Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

Dexter (2006 - 2013)

- - - - -
  • Please log in to reply
738 replies to this topic

#721
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,683
  • Înscris: 07.04.2010
Dexter nu l-a ucis pe Saxon pt. ca isi dorea mai mult sa fie impreuna cu Hannah si Harrison deci fara acestia nu isi poate controla nevoia de a ucide oricat de mult regreta moatea lui Deb. A fost o situatie mai speciala pt. ca un Dexter din primele sezoane nu ar fi facut niciodata asta.
Sincer mie mi se pare stupida ideea ca Dexter s-a retras in munti sa nu zic ca ar fi constient de faptul ca nu poate urma codul in acele conditii si ca daca ucide intamplator pana la urma va fi prins.
Avand in vede ca Dexter nu este nici macar suspectat ca ar fi un criminal in serie si ca a reusit sa isi suprime nevoia de a ucide nu vad cum poate fi un factor de dezastru pt. viata lui Harrison pur si simplu elementele care ar crea acea situatie nu mai sunt relevate.

#722
KotOR3

KotOR3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 22.05.2009
Tocmai am terminat de vazut si ultimul episod din sezonul 8.Am varsat o lacrima.Foarte tare serialu.E al 2-lea dupa Prison Break care m-a tinut cu sufletul la gura.Sa vedem ce mai descoperim:)
Hai cu sezonu 9 :D

#723
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
KotOR3 din pacate tre sa fiu eu cel care iti da vestea, dar sezonul 8 a fost ultimul. Nu va fi un sezon 9.

#724
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
alt super serial ce se termina. Posted Image

Edited by costy_ytsoc, 20 November 2013 - 00:20.


#725
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,667
  • Înscris: 13.12.2006
mda....s-a terminat de multa vreme Posted Image

#726
Jericho22

Jericho22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 27.11.2013
Dexter :X Pot spune...ca nu am gasit inca un serial care sa-l egaleze (parerea mea)...il recomand tuturor,este un serial care merita vizionat de la inceput pana la sfarsit.

#727
tavivictor

tavivictor

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 03.08.2013
ce vis am avut eu la inceput cand l-am vazut. am visat ca eram legat cu leucoplast ca si victimele lui dexter si taiat incet pe spate

#728
AwkwardMe

AwkwardMe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,866
  • Înscris: 19.07.2013
Of, mi-au omorat-o pe Debra. . .
Mi-ar fi placut ca la sfarsit sa ne spuna dexter ce gandeste, cum facea de obicei.

#729
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,667
  • Înscris: 13.12.2006
cea mai retarda din tot filmul

#730
AwkwardMe

AwkwardMe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,866
  • Înscris: 19.07.2013

View PostVipeR85, on 14 ianuarie 2014 - 02:19, said:

cea mai retarda din tot filmul
Eat shirt and pie.

#731
Soffty

Soffty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 10.02.2014
..Deb a fost cea mai tare actrita din film..pacat ca a trebuit sa moara :(

#732
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,569
  • Înscris: 20.08.2014
Toata lumea zice: "wow, ce final naspa, au dat-o cu bata-n balta ca la toate serialele" etc. Cred ca va dati seama ca la nivelul serialului (temei abordate) chiar nu avea cum sa aiba un happy-end, adica sa traiasca toti pana la adanci batraneti.
De ce a murit Debra? Pai din acelasi motiv pt. care au murit toti cei dragi lui Dexter (nevasta-sa, Vogel etc.): pt. ca nu i-a omorat pe criminali atunci cand ar fi avut ocazia!
De ce trebuia sa moara Debra? Pai pt. ca ea era slabiciunea lui, era cea mai apropiata de el, care-i cunostea cel mai bine secretele, DAR era in acelasi timp si opusul lui: debila dpdv. psihic, cu multe caderi, bautura, apoi reveniri si tot asa adica nu putea fi sigur niciodata ca nu va scapa porumbelul sa-l dea in gat. A fost un episod cand l-a omorat pe Trinity in biserica, iar ea se isteriza ca "bai, ne prind astia aoleo" si mai multe faze din astea, care pe el l-ar fi putut costa oricand.
Iar furtuna e doar simbolica, apa mereu vine sa curete toata mizeria, si sa purifice, cu toti cei dragi morti dar si cu toate crimele asupra lor razbunate, nu mai avea de ce sa ucida, era capatul liniei pt. el. De-asta la un moment dat spune ca nu vrea sa-i piarda si pe Hannah si fi-su, de-aia ii trimite in Argentina, pt. ca alaturi de el ar fi fost in pericol. Odata izbavit si scapat cu viata din furtuna, are sansa la o noua viata departe de lumea civilizata, unde oricum nu se incadra.

#733
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,673
  • Înscris: 29.12.2016
Rețeaua de televiziune Showtime a solicitat o serie de 10 episoade, care îl vor readuce în fața publicului pe Michael C. Hall ca personaj principal, dar și pe producătorul principal al serialului, Clyde Phillips. Acesta din urmă s-a ocupat de primele patru sezoane ale show-ului (2006 - 2009), considerate de fani și de critici drept cele mai bune.
Noua serie va fi o continuare a serialului original, care s-a încheiat în 2013, cu Dexter Morgan înscenându-și propria moarte într-un mod dramatic, astfel încât să poată începe o nouă viață ca tăietor de lemne. Acel final i-a dezamăgit pe fanii seriei, dar lucrurile se pot redresa odată cu noile episoade, ce sunt programate de lansare în toamna anului 2021.

https://www.express....showtime-poster

Nu stiu ce sa zic. Continuarile astea dupa mai multi ani nu prea m-au incantat.
Vezi: Prison break, Heroes, Veronica Mars, etc...
Singura continuare care a fost cat de cat buna a fost la 24: Live another day.
Oricum, sotia a fost innebunita dupa show, probabil ca o continuare ii va placea.

#734
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,667
  • Înscris: 13.12.2006
la 6 luni distnta...inca asteptam :)

https://www.radiotim...e-date-cast-uk/

#735
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
abia astept si eu :D

#736
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,667
  • Înscris: 13.12.2006
eu astept de 8 ani...iti dai sema cata nerabdare.
si acu mi se zburleste pielea cand ma gandesc la caracterul ala infect "debra" grrrr....

#737
ORLANDOM1977

ORLANDOM1977

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 02.04.2014
Am vazut continuarea din 2021.Si au baut joc de Dexter, un final, o continuare pe care mai bine se abtineau sa o mai faca.A fost perfect cum s a terminat in 2013.

In rest totul ok si au mai luat si ei bani dupa pandemie.

Edited by ORLANDOM1977, 23 August 2022 - 12:45.


#738
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
La a doua vizionare a serialului Dexter nu mai este chiar asa smecher. Una la mana ca lua din cazurile colegilor, doi la mana, colegii chiar pareau niste inutili cu toata alergatura dupa criminali si nu prindeau nimic, doar firmituri. 3. De atatea ori au fost aproape sa il prinda, politistii adevarati nu lasa nimic la voia intamplarii, pe Dexter l-au iertat de multe ori. Nu in ultimul rand, nu mai este personajul formidabil care face si desface, a gresit de atatea ori ca a inceput sa para un amator. Asta este scenariul, lazy writing in multe locuri. E ok de revazut ca nu e cu corectitudine politica.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate