Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...
 Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...
 Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...
 Probleme baterie monde 3

Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror
 

Test de patriotism

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
131 replies to this topic

Poll: Test de patriotism (54 member(s) have cast votes)

Test de patriotism

  1. acasa lefter (33 votes [22.92%])

    Percentage of vote: 22.92%

  2. afara instarit (111 votes [77.08%])

    Percentage of vote: 77.08%

Vote Guests cannot vote

#91
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003

morpheusdj, on Sep 15 2004, 00:45, said:

1 Dane, tu ai terminat o facultate si ai incercat sa te angajezi undeva in mod corect, fara spagi, pile si diferite smecherii?

2 Dane, ai avut vreodata nevoie de niste acte si ai stat dupa ele zile bune doar pentru ca o functionara tampita avea toane?

3 Ai fost vreodata la politie pentru probleme cu masina sa vezi cum te trateaza cei de acolo?

4 Dane, te-au luat vreodata pe strada tiganii la intrebari daca n-ai sa le dai si lor 5000 de lei sau o tigara?

5 Ti-ai stricat vreodata masina Dane in gropile din tara asta de 2 bani?

6 Si ar mai fi multe intrebari de pus si situatii de care te lovesti zi de zi philo, nu in mod accidental.

7 Atat timp cat eu vad la televizor si citesc in presa numai despre hotii, afaceri ilegale etc. care sunt facute mai mult sau mai putin pe banii mei iar coruptia este in floare Romania ramane o tara de 2 lei in care sunt obligat de catre circumstante sa locuiesc si nu din propria mea initiativa.

8 Deci, philo si Dan, ramenti aici si va descurcati, beti bere cu prietenii vostri, dati spagi cand aveti nevoie de anumite servicii si bateti-va in piept ca sunteti oameni realizati si eu o sa ma duc sa muncesc afara, o sa imi iau o masina frumusica, o casa intr-o suburbie si vacantele o sa mi le petrec in Egipt si in croaziere in jurul lumii.

9 Deci, nu mai vorbiti de interdictii si alte prostii. Oricum, din partea mea, poti sa iti faci si zidul chinezesc la granita, atat timp cat tara e plina de prosti si patrioti ca tine eu unul odata plecat nu m-as mai intoarce nici sa imi pui covor rosu de la granita.

<{POST_SNAPBACK}>


1 DA, da si am reusit fara probleme de mai multe ori
2 functionara s-a purtat frumos cu mine pentru ca de obicei sunt civilizat, daca o f*** in gura ma tinea si pe mine 3 zile
3 idem 2
4 da si le-am zis ca n-am... apropo, esti si rasist? nasol.....
5 nu, ca ocolesc gropile, nu daui ca prostul in ele
6 mai zi
7 te uiti prea mult la televizor si iti traiesti viata prea putin
8 eu raman cu placere, spagi nu am nevoie sa dau, ti-am mai zis, trebuie sa fii pur si simplu civilizat, ai incercat vreodata in romania? sa vorbesti frumos unui functionar? hm... nu cred...
9 sa inteleg ca nu mai vii niciodata? PERFECT!

@criss_pt, e perfect daca lucrezi in strainatate si peste un anumit timp te vei intoarce cu bani, cu idei, vei creea macar 2 locuri de munca , etc...
eu pur si simplu nu sunt de acord cu ideea ca romanii sunt prosti, si nu cred ca e un sentiment nasol sa iti iubesti tara.. tara insemnand oameni si locuri...  
din cauza unor oameni ca mine o s-o duca romania asa 10 ani? care anume chestie te-a deranjat?ca nu am aceeasi parere cu tine? hm.. mult succes
@morpheusdj, de ce crezi tu ca esti mai inteligent si ca ai dreptate mereu? de ce crezi ca din cauza unuia ca mine o sa o duca romania rau? zi... pentru ca am o PARERE PERSONALA diferita de a ta? mdeah....

Edited by Dan, 15 September 2004 - 06:50.


#92
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
daca citesti unele din posturile de aici, ai impresia ca ai nevoie de aptitudini speciale ca sa traiesti in Romania!

printre armele cu care sunt inzestrati locuitorii zonei:
1. portofel gros
2. rabdare infinita
3. obraz si mai gros
4. masina (corect spus "masini") blindate
5. Financial times, varianta pentru Romania ( din cuprinsul zilei de azi: "S&P a ridicat nota Romaniei de la BB la BB+" - pag.1 -, "viol in Parcul Herastrau" - amplu reportaj pag.2-3 -, "crime in ferentari" - pag. 4, 5 si 6 -, "rahova, sau cum sa mori cu pasaportul in mana" - pag. 7, 8 - )

in incheiere, morpheusdj, iti recomand o doza buna de aurolac (heroina e cam scumpa) ca sa te ajute cand ajungi in Vest, nu platesti facultatea si nu o faci nici la tinerete...

aaah, si cand te trezesti din somn, o sa vezi ca de fapt marmota nu invelea ciocolata... dur, nu?!?!?! ce schimbare crezi tu ca se face peste noapte??? ;)

Edited by vektor12, 15 September 2004 - 08:46.


#93
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

vektor12, on Sep 14 2004, 23:09, said:

astea sunt scuze "patetico-penibile"... te compatimesc... :D

<{POST_SNAPBACK}>


Asta e dovada de lipsa de civilizatie. N-am plecat pt ca-mi era foame, am pelcat pt ca-mi era scarba.

Si culmea, tot vreau sa ma intorc inapoi, daca n-as fi avut o facultate de terminat poate as fi facut-o deja.

*grinz*

#94
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
si unde este lipsa de civilizatie?

#95
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
lasa-l sa traiasca cu impresia asta, deviem de la subiect si ajungem la certuri.
Asta e impresia lui despre Romania, nu incerca sa i-o schimbi, ca nu merita, ok?
Mie nu mi-e scarba de Romania, pentru ca Romania inseamna parinti, bunici, prieteni, rude, livada din spatele casei, padurea unde facem gratare, inseamna locul unde m-am nascut si unde o sa mor.
Mi-e scarba de anumiti oameni pe care incerc si in 99% din cazuri reusesc sa ii evit.
De ce oare am cativa prieteni din Franta, si din Germania care deabia asteapta sa vina in Romania cu orice ocazie? pentru ca aici sunt oameni tampiti si o tara URATA??????
wake up!

Edited by Dan, 15 September 2004 - 09:12.


#96
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
este dreptul lui sa aiba propriile pareri, dar sa nu vina cu scuze de-astea... ;) plec ca ma aplec la ghiseu, ca ma intreaba tiganii de sanatate, ca ma umilesc cerand un bilet...

1. rasisti sunt peste tot, asa ca nu ai ce sa faci...
2. hoti sunt peste tot (chiar dac multi sunt romani)
3. metrou murdare sunt si in Vest

data viitoare cauta niste scuze mai bune... ca daca pentru atata lucru ai plecat... no comment ;)

#97
Ideal600

Ideal600

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 14.12.2003
mda...vesnica dilema, mai stau sau nu mai stau

eu de cateva luni ma lupt cu dilema asta...pe de-o parte nu as mai sta, ce spune morpheusdj e chiar adevarat...ca mai dai si de functionari care isi fac si treaba e adevarat si asta, dar exceptiile sunt mult prea multe pentru a nu fi luate in calcul...despre lucrurile care nu sunt cum ar trebui in Romania am putea discuta mult timp de acum inainte...incepand de la blocurile pe care Vanghelie s-a apucat sa le vopseasca pe Calea Rahovei (a inceput sa vopseasca la ele cu 1 luna inainte de alegeri si pana la "marele eveniment" au ramas cateva nevopsite+ unul vopsit jumatate, care, surpriza, nici in ziua de azi nu a fost terminat..dar asta nu e numai vina lui saracu`, ci si a "patriotilor" nostrii, ca ei l-au votat) si continuind cu o intrebare pentru Dan: ai fost vreodata bolnav, Doamne fereste, sa ai nevoie de o operatie sau sa fii internat in spital?...eu nu-mi doresc sa ajung sa am nevoie de sitemul sanitar prea curand...si stii ce ma enerveaza cel mai tare la chestia asta?..ca si noua ne place.."lasa ca stiu o ruda/amic care e amic cu nu stiu ce doctor/asistenta, dau un ban da imi da si mie un pat care are lenjeria spalata macar de o saptamana, etc"...dar tu daca nu ai nevoie sa dai spagi, o sa ajungi daca o zi nu o sa poti sa te ridici din pat la spital, sa te pisi in "sticla", pentru ca daca nu ii dai asistentei 10-20k lei uita sa-ti mai aduca plosca...sa te mai intreb de ce a fost nevoie sa te angajezi de mai multe ori?..poate pentru ca locul tau a fost dat unui "pilos"?. poate nu...cine stie....
in momentul de fata lucrez 348 de ore pe luna (you do the math) pentru 400 de euro....dat fiind ca acum doua luni m-am insurat si avand niste prieteni plecati in Madrid am zis sa ne facem si noi luna(saptamana) de miere acolo, si crede-ma, cand m-am intors mi-a fost greata o saptamana..uitasem deja cum e Romania..incepand de la faptul ca in Frankfurt(a fost zbor cu escala) lumea statea linistita la porti pe scaune sa inceapa imbarcarea, numai la poarta pentru cursa de Bucuresti erau toti buluc acolo, parca nu mai prindeau loc in avion si continuind cu sosirea pe aeroport...nici nu am iesit bine si am dat de un angajat al aeroportului care ne-a condus pana la masina, si dupa aia se uita ca milogu poate, poate ii pica si lui ceva...sotia mea a fost anul trecut in Suedia...nu mai are rost sa mai spun ce-i acolo, pentru ca nici nu se compara cu Spania
hoti sunt peste tot, e adevarat, peste tot se fura dar nu la nivelul din Romania de la ultimul aurolac pana la sefii din guvern... metrourile sunt si ele murdare(in Spania), iarasi e adevarat, dar cel putin nu trebuie sa-ti imparti locul cu vreun aurolac sau vreun caine vagabond sa-ti doarma pe la picioare...as vrea sa vad si eu Romania la fel ca Spania peste 15 ani.....acum 30 de ani la ei pe vremea lui Franco era mai rau decat era la noi pe vremea lui Ceausescu
Deci, hai sa fim seriosi, cui nu i-ar place sa traiasca intr-o tara in care nu ma "scuip" cu taximetristii sa ma lase si pe mine sa trag o masina in fata firmei sa descarc ceva sau crezi ca-i romantic sa aud toti dezaxatii care urla noaptea pe strazi acompaniati de haitele de caini...etc, etc, etc...sau sa ma laud cu sotia care a terminat fizica, care nu-i chiar asa usoara, si munceste la marele institut de fizica pe 4mil si aia luati intregi o data la 3 luni?..dar ce-mi trebuie bani daca am livada in spatele casei sau ma duc la padure sa stau la aer curat (a se citi cu manele la maxim si cu sticle aruncate in boscheti ca de, e greu sa te mai cari cu ele inapoi)...bleah...si astea sunt doar o parte din problemele/neajunsurile/tiganiile (da, si eu sunt rasist) din marea si fascinanta Romanie

mi-e sila, mi-e sila, mi-e sila

singura problema si sunt sigur ca este o problema pentru majoritatea celor care vor sa plece sunt rudele...frati, parinti, bunici si faptul ca locurile in care ai copilarit sunt totusi locurile in care ai invatat ce e aia o gaina, o masina sau ai iubit pentru prima oara....aici e marele "to go or not to go"...pentru ca inveitabil daca pleci ti se va face dor de casa, etc....si stii ce faci?..vii inapoi, stai 1 luna si nu-ti mai trebuie pentru inca 1-2-3 ani....;)

#98
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
tu muncesti 12,43 ore pe zi... inclusiv sambata si duminica... cam nasol...

#99
philo

philo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2004
Din cauza unor aomeni ca DAN sau ca philo Romania o sa o duca tot asa si peste 10 ani. Poate ca atunci profesorii nu vor mai avea 150$ salariu ci vor avea 300 in timp ce in vest vor avea de cel putin 10 ori mai mult. (morpheusdj)

Dragul meu, ți se citește frustrarea de la 10 poște. E neplăcut, nu? să afli că unii reușesc acolo unde tu ai dat greș...

Nu din cauza unor oameni ca mine bate România pasul pe loc. Ci în ciuda existenței unor oameni ca mine... Indiferent că mă crezi, ori nu, am să-ți spun că nu mă aflu și nu m-am aflat printre cei care ți-au cerut șpăgi, 5000 de lei sau o țigară, ori te-au tratat cu sictir pe la vreun ghișeu. La fel, și cmdp, trebuie să afle că nu l-am bătut eu la Sighișoara și, cu siguranță, cel care-a făcut-o nu-mi seamănă. Dar, la urma-urmelor, nici măcar nu-i foarte important cum sunt eu...

V-aș putea face, însă, o listă extrem de consistentă cu oameni a căror calitate umană e mai presus de orice îndoială și care, nu pleacă aiurea, deși, fără-ndoială, afară ar avea mult mai mulți bani și respect. Oamenii de calitate care rămân sunt cei care vor schimba România în bine. Cei care pleacă și care nu rămân să lupte pentru o Românie mai bună și mai civilizată NU AU, cred eu, dreptul moral să critice țara asta.

Mai mult, n-au nici dreptul moral să aducă în fața celor rămași în Ro laude altei țări pentru lucruri la care n-au contribuit cu nimic, ci le-au luat de-a moaca...

#100
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

Dan, on Sep 15 2004, 09:09, said:

lasa-l sa traiasca cu impresia asta, deviem de la subiect si ajungem la certuri.
Asta e impresia lui despre Romania, nu incerca sa i-o schimbi, ca nu merita, ok?
Mie nu mi-e scarba de Romania, pentru ca Romania inseamna parinti, bunici, prieteni, rude, livada din spatele casei, padurea unde facem gratare, inseamna locul unde m-am nascut si unde o sa mor.
Mi-e scarba de anumiti oameni pe care incerc si in 99% din cazuri reusesc sa ii evit.
De ce oare am cativa prieteni din Franta, si din Germania care deabia asteapta sa vina in Romania cu orice ocazie? pentru ca aici sunt oameni tampiti si o tara URATA??????
wake up!

<{POST_SNAPBACK}>



Ce bine le stii tu prinvind nostalgic in livada bunicii. Mai adu putina apa de la fantana sfintita sa va racoriti.

Treaba cu oameni urati si prosti este dementiala. E din ciclul: noi suntem destepti dar lenesi, ei sunt prosti dar harnici. Banuiesc ca de inteligenti si frumosi ce suntem am adus Romania in halul in care e.

Stiu, de pe ulita copilarie totul pare foarte frumos si idilic.

Ma bucur ca am ajuns sa comparam infrastructura din Romania cu cea din Germania. La capitolul autostrazi si cai ferate le suflam in ceafa.

Nu cumva din punctul vostru de vedere credeti ca in afara de faptul ca-n Romania salariul mediu e de 150 de euro si-n Germania e 1300-1400 ar fi singura diferenta?

Noroc bun! Sau, dupa cum suna singura speranta a romanului: sa ne ajute Dumnezeu.

#101
g_force

g_force

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,308
  • Înscris: 03.08.2004
dan, philo, vektor, ba,  sunteti jalnici ba,  de ce nu-l citati si pe kennedy cu " nu intreba tara ce a facut pentru tine..."? asta asa, ca sa nu va poate intrece nimeni. tot ce au scris alde cmidp si ideal600 este perfect adevarat, si inca n-au amintit decit stratul superficial al mizeriei. auzi ba, dane, ia formeaza un grup de actiune care sa militeze pentru stergerea din manuale a numelor eliade, enescu, brincusi, coanda, culianu si multi altii care in loc sa stea aici, sa schimbe ceva, au "optat gresit". si mai afla ca nu tara este urita ci oamenii care o locuiesc. si nu-i vorba de uritenie fizica ci de cea a caracterului. voi, toti aia care va credeti "mare macho" - vorba celor de la planeta-moldova - fie va place sa va contraziceti doar asa, de dragul sportului, fie n-aveti treaba cu viata. sau faceti parte din categoriile acelea injurate si vreti sa va justificati, cumva si fata de voi insiva, ca voi nu sunteti chiar asa rai si deci, s-ar putea trai cit de cit.

#102
g_force

g_force

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,308
  • Înscris: 03.08.2004
p.s. cititi la link-ul si o sa realizati de ce romania seamana cu organul sexual feminin
http://forum.softped...p?showforum=137

#103
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004

g_force, on Sep 16 2004, 20:16, said:

si mai afla ca nu tara este urita ci oamenii care o locuiesc. si nu-i vorba de uritenie fizica ci de cea a caracterului. voi, toti aia care va credeti "mare macho" - vorba celor de la planeta-moldova - fie va place sa va contraziceti doar asa, de dragul sportului, fie n-aveti treaba cu viata. sau faceti parte din categoriile acelea injurate si vreti sa va justificati, cumva si fata de voi insiva, ca voi nu sunteti chiar asa rai si deci, s-ar putea trai cit de cit.

<{POST_SNAPBACK}>


cred ca te refereai la tine, nu???

cat despre cei amintiti mai sus, nu-mi amintesc ca vreunul sa fi plecat pe vremea Marii Crize, cand atunci chiar ca lumea o ducea prost... ar trebui sa inveti sa faci diferenta intre regim totalitar/regim liber... sau esti prea mic si nu-ti mai aduci aminte???

o sa iau un exemplu de la mosotti, si o sa te jignesc... in lipsa de creier la tine e bun si pamant... de-al gliei, ca doar esti mare patriot... ;) sugerez un piercing in limba, o sa te scoata din actiune pentru o luna, si dupa poate te gandesti de doua ori inainte de a debita ineptii...

cu stima,

EU

Edited by vektor12, 16 September 2004 - 21:16.


#104
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
Pe mine scoteti-ma din discutie, imi cer scuze ca am incercat sa ma contrazic cu niste valori ale secolului, ma bucur sincer ca ati plecat (cei care au plecat) si imi pare rau petru cei care ati ramas (de ce nu plecati mai repede?).
Daca iti iubesti tara ajungi sa fii "jalnic" sa "n-ai treaba cu viata" si multe altele...
Considerati ca aveti dreptate, ok? m-am plictisit de voi oricum......

ps. imi aduc aminte cand eram la facultate, am fost si eu la"greva" ca asa era pe vremea aia, din cand in cand nu ne convenea ceva... si cine erau conducatorii "revolutiei"?? cei din fata, cei cu tupeu, cei care s-au dus sa stea de vorba cu autoritatile? aveti idee? ca de obicei, niste panarame de oameni, niste repetenti, unii care din anul urmator s-au lasat de scoala... si acum sunt in strainatate, ca nu au suportat regimul..
nu stiu de ce am zis chestia asta....

#105
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

Dan, on Sep 17 2004, 10:55, said:

Pe mine scoteti-ma din discutie, imi cer scuze ca am incercat sa ma contrazic cu niste valori ale secolului, ma bucur sincer ca ati plecat (cei care au plecat) si imi pare rau petru cei care ati ramas (de ce nu plecati mai repede?).
Daca iti iubesti tara ajungi sa fii "jalnic" sa "n-ai treaba cu viata" si multe altele...
Considerati ca aveti dreptate, ok? m-am plictisit de voi oricum......

ps. imi aduc aminte cand eram la facultate, am fost si eu la"greva" ca asa era pe vremea aia, din cand in cand nu ne convenea ceva... si cine erau conducatorii "revolutiei"?? cei din fata, cei cu tupeu, cei care s-au dus sa stea de vorba cu autoritatile? aveti idee? ca de obicei, niste panarame de oameni, niste repetenti, unii care din anul urmator s-au lasat de scoala... si acum sunt in strainatate, ca nu au suportat regimul..
nu stiu de ce am zis chestia asta....

<{POST_SNAPBACK}>


Danut, cum ai putut sa scrii asa ceva? Si-n ziua de azi liderii studentilor sunt tot niste javre, liderii in general au fost tot timpul niste jegosi. Vina? Vina nu e a lor, e a studentilor ca se lasa reprezentati de asemenea scarbe.

Uita-te la milionarii de carton made in Romania. Din top 100 ala cati sunt decenti si frumosi?

Dar ce zici de cei mai buni ce pleaca in strainatate dupa ce termina facultatea? Nici aia nu sunt destul de buni profesional pt a suporta regimul?

Tu pierzi ideea mea pe parcurs, cand am plecat nu stiam de ce o fac, bani avea cacalau, la politehnica eram, job foarte bine platit aveam din nou.  Dar tot consider ca experienta vestului este o sansa. E ca si cum ai citi mai multa literatura.

Cand m-am intors dupa o perioada destul de lunga acasa, mi-am dat seama de ce plecasem. Motivele de suprafata le-am insirat deja. Radacinile sunt complexe.

Si mie-mi mi-e dor de casa in care am locuit, catelul meu, pisica mea, livada, gazonul pe care detestam sa-l tund in fiecare saptamana la 'indemnul' rastiti a lui maica-mea, prieteni si stil de viata.

A pleca din tara nu inseamna s-o arunci in rahat, inseamna a acumula experienta.

#106
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
baieti, baieti, nu va mai certati!
nu-i frumos si nu face bine la pipota!

Haideti mai bine sa vedem daca stim ce inseamna a fi patriot!? Sa vedem cum intelege fiecare acest termen. In momentul in care cu totii cadem de acord asupra definitiei, atunci cred ca se poate discuta omeneste, nu? ce ziceti?

Acum e alan-dala, unul e patriot ca nu vrea sa plece din romania si-i detesta pe cei care au facut-o sau vor sa o faca, iar altul incerca sa explice ca si patriotismul trece prin stomac, sau ca dorinta de a trai o viata/experienta diferita nu are de-a face cu patriotismul. Am senzatia ca se discuta care au fost cauzele care i-au impins pe unii sa plece din tara... si fiecare este convins ca EL are dreptate... asa este Romania, tara paradoxurilor, fiecare are dreptate!

Deci, hai sa "cut the crap" si sa vedem cum definim patriotismul? Sau de ce nu, sa venim cu niste exemple de patrioti adevarati. Putem spune ca Brancusi, Eliade, Coanda au fost patrioti? Poate Ceausescu? Poate Nadia?
Terminati cu acuzele unul asupra altuia, pentru ca va cunoasteti unul pe altul cu putin mai mult decat un anonimat...

:vampire:

#107
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003
Eu arat cu degetul spre Vadim si Becali.

Da-ti-mi dreptate baieti.

De ce trebuie neaparat sa fii faimos pt a fii patriot?

Sa nu uitam de Avram Iancu si Horea, Closca si Crisan.

Oicum, pollul ar trebui sa-l stearga cineva.

Dar mademoiselle, ai dreptate. Voi cugeta in timpul urmatoarei escapade narcoturistice.

#108
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
PATRIÓT, -Ã, patrioți, -te, s.m. și f. 1. Persoană care își iubește patria (1) și luptă pentru apărarea și prosperitatea ei. DEX'98

sursa: http://dexonline.ro/...patriot&source=

oricum, de mult scosesem din calcul notiunea de patriot... se discuta despre altele...

Edited by vektor12, 17 September 2004 - 16:17.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate