Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri Kadjar sau alternative

Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...
 Cum v-ati apucat de editare foto?

Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...
 Hard disk extern SSD, A92

Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...
 Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...
 

CableLink : Modificari ale tarifelor abonamentelor

- - - - -
  • Please log in to reply
290 replies to this topic

#235
LeNoR

LeNoR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 07.10.2006
nici o schimbare nimic? toata lumea tot pe 5 mbps dld/1mbps up e, indiferent de abonament? lol

#236
zildjian

zildjian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.03.2008
Eu am semnat acum un an pentru un abonament Cablelink de 4/1Mbps la 45lei/luna. Acum ceva vreme mi-au facut 5/1Mbps la acelasi pret si merge jalnic, adica merge la max.3Mbps.  Sa inteleg ca la RDS Cablelink exista acum in oferta doar ab de 45 lei/luna?
ar trebui sa faca ceva cu Cablelinkul asta. E prea mare diferenta dintre ofertele Fiberlink si Cablelink.

#237
LeNoR

LeNoR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 07.10.2006
ca platesti 25 de lei, 35 de lei, 45 de lei ai aceeasi chestie 5 mbps dld/1 mbps up, nici macar nu au actualizat chestiile astea pe rdslink.ro ca nah poate nu se prind oamenii

Edited by LeNoR, 02 November 2008 - 22:18.


#238
amic

amic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 30.10.2002
Si eu tot Cablelink am... la 25 lei pe luna, doar ca la mine viteza a ramas tot la 3 Mbps iar upload 512 Kbps. Locatia - Oradea.

#239
LeNoR

LeNoR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 07.10.2006
am auzit zvonuri cum ca s-ar dori trecerea pe fibra optica si la case, o fi adevarat?

#240
muc_cel_mic

muc_cel_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 15.04.2008

 LeNoR, on Nov 7 2008, 08:40, said:

am auzit zvonuri cum ca s-ar dori trecerea pe fibra optica si la case, o fi adevarat?
Un coleg s-a mutat acum o luna intr-un apartament nou, intr-un bloc nou, construit in Timisoara, in zona Lipovei (zona de blocuri noi si vechi) iar RDS-ul ia dat modem si ia instalat Cablelink! Deci inca se instaleaza la blocuri Cablelink, ce sa mai vorbim de Fiberlink la case!
Iti dai seama ca RDS daca ar incepe sa instaleze Fiberlink la case ar demonta detot concurenta. Zonele de Cablelink sunt singurele zone in care se intalnesc RTC si UPC cu o oferta relativ apropiata din punct de vedere a vitezelor oferita. Daca RDS introduce in cartierele de case Fiberlink e clar ca toti acesti potentiali clienti vor vrea Metro si viteze mari pe DC++, torenti, etc.

Edited by muc_cel_mic, 07 November 2008 - 09:02.


#241
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Nu o sa pupati voi niciodata Fiberlink la case este tehnic imposibil sa asiguri aceeasi calitate a serviciului prin Fiberlink la case. Daca stai la casa doar netul prin modem se merita, sau poate e vreunu masochist si ii plac caderile frecvente de net. :console:

#242
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 25.07.2008

 LeNoR, on Nov 7 2008, 08:40, said:

am auzit zvonuri cum ca s-ar dori trecerea pe fibra optica si la case, o fi adevarat?
am si eu cablelink . dar e un zvon si cred are un sambure de adevar... interesant e ca la noi in oras de cateva saptaman ii tot vad pe baieti pe teren. e posibil ca fac verificari sau lucreaza ceva, cert e ca seful de la tehnic a zis la un moment dat, cand au verificat semnalul la mine acasa: "sa vezi ce bine o sa-ti mearga internetul cand o sa fii legat direct" nu stiu ce vroia sa zica...

#243
LeNoR

LeNoR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 07.10.2006
doar timpul o sa spuna ce si cum :)

#244
LeNoR

LeNoR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 07.10.2006
Am vazut miscare zilele astea pe la mine, s-au tras niste cabluri ieri pe exterior care au fost acoperite cu masca din aceea de plastic, cablurile au ramas atarnate momentan lol (probabil se adeveresc zvonurile in legatura cu fibra optica)
Oricum eu stau la casa cu doua etaje, suntem 3 familii si toate avem CableLink deci poate poate :)

Edited by LeNoR, 15 November 2008 - 20:53.


#245
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Eh, poate pun giboni http://forum.softped...t...31858&st=36 :)
Hai ca e chin mare cu modemul, am avut si eu la bloc si FL e parfum fata de ce a fost :D

LeNor poate ne arati si tu instalatia mai de aproape daca tot stai la bloc

#246
LeNoR

LeNoR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 07.10.2006
nu stau la bloc, am mentionat ca stau la o casa cu doua etaje, e un fel de minibloc :P cu 3 familii, toate avand CableLink, o sa fac o poza maine dimineata, acuma nu mai cobor ca e frig :P

Edited by LeNoR, 15 November 2008 - 21:13.


#247
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
E careva din Constanta, pe Cablu cu abonament de 45 RON ca sa pot face o comparatie ?; la mine download 1.3Mb-3,5 Mb/15 kb-200kb cu variatiile rspective foarte dese; Astia de la Rds zic ca cica "sunt in parametrii.."
Multumesc

#248
supramax

supramax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 17.07.2008
in bucuresti la acelasi pret e super viteza si intern si extern...merge uns

la fraierii si prostii din provincie e de nush cate ori mai mica....merge infect , la acelasi pret...

dreptatea RDS...sper sa le explodeze mintile la toti de lucreaza pt ordinarii astia

#249
ailailou

ailailou

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 78
  • Înscris: 19.08.2008

 supramax, on Nov 23 2008, 17:11, said:

la fraierii si prostii din provincie e de nush cate ori mai mica....merge infect , la acelasi pret...
Domnule, sunteti om crescut cu mămăligă la bloc. In cazul in care sunteti doamna, se pare ca nu ați acceptat mămăliga.

#250
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002

 ailailou, on Nov 23 2008, 18:16, said:

Domnule, sunteti om crescut cu mămăligă la bloc. In cazul in care sunteti doamna, se pare ca nu ați acceptat mămăliga.
Iarta-l Doamne ca nu stie ce face.. un imbecil in plus sau in minus chiar ca nu mai conteaza..., in Romania.

#251
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007
De vineri, de cand a inceput sa vina zapada, cam asa imi merge netul. Ab Cablelink de 45 lei/luna (5Mbps).
Probabil ingheata biti pe sarma. :lol:  Mai pateste cineva asa, eventual si dintre clientii clicknet?
[ http://www.speedtest.net/result/361199694.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#252
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 ageofdark, on Nov 24 2008, 07:39, said:

De vineri, de cand a inceput sa vina zapada, cam asa imi merge netul. Ab Cablelink de 45 lei/luna (5Mbps).
Probabil ingheata biti pe sarma. :lol:  Mai pateste cineva asa, eventual si dintre clientii clicknet?
[ http://www.speedtest.net/result/361199694.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
la mine clicknet-ul merge constant indiferent de vreme si ora ,locuiesc la casa deci si bitii mei vin pe cupru prin intemperii. ai sunat la R.C.? la isp tau ? oricum si la tine viteza la net e tot ,,best effort" asa ca operatorul e acoperit contractual  :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate