forum in care se gandeste pozitiv fara a cadea in ridicol, va rog sa ma ajutati sa o gasesc.

Bineinteles ca exista si oameni cu idei constructive pe aici. Sigur ca mai sunt si romani care se gandesc sa schimbe ceva. Numai ca acestia au o anumita prudenta in a posta lucruri de genul asta din mai multe motive:

- stiu ca nu vor rezolva nimic discutand pe un forum. Pana la urma faptele conteaza
- stiu ce au de facut  si nu mai au nevoie de nimic altceva pentru asta
- nu vor sa se expuna dobitocilor rau intentionati
- etc.

Edited by nmg, 05 May 2009 - 13:47.


#31
nm_anna_me

nm_anna_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 01.10.2008

View Postnmg, on May 5 2009, 14:46, said:

Bineinteles ca exista si oameni cu idei constructive pe aici. Sigur ca mai sunt si romani care se gandesc sa schimbe ceva. Numai ca acestia au o anumita prudenta in a posta lucruri de genul asta din mai multe motive:

- stiu ca nu vor rezolva nimic discutand pe un forum. Pana la urma faptele conteaza
- stiu ce au de facut  si nu mai au nevoie de nimic altceva pentru asta
- nu vor sa se expuna dobitocilor rau intentionati
- etc.

ok. multumesc!.. am incercat :notangel:

#32
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postnm_anna_me, on May 5 2009, 10:05, said:

Asta e tot ce poti tu lua din viata asta?
Asta e tot ce poti face tu?
Ce ai incercat?
De cate ori te-ai ridicat din mocirla?
Iti respect statutul de moderator, dar asta ar trebui sa te oblige..sa iti ceara sa oferi modele..Ai?..Ai si altceva decat ...

..si apropo.. sunt furnici care inteapa.. si te fac sa schimbi locul de picnic... :)
draga, n-am cum sa ma ridic din mocirla, decit daca ma urc in avion. ce dracu sint intrebarile alea tembele? cum adica ce-am facut? ce sa fac? CE AS PUTEA SA FAC? sa iau o pusca cu luneta si sa-i omor pe toti care promit de toate si nu fac nimic? :lol: sau poate sa aberez pe net despre neam onest si alte cacaturi? modele vrei? un model mare si belit e bun?

mai mult, ridicarea din mocirla e doar o iluzie. degeaba stai in vila curului din pipera si conduci cel mai bazat gipan care a fost cacat de mintile germane, tot prin gropi si praf te tirasti ca sa ajungi intr-un oras jegos, unde sa-ti vezi de afacerile prospere :lol: INOTI in mocirla

View Postbogdanel82, on May 5 2009, 10:13, said:

Onest adica un roman adevarat nu merge in strainatate sa fura. Iar in lagatura de cultura n-am ce sa-ti zic daca n-ai auzit inca de scriitori si artisti romani de renume precum Mihai Eminescu, George Enescu, Nicolae Grigorescu, Ciprian Porumbescu si multi altii.
hai sa mori tu :death: adica romanii care fura pe dincolo sint romani falsi? sau or fi toti tigani? cit despre aia insirati de tine, iti garantez ca n-a auzit nimeni din europa si de-aiurea. daca nu ma crezi, cauta niste europeni si intreaba-i :lol:

#33
ciprian_1981

ciprian_1981

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 23.08.2008

View PostMosotti, on May 5 2009, 15:19, said:

draga, n-am cum sa ma ridic din mocirla, decit daca ma urc in avion. ce dracu sint intrebarile alea tembele? cum adica ce-am facut? ce sa fac? CE AS PUTEA SA FAC? sa iau o pusca cu luneta si sa-i omor pe toti care promit de toate si nu fac nimic? :lol: sau poate sa aberez pe net despre neam onest si alte cacaturi? modele vrei? un model mare si belit e bun?

mai mult, ridicarea din mocirla e doar o iluzie. degeaba stai in vila curului din pipera si conduci cel mai bazat gipan care a fost cacat de mintile germane, tot prin gropi si praf te tirasti ca sa ajungi intr-un oras jegos, unde sa-ti vezi de afacerile prospere :lol: INOTI in mocirla


hai sa mori tu :death: adica romanii care fura pe dincolo sint romani falsi? sau or fi toti tigani? cit despre aia insirati de tine, iti garantez ca n-a auzit nimeni din europa si de-aiurea. daca nu ma crezi, cauta niste europeni si intreaba-i :lol:

din nou, ceea ce spui tu stim si noi. ce faci tu ca sa nu mai fie asa? Si daca nu faci nimic, ce anume iti da dreptul sa ii judeci pe altii?

#34
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
intreb din nou: ba, CE AI VREA SA FAC CA SA SCHIMB CEVA? atentie, prosti:

NU AM FUNCTII DE CONDUCERE, ADMINISTRATIVE SAU CARE SA AIBE UN IMPACT ASUPRA SOCIETATII

ce vreti sa fac? sa intru in politica? :w00t: sa candidez la presedintie ca independent? no thanks :death:

deci, mai creiere aerate care puneti aceleasi intrebari tembele, un om normal, in conditii normale, NU POATE SA FACA NIMIC PENTRU A SCHIMBA UN SISTEM PUTRED.

acuma o sa apara niste dobitoci care o sa urle ca niste cretini dezaxati "POATE SA VOTEZE". mars, ma, cu votu de-aici :lol:

Quote

din nou, ceea ce spui tu stim si noi.
daca stiti de ce dracu puneti intrebari timpite? ia veniti voi cu EXEMPLE prin care ati schimbat ceva si apoi sariti cu intrebarile timpite

#35
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,282
  • Înscris: 06.01.2009
nimeni nu poate face nimic. Sistemu' e facut in asa fel incat o picatura de apa curata sa fie acoperita de tone de mocirla. Degeaba ne comportam noi, oamenii obisnuiti exemplar, nu facem decat sa ne mintim singuri crezand ca va fi mai bine. Daca exista vreun politician bine intentionat si cu functie importanta, nici el nu va reusi nimic pt ca nu poate face singur nimic, totu' se face cu oameni si degeaba esti tu bun daca esti inconjurat de rechini. Ca sa nu mai zic ca un astfel de om s-ar exclude singur din grupul de interes, pe motiv de incompatibilitate. Tara asta nu se va face bine niciodata. Vreti sa traiti intr-o tara civilizata? Emigrati! Vreti sa ramaneti aici, acceptati situatia si nu va mai plangeti atata! (Un sfat prietenesc)

#36
nm_anna_me

nm_anna_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 01.10.2008

View PostMosotti, on May 5 2009, 16:04, said:

intreb din nou: ba, CE AI VREA SA FAC CA SA SCHIMB CEVA? atentie, prosti:

NU AM FUNCTII DE CONDUCERE, ADMINISTRATIVE SAU CARE SA AIBE UN IMPACT ASUPRA SOCIETATII

ce vreti sa fac? sa intru in politica? :w00t: sa candidez la presedintie ca independent? no thanks :death:

deci, mai creiere aerate care puneti aceleasi intrebari tembele, un om normal, in conditii normale, NU POATE SA FACA NIMIC PENTRU A SCHIMBA UN SISTEM PUTRED.

acuma o sa apara niste dobitoci care o sa urle ca niste cretini dezaxati "POATE SA VOTEZE". mars, ma, cu votu de-aici :lol:


daca stiti de ce dracu puneti intrebari timpite? ia veniti voi cu EXEMPLE prin care ati schimbat ceva si apoi sariti cu intrebarile timpite
POTI..sa nu mai injuri.. sa nu mai fii agresiv... sa iti alegi cuvintele (chiar daca vorbesti doar cu tine).. sa nu iti mai bati joc de ceilalti..
Poate sunt naiva..dar eu am schimbat oameni in jurul meu...asa ca.. indiferent de cuvintele urate pe care le arunci cu atat de multa usurinta.. nu o iau la fuga..

Nu trebuie sa ai functii de conducere.. DAR TREBUIE SA AI curaj PENTRU A AVEA INITIATIVE...SA ITI ASUMI RESPONSABILITATI...SA SUPORTI IGNORANTA ca sa POTI ARATA CE INSEAMNA STAREA DE BINE...

toate bune!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate