Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...
 Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna

Programare weekend
 Profit News scos din grila RCS...

Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7
 Ma doare urechea la zgomote puter...

Recomandare camera monitorizare i...

Recomandare aparat de sudura cu s...

Publicarea unor sondaje de opinie...
 

Yahoo Messenger v.6

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
gangboy

gangboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.05.2003

apashu, on Oct 9 2004, 10:58, said:

acuma nu stiu in ce a fost scris y msg, dar nu cred ca reusesti sa modifici tu codul :)

<{POST_SNAPBACK}>

cu ResHacker deschizi fisierul res_msgr.dll din folderul Yahoo! Messenger si o sa poti sa modifici chestia cu "buzz" cat si o groaza de altele.

legat de stergerea mesajelor ai putea sa incerci o reinstalare dar inainte sa stergi complet folderul yahoo msgr pentru ca mai ales daca ai facut update s-ar putea sa se fii ametit. :)

#20
Ronaldo30

Ronaldo30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.09.2004

gangboy, on Oct 9 2004, 11:10, said:

cu ResHacker deschizi fisierul res_msgr.dll din folderul Yahoo! Messenger si o sa poti sa modifici chestia cu "buzz" cat si o groaza de altele.

legat de stergerea mesajelor ai putea sa incerci o reinstalare dar inainte sa stergi complet folderul yahoo msgr pentru ca mai ales daca ai facut update s-ar putea sa se fii ametit. :)

<{POST_SNAPBACK}>

Ima dai si mie un link de unde sda iau ResHacker, ca pe Google gasesc numai informatii

#21
gangboy

gangboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.05.2003
pai din pacate site-ul oficial nu mai exista pentru ca proiectul a fost abandonat. -_-

am pus ultima versiune aici, e cam veche dar perfect functionala:
http://gangboy.ro/fi...e/reshacker.zip

#22
Ronaldo30

Ronaldo30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.09.2004

gangboy, on Oct 9 2004, 12:13, said:

pai din pacate site-ul oficial nu mai exista pentru ca proiectul a fost abandonat. -_-

am pus ultima versiune aici, e cam veche dar perfect functionala:
http://gangboy.ro/fi...e/reshacker.zip

<{POST_SNAPBACK}>

Imi explici si mie imtr-um mail, sau pe forum caum sa fac sa schimb Buzz, pt ca am deschis dll, dar nu imi schimba cand dau drumul la Messenger.

Trebuie sa salvez in alt mod sau cum?

Please!

#23
gangboy

gangboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.05.2003
uita-te in imagine sa vezi exact string-ul care trebuie modificat.

Edited by gangboy, 09 October 2004 - 11:23.


#24
Ronaldo30

Ronaldo30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.09.2004

gangboy, on Oct 9 2004, 12:20, said:

uita-te in imagine sa vezi exact string-ul care trebuie modificat.

<{POST_SNAPBACK}>

Oke, e bestial. Insa acu mi-am dat seama ca imi mere numai pe calc meu. Pe calc cu care vb nu apare asa (deci nu trimite mesajul Buzz, ci doar o atentionare). Sa vada si celalalt mesajul ce il pun eu nu cred ca se poate (daca stii cumva sa imi zici).
Oricum merci mult, cam greu cineva sa raspunda la chestii de astea.

#25
gangboy

gangboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.05.2003
cu placere ^_^

anyway, ai dreptate numai tu vezi "buzz"-ul modificat; celalalt vede exact ce are in fisierul res_msgr.dll (implicit "BUZZ!!!"). daca vrei ca tu si prietenii tai sa vedeti acelasi lucru pur si simplu trimite-le fisierul si sa il suprascrie (vezi sa aveti exact aceeasi versiune de ymsgr).

mai demult modificasem si eu mesajele alea implicite ale ymsgr-ului "Busy", "Not At Desk" etc. dar cand am vazut ca ceilalti vad tot pe alea clasice (deh, dll-ul) am trecut la trillian ;)

#26
Ronaldo30

Ronaldo30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.09.2004

gangboy, on Oct 9 2004, 12:32, said:

cu placere ^_^

anyway, ai dreptate numai tu vezi "buzz"-ul modificat; celalalt vede exact ce are in fisierul res_msgr.dll (implicit "BUZZ!!!"). daca vrei ca tu si prietenii tai sa vedeti acelasi lucru pur si simplu trimite-le fisierul si sa il suprascrie (vezi sa aveti exact aceeasi versiune de ymsgr).

mai demult modificasem si eu mesajele alea implicite ale ymsgr-ului "Busy", "Not At Desk" etc. dar cand am vazut ca ceilalti vad tot pe alea clasice (deh, dll-ul) am trecut la trillian ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Oke. Pai cred si eu ca trec pe Trilian, ca are mai multe optiuni.
Merci!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate