Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...
 Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna
 Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...

Piulite rare
 Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...

Instalarea mobilei prea scumpa?
 

transmiterea unui canal tv

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005
nu prea e sugestiv titlul.
Deci , am un canal TV , il bag in pc printr`un tuner tv , il trimit prin internet , cineva il recepteaza , si il scoate in semnal AV .
Stiu sigur ca se poate , dar cum ? ce`mi trebuie ?? va rog s ma ajutati , daca nu am fost prea explicit , spuneti`mi;)

#2
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005
nimeni nimic , scuze ca ma repet , dar e c-am urgent

#3
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005
am rezolvat gata , cu VLC media player poate il int. pe cineva..

#4
m_c_m

m_c_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.07.2007

View PostKoKet, on Dec 7 2007, 17:58, said:

am rezolvat gata , cu VLC media player poate il int. pe cineva..
pe mine ma intereseaza ... zi cam cum se procedeaza  :D

#5
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005
eu am fol urmatoarele lucruri : 2pc , retea100MB/s, 2placi captura , VLC
in pc1 bagi programul , si din vnc ai la setari sa`ti iregistreze prin placa de captura , si sa transmita prin retea , alegi tu calitatea , chestiile alea , si pe celalalt pc , cu vlc vizualizezi canalul , si`l scoti prin alta placa de captura , nu stiu sigur daca ai inteles , dar nu prea am acum timp sa explic cum trebuie

#6
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006

View PostKoKet, on Dec 8 2007, 10:54, said:

eu am fol urmatoarele lucruri : 2pc , retea100MB/s, 2placi captura , VLC
in pc1 bagi programul , si din vnc ai la setari sa`ti iregistreze prin placa de captura , si sa transmita prin retea , alegi tu calitatea , chestiile alea , si pe celalalt pc , cu vlc vizualizezi canalul , si`l scoti prin alta placa de captura , nu stiu sigur daca ai inteles , dar nu prea am acum timp sa explic cum trebuie
Normal ca nu ai timp , cand se vede omu cu sacii in caruta ... , uita de unde a plecat !

#7
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005

View PostMaster-Vyk, on Dec 18 2007, 03:14, said:

Normal ca nu ai timp , cand se vede omu cu sacii in caruta ... , uita de unde a plecat !
sa lamurim ceva , merge dar inca nu este stabilit , deoarece nu stiu cum sa setez calitatea de trimitere , si are cateva pierderi , inca lucrez la el. Nu am uitat de unde am plecat . Am 16 ani , am scoala , dupa scoala teme , dupa teme , odihna + chestiile astea , deci mi`e ocupat 99,9% din timp.

#8
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006

View PostKoKet, on Dec 18 2007, 14:23, said:

sa lamurim ceva , merge dar inca nu este stabilit , deoarece nu stiu cum sa setez calitatea de trimitere , si are cateva pierderi , inca lucrez la el. Nu am uitat de unde am plecat . Am 16 ani , am scoala , dupa scoala teme , dupa teme , odihna + chestiile astea , deci mi`e ocupat 99,9% din timp.

Ai 16 ani si te ocupi de chestii de astea de hack-uit de la varsta asta ? O sa ajungi "mare" !  ;)  :D si de la mitica , o sa te gandesti ce mic erai si fara minte . Chestiile astea te vor duce direct acolo , pentru ca ar fi interesant daca ai citi si tu constitutia inainte sa te apuci de chestii de astea , si ai sa vezi ca cu legea copyright-ului pe care tocmai te antrenezi tu s-o incalci , nu te joci , mai ales cand e vorba de audio-vizual ! Ca sa poti retransmite un asemenea post , sau orice pot tv prin orice metoda vrei tu iti trebuie o licenta , care costa mai decat cate luni de viata ai tu , si care nu o poate obtine un pusti de 16 . Deci inhamate cu o constitutie si citeste-o calumea , asta pentru ca vrei sa o iei inaintea varstei , si mai inarmeazate cu ceva rabdare pret de doi ani pana vei creste si vei realiza ca nu tot ce zboara se si mananca .

Asa ca nu te mai apuca de niste lucruri fara sa te informezi inainte si cat de legal este !

Edited by Master-Vyk, 19 December 2007 - 17:39.


#9
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005
stai calm , e 100% legal , doar nu vrei sa dau si amanunte , poate ma verifici:>:> .
HACK ???:o ce hack e aici?????? nu fac nici un hack , te asigur de asta

Edited by KoKet, 19 December 2007 - 18:05.


#10
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006

View PostKoKet, on Dec 19 2007, 18:04, said:

stai calm , e 100% legal , doar nu vrei sa dau si amanunte , poate ma verifici:>:> .
HACK ???:o ce hack e aici?????? nu fac nici un hack , te asigur de asta
Cum ai si citit pardalnica aia de constitutie ?

#11
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005
nu ma , am toate documentele necesare , aprobari , licenta de emisie , etc etc

#12
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006

View PostKoKet, on Dec 19 2007, 20:37, said:

nu ma , am toate documentele necesare , aprobari , licenta de emisie , etc etc
la 16 ani nu iti da nimeni nici o licenta de de emisie , nu poti sa conduci o masina dar nu mai poate fi vorba de o firma care are ca obiect de activitate comuniicatiile , asa ca te rugam sa minti pe altii .
Cu vreo 4 ani in urma am incercat sa fac si eu o televiziune prin cablu si stiu cu ce se mananca , stiu legislatia tot ce iti trebuie in materie de aprobari etc. Ce ma inpiedicat ? Sa spunem ca motivul l-a constituit coruptia din Romania , care nu te lasa sa supravietuiesti ca mic intreprinzator decat doar daca cotizezi . Asa ca copile vezi poate ai niste teme de facut !


iti ziceam intr-un alt post ca tre' sa mai cresti , in sustin afirmatia ai mai adug : "ca tre sa mai cresti ca sa mai inveti sa si minti"!

Edited by Master-Vyk, 20 December 2007 - 10:09.


#13
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005
nu am zis k licentele sunt pe numele meu sau ca eu conduc afacerea , eu doar ajut...k ?

#14
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006

View PostKoKet, on Dec 20 2007, 14:23, said:

nu am zis k licentele sunt pe numele meu sau ca eu conduc afacerea , eu doar ajut...k ?
ei ... deja e altceva !

#15
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005
ma tu vezi cat am aberat de la discutie???? sau ai nevoie de posturi si faci interogatorii

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate