Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman

Probleme internet
 Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...

Sursa led 25-36W ?
 Prosumatori - cat aveti de primit...

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?
 Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...

Dispar punctele de restaurare la ...
 

Marea Britanie - Londra

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
4238 replies to this topic

#2395
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,340
  • Înscris: 17.04.2006

View Postpiticutz82, on 28 ianuarie 2013 - 14:19, said:

Iar Mc si altele asemenea nu sunt variante pt noi, nu mancam junk, de-asta ma gandeam la o Pizza Hut, ma lipsesc de o salata sau o pizza..

Pizza Hut este tot in categoria "junk"...no offense. Da-i skip.


#2396
piticutz82

piticutz82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 10.09.2009
@metalactual

Am inteles, o sa vedem ce anume din astea ne iese in cale..Iar de China Town..si eu aveam aceeasi parere,pana la urma e CHINA TOWN,unde sa mananci mai chinezeste daca nu acolo.Rate vom manca siguuur, am vazut si poze mai "apetisante",oricum sunt pe lista noastra de TO DO..Si apoi stii cum e..when in Rome...

.La Mc nu suport sa intru,nu de fitze,dar mi-se intoarce stomacul pe dos de la miros,sorry,nu vreau sa jignesc pe nimeni.La KFC imi placeau acum niste ani la nebunie aripioarele picante ,dar dupa o o consumatie urmata de o intreaga noapte de dureri,am zis pass forever .

Nici la Hut n-am mai fost de muuult,insa macar nu am avut niciodata probleme de stomac dupa ce am mancat,pana la urma ce pot pune si astia intr-o salata si paine cu usturoi( cred ca destule ,pana la urma:D).Oricum era doar un back up,am zis ca daca nu si nu,aia e..Oricum,eu inclin tot spre chinezi,arabi,indieni ceva,desi acum niste pagini in urma un locuitor al metropolei ne indica sa avem grija la acest gen de restaurante..
Poate totusi avem bafta cu Tesco..

Edited by piticutz82, 28 January 2013 - 14:36.


#2397
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,340
  • Înscris: 17.04.2006
Incearca si Wasabi: http://www.wasabi.uk...px?categoryId=5
papa japonez bun si mai ieftin ( masa la o carciuma japoneza este scumpa )...ai destule de ales, inclusiv vitrina cu mancaruri gatite, nu doar sushi, super....este pe
131 Victoria Street, SW1E 6RD, London, aproape de Catedrala Westminster, mergand de la Westminster Abbey spre Gara Victoria. Poti sa iei "take away" daca esti in viteza. Tot pe aceeasi strada ai pub-ul The Albert ( din 1862 ), http://www.tripadvis...on_England.html,
doar sa bei o bere si pentru cladire in sine....nu papa sau altceva, este mediocra si servire slaba. Noi am luat doar bere.

Edited by metalactual, 28 January 2013 - 14:46.


#2398
Jerome4

Jerome4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 25.05.2009
O varianta ar fi si restaurantele thai.
Asta daca iti plac supele cu gust de ardei rosii inmuiati in boia frecata cu piper pisat.

PS. Am incercat o supa din asta Posted Image

#2399
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 19.07.2010
Sau Pret a manger .

http://www.pret.com/

Edited by menumorut81, 28 January 2013 - 19:02.


#2400
FunkyL

FunkyL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 07.02.2011
Recomand celor care merg in perioade mai calde sa mearga in 'Mica Venetie' din Londra. Se face pe Regent's Canal si poti ajunge din Warwick Avenue pana in Camden Market cu vaporasul. Excursia dureaza cam o ora si ceva. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oBk3bm6qBUg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2401
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,851
  • Înscris: 03.11.2005

View Postmenumorut81, on 28 ianuarie 2013 - 19:00, said:

Sau Pret a manger .

http://www.pret.com/

La Tesco au supe f bune si ieftine. Sandwich mai bun ca ala facut acasa si ieftin, nu gasesti, insa din multele preparate nu cred ca nu gasesti ceva pe gustul tau. Am incercat chicken tikka masala, care a trebuit doar incalzit - mi-a placut f mult si paella - mi s-a parut mediocra, insa o compar cu aia de la mama ei, din Spania. Mark & Spencer, Sainsbury's, Waitrose toate au mincare gata facuta, inclusiv sandwich-uri. Daca dai pe un sandwich o lira, nu te astepta sa fie prea bun.
Am mincat la O'Neils niste scoici exceptionale, vreo 5 lire portia de aperitiv, care era destul de mare. O solutie e si o shaorma (ma rog, la ei ii zice altfel, insa stim despre ce e vorba) sau un hamburger (nu la Mc'Do).

Edited by Aprilia, 28 January 2013 - 21:29.


#2402
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,841
  • Înscris: 13.01.2005
Pentru 3 lire merge și un sandviș cu cola de la Subway.

#2403
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,340
  • Înscris: 17.04.2006
Subway...in Europa, hmm, am ramas cu un gust amar...am luat intr-o seara un gulas mic in Budapesta in loc sa iau o portie mare, ca sa imi ramana bani pentru un sandwich de la Subway ( eu nu am mancat in Romania si nu stiu cum sunt - o sa incerc odata )...si am facut spume...ca nu am luat portia mare de gulas, care a fost dementiala. Am vrut sa incerc si in Londra odata la Subway dar am renuntat, dupa trista experienta din Budapesta....si in ziua de astazi imi ploua in gura cand imi aduc aminte de Subway-ul din Canada...dar aia chiar stiu ce inseamna carne afumata, au chiar un cult pentru asa ceva.

Mc'D sau KFC - am mancat si junk prin deplasari, nu imi sta in gat, mai ales printr-o gara, in fuga sau mai stiu si eu....dar Londra are multe de oferit, bucatarii ale imigrantilor vreau sa zic...nu balariile lor. Atentie, la indieni arata cam naspa, insa asa sunt ei...jegosi. Eu am mancat in Asia prin niste bombe, unde venea mancarea indiana pe o frunza mare si o mancai cu mana, asa ca nu ma stresez prea tare.

In Londra am mancat o singura data junk, la KFC - am luat un set-box....si era sa cad pe spate, pe langa cele obisnuite in box era si o cutiuta cu fasole boabe...mandria lor culinara Posted Image
In fiecare tara, la McD sau KFC sau alta balarie, o sa gasesti in meniurile lor si un produs/doua/trei cu tenta locala, pe care doar acolo le gasesti...eu daca sunt in situatie stransa ( buget/timp ), acel produs/e il/le cumpar...am luat odata din gara Salzburg, inainte sa prind trenul un fel de mega-burger + costita prajita...calorii germane...carne multa....am stins cu bere !

#2404
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Este langa Roata un bufet (all-you-can-eat) chinezesc cu 8 sau 9 lire. E in centru, mancarea e chiar buna (pentru ce gasesti in Londra la pretul asta e chiar foarte buna).
Subscriu si eu la Wasabi - e ok si mai ieftin...

Pont - ca sa nu luati teapa ca noi - nu comandati cafea normala ("pot of cofee"). Noi am luat una mica si una medie.... cea mica era cat doua cani de ceai bune de la noi... cea medie nu mai spun.... cred ca cea mare venea la ghiveci!!! Apa chioara normal, inauntru.... Isi luau britanicii cate una de asta si stateau la ea o ora si ceva...

#2405
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,841
  • Înscris: 13.01.2005

View PostT Irina, on 29 ianuarie 2013 - 00:51, said:

Este langa Roata un bufet (all-you-can-eat) chinezesc cu 8 sau 9 lire. E in centru, mancarea e chiar buna (pentru ce gasesti in Londra la pretul asta e chiar foarte buna).


E infect.

#2406
Caralumba

Caralumba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 24.05.2007

View PostT Irina, on 29 ianuarie 2013 - 00:51, said:

Este langa Roata un bufet (all-you-can-eat) chinezesc cu 8 sau 9 lire. E in centru, mancarea e chiar buna (pentru ce gasesti in Londra la pretul asta e chiar foarte buna).
vs.

View Postmufa, on 29 ianuarie 2013 - 01:34, said:

E infect.

De gustibus.........Posted Image

#2407
Jerome4

Jerome4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 25.05.2009
Nu ma laud ca stiu Londra la perfectie(nici nu e cazul), dar intr-un asemenea oras e imposibil sa nu gasesti ceva de mancare pentru fiecare buzunar.
Ca e restaurant, ca e un pub, ca e un fast food, ca iti iei de la magazine, tot reusesti sa mananci convenabil si decent.

#2408
piticutz82

piticutz82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 10.09.2009
Dupa ce v-am zapacit cu intrebari despre mancare,la care am gasit o groaza de raspunsuri pt care va multumesc,revin cu o problema existentiala:

Da faliment Blue Air? Se pare ca e pe butuci compania,iar eu desigur ca am biletele luate de o luna la ei pt luna mai.Posted Image .si ma infioara asa gandul ca nu ne mai vedem nici banii inapoi in acest caz.Pe net am gasit putine informatii recente,dar cele care sunt vorbesc de intrarea in insolventa..Mai stie careva ceva?

Edited by piticutz82, 29 January 2013 - 11:35.


#2409
Florin1108

Florin1108

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 17.04.2007
Eu am bilet luat pt iunie si sper sa mai ajung. Au mai circulat zvonuri cu inolventa si acum doi ani insa totul a decurs conform planului. Sper ca si acum sa fie la fel.

Edited by Florin1108, 29 January 2013 - 11:41.


#2410
Jerome4

Jerome4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 25.05.2009
Sper ca Blue Air sa functioneze macar pana pe 12 mai, hai duca-se pana la sfarsitul lui iunie :)

#2411
Blade13

Blade13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 14.02.2007
Se mananca acceptabil si la Nando's http://www.nandos.co.uk.
Retea de restautante, cu specific portughez, meniu bazat pe pui, locatii numeroase in Londra, pe site sunt variante de meniu si preturi.

#2412
piticutz82

piticutz82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 10.09.2009

View PostJerome4, on 29 ianuarie 2013 - 12:11, said:

Sper ca Blue Air sa functioneze macar pana pe 12 mai, hai duca-se pana la sfarsitul lui iunie Posted Image


Mie -mi spui..pe 12mai e o zi importanta pt mine si vreau neaparat sa o sarbatoresc in  LondraPosted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate