Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut medic chirurg

Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA
 "DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...
 Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna

Certificat de deces pentru un cet...
 Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...

Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy
 

Cel mai bun HOT-DOG

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006
la KFC in Plaza Romania - Bucuresti

#20
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Cred ca astia in comert folosesc cremvustiul de porc, nicidecum cel de pui sau de curcan. Oricum, cei mai buni si sanatosi sunt cei de curcan, dar se gasesc foarte greu. Prin supermarketuri ioc. Doar la unele alimentari, insa trebuie sa intrebi daca-s proaspeti, fiindca de multe ori nu se consuma si stau in raft poate mai bine de-o saptamana. Ma refer la cei vrac, evident.

#21
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View Postduculeana, on May 12 2007, 14:22, said:

Si eu sunt de aceeasi parere. Tocmai de asta am deschis topicul, sa vedem cine e pro-tonete, macuri s.a. si cine e pentru facutul acasa a minunatului sandvis cu cremvusti (care apropos, vine din ger. "cremwurst"=carnacior cu crema).
Sfat: eu folosesc acele mini-baghete de la "Dobrogea si cremvustii Campofrio, fiindca stiu exact daca sunt in termenul de garantie. Cum am mai spus, sosul il prefer picant (ketchup+mustar). Ati mancat si cu maioneza sau cu hrean? :thumbup:

daca nu te pricepi, nu mai dezinforma lumea : vine intr-adevar din germana ("Krenwurst") si inseamna "carnat cu hrean" - la ce crema te-ai gandit ?  :D

Edited by Moaca, 07 November 2007 - 13:32.


#22
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
cel mai bun "caine fierbinte" l-am mancat acasa..... ;)

#23
val3ryk

val3ryk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 30.12.2006
cel mai bun "caine de aista" il mananc de fiecare data cand mananc mititei in piata..;)))...
miroase :D  micii aia a caine de nici nu poti sa ii mananci...de mila ;)))

#24
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006
e un fast food in centru in sinaia de unde imi iau mereu :D

#25
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,110
  • Înscris: 07.07.2006

View PostMoaca, on Nov 7 2007, 13:31, said:

daca nu te pricepi, nu mai dezinforma lumea : vine intr-adevar din germana ("Krenwurst") si inseamna "carnat cu hrean" - la ce crema te-ai gandit ?  :D

Io stiam ca hrean in nemteste e Meerretich.

Hot dog? Si uitasem de produsul asta. N-am mai mincat de ani de zile. Nici nu am mai vazut, in drumurile mele prin oras nu m-am mai ciocnit de dughene care sa vinda asa ceva. Acum mai bine de 8 sau 10 ani mincam din cind in cind, de foame, ca se gaseau prin destule locuri. Dar nu mai stiu unde erau cei mai buni. Oricum, mie cremvurstii imi plac reci, cu hrean, nu incalziti/fierti.

Edited by abancor, 19 November 2007 - 13:42.


#26
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

View Postabancor, on Nov 19 2007, 13:42, said:

Io stiam ca hrean in nemteste e Meerretich.

Hot dog? Si uitasem de produsul asta. N-am mai mincat de ani de zile. Nici nu am mai vazut, in drumurile mele prin oras nu m-am mai ciocnit de dughene care sa vinda asa ceva. Acum mai bine de 8 sau 10 ani mincam din cind in cind, de foame, ca se gaseau prin destule locuri. Dar nu mai stiu unde erau cei mai buni. Oricum, mie cremvurstii imi plac reci, cu hrean, nu incalziti/fierti.
Kren mi se pare ca se foloseste numai in Bavaria dar nu bag man in foc.
Eu am fost la Munchen cateva luni , si la hrean se spunea Kren.

Edited by Frankie, 19 November 2007 - 21:03.


#27
EntaEih

EntaEih

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 23.10.2007
Cand am fost o data la Ikea sa iau un fotoliu din acela gen sac....hot-dog=1 leu
Mustar si ketchup iti pui tu cat vrei si de care vrei. Ori mi-era foarte foame ori nu stiu dar mi s-a parut super bun:) Ahh acolo au si un expresso f bun:)

#28
toxicvibes

toxicvibes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 29.10.2006
subsciu...la ikea e chiar foarte bun hot dog-ul D:

#29
Anorien

Anorien

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 09.12.2006
Nu mai mancati HOTDOGi mezeluri & co  :D Nu sunt bune, oricat de bine ar fi preparate, si nu ma refer aici la gust.

#30
hyp3rion

hyp3rion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 18.03.2006

View Postrox, on May 12 2007, 14:35, said:

eu am linga mine o patiserie ( ma rog, mai multe) si un cuptor de paine. De acolo cumpar bagheta, de obicei cu susan, cremwurstii ii cumpar de la o...chestie care se numeste antefrig sau cam asa ceva, cam la doua saptamani, numai de pui, si-i tin la congelator ( ii urasc pe aia la borcan, imi fac scirba).
Sos nu fac, tai bagheta in doua, o "tapetez" cu felii de cascaval si bag cremwurstii, o bag la abur ( dupa ce am fiert cremwurstii) si o las acolo vreo 5-10  minute sa se topeasca oarecum cascavalul( sau 1 min la microunde). Dupa aia torn inauntru ketchup dulce, mustar, maioneza ( sau sos Remoulade, depinde ce gasesc prin frigider) si....voila!
^_^

Cand mai faci ... mă chemi la tine ?? :blush:

#31
Xenon2006

Xenon2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 03.05.2007
cum se fabrica un hotdog?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate