Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 

SETOOL lite - RELOADED CID 49, 51

- - - - -
  • Please log in to reply
1469 replies to this topic

#91
marriusf81

marriusf81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 11.07.2007

View Postonlyone, on Aug 16 2007, 23:31, said:

The LASER loveste din nou.
De data aceasta SeTool Lite Reloaded resofteaza orice model NOU Sony Ericsson inclusiv cele CID 52
Deci K800, K810 etc...

download AICI
nu reusesc sa fac download.....trebuie sa fac cont cu bani?

#92
h3llboy

h3llboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 02.06.2007

View Postmarriusf81, on Aug 20 2007, 09:51, said:

nu reusesc sa fac download.....trebuie sa fac cont cu bani?

Uite ai aici SEtoll reloaded de care ai nevoie, e cel pus de onlyone la rapidshare. Iei toate arhivele, si dai extract la prima arhiva ca restu isi ia el si din celelalte.
Bafta!

Attached Files



#93
marriusf81

marriusf81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 11.07.2007

View Posth3llboy, on Aug 20 2007, 10:19, said:

Uite ai aici SEtoll reloaded de care ai nevoie, e cel pus de onlyone la rapidshare. Iei toate arhivele, si dai extract la prima arhiva ca restu isi ia el si din celelalte.
Bafta!
multumesc B)

#94
ScytheZ

ScytheZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 07.08.2007
E un video facut pentru cei care nu pot rmari tutorialul facut de Onlyone pe prima pagina
(daca crede el ca e destul de bun poate sa il puna langa tutorialul lui)

Tutorial pentru flash cu SeTools -> http://www.youtube.com/v/BgyRSq4HqV0

Tutorial pentru customizare cu Far Manager -> http://www.youtube.com/v/2XawbbzWaaw


Tutorialul arata cum se conecteaza la un K800 CID52 (Atentie doar 52 ..pentru alte ciduri folositi alte setari) care este structura din FS, unde trebuie puse iconitele si menu.ml + layout.xml, ca sa selectati mai multe fisiere tineti pe shift+tastele directional. am mai aratat si caile catre driverele pentru accoustics, camdricer si display, catre fontrui si imaginele de startup shutdown si splash.

(iarasi poate sa puna linkul onlyone la topicul lui)


Multa bafta la modding

Edited by ScytheZ, 20 August 2007 - 12:12.


#95
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
offtopic
Eu nu pot sa fac modificari in posturile mele mai mult decat puteti voi in ale voastre.

#96
ScytheZ

ScytheZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 07.08.2007
se poate dar numai pt un anumit timp ..anywayz ..o sa urc filmuletele si pe rapidshare ca mi s-a atras  atentia asupra encodarii de toata mana de pe youtube ...in juma de ora o sa fie postate (zic eu :P)


LE: 26 de minute ..yey

http://rapidshare.co...Custom.rar.html

Edited by ScytheZ, 20 August 2007 - 15:28.


#97
boriss2oo6

boriss2oo6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 02.03.2006
salut, am luat si eu setool2lt postat de onlyone in prima pagina pe rapishare deoarece vreau sa imi decodez telefonul, un w850i. am dat o identificare a telefonului cu acest program si el mi-a raspuns:

welcome to setool2 lite edition v 1.06
supported DB2010/DB2012 CID49, DB2020 CID49/CID51/CID52
Loaded 51 flash descriptors
ChipID:9900,EMP protocol:0301
PHONE IS RED RETAIL PRODUCT
FLASH CID detected:49
Speed:921600
Flash ID check:897E
Flash props sent ok
OTP LOCKED:1 CID:49 PAF:1 IMEI:35282601076472 CERT:RED
FLASH CID:49 COLOR:RED

MAPP CXC article: R1ED001     prgCXC1250201_VODAFONE_CY
MAPP CXC version: R1ED001
Language Package:VFE_LIVE_3
CDA article: CDA102677/50
CDA version: R6A
Default article: cxc1250489
Default version: R1ED001

Network LOCKED
Operator: 226-01

Elapsed:11 secs.


se poate decoda ? daca da ce ar trebui sa fac si ce as avea nevoie ? care este sansa sa-l stric ? multumesc anticipat.

#98
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
nu se poate decoda.
setool lite nu decodeaza.
setool lite resofteaza, adica face trecerea catre softul generic.

decodarea se face pe server, kulankendi.com sau la service gsm

#99
boriss2oo6

boriss2oo6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 02.03.2006
nu vreau sa-l decodez in genul "e furat din spania, hai sa-l facem pe romania mancati-as" ci doar este blocat pe vodafone si are un meniu care practic nu-mi prea place. se poate scapa macar de meniu ? dar de blocarea pe reteaua vodafone se poate scapa ?

L.E.: cuvantu la care m-am referit este "debranduit" nu "decodat" dar nu-mi aminteam.

Edited by boriss2oo6, 20 August 2007 - 18:50.


#100
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Asta da, se poate si este foarte simplu, ai nevoie de fisierele MAIN, FS cid49 pentru modelul tau si customizarile tot pentru modelul respectiv.
Se poate si decoda fara probleme.

Insa sa nu iti vina ideea nastrusnica sa il legi la SEUS ca iti urca cid ul si pe urma deblocarea devine scumpa si grea.

#101
marriusf81

marriusf81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 11.07.2007

View PostScytheZ, on Aug 18 2007, 23:19, said:

ai dezarhivat fisierele? ...trebuie sa ramai cu K800_R1KG001_FS_MEDITERR_RED52.fbn si nu .rar :)
Daca stie cineva un link pentru meniuri pt K800 as aprecia foarte mult :)
multumesc lui onlyone pt tutorial ...am reusit sa fac foarte repede debrandingul ..si sa stric meniul si mai repede cu niste icoanite aiurea ...caut acum ceva mai cute :D
K800_R1KG001_FS_MEDITERR_RED52,am si eu nevoie de asta,de pe acel sit nu pot sa il iau....as vrea sa il resoftez pentru-ca imi face unele probleme si nici nu pot sa fac update cu seus. daca are cineva timp,as vrea sa imi spuna ce  imi trebuie pentru resoftare si sa le si puna aici...sau ...eu am acelasi id de mess. ...raman dator

Edited by marriusf81, 20 August 2007 - 19:35.


#102
jibryl_18

jibryl_18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 13.11.2006
in sf am reusit si io sa fac debrand la k800i... si am scapat de meniul ala hidos d la orange.... dupa alte incercari cu xs++ am reusit sa il fac urmarind pasii d p pagina 1... :D

#103
boriss2oo6

boriss2oo6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 02.03.2006
@onlyone unde pot gasi si eu acele fisiere de care vorbesti mai sus ? si inca ceva: astia de la vodafone au scos tasta de SHORTCUT si cea de INTERNET si le-au inlocuit cu tastele clasice de "raspuns" si "inchis" sunt doua, una are un telefon pe ea, cealalta are un telefon taiat ... banuiesc ca sti la ce ma refer. Multumesc anticipat!

#104
ScytheZ

ScytheZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 07.08.2007
Domnul boris si domnul mariu dc nu citesc domniile voastre topicul asta? are doar 4 pagini ...aaa...am uitat.... natiunea romana a uitata sa mai citeasca si asa devenit un popor de inculti ..ia luati frumusel si cititi tot topicul de la cap si o sa aflati toate raspunsurile fara sa bateti la cap alti oameni care deja s-au straduit sa iti faca viata mai usoara

p.s. nu vreti cumva sa vina cineva la voi acasa sa va faca flashul ca e fooooarte greu sa clickaiti de 2-3 ori pe un forum si de 2-3 ori intr-un program

View Postboriss2oo6, on Aug 21 2007, 02:38, said:

si inca ceva: astia de la vodafone au scos tasta de SHORTCUT si cea de INTERNET si le-au inlocuit cu tastele clasice de "raspuns" si "inchis" sunt doua, una are un telefon pe ea, cealalta are un telefon taiat ... banuiesc ca sti la ce ma refer. Multumesc anticipat!

....si noi ar trebui sa facem ceva ???? ..sa ne adunam cu hoardele de pe softopedia sa facem petitii peste petitii ca sa scoata astia de la vodafone brandul lor de pe k800 ca il deranjeaza pe dl boris la ochi

Edited by ScytheZ, 21 August 2007 - 02:13.


#105
mitzah

mitzah

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 01.04.2005
AM si eu o intrebare...am citit ca daca il resoftezi, telefonul ramane brandat si codat pe orange...dar daca schimb iconitele din meniuri...cele de la orange, telefonul ramane in garantie ? Ma gandesc ca o sa si dea seama ca ai schimbat ceva...

#106
boriss2oo6

boriss2oo6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 02.03.2006
stimabile domnule ScytheZ, subsemnatul boriss domiciliat pe forumul softpedia, nascut pe 02 martie 2006, momentan aflat in vizita in fata pc-ului va aduce la cunostiinta ca detine un telefon sony ericsson w850i, nu un k800.  :P prefer sa mai intreb odata decat sa ma uit undeva in aceste 4 pagini si sa gasesc vreun fisier care a fost postat la o data, iar de atunci au mai aparut vreo 2 versiuni ale aceluiasi fisier.

#107
mancuso

mancuso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 20.09.2005
scuze pentru intrebare, poate nu ii este locul aici, a decodat cineva k800i cu CID 52? cat costa?

#108
ScytheZ

ScytheZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 07.08.2007

View Postmitzah, on Aug 21 2007, 08:02, said:

AM si eu o intrebare...am citit ca daca il resoftezi, telefonul ramane brandat si codat pe orange...dar daca schimb iconitele din meniuri...cele de la orange, telefonul ramane in garantie ? Ma gandesc ca o sa si dea seama ca ai schimbat ceva...
orice modificare neautorizata softului duce la pierderea garantiei (asta in cazul in care aia de la service nu baga de seama  :lol: )


View Postboriss2oo6, on Aug 21 2007, 08:34, said:

prefer sa mai intreb odata decat sa ma uit undeva in aceste 4 pagini si sa gasesc vreun fisier care a fost postat la o data, iar de atunci au mai aparut vreo 2 versiuni ale aceluiasi fisier.
crezi ca au aparut 5 versiuni in 3-4 zile ...trust me ca nu, dar presupun ca nici nu ai citit primele posturi sa vezi cand au fost facute, anyway asta e deja offtopic si putem discuta pe pm daca mai vrei ...cheers :)


View Postmancuso, on Aug 21 2007, 08:43, said:

scuze pentru intrebare, poate nu ii este locul aici, a decodat cineva k800i cu CID 52? cat costa?

View Postonlyone, on Aug 20 2007, 19:34, said:

decodarea se face pe server, kulankendi.com sau la service gsm

si din cate am inteles ..pretty expensive

Edited by ScytheZ, 21 August 2007 - 09:13.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate