Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman

Probleme internet
 Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...

Sursa led 25-36W ?
 Prosumatori - cat aveti de primit...

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?
 Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...

Dispar punctele de restaurare la ...
 

Marea Britanie - Londra

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
4238 replies to this topic

#2413
Jerome4

Jerome4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 25.05.2009

 piticutz82, on 29 ianuarie 2013 - 13:01, said:



Mie -mi spui..pe 12mai e o zi importanta pt mine si vreau neaparat sa o sarbatoresc in  LondraPosted Image

Sa intelegem ca nu te mai intereseaza si intoarcerea :)

#2414
piticutz82

piticutz82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 10.09.2009

 Jerome4, on 29 ianuarie 2013 - 13:13, said:


Sa intelegem ca nu te mai intereseaza si intoarcerea Posted Image

Pai sa stii  ca la asta ma si gandeam acu,ce naiba faci daca ajungi,toate bune si frumoase si in timpul sejurului afli ca a dat compania faliment..cum naiba te intorci si ,mai ales..la ce preturiPosted Image

#2415
Jerome4

Jerome4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 25.05.2009

 piticutz82, on 29 ianuarie 2013 - 13:33, said:

..cum naiba te intorci si ,mai ales..la ce preturiPosted Image

Sunt destule variante ieftine

#2416
piticutz82

piticutz82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 10.09.2009

 Jerome4, on 29 ianuarie 2013 - 13:57, said:


Sunt destule variante ieftine


Oooo...da!Am sa indes si o pneumatica in bagaj.Just in case!

#2417
FunkyL

FunkyL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 07.02.2011

 piticutz82, on 29 ianuarie 2013 - 11:35, said:

Dupa ce v-am zapacit cu intrebari despre mancare,la care am gasit o groaza de raspunsuri pt care va multumesc,revin cu o problema existentiala:

Da faliment Blue Air? Se pare ca e pe butuci compania,iar eu desigur ca am biletele luate de o luna la ei pt luna mai.Posted Image .si ma infioara asa gandul ca nu ne mai vedem nici banii inapoi in acest caz.Pe net am gasit putine informatii recente,dar cele care sunt vorbesc de intrarea in insolventa..Mai stie careva ceva?


Aoleeeu, atata-mi trebuie. Bine ca n-am platit mult, dar tot m-as oftica. Eu am pentru aprilie. Nu mai e mult, dar insolventa poate surveni de pe o zi pe alta in unele cazuri. Sa speram ca se vor redresa.

Edited by FunkyL, 31 January 2013 - 12:28.


#2418
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011

 FunkyL, on 31 ianuarie 2013 - 12:24, said:

Aoleeeu, atata-mi trebuie. Bine ca n-am platit mult, dar tot m-as oftica. Eu am pentru aprilie. Nu mai e mult, dar insolventa poate surveni de pe o zi pe alta in unele cazuri. Sa speram ca se vor redresa.

Insolventa nu e totuna cu falimentul. Daca vor intra in insolventa, administratorul judiciar desemnat va incerca sa reorganizeze societatea pentru a putea plati celor inscrisi la masa credala debitele acumulate de societate(un caz celebru de societate in insolventa este cel al Hidroelectricii ). Vad ca in fruntea companiei a fost readus Gh Racaru :-).

#2419
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
fratilor, am intrat pe topicul asta ca sa va intreb ce obiective ar trebui sa vad in Londra daca merg cu 2 copii dupa mine (7 si 10 ani), dar am uitat de subiect cand am vazut mesajele voastre: ce FALIMENT la Blue Air??? Eu tocmai mi-am luat bilete Bucuresti - Paris si Londra - Bucuresti pentru august / septembrie... nu ma ucideti cu stiri dintr'astea...
si totusi: o cazare ok ca si pozitie - sa nu merg toata ziua cu metroul - si o lista de obiective de vazut care sa atraga si copiii?

seara buna va doresc!

#2420
Jerome4

Jerome4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 25.05.2009

 zugry, on 31 ianuarie 2013 - 21:52, said:

fratilor, am intrat pe topicul asta ca sa va intreb ce obiective ar trebui sa vad in Londra daca merg cu 2 copii dupa mine (7 si 10 ani), dar am uitat de subiect cand am vazut mesajele voastre: ce FALIMENT la Blue Air??? Eu tocmai mi-am luat bilete Bucuresti - Paris si Londra - Bucuresti pentru august / septembrie... nu ma ucideti cu stiri dintr'astea...
si totusi: o cazare ok ca si pozitie - sa nu merg toata ziua cu metroul - si o lista de obiective de vazut care sa atraga si copiii?

seara buna va doresc!

La 7 si 10 ani, ar  fi Sealife, Zoo, London Eye si eventual Natural History Museum.
Cred ca  si schimbarea garzii de la Buckingam ar fi interesanta pentru ei ( calareti, uniforme, etc)

#2421
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,841
  • Înscris: 13.01.2005
Zburați și voi cu BA sau Tarom. Dacă luați bilete din timp, nu e așa mare diferență de preț. Plus avantajul de a nu sta 3 ore în brațe cu scaunul călătorului din față. :D

#2422
Caralumba

Caralumba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 24.05.2007

 mufa, on 01 februarie 2013 - 00:30, said:

Zburați și voi cu BA sau Tarom. Dacă luați bilete din timp, nu e așa mare diferență de preț. Plus avantajul de a nu sta 3 ore în brațe cu scaunul călătorului din față. Posted Image


Am incercat o simulare pentru achizitia unor bilete "din timp", am ales perioada 1-5 octombrie si iata rezultatele :
British Airways : 180.53 eur
Blue Air : 85   eur
TAROM   : 238 eur
   ( pret pentru zbor dus-intors )   

O fi si cum zice colegul mai sus, confort sporit la BA sau Tarom, dar parca diferenta nu este de neglijat pentru un turist obisnuit.
Admit ca pot exista si date cu pret mai bun la companii de linie, dar asta nu este nici pe departe o regula.Posted Image

Edited by caralumba, 01 February 2013 - 07:29.


#2423
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,340
  • Înscris: 17.04.2006
Adevarat, insa pretul la BlueAir mi se pare suspect de mic...ceva este putred...si eu am fost acum cativa ani cu low-cost ( Wizz ) si am platit ~ 140 eur/pp tti...atunci cele de linie erau pe la 200...astazi nu as sta pe ganduri si as lua o cursa de linie. Trebuie comparat cat costa la Wizz, cam prin aceeasi perioada...eu nu as risca acum cu BlueAir...parerea mea.

#2424
Blade13

Blade13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 14.02.2007
Pt Zugry - despre problemele Blue Air, sunt discutii numeroase aici:
http://forum.softped.../page__st__2952

#2425
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
privitor la W!ZZ / Blue: fiecare companie are preturi mai mici pe un sens si mai mari pe celalalt, indiferent de destinatii, deci cred ca se compenseaza pe undeva...
eu am mai zburat si in alti ani cu 50, 60 ron / pers/ sens si a fost toul in regula; depinde foarte mult cand achizitionezi biletele...

 Jerome4, on 31 ianuarie 2013 - 22:04, said:

La 7 si 10 ani, ar  fi Sealife, Zoo, London Eye si eventual Natural History Museum.
Cred ca  si schimbarea garzii de la Buckingam ar fi interesanta pentru ei ( calareti, uniforme, etc)

Am fost cu ei la Sealife in Munchen si nu au fost extaziati (noi am fost chiar dezamagiti); au vazut ZOO Schonnbrun - Viena: crezi ca e mai tare si mai mare :) ?; i-am urcart in Wiener Riesenrad in Prater, Viena si fiica'mea s-a plictisit teribil :( ; in schimb i-a incantat Muzeul Stiintei si Tehnicii din Viena :)
Schimbarea garzii si o plimbare pe Tamisa ar fi 2 must-uri; am citit si despre o alta plimbareala cu barca, ceva spre Camden Market, trebuie sa ma elucidez exact ce si cum
In ce zona ar trebui sa-mi caut hotel asa incat sa depind cat mai putin de mijloacele de transport si sa putem vedea cat mai multe mergand pe jos?

#2426
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
Va rog, stiti daca pot cumpara cand ajung in aeroport Travel Card ptr. o zi; dar sa iau mai multe carduri, ptr. mai multe zile consecutive?
Cel de 7 zile e prea mult, stau doar 4.
Au pe ele o data, ceva, sau se activeaza la prima utilizare?

Merci.

Edited by dan_slack, 01 February 2013 - 11:57.


#2427
piticutz82

piticutz82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 10.09.2009

 dan_slack, on 01 februarie 2013 - 11:56, said:

Va rog, stiti daca pot cumpara cand ajung in aeroport Travel Card ptr. o zi; dar sa iau mai multe carduri, ptr. mai multe zile consecutive?
Cel de 7 zile e prea mult, stau doar 4.
Au pe ele o data, ceva, sau se activeaza la prima utilizare?

Merci.


Nu stiu daca se poate cumpara din aeroport, noi am zis ca vom lua din Victoria,unde ne lasa easybus-ul dupa sosire.Cardul se activeaza la prima utilizare din ce stiu eu.
Travel cardul pe o zi anytime costa 8.8/off peak 7.3/ pt 7 zile 30.4, asa ca daca faci socoteala cu prima varianta iesi mai ieftin luand pe  7 zile,decat pt  fiecare din ziua in care vei sta acolo...

#2428
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,717
  • Înscris: 11.01.2005
Care aeroport, dan_slack, ca-s 5 la numar ?!

#2429
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
Ajung pe Heathrow. Scuze ptr omisiune.

Multumesc de raspunsul rapid, Piticutz!
Deci ca sa am mai putina bataie de cap, as lua direct un card pe 7 zile.
Si daca-l pot lua si direct din aeroport deja plec cu el spre hotel, nu?
Hotelul e in Greenwich, cred ca e zona 6... deci ar fi ok.


Merci!

Edited by dan_slack, 01 February 2013 - 12:41.


#2430
Jerome4

Jerome4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 25.05.2009

 zugry, on 01 februarie 2013 - 11:48, said:

Am fost cu ei la Sealife in Munchen si nu au fost extaziati (noi am fost chiar dezamagiti); au vazut ZOO Schonnbrun - Viena: crezi ca e mai tare si mai mare Posted Image ?; i-am urcart in Wiener Riesenrad in Prater, Viena si fiica'mea s-a plictisit teribil Posted Image ; in schimb i-a incantat Muzeul Stiintei si Tehnicii din Viena Posted Image
Schimbarea garzii si o plimbare pe Tamisa ar fi 2 must-uri; am citit si despre o alta plimbareala cu barca, ceva spre Camden Market, trebuie sa ma elucidez exact ce si cum
In ce zona ar trebui sa-mi caut hotel asa incat sa depind cat mai putin de mijloacele de transport si sa putem vedea cat mai multe mergand pe jos?

1. Zoo din Londra e sub cel din Viena
2. Plimbarea pe canalele Londrei e asta .  Capatul plimbarii e la Camden Market si se trece pe langa Zoo.
3. Eu as zice sa-i duci si parcurile Londrei. Acolo pot hrani veveritele, lebedele, e chiar interesant.

Attached File  DSCN1882.JPG   123.89K   16 downloads Attached File  Pic456.JPG   92.39K   15 downloads

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate