Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Explozie la Dedeman Botoșani...

Cat consuma un AC ?

La mulți ani @Tyby!

Reprogramare examen auto prin pro...
 Are cineva instructiunile de conf...

Pareri scule INCGO

Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...
 Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...
 Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?
 

RDS trezeste-te

- - - - -
  • Please log in to reply
211 replies to this topic

#145
trubadurul

trubadurul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 01.08.2007

View Postrazvan_rr, on Nov 17 2008, 15:46, said:

i-a trezit rds-ul si pe administratori. sterg topicuri aiurea si nu ne lasa sa vorbim deschis cand e vorba de rds. ce e atat de rau sa intrebi daca se fac concedieri sau nu la ei???
ceva salarii compensatorii le dau?

#146
razvan_rr

razvan_rr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.11.2008

View Posttrubadurul, on Nov 18 2008, 09:34, said:

ceva salarii compensatorii le dau?
dap o mare m...e. nici prima de craciun nu vedem.

#147
TupaC

TupaC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,220
  • Înscris: 05.02.2006
Ce smekeri.Profita de pe urma acestei "crize".

#148
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Cum sa concedieze ? Si asa au mult prea putini oameni . Cand instalarea dureaza cateva luni si remedierea defectiunilor se masoara cu saptamanile , vor sa concedieze din angajati ? Doamne fereste . Mai bine cresc un pic preturile si gata .

#149
dumi99

dumi99

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 205
  • Înscris: 13.11.2008

View Posttrubadurul, on Nov 18 2008, 09:34, said:

ceva salarii compensatorii le dau?

Voi nu vedeti ca nu mai extinde nimic pe DigiMobil ? ARPU probabil este sub 2 euro pe DigiMobil.

Edited by Rangerul, 18 November 2008 - 15:18.


#150
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postdumi99, on Nov 18 2008, 14:34, said:

Voi nu vedeti ca nu mai extinde nimic pe DigiMobil ?
Ba da, vedem ca au lansat digi mobil in Spania, urmeaza datele si probabil serviciile video.

Dar hai ca ma nu mai extinde nimic ce naiba, nu se vede, vreti voi sa o contraziceti pe Flavia?

Edited by danutz1, 18 November 2008 - 14:45.


#151
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postdumi99, on Nov 18 2008, 14:34, said:

De unde ? Unguru e bagat pana la gat in .....daca a luat credit. Voi nu vedeti ca nu mai extinde nimic pe DigiMobil ?
ARPU probabil este sub 2 euro pe DigiMobil.
Ai o harta colorata frumos care arata planul de extindere pana la sfarsitul anului. Asta incheie etapa I. Urmeaza etapa II in 2009 :P

Sic!

Attached Files


Edited by Blackhawk, 18 November 2008 - 14:49.


#152
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
E evident faptul ca la acoperirea actuala, daca e sa comparam hartile, RDS depaseste cu mult Orange si Vodafone unde orase si localitati ca Aleșd, Bascov, Brad, Brosteni, Bradu, Podu Brosteni (Arges), Podu Iloaei si multe altele nu vor pupa niciodata acoperire 3G.

Dar nu se mai extinde nimic domnule, hai sa nu mai vorbim prostii :P

#153
razvan_rr

razvan_rr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.11.2008

View Postnicu13, on Nov 17 2008, 22:36, said:

Aaaa ,adica nu se duce barfa la voi pe interior dar se aude pe un forum? Vine Teszari isi face cont si arunca bomba ca face concedieri. Auzi babo, ia lasa vrajeala. Iar ai uitat sa scrii corect gramatical. Nici sa te fac sa scrii cu majuscule nu am reusit. Asta este, ramai iar repetenta. Spune-mi mie flavi in ce departament lucrezi si iti spun eu daca zbori.
Lucrez pe teren, sa-ti spun si cum ma cheama? Banuiesc ca stii ca echipele sunt formate dintr-un singur om, nu doi cum ar fi normal.. Si zvonuri de concedieri sunt in Bacau cu siguranta, Brasov, Dolj, Galati si Bucuresti. Corect ar fi sa ne spuna, ca sa avem timp sa ne cautam in alta parte, nu sa ne pomenim pe drumuri in toiul iernii. Si nu e nevoie sa-mi spui tu daca zbor sau nu. Toata lumea stie ca terenistii pleaca primii.

Edited by razvan_rr, 18 November 2008 - 16:00.


#154
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,904
  • Înscris: 03.02.2005
Nu stiu de ce ar face disponibilizari cand:
1. sunt multe cereri de conectare si nu fac fata acestora, multi dintre acestia depunand reclamatii pentru aceasta intarziere a conectarilor;
2. au de respectat un plan de extindere a retelei 3G.
Asadar sunt cel putin doua motive care ar trebuie sa-i determine pe cei de la RDS sa faca angajari nu disponibilizari.
Mi se pare un zvon lansat de cineva cu mintea odihnita.

#155
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Am gasit alt articol cu rcs&rds si OPC, dar cu un "twist" :D
Sibiu: RCS&RDS are putine reclamatii la OPC

Quote

In Sibiu furnizorul de televiziune prin cablu, telefonie si internet RCS&RDS are verde de la OPC.
Serviciile aduse sibienilor de firma de cablu, internet si telefonie RCS&RDS sunt in regula, potrivit Oficiului pentru Protectia Consumatorului care a inregistrat doar doua reclamatii in lunile iulie si august impotriva furnizorului. Una din sesizarile facute la OPC privea calitatea slaba a semnalului TV si greutatea cu care angajatii firmei tratau aceasta problema. "Omul facuse o reclamatie la RCS&RDS si pentru ca in cateva zile n-a venit nimeni sa rezolve situatia a facut o reclamatie si la noi. Noi am sunat la firma si intr-o ora un angajat al firmei a mers si i-a instalat un amplificator de semnal reclamantului", declara Nicolae Ionas, inspector sef al Oficiului pentru Protectia Consumatorului Sibiu. Cealalta reclamatie avea ca motiv intreruperea difuzarii unui program TV in limba maghiara, aceasta sesizare considerata nefondata in moment ce in contract era prevazut un numar minim, respectat de firma, de canale TV. Nicolae Ionas recunoaste ca au fost multe probleme cu RCS&RDS la Sibiu in anii trecuti, in special in perioada cand s-a infiintat serviciul de telefonie fixa, dar ca in prezent lucrurile merg bine. "Acum doi ani m-am ocupat personal de aceasta firma pentru ca aveam multe reclamatii, dar acum nu mai sunt probleme. Comparativ cu anii trecuti, situatia este buna", a mai precizat Ionas. In august, la OPC Sibiu s-au inregistrat aproximativ 35 de reclamatii. Ele vizeaza defecte in termenul de garantie la telefoane mobile, televizoare si aragaze. De asemenea, sesizarile sibienilor mai cuprind motoscutere si cabine de dus defecte, bilete de avion la Blue Air si bagaje pierdute pe rutele aeriene.
http://www.sibiustan...tii-la-opc.html

Edited by Blackhawk, 18 November 2008 - 16:55.


#156
dumi99

dumi99

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 205
  • Înscris: 13.11.2008

View Postdanutz1, on Nov 18 2008, 14:45, said:

Ba da, vedem ca au lansat digi mobil in Spania, urmeaza datele si probabil serviciile video.

Dar hai ca ma nu mai extinde nimic ce naiba, nu se vede, vreti voi sa o contraziceti pe Flavia?

Ma refer la Romania baiatu', cu 1 mil. euro imi fac si eu retea virtuala in Spania.

View Postdanutz1, on Nov 18 2008, 14:56, said:

E evident faptul ca la acoperirea actuala, daca e sa comparam hartile, RDS depaseste cu mult Orange si Vodafone unde orase si localitati ca Aleșd, Bascov, Brad, Brosteni, Bradu, Podu Brosteni (Arges), Podu Iloaei si multe altele nu vor pupa niciodata acoperire 3G.

Dar nu se mai extinde nimic domnule, hai sa nu mai vorbim prostii :P

De cateva luni nu se misca nimic. Poate tu cunosti mai bine situatia .....cei din interior nu sunt informati ?

#157
nicu13

nicu13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 07.08.2006

View Postrazvan_rr, on Nov 18 2008, 14:57, said:

Lucrez pe teren, sa-ti spun si cum ma cheama? Banuiesc ca stii ca echipele sunt formate dintr-un singur om, nu doi cum ar fi normal.. Si zvonuri de concedieri sunt in Bacau cu siguranta, Brasov, Dolj, Galati si Bucuresti. Corect ar fi sa ne spuna, ca sa avem timp sa ne cautam in alta parte, nu sa ne pomenim pe drumuri in toiul iernii. Si nu e nevoie sa-mi spui tu daca zbor sau nu. Toata lumea stie ca terenistii pleaca primii.

Poti sa-mi spui si un numar de autoutilitara? Pentru ca la rds obligatoriu echipele au doi oameni din motive lesne de inteles si ce spui tu deja imi miroase. Ba mai mult eu am auzit ca au mai si angajat, acum ca le-au sosit volkswagenurile caddy.

View Postdumi99, on Nov 18 2008, 16:00, said:

Ma refer la Romania baiatu', cu 1 mil. euro imi fac si eu retea virtuala in Spania.
De cateva luni nu se misca nimic. Poate tu cunosti mai bine situatia .....cei din interior nu sunt informati ?
Flavi... sictir. Vino in Bcucuresti sa vezi ce se mai intampla cu netcity. Stai in haznaua aia de oras, in care nu se intampla niciodata nimic (si daca printr-o minune se intampla ceva sigur este un lucru nefast) si ai impresia ca stii ce se intampla in toata tara. Iti spu eu, esti complet paralela.
Vezi ca au inceput sa umble camioanele cu modemuri pe la sedii. Vezi tu in curand ce se misca... (orasul tau face exceptie).

Edited by nicu13, 18 November 2008 - 17:15.


#158
Mari6an

Mari6an

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 32
  • Înscris: 18.11.2008

View Postnicu13, on Nov 18 2008, 17:06, said:

Flavi... sictir.

Asa vorbesti tu cu o fata?

#159
nicu13

nicu13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 07.08.2006
Ia sfatuieste-ne mai mircica cum sa o "manevram", mieros, pe flavi, ca sa ne lase in pace; ca tu esti expert in dume tari.
(p.s. Imi place semnatura ta, dar tot nu inteleg de ce angajatii din telecom (recte si flavia) nu sunt useri normali? Daca nu sunt normali sunt cumva pokemoni?...)

Edited by nicu13, 18 November 2008 - 17:59.


#160
Mari6an

Mari6an

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 32
  • Înscris: 18.11.2008

View Postnicu13, on Nov 18 2008, 17:56, said:

Ia sfatuieste-ne mai mircica cum sa o "manevram", mieros, ca sa ne lase in pace, ca tu esti expert in dume tari.
Acum sunt Mircica? Parca intr-o vreme am fost gagica prin bunavointa dvs.  ;)

#161
nicu13

nicu13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 07.08.2006
Pai, in timp, ai cam adoptat si nume de fata si de baiat... Nu prea stiu de unde sa te iau... Ia zi ai primit digi.mobilu? Flavia il foloseste discret. Ii este rusine sa recunoasca. Altfel de unde ar sti ultimele amanunte "picante", potrivite pentru intrigile ei?

Edited by nicu13, 18 November 2008 - 18:04.


#162
razvan_rr

razvan_rr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.11.2008

View PostCiubex, on Nov 18 2008, 16:21, said:

Nu stiu de ce ar face disponibilizari cand:
1. sunt multe cereri de conectare si nu fac fata acestora, multi dintre acestia depunand reclamatii pentru aceasta intarziere a conectarilor;
2. au de respectat un plan de extindere a retelei 3G.
Asadar sunt cel putin doua motive care ar trebuie sa-i determine pe cei de la RDS sa faca angajari nu disponibilizari.
Mi se pare un zvon lansat de cineva cu mintea odihnita.
Stiu ce spui si crede-ma ca sunt oricum numai odihnit nu. Cred ca cei din conducere ar trebui sa faca ceva, sa ne zica ceva; daca e fals cu atat mai bine ar trebui sa linisteasca oamenii. Pe asta am mizat cand am scris aici, poate ajunge unde trebuie.

View Postnicu13, on Nov 18 2008, 17:06, said:

Poti sa-mi spui si un numar de autoutilitara? Pentru ca la rds obligatoriu echipele au doi oameni din motive lesne de inteles si ce spui tu deja imi miroase. Ba mai mult eu am auzit ca au mai si angajat, acum ca le-au sosit volkswagenurile caddy.
Pot sa-ti dau numarul masinii dar spune-mi, ma ajuta cu ceva pe mine asta? Cu siguranta ai posibilitatea sa verifici, chiar te rog s-o faci si daca nu ajungem la nici un rezultat, iti dau si numele si numarul masinii si tot ce vrei. De angajat nu au mai angajat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate