Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PPCEnergy - Emiterea facturii in ...

Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!

La multi ani @Nimcid25!
 "Spionul" nostru cel de t...

Care aplicatie are cele mai ok co...

Parere antrenament incepator

Dilema sursa
 Ajutor Android Redmi10

Poti sa conduci o masina cu putin...

Ce inseamna "izdavoi" ?

Poco X6 Pro vs OnePlus Nord 3
 Lirapay

Durata maxima video in Google Pho...

Deschidere fisiere docx si poze s...

Motivare hotarare
 

Underclock D 925(interesant nu?)

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
lucimunteanu2000

lucimunteanu2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 18.03.2007
Am proc de mai sus si functioneaza la 3GHZ(1.2875 Vcore).
In mom de fatza merge la 2.4GHZ(1.2000Vcore).
Ideea este urmatoarea: am luat sistemul asta ca sa sa nu mai fac upgrade mereu si pt eventualitatea in care apare vr-un joc mai bun :naughty:  (MB este ASUS P5LD2 SE si imi permite cateva setari)

In mom asta nici un joc si nici o aplicatie nu imi ruleaza proc la max, si pt faptul ca folos coolerul box nu vreau sa ma vajaie la cap mereu, altul nu imi permit acum ca am alte prioritati.

INTREBAREA este urmatoarea: SA MAI COBOR vCORE(odata cu coborarea Vcore mai scade si din temp)? in mom de fatza este stabil(testat)

Edited by lucimunteanu2000, 05 April 2007 - 10:02.


#2
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,407
  • Înscris: 23.05.2003
Cit mai jos pina cind gasesti limita de stabilitate.
Ca o regula empirica, temperatura creste liniar cu cresterea FSB-ului si la patrat cu cresterea Vcore.

N-ai sa ajungi la performanta unui X2 (frecventa 800 MHz si 0.900V Vcore) dar il mai scutesti de ceva caldura.

#3
Manny AC

Manny AC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 01.05.2006
Daca scazi voltajul,iti scade temperatura si consumul.

#4
lucimunteanu2000

lucimunteanu2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 18.03.2007
am dus Vcore pana la 1.1250....merge de ragaie.....super iar temp nu trece de 38'C deci am facut treaba buna :coolspeak:
A ajuns la 48'C si nu mai urca asa cum zice el(in full load), aveti si un print screen cu temp din systemul meu.

#5
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
Pana la 65 poti sta foarte linistit ;)

Totusi, tot turnuri de foc au ramas pentium D-urile. 48 de grade are cu turatia putin redusa nu? Daca da este excelent.

#6
lucimunteanu2000

lucimunteanu2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 18.03.2007

View Postlucimunteanu2000, on Apr 5 2007, 15:27, said:

am dus Vcore pana la 1.1250....merge de ragaie.....super iar temp nu trece de 38'C deci am facut treaba buna :coolspeak:
A ajuns la 48'C si nu mai urca asa cum zice el(in full load), aveti si un print screen cu temp din systemul meu.
da asa este "cu turatia redusa", am mai coborat Vcore pana la 1.1250v si chiar nu mai are nici o piedica.....si a mai coborat inca 1-1.5'C
oricum cred ca am ajuns la fundul sacului....nu mai am de unde sa cobor  :peacefingers:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate