Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 

WebFactor

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007
Am aflat despre o firma laudata de unii dar injurata de altii aici pe forum: www.webfactor.ro

As vrea sa aflu parerea celor care folosesc serviciile webfactor si ale celor care au folosit webfactor ca solutie de hosting
pt ca trebuie sa-mi mut 2 (din vreo 10) site-uri in Romania deoarece se adreseaza pitei romanesti !

#2
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Ar trebui sa rectifici, de fapt este o firma laudata de multa lume si injurata de cei care au fost dati afara pentru anumite motive :lol:
Ma astept la comentarii din partea ta, dar nu e nimic, o sa-ti raspund politicos atata timp cat vorbesti politicos.

#3
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Eu am auzit o singura injuratura cuprinzand numele lor...

#4
WBF

WBF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,130
  • Înscris: 13.12.2005

 Jaguar Paw, on Dec 28 2008, 02:00, said:

Am aflat despre o firma laudata de unii dar injurata de altii aici pe forum: www.webfactor.ro

As vrea sa aflu parerea celor care folosesc serviciile webfactor si ale celor care au folosit webfactor ca solutie de hosting
pt ca trebuie sa-mi mut 2 (din vreo 10) site-uri in Romania deoarece se adreseaza pitei romanesti !


Cred ca glumesti.
Sincer cred ca glumesti.... am zis ca de sarbatori sa ma fac ca uit.
Tu chiar o cauti.

Esti constient ca nu vei ajunge sa devii client webfactor.

Te sfatuiesc sa cauti oferte ieftine,pe gustul tau.
De preferinta in Germania sau Olanda.
Ai ping bun cu ambele si-ti ofera un pret pe gustul tau.

In plus de asta , noi nu avem nici o legatura cu pita

Edited by WBF, 28 December 2008 - 14:35.


#5
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Probail l-ai injurat pe undeva pe domnul Horia, de este suparat pe tine.
Daca vrei neaparat la noi, incearca mxhost.ro, le-am utilizat serviciile in trecut, acum cativa ani si nu am fost foarte multumit, nu se misca serverul asa cum vroiam eu, insa acum vad ca merge foarte bine.
Sunt la a 3-a luna de gazduire la MxHost anul acesta si nu au scazut sub 99,5% up-time.
De spatiul.ro am auzit lucruri bune, dar deocamdata nu am decat un domeniu .ro la un pret bun luat de la ei si asta ca sa nu aud discutii ca primesc ceva de la WBF la pret preferential sau gratuit.

#6
s3an

s3an

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 06.08.2006
webfactor.ro, spatiul.ro, mxhost.ro : am testat serviciile de webhosting si sunt OK toti. Recomand Webfactor  ;)
Momentan eu am renuntat pentru ca mi-am luat un VPS din USA (sper sa nu am probleme sa revin la ei "cu coditza'ntre picioare").

#7
Rigips

Rigips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 21.02.2005

 Jaguar Paw, on Dec 28 2008, 02:00, said:

Am aflat despre o firma laudata de unii dar injurata de altii aici pe forum: www.webfactor.ro

As vrea sa aflu parerea celor care folosesc serviciile webfactor si ale celor care au folosit webfactor ca solutie de hosting
pt ca trebuie sa-mi mut 2 (din vreo 10) site-uri in Romania deoarece se adreseaza pitei romanesti !
De curiozitate: cum ai aflat?  :D
Chiar nu ti-a ajuns thread-ul ala, mai incepem unul?

#8
bellairplace

bellairplace

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 03.08.2006

 Jaguar Paw, on Dec 28 2008, 02:00, said:

.. trebuie sa-mi mut 2 (din vreo 10) site-uri in Romania deoarece se adreseaza pitei romanesti !

sunt cu vreo 8 siteuri printre care si videosharing din martie 2006

am inceput cu claus.ro - sunt cei mai buni din ro. nu mi-a cazut niciodata nimic, nici 3 minute .

dar, pentru ca aveam nevoie de banda foarte mare, in 2007 m-am dus si pe hostgator.com ( ei abia acum au bagat )

intre timp mai incercasem in paralel hostvision si host-age.ro , dar i-am lasat balta.

hostgator pt strainatate si claus in ro sunt cei mai buni. (am si pe cirtexhosting.com un videosharing insa nu ma ocup intens de el. acesta mi-a cazut doar o singura data.)

#9
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007
Pe site-ul webfactor apare si o oferta he gazduire "shared" pt 1 Euro/luna si desi pare sa fie putin overselling ma gandesc sa incerc totusi pt o luna de zile sa vad cum merge !

Alte pareri ?

10x

Edited by Jaguar Paw, 06 January 2009 - 01:28.


#10
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

 Jaguar Paw, on Jan 6 2009, 01:27, said:

Pe site-ul webfactor apare si o oferta he gazduire "shared" pt 1 Euro/luna si desi pare sa fie putin overselling ma gandesc sa incerc totusi pt o luna de zile sa vad cum merge !

Alte pareri ?

10x
Cine isi dadea acum cu parerea despre overselling :roflmao: :roflmaofast: :roflmao: :clapping:    
Apropo:

Quote

Cred ca glumesti.
Sincer cred ca glumesti.... am zis ca de sarbatori sa ma fac ca uit.
Tu chiar o cauti.

Esti constient ca nu vei ajunge sa devii client webfactor.
Sper ca esti constient de faptul ca nu vei fi acceptat :rolleyes:

Ca tema de studiu, intereseaza-te cum sta treaba la gazduirea shared in cluster (servicii distribuite) si apoi da-ti cu parerea de overselling.

#11
WBF

WBF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,130
  • Înscris: 13.12.2005

 Jaguar Paw, on Jan 6 2009, 01:27, said:

Pe site-ul webfactor apare si o oferta he gazduire "shared" pt 1 Euro/luna si desi pare sa fie putin overselling ma gandesc sa incerc totusi pt o luna de zile sa vad cum merge !

Alte pareri ?

10x

Parerea mea este sa cauti in alta parte.
Stiu ca va fi greu cand vei vedea in scurt timp si VPS-uri la 19 eur/luna si alte minuni ieftine.
Dar nu sunt pentru tine....

Edited by WBF, 06 January 2009 - 21:34.


#12
iltoroblu

iltoroblu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.05.2008

 Jaguar Paw, on Dec 28 2008, 02:00, said:

Am aflat despre o firma laudata de unii dar injurata de altii aici pe forum: www.webfactor.ro

As vrea sa aflu parerea celor care folosesc serviciile webfactor si ale celor care au folosit webfactor ca solutie de hosting
pt ca trebuie sa-mi mut 2 (din vreo 10) site-uri in Romania deoarece se adreseaza pitei romanesti !

Sunt client WebFactor de aprox. 2 luni si sunt impacat cu alegerea facuta. Am ales un pachet basic de hosting si sunt multumit de uptime, viteza, suport tehnic. Momentan nu am ce sa le reprosez, poate doar ca nu mi-au raspuns la mailul prin care ii felicitam cu ocazia sarbatorilor :P

#13
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 darkangelbv, on Jan 6 2009, 03:16, said:

Sper ca esti constient de faptul ca nu vei fi acceptat :rolleyes:

 WBF, on Jan 6 2009, 21:27, said:

Dar nu sunt pentru tine....
Cum se va face legatura dintre o comanda si userul Jaguar Paw?

Edited by don_dannielo, 07 January 2009 - 09:48.


#14
WBF

WBF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,130
  • Înscris: 13.12.2005
Oare?

:D

Am mai spus, anonimatul pe forumuri si in general pe internet este un mit

#15
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,207
  • Înscris: 03.07.2008
Mda, dar cel opreste sa achizitioneze servicii WebFactor pe numele unui amic?  :rolleyes:

#16
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

 WBF, on Jan 7 2009, 10:12, said:

Oare?

:D

Am mai spus, anonimatul pe forumuri si in general pe internet este un mit

:) Tu-i fi de la fbi, i sperii pe toti pe aici , poate esti un agent sub acoperire pe forum  :)
Acum la modul serios e clar ca nu ai cum sa fi anonim pe net dar nu la modul la care vorbesti tu, ti se pune tie pata pe cineva si gata a doua zi i trimiti o scrisoare de felicitare acasa, hai sa fim seriosi, nu mai speria potentialii clienti cu marmote din astea

#17
WBF

WBF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,130
  • Înscris: 13.12.2005
La tine a durat 5 minute se7en.

Si nu sperii pe nimeni ,nu-mi place sa am relatii comerciale cu grobieni.
Daca ajungi sa comanzi pe numele altuia si sa te dai pe dupa piersic inseamna ca deja ai realizat ca ai o problema.

Wich is fine for me :P
Point made

Edited by WBF, 07 January 2009 - 12:28.


#18
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
Poate sa dureze si un minut, se rezolva extrem de rapid daca e nevoie pentru cine are un anumit access la date sau ceva cunostiinte pe la cablisti, nu asta-i problema. Te credeam om serios :), doar nu crezi ca esti singurul care stie sa obtina ceva date folosind un ip. Diferenta fata de altii e ca eu nu ma ascund, doar nu crezi ca lucrand de ceva vreme cu programe de securitate  puteam sa-mi imaginez ca e asa de greu sa afli datele personale ale cuiva. Ca e ilegal ca isp-istii sa dea datele personale asta-i altceva dar daca vrei sa afli ceva nu e chiar mare lucru.


oricum sunt offtopic asa ca mai bine ma opresc  :)

Edited by SE7EN, 07 January 2009 - 12:45.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate