Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...
 Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3
 Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)
 Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR
 

A inceput de ieri sa cada cate-un stalp

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#73
cristutzu

cristutzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 18.07.2007
Fiind vorba de stalpul acela cazut... A fost super tare cand a taiat cca. 20 de cabluri cu clestele acela pneumatic :))

#74
ghdfgsdrbsdasp

ghdfgsdrbsdasp

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 21
  • Înscris: 25.10.2008
Daca nu ar lasa colacii cu surplusul de cablu sa ingreuneze stalpii ... 90% din problema ar fi rezolvata.
Dar ce vrei de la niste nesimtiti.

[ http://img50.imageshack.us/img50/8923/image078sx9.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pomul de Craciun de la RDS.  :rolleyes:

Edited by ghdfgsdrbsdasp, 25 October 2008 - 23:02.


#75
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006

View Postghdfgsdrbsdasp, on Oct 26 2008, 00:02, said:

Daca nu ar lasa colacii cu surplusul de cablu sa ingreuneze stalpii ... 90% din problema ar fi rezolvata.
Dar ce vrei de la niste nesimtiti.

[ http://img50.imageshack.us/img50/8923/image078sx9.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pomul de Craciun de la RDS.  :rolleyes:

Hai sa nu generalizam RDS in sus RDS in jos RDS in stanga RDS in dreapta si preferabil si lateral. Sunt o multime de operatori in tara asta, nu numai RDS. Crezi ca toata cablaraia din imaginea aia apartine numai RDS? Daca e facuta in Bucuresti iti enumar cel putin 15 operatori care au cabluri pe stalpi incepand de la UPC pana la Euroweb si Hertza... asa ca hai sa nu mai generalizam si sa aruncam cu rahat aiurea-n tramvai.

#76
ghdfgsdrbsdasp

ghdfgsdrbsdasp

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 21
  • Înscris: 25.10.2008
1. RDS se lauda cu o retea nationala de colaci pe stalpi.
2. Vrei sa isi arat cum arata un bloc din Bucuresti inainte si dupa sa fie cablat RDS? Le recunosti imediat dupa colacul de cablu care atarna la scara.

O fi un fel de sigla a lor.  :D

#77
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006

View Postghdfgsdrbsdasp, on Oct 26 2008, 02:26, said:

1. RDS se lauda cu o retea nationala de colaci pe stalpi.
2. Vrei sa isi arat cum arata un bloc din Bucuresti inainte si dupa sa fie cablat RDS? Le recunosti imediat dupa colacul de cablu care atarna la scara.

O fi un fel de sigla a lor.  :D

In schimb eu iti pot prezenta cum arata un bloc cablat de UPC si cum atarna cablurile intre blocuri mai ceva ca o panza de paianjen la mine in cartier, cu distribuitoare agatate de peretii blocurilor (de obicei la etajul 1) din care pleaca un manunchi de cabluri in absolut toate directiile, plus bonus cativa stalpi de pe care cablurile lor atarna de saptamani intregi pe sosea, trec masini peste ele si nici nu se sinchisesc sa le puna la loc. Iar ca si contrast iti arat cum cableaza RDS in Buzau cu deplina responsabilitate.  Repet... sa nu generalizam. Nepasarea e o caracteristica a TUTUROR. Plus ca aici vorbim despre nepasarea proprietarilor de stapli nu de RDS care agata cabluri pe stalpi.. pentru ca daca ar fi sa vorbim despre asta, am putea deschide un thread si in topicul UPC, apoi sa discutam si despre Euroweb, Hertza, GTS telecom, C-zone, BestNet, iNES, Evolva, Gemenii Network, FO Comunicatii.... sa continui lista?

P.S. Reteaua metropolitana NATIONALA a RDS-ului este ingropata in pamant. Ti-ai fi dat seama de asta numai urmarind anumite grupaje de stiri in care erau prezentate echipe care lucrau la drumuri si poduri si care in prostia lor au rupt fibrele de metropolitan ale RDS in timp ce sapau pentru nu stiu ce lucrari la autostrada / drum national aproape de Constanta.

Edited by DJ MOraleSs, 26 October 2008 - 03:15.


#78
ghdfgsdrbsdasp

ghdfgsdrbsdasp

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 21
  • Înscris: 25.10.2008

View PostDJ MOraleSs, on Oct 26 2008, 04:08, said:

si despre Euroweb, Hertza, GTS telecom, C-zone, BestNet, iNES, Evolva, Gemenii Network, FO Comunicatii.... sa continui lista?

Euroweb e ici ... Hertza e colo... dar RDS e peste tot. Sau cel putin asa se lauda.  

Intelegi diferenta?

RDS a dus la nivel national comportamentul de retea de cartier.

#79
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006

View Postghdfgsdrbsdasp, on Oct 26 2008, 04:16, said:

Euroweb e ici ... Hertza e colo... dar RDS e peste tot. Sau cel putin asa se lauda.  

Intelegi diferenta?

RDS a dus la nivel national comportamentul de retea de cartier.

Nu mai comentez pentru ca se pare ca nu am cu cine vorbi. Intelegi ce vrei. Daca tu crezi ca in tara asta e numai un singur operator de net care pune 15000 de cabluri pe un stalp... atunci nu mai am ce comenta. Vorbesc degeaba.
Subiect inchis.

#80
ghdfgsdrbsdasp

ghdfgsdrbsdasp

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 21
  • Înscris: 25.10.2008
Nu am zis ca e singurul. Am zis ca e cel mai mare (ei se lauda). Deci si cel mai nesimtit.

#81
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,632
  • Înscris: 20.10.2006
O fi el cel mai mare, dar asta nu inseamna ca ceilalti trebuie neglijati, ca fiecare are o parte din vina.

#82
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View PostLunaCrystal, on Oct 26 2008, 05:52, said:

O fi el cel mai mare, dar asta nu inseamna ca ceilalti trebuie neglijati, ca fiecare are o parte din vina.
Ai vrut sa faci si tu un comentariu echidistant, dar sa-mi arati si mie vina  :D
Stalpii aia pentru asta sunt acolo, sa se agate lucruri de el, cel putin asta e oferta.

Oricum, daca lumea crede ca totul apartine de RDS nu e deloc rau pentru ei  :lol:

Edited by Blackhawk, 26 October 2008 - 08:29.


#83
Rigips

Rigips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 21.02.2005

View Postburgher, on Oct 2 2008, 13:52, said:

Evident ca cei care se ocupa de stalpi, respectiv cei care se ocupa de aspectul orasului.

Adica nu cablistii.
Da, daca se dadeau de la inceput niste amenzi si existau niste legi care sa se aplice era altceva acum.
Si din pacate e o situatie generala, nu doar in Bucuresti... asa ceva am mai vazut prin Cairo - exact aceeasi tiganie; intr-un oras civilizat nu ar trebui sa existe asa ceva.
Auzisem ca se vor face in Bucuresti, cu sprijinul Primariei, niste retele subterane de capacitate mare; stie careva in ce stadiu sunt?

#84
tu_bizon

tu_bizon

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 151
  • Înscris: 05.10.2008

View Postghdfgsdrbsdasp, on Oct 25 2008, 23:02, said:

Pomul de Craciun de la RDS.  :rolleyes:
Bine macar acei colaci sunt de jur imprejur... se echilibreaza stalpul :D
Cat despre "numai RDS is nesimtiti", in zona unde stau eu, locul I le apartine celor de la AirBites  :death: . RDS sunt inocenti pe langa astia.

#85
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Am văzut cabluri RDS, Pinet, UPC, Atlastelecom, Romtelecom, aceeași neimțire la toți.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate