Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri Kadjar sau alternative

Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...
 Cum v-ati apucat de editare foto?

Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...
 Hard disk extern SSD, A92

Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...
 Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...
 

CableLink : Modificari ale tarifelor abonamentelor

- - - - -
  • Please log in to reply
290 replies to this topic

#253
catalinanu

catalinanu

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 178
  • Înscris: 16.11.2008

View Postageofdark, on Nov 24 2008, 07:39, said:

De vineri, de cand a inceput sa vina zapada, cam asa imi merge netul. Ab Cablelink de 45 lei/luna (5Mbps).
Probabil ingheata biti pe sarma. :lol:  Mai pateste cineva asa, eventual si dintre clientii clicknet?
[ http://www.speedtest.net/result/361199694.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

In canalele Romtelecom nu ninge, in copacii RDS da.

#254
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006

View Postunchiujim, on Nov 24 2008, 22:55, said:

la mine clicknet-ul merge constant indiferent de vreme si ora ,locuiesc la casa deci si bitii mei vin pe cupru prin intemperii. ai sunat la R.C.? la isp tau ? oricum si la tine viteza la net e tot ,,best effort" asa ca operatorul e acoperit contractual  :D
Da pe tine cine te-a intrebat cum iti merge netu? Si daca doar vi si spui si nu prezinti si niste dovezi e frectie. Intelegi? La mine de exemplu netu' mere 100 Mb/s up/down extern/intern, ca doar nu ma doare gura sa bat campii. Cred ca am tot dreptul sa te suspectez de subietivism nu? Atata timp cat esti pe aria RDS si nu faci decat sa o denigrezi.
@Flavia nu stiu cum e in capitala dar in Bv fibra e subterana cam de multicel. In capitala problema cablurilor pe stalpi nu este numai a RDS-ului ci a tuturor operatorilor.

#255
cristi_5110

cristi_5110

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 540
  • Înscris: 22.11.2008

View Postsupramax, on Nov 23 2008, 16:11, said:

in bucuresti la acelasi pret e super viteza si intern si extern...merge uns

la fraierii si prostii din provincie e de nush cate ori mai mica....merge infect , la acelasi pret...

dreptatea RDS...sper sa le explodeze mintile la toti de lucreaza pt ordinarii astia
sa inteleg ca in bucuresti este spuma inteligentei din romania?
sincer ma indoiesc
sunt din craiova nu din provincie
din provincie sunt aia de la 30 de km de bucuresti daca tu suferi de sindromu capitalism lasa ne pe noi astia de la tara in pace
sincer nu as sta in bucuresti nici mort este infect ca aglomeratie
scuze pt off topic dar a fost chiar fara bun simt prin ceea ce a afirmat

Edited by cristi_5110, 24 November 2008 - 23:50.


#256
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Cred ca era doar sarcastic. Din pacate exista in tarisoara asta oameni care se cred mai speciali doar pt. ca s-au nascut in capitala... dar asta-i alta discutie si nu e cazul.

#257
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,389
  • Înscris: 02.06.2005
Nu mai bine ramaneti la subiect si vorbiti despre cablelink? Ca numai de abonamentele cablelink nu ati vorbit. Cea mai mare greseala e sa raspunzi la un offtopic mai ales referitoare la frustrarile unora  ;)

#258
the-real-diva

the-real-diva

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.11.2008

View Postageofdark, on Nov 24 2008, 07:39, said:

De vineri, de cand a inceput sa vina zapada, cam asa imi merge netul. Ab Cablelink de 45 lei/luna (5Mbps).
Probabil ingheata biti pe sarma. :lol:  Mai pateste cineva asa, eventual si dintre clientii clicknet?
[ http://www.speedtest.net/result/361199694.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
mie indiferent de vreme, imi merge foarte incet seara. oare de ce? pt ca atunci intra toti? sau e o problema de la calculatorul meu? credeti ca daca sun la ei, imi vor spune? ma gandesc ca din moment ce merge, sa nu refuze sa discute cu mine  :(

#259
nicu13

nicu13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 07.08.2006

View Postcatalinanu, on Nov 24 2008, 22:07, said:

In canalele Romtelecom nu ninge, in copacii RDS da.
Nu ninge, dar toata apa cu kk din casetele colectoare infundate ale sectoarelor 4 si 5 se revarsa pe unde mai poate. Adica fix acolo unde ai pomenit tu. Noroc ca m-am mutat in 3.
Lasa flavi, ca netcity se misca acum si prin centru, si se misca bine, de cand l-au mintit idiotii din primarie pe oparescu (si s-a prins) ca a cazut un stalp si s-a pierdut baza de date. De parca atunci cand pica netul mi se sterge mie tot hardul. Sa vedem ce o sa mai cotcodacesti dupa.

Edited by nicu13, 25 November 2008 - 18:31.


#260
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 25.07.2008
Azi mi-au schimbat IP-ul de la 79.118... la 86.122 ... Se aud ceva noutati la Cable Link ?

#261
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,035
  • Înscris: 22.08.2005
La Hunedoara cablelink, au crescut vitezele de la banda de 3 mega download la 5 mega download si la un mega upload de la 700 si ceva de kilo.....

#262
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 25.07.2008
mi s-a confirmat ca vor fi modificari pe C.L. cel putin la noi, mi-a confirmat un amic de la RDS dar nu a vrut sa-mi dea detalii :( va fi mult mai bine zicea el. ramane de vazut.

#263
LeNoR

LeNoR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 07.10.2006
Incepe sa se bage fiberlink si la case, acuma nu stiu daca si la case cu o singura familie, insa eu stau la o casa cu doua etaje cu 3 familii care avem CableLink, iar acuma dimineata au venit tipii de la RDS sa traga cabluri si sa instaleze ce mai trebuie.

Edited by LeNoR, 18 December 2008 - 10:55.


#264
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 25.07.2008
ieri am discutat cu seful de la tehnic de la noi, am fost sus la Head-End si la noi nu se vor face schimbari la Cable Link. asa ca mai asteptam. exista posibilitatea sa se implementeze FTTB - FTTH in apropierea nodului optic (dar nu se face), dar pentru alte locatii trebuie platita fibra.

#265
amic

amic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 30.10.2002
LeNoR in ce zona stai in Oradea?
urbanreality... din ce oras esti?

#266
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 25.07.2008

View Postamic, on Dec 19 2008, 15:51, said:

LeNoR in ce zona stai in Oradea?
urbanreality... din ce oras esti?
Carei- Satu Mare.

#267
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,720
  • Înscris: 13.12.2006
[ http://www.speedtest.net/result/375592048.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
asta e in deva :P

#268
LeNoR

LeNoR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 07.10.2006

View Postamic, on Dec 19 2008, 15:51, said:

LeNoR in ce zona stai in Oradea?
urbanreality... din ce oras esti?

in centru

acuma astept sa vina sa ridice modemul si sa ma conecteze, am inteles ca in decurs de o saptamana ar trebui sa se intample asta

Edited by LeNoR, 19 December 2008 - 16:42.


#269
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 25.07.2008
[ http://www.speedtest.net/result/395624001.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Cable Link 38 - de ieri la Carei.
Bit Rate      6400000 bits/sec - Down

Bit Rate      1792000 bits/sec - Up.
Mai stiti de alte modificari ?

#270
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005
[ http://www.speedtest.net/result/399214808.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate