Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum v-a apucat dragostea pentru p...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...

inmatriculare autoturism reprezen...
 2 aere conditionate pe un singur ...

Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...
 Folii faruri - plastic sau sticla...

Alternative, reducere costuri, pa...

SUMMER HITS!

Conducta pluviala sparta la bloc....
 Medii admitere 2023 UPB - Faculta...

Cum pot crea o iluzie de tipul Fa...

Cand crezi ca le-ai vazut pe toat...

Damsel (2024)
 

Canon EOS 20 Digital! O realitate

- - - - -
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#73
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
asta a zis-o prostul prostilor in cartea cartilor.

#74
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
depinde ce cauti.
pai daca tu zici ca imi lipseste o sa incerc sa fac rost de el, desi nu-i vad rostul. pentru ca eu am altceva. reusesc sa vad dincolo de randurile de pe forum. tu poti bogdanele? nu prea cred. iti lipseste altceva. stai deoparte de bautura.

#75
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

Quote

Originally posted by altfel
asta a zis-o prostul prostilor in cartea cartilor.


"Pânã când veþi iubi prostia, proºtilor? Pânã când le va plãcea batjocoritorilor batjocura, ºi vor urî nebunii ºtiinþa?

ÃŽntoarceþi-vã sã ascultaþi mustrãrile mele! Iatã, voi turna duhul meu peste voi, vã voi face cunoscut cuvintele mele…

Fiindcã eu chem ºi voi vã împotriviþi, fiindcã îmi întind mâna ºi nimeni ia seama,

fiindcã lepãdaþi toate sfaturile mele, ºi nu vã plac mustrãrile mele,

de aceea ºi eu, voi râde când veþi fi în vreo nenorocire, îmi voi bate joc de voi când vã va apuca groaza,

când vã va apuca groaza ca o furtunã, ºi când vã va învãlui nenorocirea ca un vârtej, când va da peste voi necazul ºi strâmtorarea."
Solomon

B,N'

PS @altfel, te minti singur crezind ca esti "altfel". Esti "altfel" doar cu numele ...

#76
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
nanashule tu ma minti!

#77
A|ex

A|ex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 24.06.2003
Off-topic.
altfel: ai 629 de posturi si nu cred ca a fost vreo-unul de incurajare, un sfat... toate sunt acide.... chiar crezi ca ajuti pe cineva cu ele.... ce vrei tu de fapt sa arati ca esti altfel??!!
daca cineva scrie un lucru cu care nu esti de acord sau e gresit incearca sa-l ajuti, sa-i arati unde greseste... nu sari in sus si spune ca-i proast sau alte cele!

#78
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
@altfel: te referi la anumite arii? Daca vreau pot :drac: dar nu asta este ideea!
Ideea este ca insisti in nesimtire, o numesc unii! Nu a venit, inca, a doua persoana, sa-mi zica ca sunt beat, sau suferi de dubla personalitate?
Oricum: ce am vrut eu era putina maleabilitate, dar daca nu se poate, asta este. Pacat ca se strica un thread interesant, cu opinii de 2 lei.

#79
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
uite acum iti zic ca esti beat. nu vorbeam despre tine. era vorba despre nanashu. vrei sa facem o analiza a acelui post sa te fac sa intelegi?!?
hai sa vedem
ai zis ca cum apare cineva pe forum cum ii sar la jugulara. si ti-am zis de betie asa ca intre baieti, prieteneste. nanashu era cel avizat, ok?!

cred ca am si incurajat anumite persoane de pe aici. dar daca metodele mele de incurajare nu va sunt pe plac nu inseamna ca sunt dus cu pluta.

si ca veni vorba de altfel... daca eram ca voi mai aveam discutia asta?!?!?

pe mine a inceput de mult sa ma distreze ce se intampla pe aici. fiecare cu tabara lui.
eu as fi vrut sa ridic un pic stacheta forumului si in cele 629 de posturi mi-am dat seama ca nu am cum. so.... imediat ce imi fac un portofoliu ma gasiti pe www.punctum.ro daca va tine. acolo am gasit stacheta pe care o cautam de atata vreme.

din punctul meu de vedere sunteti niste oameni marunti care sunteti mai mult preocupati de tehnica, de zgomot, de cat de prost e aparatu (vezi A|ex) de marele rahat de ISO decat de fotografia in sine. daca vad ca cineva ofera ceva potential sa stiti ca incurajez. si daca voi cautati prin alea 629 de posturi ale mele o sa vedeti ca am mai zis chestia asta dar sub alte forme.

PS: cu asta sunt 630 de posturi. dar nu cred ca trebuie sa va invat pe voi matematica. la urma urmei... ce aveti voi de invatat de la mine?!??!

pana una alta nu faceti decat sa ma distrati cu posturile voastre.
fiti nervosi. suparati-va pe mine. poate daca ma prindeti ma luati si la bataie ( se baga cineva la niste pariuri?!?)

insist in nesimtire. ar fi multe de discutat pe tema asta. daca ai fi indeajuns de amabil sa dezvolti asta bogdan as fi mai mult decat fericit sa polimez diplomatic pe marginea afirmatiei tale.

v-am pupat.

#80
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

Quote

Originally posted by altfel
.... imediat ce imi fac un portofoliu ma gasiti pe www.punctum.ro daca va tine. acolo am gasit stacheta pe care o cautam de atata vreme.

... ce aveti voi de invatat de la mine?!??!



Sa ridem de gluma buna ... sau sa apreciem sinceritatea autorului?
Grea alegere ....

B,N'

#81
mirceao

mirceao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 07.05.2004
doamne doamne cita energie se risipeste pe aici aiurea

#82
mirceao

mirceao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 07.05.2004
e atita DE INVATAT si voi nu faceti decit sa va ciocniti micile orgolii!!!!!! domnul cu nicu' nanashu makar a avut curiozitatea sa se uite pe punctum? sunt multe de vazut pe acolo, ca pe aici n-am vazut absolut nimi remarcabil
Unde e Mr FRED?? ca parca era totul mai echilibrat pe aici

#83
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

Quote

Originally posted by mirceao
e atita DE INVATAT si voi nu faceti decit sa va ciocniti micile orgolii!!!!!! domnul cu nicu' nanashu makar a avut curiozitatea sa se uite pe punctum? sunt multe de vazut pe acolo, ca pe aici n-am vazut absolut nimi remarcabil
Unde e Mr FRED?? ca parca era totul mai echilibrat pe aici


Da domnule, stiu siteul inca de la infiintare. Stiu si din ce motiv a aparut si a cui a fost ideea. Deasemenea cunosc marea majoritate a membrilor de pe acel site si va pot spune ca multi dintre ei au fotografii mult mai valoroase decit cele afisate acolo (Cosmin, Alex Paul, Croitoru, Lumpan, Petrut, Galmeanu, Gicu ,etc.)

B, N'

#84
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
si cum ziceai ca e cu obiectivul ala mai?

#85
mirceao

mirceao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 07.05.2004
si n-am putea face ce fac oamenii aia pe punctum?
ma refer la faptul ca nu vad acolo ciocniri copilaresti ci oameni care fac lucruri!!!! probabil ca au poze mai bune decit ce posteaza acolo dar e normal sa vrei un feedback pe chestii de care nu esti tocmai sigur...se incercase si pe aici cite ceva de genul asta dar vad ca situatia s-a degradat.. trist

#86
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
nu, nu se poate pentru ca nu exista o cultura a posterului (poster adica nu ala de se gaseste in revista bravo numa bun de lipit pe perete)

majoritatea din cei ce posteaza si-au luat o camera cu care fac poze. e un hobby asa....trecator. cred ca nici 1% nu viseaza noaptea viewfinderul.

ori, pana nu este formata o comunitate cu acelasi ideal si aceleasi principii nu ai cum sa ai performante.

#87
mirceao

mirceao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 07.05.2004
domnu' altfel parerile matale le cunoastem, asteptam parerile altora care par f afectati de ciocnirile cu dvs si atunci recurg la replici legate de personalitate si alte chestii totaaal nelalocu' lor aici

#88
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

Quote

Originally posted by mirceao
si n-am putea face ce fac oamenii aia pe punctum?
ma refer la faptul ca nu vad acolo ciocniri copilaresti ci oameni care fac lucruri!!!! probabil ca au poze mai bune decit ce posteaza acolo dar e normal sa vrei un feedback pe chestii de care nu esti tocmai sigur...se incercase si pe aici cite ceva de genul asta dar vad ca situatia s-a degradat.. trist


... deci sunteti membru Punctum ... caci altfel nu aveti cum sa cititi cele scrise acolo si implicit sa constatati ca nu au loc "ciocniri copilaresti" ... deci?

B,N'

#89
mirceao

mirceao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 07.05.2004
Ati citit regulamentul?

#90
mirceao

mirceao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 07.05.2004
ka n-ar mai fi avut rost intrebarea....la referedere threadu-le, ne intilnim maine again si mi-ar placea o schimbare de atitudine pe aici

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate