Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ
 Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...
 Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 

3 ziaristi rapiti in IRAK

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1834 replies to this topic

#19
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,195
  • Înscris: 05.05.2003
http://www.revistapr...iti-in-Irak.htm

#20
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

rz, on Mar 29 2005, 01:35, said:

Mda...
Chestia cu "am auzit la telefon cand erau rapiti" putea urat de tot a minciuna. Adica, in loc sa dea telefon la vreun serviciu american local de securitate (sunt sigur ca au primit niste instructiuni in sensul asta) sau sa lupte, sa se ascunda etc. vorbeau cu Romania?! Hmmmm...

#21
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
oarecare, las-o moale... deocamdata (chiar rimeaza  :) )

Nu cred ca e vreo prostie din moment ce si presedintele a dat declaratie cu privire la asta...

Esti un iubitor al umorului negru? (evreii nu degeaba au fost praj..; cu astia faci pariuri... blabla)

Ref, la ultimul post, prin analogie, gandeste-te la ceilalti executati pana acum...

**parerea mea: civilii nu au ce cauta in zone de conflict; o fac pe pielea lor

desigur, asta nu inseamna ca ceilalti trebuie lasati pe mana teroristilor, dar... situatia e ... se intelege

Edited by gtk, 29 March 2005 - 02:06.


#22
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004
Marie-Jeanne Ion(!), E.O. OHANESIAN si S.D. Miscoci ?
O tipa cu un nume prea romanesc alaturi de un prenume strain si inca doua nume... stie cineva ce etnie-s astia rapitii? Mie nu-mi suna prea romanesti. E posibil sa gresesc.
-----
Later edit:
In cartea de telefoane avem: Ohanesian Aris/David/Eduard/Imatushi Emma :D
-----
Miscoci e romanesc? Marie-Jeanne sigur nu e :D

Edited by un_oarecare, 29 March 2005 - 02:21.


#23
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
e drept, nu prea-s romanesti numele astea dar sa vedem... daca ar fi o inscenare, s-ar face de cacao fata de UE si USA si de toata lumea astia ai nostri... nu prea cred..

dobitocii aia au rapit cam tot ce se poate (implicati sau neimplicati in conflict) rusi, chinezi, japonezi, coreeni, bulgari, italieni, francezi, nepalezi ... US

dobitocii aia nu tin cont cu cine tii, daca te afli acolo risti pe bune sa-ti pierzi viata

Eu nu inteleg ce mama naibii e in capul unor dobitoci precum jurnalisti, angajati ambasade, ONG-uri, paza si protectie... acolo inca e razboi!

#24
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

Quote

dobitocii aia au rapit cam tot ce se poate (implicati sau neimplicati in conflict) rusi, chinezi, japonezi, coreeni, bulgari, italieni, francezi, nepalezi ... US

de ce sint dobitoci ? ca-si apara propietatea ?

ah , sau din cauza reilgiei dar n-au de ales .

#25
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

toyomi, on Mar 29 2005, 02:38, said:

de ce sint dobitoci ? ca-si apara propietatea ?

ah , sau din cauza reilgiei dar n-au de ales .

<{POST_SNAPBACK}>

Repet un post de-al meu din alta parte, ca se incadreaza bine aici:
-----
Parerea mea e ca americanii fac o chestie superdesteapta in Irak. De ce sa alerge in toata lumea dupa teroristi cand pot s-o faca intr-un singur loc?! :D Daca Saddam a adapostit sau nu teroristi, chiar nu mai conteaza. Important este ca teroristii se concentreaza puternic doar in Irak acum. E visul oricarui serviciu secret ceea ce se intampla.
Si mai este un aspect: va amintiti ca, la inceputul razboiului, se vehicula ideea ca britanicii sunt mult mai priceputi decat americanii in lupta antiterorista (pentru ca aveau experienta irlandeza)? Ghici cine invata acum la greu! :D
Americanii SE JOACA in Irak. Au avut o mie de motive sa se duca acolo si le au in continuare sa stea.
Irakienii de rand pot fi fericiti cu interventia SUA. Eu as fi. Voi prefera intotdeauna un sistem instabil unuia totalitar. Daca Romania s-ar fi transformat in 1989 in ceea ce este Irakul acum, tot as fi vrut schimbare. Oricine condamna interventia SUA prin prisma faptului ca irakienilor de rand le e mai rau acum decat inainte e un idiot.

#26
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
e vreo legatura intre Eduard Ovidiu Ohanesian si David Ohanesian (cantaretzul de opera)?

#27
denis.m

denis.m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 23.02.2005

fed_up, on Mar 29 2005, 02:21, said:

Deja imi imaginez scenariul.... cererile teroristilor catre autoritatile romane de a retrage trupele de pe teritoriul Iraqului... refuzul acestora..................................

<{POST_SNAPBACK}>


de ce sa refuze? alte tari nu au refuzat sa plateasca rascumpararea chiar daca SUA s-a uitat urat la ei. sunt oamenii tai, doar n-o sa ii sacrifici ca sa te pui mai bine cu dulaul al mai mare

sper sa nu continue Romania cu politica de "prostituata"

#28
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

toyomi, on Mar 29 2005, 02:38, said:

de ce sint dobitoci ? ca-si apara propietatea ?

ah , sau din cauza reilgiei dar n-au de ales .

<{POST_SNAPBACK}>


Cum isi apara proprietatea? Decapitand si strigand Allahu-Akbar?

Islamistii(fundamentalisti, adica majoritatea) sunt niste jigodii salbatice. Astia peste tot in lume numai rau au facut. Spania, Franta, SUA, Rusia, ... si probabil si alte state neislamice au avut de suferit de pe urma Islamului.
Islamul e o "religie" care indeamna la ura si violenta extrema.

Voi inca nu stiti ce inseamna Islam, dar poate postam niste link-uri...

Edited by gtk, 29 March 2005 - 08:21.


#29
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
io nu cred ca prima avea 3 ziaristi in irak

#30
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Io cred ca o sa-i vedem pe internet.  :death:  :death:

#31
Invisigoth

Invisigoth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 11.08.2003

Mosotti, on Mar 29 2005, 08:22, said:

io nu cred ca prima avea 3 ziaristi in irak

<{POST_SNAPBACK}>

"O echipa a postului Prima TV (un redactor si un cameraman) si un jurnalist de la Romania Libera au disparut in Irak in cursul zilei de luni. Redactia Prima TV sustine ca cei trei au fost rapiti de necunoscuti in dupa-amiaza zilei de luni de pe o strada din Bagdad." - revistapresei.ro
Ai dreptate, 2 sunt de la Prima TV si unul de la Romania Libera.

#32
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004

un_oarecare, on Mar 29 2005, 01:11, said:

Adaugati un poll:
1) Ziaristii rapiti mor executati.
2a) Se va plati o rascumparare "pe bune" si ziaristii scapa.
2b) Se va plati o rascumparare si ziaristii scapa; nu se va dovedi cu certitudine niciodata ca au fost intr-adevar rapiti. Posibila inscenare inteligenta.
2c) Se cere rascumparare; inscenare de doi lei, ne facem de ras in lume.
3) Ziaristii rapiti scapa, ii vor fi salvat trupele americane gasindu-i pe teroristi.  :P  :lol:
-----
Eu mizez pe 2b).

<{POST_SNAPBACK}>


Trist, dar eu as mai adauga o varianta la poll-ul lui un_oarecare :
4. Ziaristii scapa dar sunt impuscatii de americani din greseala.

Intr-adevar, sunatul la Prima in timpul si dupa rapire pare ceva neplauzibil in cazul unei rapiri reale. De asemeni e ciudat ca n-au intrat PRIMII cu o editie speciala (lasandu-i in acest timp pe cei de la Antena sa o faca in timp ce cretinul ala de la Fanatik chipurile i se spunea in casca ca e o editie speciala dar el il mai lasa 5 minute pe aia sa vorbeasca aiurea. Plus ca inainte de editia speciala a intrat un calup de publicitate !  :confuzzled:  :cursing:  )

Sa speram ca e doar o inscenare a Prima de a mai salva ceva ratting  iar ziaristii se vor intoarce teferi acasa.

Edited by kopu, 29 March 2005 - 08:55.


#33
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,149
  • Înscris: 09.09.2003
ce dracu cautau acolo?

#34
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
petrol

#35
estebanatul

estebanatul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.03.2005
nu, din dragoste...

#36
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
Simona Marinescu(din Irak) a confirmat rapirea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate