Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...
 Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna

Programare weekend
 Profit News scos din grila RCS...

Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7
 Ma doare urechea la zgomote puter...

Recomandare camera monitorizare i...

Recomandare aparat de sudura cu s...

Publicarea unor sondaje de opinie...
 

SE POATE CU ACORDUL ASOCIATIEI DE LOCATARI?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
sherban3171

sherban3171

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 08.06.2007
Salut!
        Stau la etajul I al unui apartament si as vrea sa stiu daca se poate ca sa pot modifica terasa de la intrarea in bloc, in sensul ca, acum terasa e descoperita iar eu as vrea sa o folosesc ca si o terasa cu deschidere din bucatarie, ingradind-o si sa o folosesc in interes propriu.Trebuie acordul asociatiei de proprietari si daca se poate face legal acest lucru?In momentul de fata terasa nu e folosita in niciun scop si, in plus, e destul de uzata eu dorind sa o consolidez cu cheltuielile proprii.Multumesc!

#2
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View Postsherban3171, on May 19 2008, 18:45, said:

Salut!
        Stau la etajul I al unui apartament si as vrea sa stiu daca se poate ca sa pot modifica terasa de la intrarea in bloc, in sensul ca, acum terasa e descoperita iar eu as vrea sa o folosesc ca si o terasa cu deschidere din bucatarie, ingradind-o si sa o folosesc in interes propriu.Trebuie acordul asociatiei de proprietari si daca se poate face legal acest lucru?In momentul de fata terasa nu e folosita in niciun scop si, in plus, e destul de uzata eu dorind sa o consolidez cu cheltuielile proprii.Multumesc!
Da, poti. Iti treebuie acordul vecinilor, cu care te duci la primarie sa obtii aprobarea. Dup-aia iti iei autorizatie de la 'nshpe mii de inspectorate in constructii & shit, nu le stiu exact. Dar daca terasa e in proprietate comuna, iti trebuie acordul vecinilor, eventual pt a o cumpara.

#3
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006
Se poate dar mai intai verifica pasul cel mai dificil: sunt de acord sa-ti semneze toti vecinii?
De obicei aici se cam blocheaza toata lumea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate