Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot sa prelungesc un domeniu, ...

Sfc scannow blocat la 99 la suta

hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...
 Hidrofor defect arunca apa inapoi...

Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?
 Valeriu Nicolae

Exista vreun dezavantaj la constr...

Senzori de miscare ce nu aprind l...

Problema martori semnalizare dire...
 Senzori de miscare cu lampi ce se...

Samsung soundbar

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi
 

blocat in parcare ,cum sa procedez?

- - - - -
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#55
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 31.01.2008

 Uweman, on Oct 21 2008, 09:51, said:

Eu am o nedumerire... locurile astea sunt doar numerotate?
Pentru ca in Brasov, dupa ce iti platesti locul la primarie (vreo 40 de euro pe an), baietii vin si monteaza acele triunghiuri galbene, de fier, care sunt prevazute cu un sistem de inchidere cu lacat.
Intr-adevar, am fost intr-un anume cartier si erau ridicate absolut toate aceste triunghiuri de catre proprietari, dar in alt cartier nu erau ridicate.

Acum, daca acest loc de parcare are prevazut un astfel de triunghi, e clar ca locul respectiv e platit de cineva si daca o sa parchezi acolo, probabil ca proprietarul o sa iti faca zile fripte... si probabil, ca nu multa lume se incumeta sa parcheze acolo.
Dar, daca triunghiul nu este ridicat, din diferite cauze (proprietarul a plecat in graba, nu are bani de lacat :) , e femeie pe tocuri si ii e greu sa se aplece si sa ridice triunghiul respectiv), atunci nu e un pic aiurea sa vii si sa faci scandal doar pentru ca ti-ai gasit locul ocupat?
Totul tine de buna intelegere, mai ales in cazul in care sunt vecini.
Daca nu sunt vecini, cu atat mai mult.
Aaa, ca se tot repeta situatia, atunci da, chemi politia, arati actele si la revedere cu trubadurul.

Totusi, la mine persista nelamurirea, ca am vazut pareri referitoare la "locul meu platit la primarie", dar care este doar numerotat.
Cum sa stiu eu, ca un provincial de exemplu, ca vin in Bucuresti, parchez pe un anume loc, care are prevazut un numar notat pe asfalt, ca este locul cuiva, platit la primarie si care ma blocheaza doar pentru ca sustine ca el e stapan acolo?
Va intreb, avand in vedere situatia locurilor de parcare platite din Brasov si prevazute cu acest triunghi metalic...
stai linistit ca nu te blocheaza nimeni daca te vede cu nr de brasov ca ai venit o zi la cineva pe aici,poate sa fie prea tampit,e vb de noi intre noi ca parcam "la tupeu" cum ni se scoala de multe ori abuzand de obrazul vecinului ca e om intrelegator sau cumsecade!in caz ca nu ai inteles presupunem ca tu ai masina de 20 de ani si iti platesti taxele;bun individu(vecinu) isi ia si el BMW cand vinde pogonu' de la tara nu are unde parca si o pune pe locul tau mereu desi stie bine care e situatia si ca nu are ce cauta acolo.

#56
drphantom

drphantom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.05.2007
offffff, cand voi avea o masina gonflabila sau macar plianta, precum masutele si scaunelele, atunci o voi "strange frumos" si o depozitez in boxa :-D, dar pana atunci visez in continuare.
Atata timp cat nu am avut masina, nici capul nu ma durea de locurile de parcare, acum, ma doare mintea numai cand ma gandesc ca la ora 17 vin acasa si pauza loc liber. Am avut pana acum tot felul de aventuri legate de parcare, biletele, parbriz "curatat" cu vaselina, etc, asa ca doar eram "un nou proprietar" in zona si nu stiam mersul. Acum ca mi-am gasit un locusor, care multumita lui Dzeu nu era al nimanui, era mai mult gol decat ocupat, m-am lins pe bot si de asta, s-au gasit "proprietari" rapid, iar eu parchez iar pe unde apuc, incepe aventura :-D.  
Mentionez ca in zona unde locuiesc nu sunt amenajate locuri de parcare, desi in oras au fost realizate multe, dar zona mea "a fost omisa".
Si ute asa din vina primariei, care nu amenajeaza spatii pentru parcare, si in numar suficient daca se poate, noi soferii ajungem sa ne certam pentru un locusor. Asa cum am citit un post anterior, sistemul isi bate joc de noi.
Respect!

#57
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006

 born2lose, on Oct 21 2008, 13:42, said:

genial post.
urmatorul pas este sa te duci in padure in baneasa, sa tai 20 de copaci si sa-ti faci casa acolo. ca doar daca tu ai curatat locul, e deja pamantul tau, nu?   :lol:
sunt si eu curios - ce reminiscente ale epocii de bronz sunt ideile astea, cum ca curatatul pamantului te improprietareste?
   Stai linistit ca eu platesc pt.  garaj cat pt. 3-4 locuri   cu placuta de tip morcov, eu nu m-am facut proprietar pe teren doar am amenajat locul  din balarii si maracini,mai pot fi amenajate si alte locuri alaturi si in + locuiesc in bloc de destul timp incat sa am si eu un loc de parcare,asa se practica pe la noi, comentariul tau imi aduce aminte de un vecin partzar care atunci cand mi-am schimbat usa la intrare spunea ca am intrat pe casa scarii cu 2 cm si acolo e si el proprietar si sa-mi mut noua usa mai la interior,asa voia el.
  lasa-ma cu ceausisme din astea ieftine in care totul era al clasei muncitoare,intelectualul  la un loc cu tzaranul vecin de palier,la coada la lapte alaturi.....

Edited by RamboX, 21 October 2008 - 15:39.


#58
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 31.01.2008
akajohn,ca sa nu te mai plictisesti cand nimeresti iar pe aici,astept argumente clare,vorbim pe acte stimabile nu pe "parca" nici pe(....puncte de suspensie) iar in acte nu sunt stipulate intervalele orare cu care ne tot ne zapacesti si tot acolo nu am vazut vreo hotarere legala in sensul asta! ce ai spus cu "apropos" ala stiam bine inainte de a posta ceva!!!daca era ceva clar in sensul asta cu siguranta vuiau presa si telev. ca sa ne dam aiurea cu parerea ca la table cum fac unii carora am spus ca nu le mai raspund si tot o incearca aiurea desi s-ar parea ca au km pana la Bucale,nu facem,ca suntem oameni civilizati ce muschii mei!scurt pe 2!!!!!!!!  :bouncey:

#59
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,498
  • Înscris: 05.08.2002
in sectorul 3 nu este specificat nici un interval orar, nici o referire la asta
am si avut o discutie pe la primarie si mi-au confirmat: la orice ora poti suna sa fie ridicat "intrusul" care parcheaza pe locul tau, numai ca "ridicarile" au program intre 8 dimineata si 6 seara :(..dar sunt in discutii sa-l faca non stop (asta in urma cu ~6 luni)
la fel, mi-au recomadat sa chem sa-l ridice si pe cel care m-a blocat in parcare

cei mai tari au fost de la politia comunitara cand am sunat ca era unul parcat pe locul inchiriat de mine( a 3-a noapte consecutiv); mi-au RECOMANDAT sa-l blochez pe ala si la 8 dimineata sa chem sa-l ridice  :( !

#60
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 RamboX, on Oct 21 2008, 16:37, said:

Stai linistit ca eu platesc pt.  garaj cat pt. 3-4 locuri   cu placuta de tip morcov, eu nu m-am facut proprietar pe teren doar am amenajat locul  din balarii si maracini,mai pot fi amenajate si alte locuri alaturi si in + locuiesc in bloc de destul timp incat sa am si eu un loc de parcare,asa se practica pe la noi, comentariul tau imi aduce aminte de un vecin partzar care atunci cand mi-am schimbat usa la intrare spunea ca am intrat pe casa scarii cu 2 cm si acolo e si el proprietar si sa-mi mut noua usa mai la interior,asa voia el.
  lasa-ma cu ceausisme din astea ieftine in care totul era al clasei muncitoare,intelectualul  la un loc cu tzaranul vecin de palier,la coada la lapte alaturi.....

e hai jura-te...asa se "practica" peste tot in tara asta de rahat.
practic poti sa locuiesti de 50 de ani in blocul ala ca ai acelasi drept cu unul care se muta azi si vrea sa parcheze acolo.
cu alte cuvinte nu ai niciun drept. il gasesti liber parchezi, nu nu !

#61
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,821
  • Înscris: 06.09.2004

 RamboX, on Oct 21 2008, 16:37, said:

Stai linistit ca eu platesc pt.  garaj cat pt. 3-4 locuri   cu placuta de tip morcov, eu nu m-am facut proprietar pe teren doar am amenajat locul  din balarii si maracini,mai pot fi amenajate si alte locuri alaturi si in + locuiesc in bloc de destul timp incat sa am si eu un loc de parcare,asa se practica pe la noi, comentariul tau imi aduce aminte de un vecin partzar care atunci cand mi-am schimbat usa la intrare spunea ca am intrat pe casa scarii cu 2 cm si acolo e si el proprietar si sa-mi mut noua usa mai la interior,asa voia el.
  lasa-ma cu ceausisme din astea ieftine in care totul era al clasei muncitoare,intelectualul  la un loc cu tzaranul vecin de palier,la coada la lapte alaturi.....

n-am incercat sa te atac - dimpotriva, initiativa e laudabila. ai vazut o bucata de spatiu irosit, l-ai amenajat, il folosesti. dar din punct de vedere legal, este tot domeniu public. nu inteleg ce te face sa spui ca tu ai prioritate sa parchezi acolo in fata altcuiva.
cat despre garajul ala, sper sincer sa ti-l demoleze cineva in viitorul apropiat. ideea de garaj este un ceausism ieftin. acum 20 de ani era ok, acum un garaj ocupa 3 locuri de parcare.

#62
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006

 born2lose, on Oct 21 2008, 17:11, said:

n-am incercat sa te atac - dimpotriva, initiativa e laudabila. ai vazut o bucata de spatiu irosit, l-ai amenajat, il folosesti. dar din punct de vedere legal, este tot domeniu public. nu inteleg ce te face sa spui ca tu ai prioritate sa parchezi acolo in fata altcuiva.
cat despre garajul ala, sper sincer sa ti-l demoleze cineva in viitorul apropiat. ideea de garaj este un ceausism ieftin. acum 20 de ani era ok, acum un garaj ocupa 3 locuri de parcare.
faptul ca eu am platit o masina de piatra ca erau niste santuri....
De garaj stai linistit ca are autorizatie de constructie, sunt toate tip si au toate actele in regula,ne-au mai reclamat cativa fraieri dar daca esti in regula.....

 spare-me, on Oct 21 2008, 17:01, said:

e hai jura-te...asa se "practica" peste tot in tara asta de rahat.
practic poti sa locuiesti de 50 de ani in blocul ala ca ai acelasi drept cu unul care se muta azi si vrea sa parcheze acolo.
cu alte cuvinte nu ai niciun drept. il gasesti liber parchezi, nu nu !
  Cum e invatat romanul nostru postdecembrist,are numai drepturi,dar sa faca ceva  util are dreptul ?adica sa amenajeze ceva,sa planteze ceva are dreptul?NUUUUUUUUUUU  sa faca altul pt. el ca e domeniu public si doar fraierii fac ceva acolo, sa-mi mai vina careva si  sa pretinda asta ca nu-si mai scoate masina 3 zile de acolo.

#63
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 31.01.2008

 RamboX, on Oct 21 2008, 18:30, said:

faptul ca eu am platit o masina de piatra ca erau niste santuri....
De garaj stai linistit ca are autorizatie de constructie, sunt toate tip si au toate actele in regula,ne-au mai reclamat cativa fraieri dar daca esti in regula.....


  Cum e invatat romanul nostru postdecembrist,are numai drepturi,dar sa faca ceva  util are dreptul ?adica sa amenajeze ceva,sa planteze ceva are dreptul?NUUUUUUUUUUU  sa faca altul pt. el ca e domeniu public si doar fraierii fac ceva acolo, sa-mi mai vina careva si  sa pretinda asta ca nu-si mai scoate masina 3 zile de acolo.
ar fi tare chiar sa pleci la munte vreo juma' de luna sa vedem cum si-ar lua harbul(glumesc-glumesc cum as putea vb serios  :D )si mai ales daca respectvul va avea curaj sa o sparga masina ce l-a blocat ca sa o mute!exact asta spuneam si eu mai sus,cand e de dat cu banu si munca,in general nu prea le place unora.nu stiu cat e de legal daca ai fi amendat in cazul in care ai locul platit,numerotat etc si chiar as vrea sa vad un text legal strict pe cazul asta pt ca e la moda pe forum sa vb total absent de subiect, cand se dau exemple nu se sustin cu texte de lege sau daca se dau,se se dau "dupa ureche" si se face din tantar armasar ...sau si mai si,alte "texte" de genul"am eu un prieten care..."

#64
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 RamboX, on Oct 21 2008, 18:30, said:

faptul ca eu am platit o masina de piatra ca erau niste santuri....
De garaj stai linistit ca are autorizatie de constructie, sunt toate tip si au toate actele in regula,ne-au mai reclamat cativa fraieri dar daca esti in regula.....


  Cum e invatat romanul nostru postdecembrist,are numai drepturi,dar sa faca ceva  util are dreptul ?adica sa amenajeze ceva,sa planteze ceva are dreptul?NUUUUUUUUUUU  sa faca altul pt. el ca e domeniu public si doar fraierii fac ceva acolo, sa-mi mai vina careva si  sa pretinda asta ca nu-si mai scoate masina 3 zile de acolo.

romanul postdecembrist e in fantezia ta.
din pacate pentru opinia ta sunt nascut binisor antedecembrist si consider urmatoarele :
1) nu te-a pus nimeni sa amenajezi locul ala
2) daca tot l-ai amenajat in mod deosebit, din moment ce e loc public, nu te astepta la lauri !

intelegi ?! ba dimpotriva, trebuie chiar sa ai multe fantezii parcangiste incat sa crezi ca daca tai 3 boscheti de pe un lot de 5 metri patrati sa crezi ca locul ala iti va apartine vesnic.

tot nu intelegi ?! ala e un loc public si nu te-a pus nimeni sa faci ceva acolo. pe un spatiu public fiecare are dreptul sa parcheze.

p.s ba trebuie chiar sa ai un super tupeu fantastic incat sa crezi ca ai vreun drept, atat timp cat ala e un loc public neinchiriat, ne nimic.
eu in locul prostilor pe care i-ai atentionat tu, te lasam sa ma blochezi chemam politia si te dadeam si in judecata ca am si bani si timp (adica avocatul)

nu ai niciun drept, stimabile, in ciuda super orgoliului tau de super proprietar de nu stiu cati ani locatar in blocul ala.
vine un om, provincial sau nu, se muta acolo are drept sa parcheze acolo...baga-ti unghia in gat ca pana la urma tot dai peste unul hotarat care o sa-ti scoata aerele de proprietar din cap.

sau muta-te intr-un bloc cu parcare subterana sau la curte cu garaj si gata. ai rezolvat problema

Edited by spare-me, 21 October 2008 - 19:04.


#65
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,123
  • Înscris: 02.09.2005
fazele astea ca "eu stau in blocul al de 25 de ani" ma "dau pe spate"....   si ce daca stai de 25 de ani, platesti la intretinere mai mult decat unul care sta doar de un an? comunisti pana-n maduva oaselor...

pe de alta parte, daca am inteles bine, ai si un garaj in zona... deci loc de parcare ocupi, garaj ai... cam ce ai mai dori sa primesti? inca vreun loc pt masina copilului sau altceva nu mai doresti? ca doar stai acolo de 25 de ani, nu?...

Edited by jericho, 21 October 2008 - 19:27.


#66
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006

 spare-me, on Oct 21 2008, 20:00, said:

romanul postdecembrist e in fantezia ta.
din pacate pentru opinia ta sunt nascut binisor antedecembrist si consider urmatoarele :
1) nu te-a pus nimeni sa amenajezi locul ala
2) daca tot l-ai amenajat in mod deosebit, din moment ce e loc public, nu te astepta la lauri !

intelegi ?! ba dimpotriva, trebuie chiar sa ai multe fantezii parcangiste incat sa crezi ca daca tai 3 boscheti de pe un lot de 5 metri patrati sa crezi ca locul ala iti va apartine vesnic.

tot nu intelegi ?! ala e un loc public si nu te-a pus nimeni sa faci ceva acolo. pe un spatiu public fiecare are dreptul sa parcheze.
bine,are doar drepturi
p.s ba trebuie chiar sa ai un super tupeu fantastic incat sa crezi ca ai vreun drept, atat timp cat ala e un loc public neinchiriat, ne nimic.
  locul nu poate fi inchiriat pt, ca la primarie apare ca spatiu verde
eu in locul prostilor pe care i-ai atentionat tu, te lasam sa ma blochezi chemam politia si te dadeam si in judecata ca am si bani si timp (adica avocatul)
     daca atata lucru te duce in instanta,vad ca ai o ierarhie a valorilor beton specifica feciorasului bonom de oras

nu ai niciun drept, stimabile, in ciuda super orgoliului tau de super proprietar de nu stiu cati ani locatar in blocul ala.
vine un om, provincial sau nu, se muta acolo are drept sa parcheze acolo..baga-ti unghia in gat ca pana la urma tot dai peste unul hotarat care o sa-ti scoata aerele de proprietar din cap.
   la C-ta oamenii au minte mai multa iar parvenitii sunt tratati ca atare,oamenii se mai si respecta ca vecini
sau muta-te intr-un bloc cu parcare subterana sau la curte cu garaj si gata. ai rezolvat problema
   nu ma mut cand vrea unul si altul,din moment ce eu nu deranjez pe nimeni astept acelasi lucru

 jericho, on Oct 21 2008, 20:25, said:

fazele astea ca "eu stau in blocul al de 25 de ani" ma "dau pe spate"....   si ce daca stai de 25 de ani, platesti la intretinere mai mult decat unul care sta doar de un an? comunisti pana-n maduva oaselor...
asa,iar ne intoarcem la drepturile  clasei muncitoare pe ideea noi muncim nu gandim...
pe de alta parte, daca am inteles bine, ai si un garaj in zona... deci loc de parcare ocupi, garaj ai... cam ce ai mai dori sa primesti? inca vreun loc pt masina copilului sau altceva nu mai doresti? ca doar stai acolo de 25 de ani, nu?...
   pai da   :coolspeak:  si ce ar tb sa vand o masina ,sa raman cu una ca  altfel ma ia Legea 18 ceausista?poate ca eu  am muncit pt. ambele masini,am cumparat cinstit cu toate autorizatiile garajul,am amenajat cu piatra pe banii mei locul pt. masina sotiei,nu am deranjat pe nimeni dar eu tb sa fiu deranjat ca romanul are doar drepturi?beton mentalitate ceausisto-proletara mai ai.

Edited by RamboX, 21 October 2008 - 19:43.


#67
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

Quote

locul nu poate fi inchiriat pt, ca la primarie apare ca spatiu verde

1,2,3 si : ahahahahahhahahahahaahha :death:

Edited by spare-me, 21 October 2008 - 20:53.


#68
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 31.01.2008
dupa cum vezi chestia e foarteee interpretabila,loc public e si parcul si mijlocul soselei;de ce nu parchezi acolo?evident exemplele continua,ce ar fi sa facem parcari in parcuri eventual pe malul unui lac din parc,in nu stiu ce muzeu sau in curtea unei sectii???la fel si in cazul parcarilor cu taxa din oras e loc public da,licitat,pazit,etc...bun,nu platesti nu parchezi!!sa fim seriosi,iar chestia cu "am bany"e de-a dreptul belea  :thumbup: !eu am bani-tu ai bani-el are bani! :bouncey: voi aveti bani?colegu' ce ne faci comunisti iti dau okazia sa te lauzi,oi avea bani?cu datul in judecata practic oricine are acest drept si cred ca tine in cazul locurilor neplatite dar in afara faptului ca il plimbi pe la tribunal ce daune crezi ca se pot obtine pt o ora-doua de blocat masina si mai ales cum dovedesti intentia???poate omul are pana la masina oricare ar fi natura ei si a lasat masina la randul sau unde a putut,evident tot pe domeniul public!mai departe,pleca vreo 4-5 ore dupa mecanic sa o repare cand poate si omu' si vine cu 2 bujii,3 chei de 10 si un cric in mana.in alta ordine de idei daca e parcare de resedinta e cam acelasi lucru cu cazul in care ar fi subterana,ambele au acte;nu?pana una alta astept o reglementare in sensul asta sa chem pe cei ce ridica masinile sa faca ordine in parcare asa cum fac si cu cele parcate neregulamentar pt ca tot neregulamentar sunt  si cele de pe locurile marcate pe care se parcheaza repetat si abuziv,pe care in general gasim aceiasi indivizi!

#69
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 mihi78, on Oct 21 2008, 22:20, said:

dupa cum vezi chestia e foarteee interpretabila,loc public e si parcul si mijlocul soselei;de ce nu parchezi acolo?evident exemplele continua,ce ar fi sa facem parcari in parcuri eventual pe malul unui lac din parc,in nu stiu ce muzeu sau in curtea unei sectii???la fel si in cazul parcarilor cu taxa din oras e loc public da,licitat,pazit,etc...bun,nu platesti nu parchezi!!sa fim seriosi,iar chestia cu "am bany"e de-a dreptul belea  :thumbup: !eu am bani-tu ai bani-el are bani! :bouncey: voi aveti bani?colegu' ce ne faci comunisti iti dau okazia sa te lauzi,oi avea bani?cu datul in judecata practic oricine are acest drept si cred ca tine in cazul locurilor neplatite dar in afara faptului ca il plimbi pe la tribunal ce daune crezi ca se pot obtine pt o ora-doua de blocat masina si mai ales cum dovedesti intentia???poate omul are pana la masina oricare ar fi natura ei si a lasat masina la randul sau unde a putut,evident tot pe domeniul public!mai departe,pleca vreo 4-5 ore dupa mecanic sa o repare cand poate si omu' si vine cu 2 bujii,3 chei de 10 si un cric in mana.in alta ordine de idei daca e parcare de resedinta e cam acelasi lucru cu cazul in care ar fi subterana,ambele au acte;nu?pana una alta astept o reglementare in sensul asta sa chem pe cei ce ridica masinile sa faca ordine in parcare asa cum fac si cu cele parcate neregulamentar pt ca tot neregulamentar sunt  si cele de pe locurile marcate pe care se parcheaza repetat si abuziv,pe care in general gasim aceiasi indivizi!

un bla bla de cateva randuri pe langa subiect.
poti sa balmajesti tu pana iti vine rau, tot n-ai niciun drept asupra acelei bucati de teren mai ales ca era un spatiu verde pe care l-ai distrus.
oricine poate parca acolo, si blocandu-i ori o sa te tarasca unul prin tribunale ori o sa-ti faca masina ferfenita (doamne ajuta)

"proprietarule"...tu vorbesti ma de comunism ?! care crezi ca ai "dreptul" fiindca stai de nu stiu cati ani in bloc ?

si poate unul din ala de-l blochezi ti-o rupe si carca, mi-e lehamite de tine "proprietarule" fara drept

#70
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Solutia unui om civilizat - de duci si vorbesti cu el.

In functie de felul in care reactioneaza (si de potentialul omului) iti dai seama ce e de facut.


Astia care posteaza de scandal pe aici se dau rotunzi pe forum, in realitate cred ca nu sunt chiar asa...

#71
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

 galeo, on Oct 18 2008, 12:15, said:

Un vecin din blocul meu,care are impresia ca parcarea din fata blocului e proprietatea lu masa m-a blocat sa nu mai pot sa ies. Voi ce-mi recomandati,sa ma duc la el la usa si sa dau cu el de pamant,sau sa ma calmez si sa sun la politia din zona,sau la cea rutera? Voi cum ati proceda in locul meu?

Eu unul, as "proceda" cu un instrument ascutit pe portiera individului....

#72
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

 RamboX, on Oct 21 2008, 17:30, said:

faptul ca eu am platit o masina de piatra ca erau niste santuri....
De garaj stai linistit ca are autorizatie de constructie, sunt toate tip si au toate actele in regula,ne-au mai reclamat cativa fraieri dar daca esti in regula.....


  Cum e invatat romanul nostru postdecembrist,are numai drepturi,dar sa faca ceva  util are dreptul ?adica sa amenajeze ceva,sa planteze ceva are dreptul?NUUUUUUUUUUU  sa faca altul pt. el ca e domeniu public si doar fraierii fac ceva acolo, sa-mi mai vina careva si  sa pretinda asta ca nu-si mai scoate masina 3 zile de acolo.
Prietene, daca tu ai un teren la Azuga langa partie pe care il tii plin de ciulini si santuri, si eu vin si platesc o cifa de ciment, o basculanta de pietris, una de caramizi etc si imi fac o vila pe terenul tau, se cheama ca e vila mea si terenul meu, ca l-am amenajat eu?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate