Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung anunta SSD-urile de 256TB...

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel
 Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...
 Inel de logodna

Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...
 Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...
 

Ma ingras !

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
alexvl

alexvl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.06.2007
Anul trecut pe vremea asta aveam 50 kg. Destul de bine la varsta mea ( urmeaza sa implinesc 17 ani ). Acum am 75 kg si 1.76 m. Mananc chiar sanatos as putea spune, fara sa consum carne de porc, vita, doar pui si peste.  Cresterea in greutate se datoreaza in parte (cred eu) si datorita cresterii in varsta. :D Multi vor sa se ingrase, incercand tot felul de metode. Eu nu vreau, dar iata... Ce pot face ?

Edited by alexvl, 13 July 2007 - 20:36.


#2
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,762
  • Înscris: 06.03.2006
Opreste`te aici. :) Eventual baga un sport in timpul liber. Conteaza si cum e distribuita greutatea asta. Daca ai o burta de 10 kile.. e problematic. ;)

#3
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005
Poti sa te apuci de practicarea unui sport, mai ales acum ca e vara se preteaza inotul, fotbalul, baschetul, tenisul de camp, ciclism, orice, mai putin darts, poker, biliard :)

#4
lucian707

lucian707

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 20.10.2006
treci la sala si fa muschii mari  ;)

#5
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
esti tip sau tipa ?

#6
alexvl

alexvl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.06.2007

 Ion_de_la_Raion, on Jul 14 2007, 02:41, said:

esti tip sau tipa ?
TIP !!! :cursing:  

 lucian707, on Jul 14 2007, 01:43, said:

treci la sala si fa muschii mari  ;)
asta fac :D    burta nu am... dar am ceva grasime... adica muschii se vad fff bine dar e loc de mai bine ;)

#7
alexvl

alexvl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.06.2007

 Ion_de_la_Raion, on Jul 14 2007, 02:41, said:

esti tip sau tipa ?
Ioane, Ioane, toata lumea doarme... la fel si tu  :lol:

#8
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,424
  • Înscris: 05.09.2005
Ah... ce bine ar fi sa ma ingrash si eu.. insa cred ca sala ma va pune pe picoare :D

#9
alexvl

alexvl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.06.2007

 a_d_y, on Jul 23 2007, 01:36, said:

Ah... ce bine ar fi sa ma ingrash si eu.. insa cred ca sala ma va pune pe picoare :D
daca nu mananci cum trebuie poti sa te pui si in cap :lol:

#10
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,424
  • Înscris: 05.09.2005

 alexvl, on Jul 23 2007, 13:34, said:

daca nu mananci cum trebuie poti sa te pui si in cap :lol:


Daca ma crezi.. mananc 3 mese pe zi. cu felul 1 , 2, 3..... Mi-au zis unii sa ma duc la doctor . Pana la urma cred ca asta voi face pentru ca la 1,87 pe care ii am 67 de kg nu cred ca sunt ok. :huh:

Edited by a_d_y, 23 July 2007 - 15:58.


#11
Navigatorul

Navigatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 14.10.2005
Cea mai sigura metoda ca sa slabesti: Te asezi la masa cand ai senzatia de "foame". Te ridici de al masa cand observi ca acea senzatie a disparut. Deci mananci mai des si mai putin + putin sport nu strica deloc!

#12
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

 Navigatorul, on Jul 24 2007, 21:38, said:

Cea mai sigura metoda ca sa slabesti: Te asezi la masa cand ai senzatia de "foame". Te ridici de al masa cand observi ca acea senzatie a disparut. Deci mananci mai des si mai putin + putin sport nu strica deloc!

corect...si mai compensezi si cu ffff multa apa

#13
Balalaika

Balalaika

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 19.08.2007
Vai mama!Sa bei apa pe stomacul gol?No,no,no!Ma gandesc ca te poti ingrasi well:pentru ca esti stresat.Are you?Din cauza stresului te poti ingrasa(asta stiu sigur).Se prea poate sa fie o dereglare.Fara diete and shit si nu te infometa!
Persona iti recomand :sport si o vizita la medic ,eventual pentru o echilibrare a metabolismului(pentru ca de acolo incepe totul).
:peacefingers:

Edited by Balalaika, 31 August 2007 - 11:58.


#14
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

 Navigatorul, on Jul 24 2007, 21:38, said:

Cea mai sigura metoda ca sa slabesti: Te asezi la masa cand ai senzatia de "foame". Te ridici de al masa cand observi ca acea senzatie a disparut. Deci mananci mai des si mai putin + putin sport nu strica deloc!
Subscriu !

#15
OBA

OBA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 20.06.2004
Te-ai ingrasat ca nu faci miscare, cred ca esti sedentar.
Fa miscare, fa sport, munceste fizic, cauta ceva de facut ca sa iti solicite muschii.

#16
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 Balalaika, on Aug 31 2007, 12:57, said:

Vai mama!Sa bei apa pe stomacul gol?No,no,no!Ma gandesc ca te poti ingrasi well:pentru ca esti stresat.Are you?Din cauza stresului te poti ingrasa(asta stiu sigur).Se prea poate sa fie o dereglare.Fara diete and shit si nu te infometa!
Persona iti recomand :sport si o vizita la medic ,eventual pentru o echilibrare a metabolismului(pentru ca de acolo incepe totul).
:peacefingers:


Ce are daca bei apa pe stomacu gol?!

#17
Balalaika

Balalaika

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 19.08.2007
OK,ok.Aia a fost o nota personala.Dar cand iti este foame(foarte foame)si bei si apa nu stiu....ai o senzatie ciudata si in + daca mai e si rece simti cum se plimba in stomac :lol:. Cand simti si sucul gastric and etc si mai bei si apa...parca iti face mai rau  pe moment.POate am eu stomacul mai sensibil.

#18
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
ai dreptate, mi se pare groaznic...o senzatie de umplere autoindusa...se baltacaie apa inauntru...bleac !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate