Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot sa prelungesc un domeniu, ...

Sfc scannow blocat la 99 la suta

hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...
 Hidrofor defect arunca apa inapoi...

Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?
 Valeriu Nicolae

Exista vreun dezavantaj la constr...

Senzori de miscare ce nu aprind l...

Problema martori semnalizare dire...
 Senzori de miscare cu lampi ce se...

Samsung soundbar

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi
 

blocat in parcare ,cum sa procedez?

- - - - -
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#73
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006

View Postspare-me, on Oct 21 2008, 22:29, said:

un bla bla de cateva randuri pe langa subiect.
poti sa balmajesti tu pana iti vine rau, tot n-ai niciun drept asupra acelei bucati de teren mai ales ca era un spatiu verde pe care l-ai distrus.
oricine poate parca acolo, si blocandu-i ori o sa te tarasca unul prin tribunale ori o sa-ti faca masina ferfenita (doamne ajuta)
hai s-o vad si pe asta,ultimul zicea ca-si face singur loc cu mandrete de Logan iar eu i-am zis ok,fa-ti loc
"proprietarule"...tu vorbesti ma de comunism ?! care crezi ca ai "dreptul" fiindca stai de nu stiu cati ani in bloc ?
   vad ca tu vb in ceausisme cu drepturile clasei proletare
si poate unul din ala de-l blochezi ti-o rupe si carca, mi-e lehamite de tine "proprietarule" fara drept
  dar mie cum crezi ca mi-e de de-alde tine?scarba

View PostGoofy, on Oct 22 2008, 00:38, said:

Prietene, daca tu ai un teren la Azuga langa partie pe care il tii plin de ciulini si santuri, si eu vin si platesc o cifa de ciment, o basculanta de pietris, una de caramizi etc si imi fac o vila pe terenul tau, se cheama ca e vila mea si terenul meu, ca l-am amenajat eu?
  Locul este chiar langa blocul unde eu locuiesc,nu e proprietatea nimanui,eu doar l-am amenajat  ca parcare de resedinta,daca ramanea in balarii nefolosit de nimeni era mai bine?
  inainte de toate oamenii normali mai au si constiinta,vecinii stiu ca eu am facut totul si nu-mi parcheaza niciunul doar nesimtitii parveniti ce au numai drepturi publice  incearca,asta e

Edited by RamboX, 22 October 2008 - 05:47.


#74
pstefan

pstefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 01.03.2005

View PostRamboX, on Oct 22 2008, 06:42, said:

dar mie cum crezi ca mi-e de de-alde tine?scarba


  Locul este chiar langa blocul unde eu locuiesc,nu e proprietatea nimanui,eu doar l-am amenajat  ca parcare de resedinta,daca ramanea in balarii nefolosit de nimeni era mai bine?
  inainte de toate oamenii normali mai au si constiinta,vecinii stiu ca eu am facut totul si nu-mi parcheaza niciunul doar nesimtitii parveniti ce au numai drepturi publice  incearca,asta e

Matale ai defrisat un spatiu verde si ar trebui sa te pedepseasca pentru treaba asta , Romania e o tara frumoasa ,pacat ca e locuita .

#75
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View PostRamboX, on Oct 22 2008, 06:42, said:

dar mie cum crezi ca mi-e de de-alde tine?scarba


  Locul este chiar langa blocul unde eu locuiesc,nu e proprietatea nimanui,eu doar l-am amenajat  ca parcare de resedinta,daca ramanea in balarii nefolosit de nimeni era mai bine?
  inainte de toate oamenii normali mai au si constiinta,vecinii stiu ca eu am facut totul si nu-mi parcheaza niciunul doar nesimtitii parveniti ce au numai drepturi publice  incearca,asta e
exact ! nu e proprietatea nimanui, nici a ta !
l-ai amenajat, foarte bine, mergi la primarie si fa o petitie sa ti se ridice o statuie langa bloc.
pana una alta acolo poate parca oricine.

#76
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postspare-me, on Oct 22 2008, 08:34, said:

l-ai amenajat, foarte bine, mergi la primarie si fa o petitie sa ti se ridice o statuie langa bloc.
Frate cati disperati din astia sunt cu parcarile LOR, nu mai zic,,,am dus pe cineva pe Mosilor si pana sa dam jos plasele femeii, a si sarit o baba, vecina cu persoana, culmea!!:
-NU AVETI VOIE SA PARCATI ACOLO CA VINE GINERELE MEU!!E locul nostru.
Zic:
-pai sa vina , e binevenit, ce treaba avem noi cu el?Sa fie sanatos!
- Domne, nu fii obraznic!
La care am coborat stacheta:
- Auzi bre?! Lasa-ma dreaq in pace cu parcarea ta cu tot ca stau 5 minute, vroiai sa blochez toata aleea in loc sa bag aici , civilizat?
-Nu domne, dar e locul nostru, sunt multi nesimtiti care lasa masina peste noapte...
-Bre am eu fata de nesimtit? Vezi ce zici ca stiu sa-mi bag si p....etc...
si baba a plecat de-acolo si eu dupa 3 minute, mi-era frica de ginere B)

Edited by sanddy1964, 22 October 2008 - 09:06.


#77
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,498
  • Înscris: 05.08.2002
haha
asta imi aminteste de un vecin, care, in ton cu altii (unii prezenti si pe acest forum), amenjase cu gardut, lacat, dale de beton, etc. un loc in gradina din spatele blocului si plasase acolo Dacia visinie fabricatie 1980;
2 ani cat am stat acolo, daci respectiva nu s-a miscat mai mult de 10m :), adica a scos-o de vreo 2 ori ca sa taie maracinii
in schimb, daca parcai cumva in spatele "locului" aparea nenea castana la fereastra si incepea sa urle, sa te misti de acolo ca se grabeste sa plece (asta am vazut de vateva ori de la balconul meu)

prima data m-am mutat, dar l-am bagat in pm a doua, i-am spus sa cheme politia, sa discute si de autorizatia lui pentru "amenajare"  si daca prind ceva daune la masina, ii imput toate zgarieturile capatate in ultimul an; si ca stiu eu foarte bine cum se grabeste el
i-am lasat si numarul de telefon, in caz ca vine politia sa nu ma caute prea mult
cum era de asteptat, nu s-a intamplat nimic

on topic, parte cu blocatul e aiuristica
politia, teoretic, ar trebui sa amendeze pe cel care face asta, dar depinde de caz
in cazul meu, politia mi-a recomadat sa-l blochez eu pe intrus
traim in bucuresti, nu vad o rezolvare prea curand

#78
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 31.01.2008

View PostGoofy, on Oct 22 2008, 00:38, said:

Prietene, daca tu ai un teren la Azuga langa partie pe care il tii plin de ciulini si santuri, si eu vin si platesc o cifa de ciment, o basculanta de pietris, una de caramizi etc si imi fac o vila pe terenul tau, se cheama ca e vila mea si terenul meu, ca l-am amenajat eu?
ce ai facut tu acolo e o ciorbita s o tocanita;nu confunda dreptul de proprietate privata cu domeniul public!

#79
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 31.01.2008

View Postpstefan, on Oct 22 2008, 08:11, said:

Matale ai defrisat un spatiu verde si ar trebui sa te pedepseasca pentru treaba asta , Romania e o tara frumoasa ,pacat ca e locuita .
sa fim seriosi,nu mai sariti aiureape om,in tara asta spatiul verde s-a deflisat la greu iar in bucuresti vad ca singurul exemplu l-ai luat pe al lui ca a taiat 3 ciulini poate chiar uscati unde era o potentiala ghena!desi legal nu are drept e mai mult vb de "o cutuma"a locului (pt cine nu stie exista dex sa se dumireasca)!poate erau urzici si boscheti in care colcaiau sobolanii iar omul l-a amenajat,a dat bani de la el si asteapta un pic de"respect" din partea vecinilor!care e problema?ar vrea si vecinu dar moka de-a gata!si are dreptate,exact ce spuneam mai sus "la placinte inainte",moka ar vrea toti cand e de dat banu mai greu.

#80
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006

View Postmihi78, on Oct 22 2008, 18:21, said:

sa fim seriosi,nu mai sariti aiureape om,in tara asta spatiul verde s-a deflisat la greu iar in bucuresti vad ca singurul exemplu l-ai luat pe al lui ca a taiat 3 ciulini poate chiar uscati unde era o potentiala ghena!desi legal nu are drept e mai mult vb de "o cutuma"a locului (pt cine nu stie exista dex sa se dumireasca)!poate erau urzici si boscheti in care colcaiau sobolanii iar omul l-a amenajat,a dat bani de la el si asteapta un pic de"respect" din partea vecinilor!care e problema?ar vrea si vecinu dar moka de-a gata!si are dreptate,exact ce spuneam mai sus "la placinte inainte",moka ar vrea toti cand e de dat banu mai greu.
corect

#81
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
ce dracu' e asa corect ?!
te-a pus cineva sa dai bani ?

ai dat c-ai vrut si c-ai avut impresia ca gata, toata lumea iti va fi la picioare.

tu crezi ca toti vecinii stau si pandesc sa vada ce munca inumana ai tu acolo ?
sau ca cineva care nu e din zona stie ce martir ai fost tu si te-ai sacrificat ?

nu, vad locul liber si parcheaza. si au tot dreptul

#82
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 31.01.2008

View PostRamboX, on Oct 22 2008, 20:34, said:

corect
am fost si eu in situatia ta candva si stiu cum e sa amenajezi un loc viran plin de gunoaie si gropane,betoane,munca, chestii etc si sa-l gasesti ocupat mereu  iar pana la urma l-am platit lucru care ar fi bine sa il faci si tu sa nu aiba ce sa mai croncane...asa si iata acum,cand prind vrun gugustiuc ma joc cu el si in general,il tin mai mult pe acolo sa aterizeze corect data viitoare si ca sa croncane mai tare o sa chem si politia sa ii amendeze daca situatia se repeta si nu va intelege!sa ma dea in judecata sa vad ce o sa castige in instanta chiar de ar fi si om de afaceri,nu scrie nicaieri ca trebuie sa stau planton sa il astept pe el pana pleaca si nici ca daca se grabeste nu poate lua un taxiu sau un elicopter,cat despre indreptatul de cocoasa e cam problem, cred ca singurul lucru pe care il va reusi,e sa imi indoaie alta parte anatomico-functionala care se indoaie ff greu pt ca e puternic vascularizata cand simte presiuni! :roflmaofast:

#83
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006

View Postspare-me, on Oct 22 2008, 20:38, said:

ce dracu' e asa corect ?!
te-a pus cineva sa dai bani ?

ai dat c-ai vrut si c-ai avut impresia ca gata, toata lumea iti va fi la picioare.

tu crezi ca toti vecinii stau si pandesc sa vada ce munca inumana ai tu acolo ?
sau ca cineva care nu e din zona stie ce martir ai fost tu si te-ai sacrificat ?

nu, vad locul liber si parcheaza. si au tot dreptul
zmeule vrei sa-ti dau adresa sa parchezi pt. min 3 zile?sa mai pleci cand vreau eu,bag o rabla cu nr. de Bg abandonata de te linistesti,hai ca incepi sa ma distrezi,proletar cu drepturi comunitare ce esti.
ce-mi place cand te ataci,fii rau ca ai drepturi de proletar,si dai si lupta,si lupta...... :coolspeak:

Edited by RamboX, 22 October 2008 - 21:11.


#84
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View PostRamboX, on Oct 22 2008, 22:08, said:

zmeule vrei sa-ti dau adresa sa parchezi pt. min 3 zile?sa mai pleci cand vreau eu,bag o rabla cu nr. de Bg abandonata de te linistesti,hai ca incepi sa ma distrezi,proletar cu drepturi comunitare ce esti.
ce-mi place cand te ataci,fii rau ca ai drepturi de proletar,si dai si lupta,si lupta...... :coolspeak:

nu...ma doare fix in basca de adresa ta si de ce zmeu esti tu cu rabla ta de bg.
si tu incepi sa ma distrezi cu "drepturile" asupra spatiului verde pe care l-ai distrus si in care "ai bagat bani" taind 3 ciulini.

nu eu visez la drepturi de proletar. ci tu.
ai impresia c-ai facut un bine si umanitatea iti este vesnic indatorata.
si nu ma atac ci doar iti reamintesc ca ai drepturi zero barat acolo ( 0 ).
si asta o stie toata lumea, chiar si tu, chiar daca mandria  clasei muncitoare urla-n tine...c-ai taiat un ciuline si vrei statuie idolatrizata pe 23 august

#85
danpopescu m

danpopescu m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 01.03.2007

View Postmutulica_41, on Oct 18 2008, 19:24, said:

Eu cand nu am cunoscut masina am sunat la Politia de cartier si s-a rezolvat in 10-15 min
in ce tara locuiti, daca nu va suparati?

#86
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 31.01.2008

View Postspare-me, on Oct 21 2008, 22:29, said:

un bla bla de cateva randuri pe langa subiect.
poti sa balmajesti tu pana iti vine rau, tot n-ai niciun drept asupra acelei bucati de teren mai ales ca era un spatiu verde pe care l-ai distrus.
oricine poate parca acolo, si blocandu-i ori o sa te tarasca unul prin tribunale ori o sa-ti faca masina ferfenita (doamne ajuta)

"proprietarule"...tu vorbesti ma de comunism ?! care crezi ca ai "dreptul" fiindca stai de nu stiu cati ani in bloc ?

si poate unul din ala de-l blochezi ti-o rupe si carca, mi-e lehamite de tine "proprietarule" fara drept
bla-bla-blabla  :tooth: aici nu dorim raul altuia(ca in general are efect de bumerang si pt ca incalcam din poruncile biblice);mai mult,suntem oameni linistiti si se fac povesti nemuritoare din cele mai nastrusnice:a fost odata ca niciodata....in padure gugustiucii aterizati pe un ram uscat vorbeau tare comentand un meci de scrima,unulciugulise ce nu trebuie si in veselia lui chiar s-a apucat sa faca ciorbita,tocanita si ghiveci care in final s-a dovedit a fi pilaf!pe luna a aterizat un crocodil iar o raza de soare a picat pe raza sectorului8!barca plutea pe sub apa impinsa de un motor de avion!asa;si ashea se-ncheia povestea,ca de nu ar fi nu s-ar povesti!iote cam asa cu poveshtirile,noapte buna copiii! :puke: desteptarea natiune ca ne trebe ratiune!

#87
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
pai da...cica somnul ratiunii naste monstri !

[lasand la o parte aberatia aia de post off-topic inutil]...
cand ratiunea iti spune ca ai drept de proprietate asupra unui spatiu verde curatat benevol...cum e ? nu e grav ?

#88
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 31.01.2008
aici vorbim frumos cu colegii de forum,desi contrar de cele mai multe ori nu ne jignim cu "ma""ba" "comunistule" ca nu suntem la stana si evident ar mai fi si altele cu care anumiti indivizi(nu dau nume ii las sa se simta si evident sa bubuie cu replayuri) ne dau lectii de conduita si morala!...si nu ne imbathosam sa ne impunem aberatiile.cine vrea citeste cine nu ii convine ia o pozitie care-i place si asa mai departe! :bouncey:

:bouncey:  :bouncey:   :bouncey:

#89
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006

View Postspare-me, on Oct 22 2008, 23:42, said:

nu...ma doare fix in basca de adresa ta si de ce zmeu esti tu cu rabla ta de bg.
si tu incepi sa ma distrezi cu "drepturile" asupra spatiului verde pe care l-ai distrus si in care "ai bagat bani" taind 3 ciulini.
   am spus eu ca sunt proprietar?
nu eu visez la drepturi de proletar. ci tu.
ai impresia c-ai facut un bine si umanitatea iti este vesnic indatorata.
   un bine am facut ca am eliberat un loc din parcarea blocului
si nu ma atac ci doar iti reamintesc ca ai drepturi zero barat acolo ( 0 ).
   asta spui in ultimele 5 posturi, altceva?
si asta o stie toata lumea, chiar si tu, chiar daca mandria  clasei muncitoare urla-n tine...c-ai taiat un ciuline si vrei statuie idolatrizata pe 23 august
     bine  mai romane,ai numai drepturi revolutionare de tip bun al poporului dar de dreptul de a respecta opinia altuia ai auzit?nuuuuuuu


#90
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
da, ai spus ca esti proprietar din moment ce consideri ca numai tu ai dreptul sa parchezi acolo

n-ai facut niciun bine, atat timp cat consideri ca numai tu poti parca acolo

si tu la fel

normal, e valabil si pentru tine

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate