Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...
 Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh
 Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta

Cine poate lamuri extra-judiciar ...
 Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...

telefon fix cu cartela SIM plus e...
 

Credeti ca Dumnezeu exista? *Partea I

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
37967 replies to this topic

Poll: Sondaj de opinie privind existenta lui Dumnezeu (2942 member(s) have cast votes)

Credeti in existenta lui Dumnezeu?

  1. DA (1862 votes [62.40%])

    Percentage of vote: 62.40%

  2. NU (859 votes [28.79%])

    Percentage of vote: 28.79%

  3. Nu ma intereseaza subiectul/sunt nehotarat (263 votes [8.81%])

    Percentage of vote: 8.81%

Vote

#29845
alexdm

alexdm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 10.04.2009

View Postmossel, on 5th November 2009, 09:14, said:

Martorii lui Yehova sau adventiștii, care susțin că atunci când mori ești foarte mort, de fapt. Ceea ce susține și Scriptura, de astfel.
Deci raiul și iadul sunt invențiile păcălicilor creștini care n-au citit destul de bine cartea evreiască cu povești? :lol:

#29846
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

View Postain, on 4th November 2009, 22:21, said:

1.Din nefericire unii se bazeaza strict de imaginatie

2.Desigur. De cand activezi pe forum vad mereu astfel de emanatii intelctualiste.

3.... Plus ca si in organismele moarte ciclurile biochimice continua o perioada. Chiar si anumite procese biologice. E de notorietate faptul ca parul si unghiile continua sa creasca catva timp si dupa moarte.
Prin urmare, discutia a fost despre procese biochimice in afara vietii. Sau ai si memoria scurta? Acuma reciteste-ti aiurelile cu transplantul de la oamenii incinerati.

1.Imi pare rau ca te simti asa de nefericit...

2. Cum ziceam, probabil ca te-ai invartit prea mult prin mediul respectiv si te-ai molipsit si tu de confuzionita...

3. Deci raspunde clar, scurt si la obiect, sunt sau nu sunt acei oameni de la care se transplanteaza, de exemplu inima, morti?
:)

#29847
mork

mork

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 05.10.2007

View Postkaruna, on 4th November 2009, 17:43, said:

1. In primul rand, oricat de complexa ar fi casa, nu cred ca ai sa reusesti sa o faci sa nasca pui vii.
Asta ar fi o dovada a existentei lui Dumnezeu...

Quote

3.Asa... Tare as vrea sa-ti vad fata cand o sa ajungi la concluzia ca Dumnezeu e autorul. B)
Dovada ca Dumnezeu este autorul ar fi doar daca s-ar gasi "semnatura" lui specifica. Intrebare: care este aceasta? Ca nu cumva - doamne fereste - sa confundam lucrurile facute de Dumnezeu cu cele facute de Thor sau cu cele facute de FSM ori de o civilizatie extraterestra de aiurea...

#29848
LazyPawn

LazyPawn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 17.09.2003

View Postmossel, on 5th November 2009, 10:14, said:

Martorii lui Yehova sau adventiștii, care susțin că atunci când mori ești foarte mort, de fapt. Ceea ce susține și Scriptura, de astfel.

Nu mă pricep prea mult la diferitele variante de religii, dar, din ce am citit, nu ai dreptate.

Martorii lui Yehova ce-i drept consideră că nu există iad, și mai consideră că ești mort o perioadă de timp. Dar apoi vine momentul cheie, denumit Armageddon, când toți vor fi reînviați. Urmează o chestie chiar drăguță, cică 144.000 de oameni (au și numărul exact) vor merge în ceruri să conducă alături de Dumnezeu și Isus (un fel de Senat :D ), iar ceilalți vor continua să trăiască pe Pământ unde se va reinstaura Raiul. Cool! :P

Adventiștii susțin și ei că inițial ești mort-mort ... dar, ulterior vine Isus și inițial îi reînvie pe cei de treabă (a se citi adventiști), iar apoi, peste exact 1000 de ani, pe ăilalți.

Așadar, ambele cred în dualismul corp-suflet și ambele promit viață eternă glorioasă dacă ești băiat bun și crezi în varianta lor de dumnezeu. Cel mai mult îmi place că știu în detaliu cum va avea loc mult așteptatul eveniment, cu numere concrete. Și când te gândești că oamenii ăștia trăiesc printre noi, și laolaltă cu mulți alți creștini așteaptă cu nerăbdare orice semn că se apropie sfârșitul lumii. Unul de-ăsta pătruns de filozofia apocaliptică n-ar ezita o clipă să apese pe butonul nuclear, pentru a-i netezi calea lui Isus și a grăbi puțintel procesul. :puke:

#29849
mossel

mossel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 26.04.2009

View PostLazyPawn, on 5th November 2009, 03:07, said:

144.000 de oameni (au și numărul exact)

Apocalipsa 14:3  Și nimeni nu putea să învețe cântarea, afară de cei o sută patruzeci și patru de mii, care fuseseră răscumpărați de pe pământ.


View PostLazyPawn, on 5th November 2009, 03:07, said:

inițial ești mort-mort ...

Același lucru l-am afirmat și eu.


View PostLazyPawn, on 5th November 2009, 03:07, said:

ulterior vine Isus

Asta rămâne să constatăm noi sau urmașii noștri. B)




View PostLazyPawn, on 5th November 2009, 03:07, said:

ambele promit viață eternă glorioasă

Cu mențiunea că nu cultele în sine promit, ci Biblia. Ei doar o cred.


View PostLazyPawn, on 5th November 2009, 03:07, said:

Unul de-ăsta pătruns de filozofia apocaliptică n-ar ezita o clipă să apese pe butonul nuclear, pentru a-i netezi calea lui Isus și a grăbi puțintel procesul. :puke:

După roadele lor îi veți cunoaște...

#29850
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View PostLazyPawn, on 5th November 2009, 14:07, said:

Unul de-ăsta pătruns de filozofia apocaliptică n-ar ezita o clipă să apese pe butonul nuclear, pentru a-i netezi calea lui Isus ?i a grăbi pu?intel procesul. :puke:

Asta este si ideee, ca desi lumea este plina de-alde "astia", pana acum nu a apasat niciunul pe buton. Te-ai intrebat de ce? Pana acum, omenirea ar fi trebuit sa dispara de cateva ori cel putin. Totusi iata ca mai este! Inchizitia, Hitler, Nero sau mai stiu eu ce dement, ar fi putut sa preia conducerea lumii si sa ramana la conducere definitiv urmasii lor. Dar nu au luat-o! Cine conduce lumea? Obama? Ha, ha!


View PostLazyPawn, on 5th November 2009, 14:07, said:

Nu mă pricep prea mult la diferitele variante de religii, dar, din ce am citit, nu ai dreptate.


Saducheii nu credeau in inviere, nu credeau in ingeri. Chiar unii crestini, probabil influentati de saduchei, nu credeau in inviere. Iov nu credea in inviere. Iar referitor la saduchei, care se pare ca preluasera de la religie doar partea de morala, erau un fel de...atei! Cam asta fac si ateii din ziua de astazi: sunt de acord cu morala crestina, nu sunt de acord cu duhurile, invierea si viata vesnica.
Sa fii iubit!

Edited by tudorel666, 05 November 2009 - 14:52.


#29851
adynastase

adynastase

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 12.04.2009

View PostLazyPawn, on 5th November 2009, 13:07, said:

Nu mă pricep prea mult la diferitele variante de religii, dar, din ce am citit, nu ai dreptate.

Martorii lui Yehova ce-i drept consideră că nu există iad, și mai consideră că ești mort o perioadă de timp. Dar apoi vine momentul cheie, denumit Armageddon, când toți vor fi reînviați. Urmează o chestie chiar drăguță, cică 144.000 de oameni (au și numărul exact) vor merge în ceruri să conducă alături de Dumnezeu și Isus (un fel de Senat :D ), iar ceilalți vor continua să trăiască pe Pământ unde se va reinstaura Raiul. Cool! :P
   Dv.  ati  cercetat   problema  sa  vedeti cum  stau  lucrurile ?....
Din pacate  ,lumea  ,in  ciuda  eforturilor  dv. ,merge  unde spuneti....Sigur,intr-un  astfel  de  moment  dv.  va  veti  etala "vitejia"....
Sa  nu-mi  spuneti  ca  va  este  frica....Deja  va  vad  salvand  omenirea....Imi  spuneti  si  mie  cum veti  arata  peste  100 de ani ?Eu  stiu....Sunt  doua  variante....

Edited by adynastase, 05 November 2009 - 14:57.


#29852
misery_helga

misery_helga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 30.05.2009
Jules Verne. Cel mai important futurolog. Un scriitor.
La capitolul predictii, lumea stiintifica s-a inselat mai tot timpul. Paradigmele s-au schimbat, oamenii de stiinta s-au adaptat. In 12 luni e posibil sa ia nastere o noua paradigma. Ce vor face insa cu predictiile pe 20 de ani ale unor cercetatori ? Evident vor fi unele suflete ranite. Evolutia nu iarta.

"Now he has departed from this strange world a little ahead of me. That means nothing. People like us, who believe in physics, know that the distinction between past, present, and future is only a stubbornly persistent illusion."  - A. Einstein

Oare ce voia sa spuna maestrul ? :)

#29853
alexdm

alexdm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 10.04.2009

View Postmisery_helga, on 5th November 2009, 15:15, said:

La capitolul predictii, lumea stiintifica s-a inselat mai tot timpul.
Bănuiesc că faci confuzie între predicții ghicitorilor în cafea și predicțiile științifice.
Poți să prezinți predicții științifice care au fost invalidate? Și nu spun că nu există, ci doar că afirmația ta este mult exagerată.

View Postmisery_helga, on 5th November 2009, 15:15, said:

Paradigmele s-au schimbat, oamenii de stiinta s-au adaptat. In 12 luni e posibil sa ia nastere o noua paradigma.
Descoperiri noi se fac constant, iar "paradigmele" alea pe care le pomenești au fost completate, nu schimbate în totalitate. Sau poți tu să prezinți o teorie științifică complet modificată de dovezile descoperite ulterior?

View Postmisery_helga, on 5th November 2009, 15:15, said:

Ce vor face insa cu predictiile pe 20 de ani ale unor cercetatori ? Evident vor fi unele suflete ranite. Evolutia nu iarta.
Predicții pe 20 de ani ale unor cercetători? :lol:
Nu cumva crezi că PC-ul la care ai tastat textul de mai sus o să înceteze să funcționeze subit după o anumită perioadă de timp pentru că se schimbă "paradigmele" care stau la baza funcționării lui?

View Postmisery_helga, on 5th November 2009, 15:15, said:

"Now he has departed from this strange world a little ahead of me. That means nothing. People like us, who believe in physics, know that the distinction between past, present, and future is only a stubbornly persistent illusion."  - A. Einstein

Oare ce voia sa spuna maestrul ? :)
Newton s-a "jucat" și cu alchimia. Crezi că asta o aduce la același nivel cu fizica?
Nu tot ce zic/fac oamenii "mari" are aceeași valoare.
Iar încercarea de a determina valoarea unei afirmații filozofice pe baza realizărilor științifice ale lui Einstei este hilară.

#29854
LazyPawn

LazyPawn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 17.09.2003

View Postmossel, on 5th November 2009, 15:30, said:

Apocalipsa 14:3  Și nimeni nu putea să învețe cântarea, afară de cei o sută patruzeci și patru de mii, care fuseseră răscumpărați de pe pământ.Același lucru l-am afirmat și eu. Asta rămâne să constatăm noi sau urmașii noștri. B) Cu mențiunea că nu cultele în sine promit, ci Biblia. Ei doar o cred. După roadele lor îi veți cunoaște...

Nu prea înțeleg rostul postului tău. Ai uitat despre ce se discuta?

Eu am afirmat că motivația principală care face religiile să funcționeze este faptul că oamenilor le este greu să accepte că moartea este o stare definitivă. Ca urmare religiile vând gogoașa cu sufletul separat de corp și viața de apoi, sau reîncarnarea, sau altă formă de perpetuare a sufletului. Ulterior tu ai afirmat că eu aș greși, pentru că yehoviștii și adventiștii ar fi excepții. Ți-am explicat că greșești. La fel ca oricare altă religie, au la bază ideea unei noi vieți. Diferă doar detaliile față de alte religii, esența este aceeași. Dacă s-ar demonstra dincolo de orice îndoială faptul că nu există o conștiință sau suflet care să supraviețuiască morții fizice, a doua zi religiile ar dispărea. Ceea ce le ține în viață este speranța omului de rând că va primi o a doua șansă, și că lucrurile vor merge mult mai bine atunci.

#29855
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View PostLazyPawn, on 5th November 2009, 19:02, said:

Nu prea înțeleg rostul postului tău. Ai uitat despre ce se discuta?

Eu am afirmat că motivația principală care face religiile să funcționeze este faptul că oamenilor le este greu să accepte că moartea este o stare definitivă. Ca urmare religiile vând gogoașa cu sufletul separat de corp și viața de apoi, sau reîncarnarea, sau altă formă de perpetuare a sufletului. Ulterior tu ai afirmat că eu aș greși, pentru că yehoviștii și adventiștii ar fi excepții. Ți-am explicat că greșești. La fel ca oricare altă religie, au la bază ideea unei noi vieți. Diferă doar detaliile față de alte religii, esența este aceeași. Dacă s-ar demonstra dincolo de orice îndoială faptul că nu există o conștiință sau suflet care să supraviețuiască morții fizice, a doua zi religiile ar dispărea. Ceea ce le ține în viață este speranța omului de rând că va primi o a doua șansă, și că lucrurile vor merge mult mai bine atunci.

Ba ceea ce intretine credinta necredinciosilor sunt minunile care se intampla in fiecare zi, minuni pe care oamenii de stiinta nu le pot explica, dau din umeri sau spun ca sunt contrafacute, fara insa a demonstra contrafacerea. De exemplu, eu nu prea cred in cadavre placut mirositoare si facatoare de minuni, dar recent am vazut o emisiune la tv, una intitulata "trenul nu stiu cum" a lui Liana Stanciu parca, in care un jurnalist, doctorand in teologie si fost misan povestea si a prezentat imagini cu o raclita a lui plina cu oase care, in timpul unei conferinte pe care o tinea, a inceput din senin "sa izvorasca mir". Evenimentul a fost filmat si mediatizat. Nu exclud sa fie o facatura, dar este o facatura care intretine credinta, credinta unor oameni care ar continua sa creada si daca li-l aduci personal pe Dumnezeu si-l mai crucifici inca o data.
Si stii de ce? Pentru ca eu nu vorbesc cu un dumnezeu din cer sau de pe cruce, ci cu cineva si ceva aflat in interiorul meu. Chiar daca va muri cel de pe cruce, atata timp cat ramane cel din interiorul meu, credinta nu poate sa moara. De ce? Pentru ca pot sa nu cred in minunea cu oasele izvoratoare de mir, atata timp cat acel ceva sau cineva din interiorul meu m-a vindecat in cinci minute de niste hemoroizi care ma chinuiau de saptamani. Da, eram singur in camera mea cand s-a intamplat acest lucru, dar asta este si ideea, ca am fost personal martor la o minune care m-a privit personal. Nu avea cine si cum sa faca vreo facatura. Poate pe altii ii pot banui de facaturi, dar pe mine nu am cum, mai ales cand este vorba de ceva care altminteri ma costa bani si chin si tot nu eram sigur de rezultate.
Abia cand stiinta va fi capabila sa explice tot inexplicabilul, abia atunci sunt sanse sa dispara credinta. Doar ca stiinta este departe, departe de momentul acesta. Foarte departe!
Sa fii iubit!

#29856
laserdance

laserdance

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.10.2008

View Posttudorel666, on 5th November 2009, 19:18, said:

Ba ceea ce intretine credinta necredinciosilor sunt minunile care se intampla in fiecare zi, minuni pe care oamenii de stiinta nu le pot explica, dau din umeri sau spun ca sunt contrafacute, fara insa a demonstra contrafacerea.
Eu nu vad nici o contraafacere. :cheers:

#29857
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 123,294
  • Înscris: 07.02.2003

View Posttudorel666, on 5th November 2009, 19:18, said:

sunt minunile care se intampla in fiecare zi
Care minuni ? Ca rasare soarele, ca picica prinde soareci ? :)

Edited by andreic, 05 November 2009 - 19:53.


#29858
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View Postlaserdance, on 5th November 2009, 19:49, said:

Eu nu vad nici o contraafacere. :cheers:

Sincer, si pe mine m-a pus pe ganduri minunea relatata. Am insa cateva rezerve din urmatoarele cauze:
1. Stiu de obiceiul credinciosilor de a unge cu mir osemintele sfintilor.
2. Mirul nu este altceva decat un ulei, iar osul nu este ceva compact, ci este format dintr-o substanta formata din camarute.
3. Daca mirul patrunde in camarutele osului poate sa stea acolo mult si bine.
4. O lege a fizicii ne spune ca orice substanta isi mareste volumul odata cu cresterea temperaturii.
5. Daca racla cu oseminte a fost tinuta intr-un loc racoros, si asa se tin de obicei, apoi a fost dusa intr-o sala plina de oameni, sala unde temperatura a crescut, nu mai este nimic de mirare ca mirul a inceput sa iasa din oasele respective, mai ales ca raclita cu oase tocmai era tinuta in mana de un popa de ceva timp, in momentul cand s-a petrecut minunea!
Iata deci ca aceasta minune are o explicatie cat se poate de simplista, la fel cum faptul ca agheasma nu se strica, se bazeaza nu pe rugaciuni ci pe busuioc in principal si argint atunci cand este cazul. Dar daca busuiocul cu care se face "sfintirea" este vechi, de proasta calitate sau prea putin, agheasma se strica!
Sa fii iubit!

#29859
LazyPawn

LazyPawn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 17.09.2003

View Posttudorel666, on 5th November 2009, 20:18, said:

Ba ceea ce intretine credinta necredinciosilor sunt minunile care se intampla in fiecare zi, minuni pe care oamenii de stiinta nu le pot explica, dau din umeri sau spun ca sunt contrafacute, fara insa a demonstra contrafacerea. De exemplu, eu nu prea cred in cadavre placut mirositoare si facatoare de minuni, dar recent am vazut o emisiune la tv, una intitulata "trenul nu stiu cum" a lui Liana Stanciu parca, in care un jurnalist, doctorand in teologie si fost misan povestea si a prezentat imagini cu o raclita a lui plina cu oase care, in timpul unei conferinte pe care o tinea, a inceput din senin "sa izvorasca mir". Evenimentul a fost filmat si mediatizat. Nu exclud sa fie o facatura, dar este o facatura care intretine credinta, credinta unor oameni care ar continua sa creada si daca li-l aduci personal pe Dumnezeu si-l mai crucifici inca o data.
Si stii de ce? Pentru ca eu nu vorbesc cu un dumnezeu din cer sau de pe cruce, ci cu cineva si ceva aflat in interiorul meu. Chiar daca va muri cel de pe cruce, atata timp cat ramane cel din interiorul meu, credinta nu poate sa moara. De ce? Pentru ca pot sa nu cred in minunea cu oasele izvoratoare de mir, atata timp cat acel ceva sau cineva din interiorul meu m-a vindecat in cinci minute de niste hemoroizi care ma chinuiau de saptamani. Da, eram singur in camera mea cand s-a intamplat acest lucru, dar asta este si ideea, ca am fost personal martor la o minune care m-a privit personal. Nu avea cine si cum sa faca vreo facatura. Poate pe altii ii pot banui de facaturi, dar pe mine nu am cum, mai ales cand este vorba de ceva care altminteri ma costa bani si chin si tot nu eram sigur de rezultate.
Abia cand stiinta va fi capabila sa explice tot inexplicabilul, abia atunci sunt sanse sa dispara credinta. Doar ca stiinta este departe, departe de momentul acesta. Foarte departe!Sa fii iubit!

Gata, e clar. Hemoroizii sunt produși de drac și vindecați de dumnezeu, atunci când nu este prea ocupat să stoarcă mir din oase. Nu mai încape nicio îndoială.

#29860
sorin2007

sorin2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,709
  • Înscris: 01.04.2007
Tudorele, ai umplut topicurile, de ce? Mesajul frate, care e?

Edited by sorin2007, 05 November 2009 - 20:21.


#29861
marxo

marxo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 02.10.2009

View Posteu_unul, on 3rd November 2009, 23:09, said:

X are viata nu inseamna ca X e viata. Intelegi?

Mai departe, sa vedem daca Dumnezeu are macar viata. Are acel principiu sau cauza care poate determina aparitia acelui ansamblu de fenomene fizice, chimice, mecanice. Daca da sa vedem care sunt acele fenomene fizice, chimice, mecanice

Nu pot sa imi imaginez cat de tare mai puteti deforma sensurile cuvintelor pentru a se potrivi locici voastre defectuoase.



Iar faci o eroare pentru ca tu inlocuiesti al doilea termen "viata" din propozitia "Viața nu provine decât din viață" cu "viata". Este gresit pentru ca tocmai tu ai spus ca cei doi termeni sunt diferiti

E ca oul sau gaina PRIMORDIALA ....de parca au fost si vor fi VESNIC gaini si oua !!!!

Candva gaina n-a fost gaina si oul n-a fost ou .....la fel candva viata n-a fost viata ci doar reactii fizico-chimice simple !

Emergenta e iesirea in evidenta a proprietatilor(ascunse) ale lucrurilor (crezute) simple de a-si arata complexitatea de la o anumita cantitate-ordine-structura un anumit timp !

Hidrogenul si oxigenul au niste proprietati care nu le vezi usor .... au proprietatile apei ...cand sunt ..APA !.....si apa nu o poti face cu Helium si Azot .....doar Hidrogenul si Oxigenul au proprietatile emergentand apa ...deci proprietatile apei depind absolut de hidrogen si oxigen .....exista potential doar la acesti atomi !


La fel materia considerata moarta ....si simpla ....are niste proprietati care .....pot face in anumite conditii ...pot emerge VIATA .......! Proprietati care nu dispar odata ca moartea vieti......nu mai sunt vizibile pentru ca nu se releva deacat in anumite conditii ......si conditiile astea NU SUNT SUPRANATURALE !


Viata asta ....pe terra....e pe baza de Carbon ..+etc.......si in VIATA atomi nu primesc proprietati noi ...sunt tot aia (din ne-viata).....si nu poti face viata cu ce atomi vrei ......ci doar cu cei care emerg in viata cunoscuta de noi .......deci odata cu existenta materiei ....a atomilor care pot genera /emerge viata
...poate exista si viata .....si asta potential de cand exista materia ......viata e o stare a materiei cand ...ea e un ánumit tip de organizare.....a anumitor tipuri de atomi ....si in anumite conditii energetice !

Nu e nevoie de Dumnezeu ... ! .....e chiar contraproductiv GANDIRII....vararea SA aici ! ;)

Cine are putin habar de chimia organica stie asta .....inca de la studiul urinei....pardon ! Ureei !"

Cum de e posibila VIATA ? .... e posibila cum e si posibil sa nimeresti numerele la loto...
infim nu inseamna ZERO

PS: EVOLUTIE(LOTO COSMIC)......EMERGENTA....MATERIE (substanta+energie+spatiu+timp+miscare.....)......HAOS (=COMPLEXITATE...nu DEZORDINE).....ORDINE (Legi ale naturii.....Conservarea lor in timp.....Previzibilitatea naturii )

Edited by marxo, 05 November 2009 - 21:50.


#29862
CBV

CBV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 28.09.2007
O, Marx…

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate