Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...
 Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna
 Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...

Piulite rare
 Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...

Instalarea mobilei prea scumpa?
 

cum afli câte puncte ai?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
22 răspunsuri în acest subiect

#1
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.692
  • Înscris: 07.07.2006
întrebarea e simplă, și auzisem de la cineva că e un sait pe net unde se poate afla chestia asta, dar am cătat cu gugăl pân mi-a venit acru.
cum pot afla câte puncte am la momentul de față, când îmi expiră șamd..

mulțam

#2
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.692
  • Înscris: 07.07.2006
hai bre, niciunu?

#3
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.032
  • Înscris: 06.05.2004
hehe, si eu as vrea sa stiu!

#4
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.677
  • Înscris: 14.03.2006
Daca ai atatea puncte incat nu le mai tii minte numarul, ceva nu e bine! Recomand un detector de radar si-o navigatie care sa stie camerele fixe! ;)

#5
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.121
  • Înscris: 24.02.2006
nu exista nici un site pe care sa poti verifica situatia punctelor.
poti merge la politie sa intrebi.

Marius, cu sistemul asta cu puncte care expira si sa aduna si iar expira, e usor sa le pierzi urma :)

#6
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.862
  • Înscris: 13.10.2006
Eu nu inteleg cum luati voi atatea pucte ca eu nu am luat niciodata nici unul .Bine, merg si relativ corect, nu fac aiureli, e coloana?stau in coloana,centura e centura, cu telefonul o mai comit, s.a.m.d.
Cand a fost vreo chestie, m-am inteles cu omu' la fata locului, :naughty: ce sa mai bage si puncte :dj: ...l-am omenit si eu nitel, i-am vorbit frumos (ceea e e f important), i-am zis o minciuna cu aerul ca o credeam si eu pt 5 minute :notangel: iar de viteza deocamdata nu am primit notificari...

#7
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.121
  • Înscris: 24.02.2006
daca nu stii situatia punctelor nu inseamna ca ai multe :)
eu am pierdut vreo 2 puncte prin primavara, dar nu mai tin minte exact cand, asa ca nu stiu cand au expirat. sunt convins ca au expirat, dar nu stiu data exacta.

sanddy, ca si idee, si eu mergeam in coloana, cu 64 km/h. ne-au oprit pe toti, vreo 5-6 masini.

#8
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.692
  • Înscris: 07.07.2006
detectoarele astea de 3 lei de pe piață nu detectează orice radar (ca să nu mai spun de detecția radarelor plasate mârlănește în curbă șamd, unde te ia de cum intri în localitate și ești în frână de motor în vederea încetinirii )
sunt curios câte puncte se iau pentru oprirea neregulamentară în bucurești (acolo unde oprește tot poporu da unde-i interzis iar parcări din părți, și unde garcea întocmește procese verbale în mod selectiv)


ideea e că știu că mi-am luat 4 puncte pentru viteză (90 pe autoștrase a2, în sector cu limită la 40 și semnalizare necorespunzătoare) da nu mai știu când. :D

#9
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 874
  • Înscris: 29.06.2005
Eu sunt in dubiu cu prescrierea punctelor de amenda. Instructorii de la scoala de soferi spun ca se cumuleaza in timp pana se aduna la 15 puncte si se retine permisul. Un politist pe care l-am intrebat a spus ca se prescriu la 6 luni. Deci sa zicem ca am la momentul actual 4 puncte. Daca in timp mai fac puncte ele se cumuleaza pana ajung la 15 puncte sau se prescriu la 6 luni fiecare?

Later edit: apropo de ce intreba autorul topicului, scrie clar in lege la art.208 din regulament: Titularul permisului de conducere, la cerere, are dreptul sa obtina, personal, la sediul politiei rutiere din judetul care il are in evidenta, informatii cu privire la numarul de puncte de penalizare ce i-au fost aplicate.

Editat de bogdan78, 05 decembrie 2008 - 09:22.


#10
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005
se prescriu in 6 luni

#11
oSerX

oSerX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.033
  • Înscris: 23.06.2006
dupa cate am inteles eu fiecare "serie" de puncte pe care le iei se prescriu la 6 luni ..... consideram t - timpul care a trecut de la luarea acelui set de puncte ...... deci in momentul x ..... nr punctelor este egal cu suma punctelor pentru care t < 6luni .. ce trece de 6 luni cred ca se ignora

eu cred ca se pot afla printr'o cerere adresata ijp "judet x" .... sau poate printr'o simpla intrebare la ghiseu ... nu e secret de stat :)

#12
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.922
  • Înscris: 25.04.2006

 oSerX, on Dec 5 2008, 12:39, said:

dupa cate am inteles eu fiecare "serie" de puncte pe care le iei se prescriu la 6 luni ..... consideram t - timpul care a trecut de la luarea acelui set de puncte ...... deci in momentul x ..... nr punctelor este egal cu suma punctelor pentru care t < 6luni .. ce trece de 6 luni cred ca se ignora

eu cred ca se pot afla printr'o cerere adresata ijp "judet x" .... sau poate printr'o simpla intrebare la ghiseu ... nu e secret de stat :)

La treaba cu ghiseul ma indoiesc. Cand lucrezi cu statul rar se rezolva ceva cu o intreabare la un ghiseu.

#13
last

last

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 271
  • Înscris: 03.11.2007
Daca depui o cerere scrisa la ghiseu, sau o trimiti prin posta, sunt obligati prin lege sa-ti raspunda in scris.

#14
SweetRevenge

SweetRevenge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 74
  • Înscris: 22.07.2008
Si eu am uitat cate puncte mai am. Toate mi-au fost sustrase pentru viteza. :(

#15
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.692
  • Înscris: 07.07.2006
tot nu s-a implementat drăcia asta cu punctele pe vrun sait pe net?

#16
Dokken

Dokken

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.152
  • Înscris: 27.06.2004
Si pe mine m-ar itneresa asa ceva. Ieri am fost usurat cu 2 puncte pt ca vorbeam la telefon; mai acum cateva luni cu 2 puncte pe DN1; mai prin primavara/vara m-a luat radarul pe splaiul uniriii, intre camera de comert si timpuri noi - alte 2 puncte.. si cine mai stie?

#17
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.121
  • Înscris: 24.02.2006

 gigel de hohențolărn, on Dec 9 2008, 20:05, said:

tot nu s-a implementat drăcia asta cu punctele pe vrun sait pe net?

incearca aici: http://www.incanuexi...atiapuctelor.ro

Editat de _Smiley_, 10 decembrie 2008 - 19:33.


#18
frexxl

frexxl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.589
  • Înscris: 16.05.2005

 _Smiley_, on Dec 10 2008, 19:33, said:

asa si ? ar trebui sa fie amuzant ? nu este ! cu ce ai ajutat initiatorul acestui topic ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate