Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...
 Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare
 Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office
 Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 

Ce sa aleg? 7250i vs T610 vs V200

- - - - -
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#73
garrincha

garrincha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 01.07.2003
Si unde e calitatea aia mult laudata a camerei de pe V200, ca mie mi se pare cam neclara?!... e drept ca-i si facuta in contre-jour, da' totusi...
Uite aici poza cu pisica :D

Attached Files



#74
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
V200 nu "stie" sa faca poze la rezolutie 640x480 asa ca nu mai pune poze aiurea pe aici ca nu tine.

#75
garrincha

garrincha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 01.07.2003
Pai si cine-a zis ca e facuta cu V200? E cu 7650, pentru comparatie... poate c-am fost usor off-topic, scuze...

#76
kinezu

kinezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 28.11.2001
Azi ma duc sa-mi iau 7250i de la Orange.

#77
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Greseala, daca totusi iei modelul asta mai asteapta cateva luni.

Speedo

#78
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Dai de baut Kinezule. :)

Speedo, de ce sa mai astepte? Pentru un soft mai matur?

#79
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Da, problema la Nokia este ca telefonul se face din piese adunate de la mai multi producatori din lume, si la un moment dat se schimba PCB-ul pentru ca piesele care se gasesc nu mai corespund exact, astfel ca releas-urile de soft, cam de la o jmate de an incolo, releas-uri care au bug-urile rezolvate, si acestea pot  fi o gramada chiar daca nu le observati voi direct, nu mai sunt available decat pentru PCB-uri noi, asa s-a intamplat la 6110, 6210, 6310, etc.

De asta il sfatuiesc si pe Kinezu sa astepte, este ca la masini, nu trebuie sa-ti iei niciodata ultimul model, decat daca e Mercedes, dar Nokia e departe rau de Mercedes...intelegeti voi...

Greets,
Speedo

#80
kinezu

kinezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 28.11.2001
Tare as dori sa-ti urmez sfatul Speedo dar in acest moment nu am telefon. :(

#81
kappa

kappa

    Banned

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 28.08.2002
Eu am avut un 3650 pana acum cateva zile. De zile am un SE T610 si e beton din toate punctele de vedere, mai putin la camera integrata. Si apropo are niste polifonice super. Eu va recomand T610, arata super, are un excran deosebit si o gramada de functii!

#82
kinezu

kinezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 28.11.2001
Trebuie sa precizez ca la Orange nu exista 7250i ci numai 7250 normal, drept urmare :), mi-am luat versiunea normala.

Trebuie sa precizez ca l-am luat de la Orange pt. ca am dat doar 150$ ca aveam puncte Thank You. :) Asa ca ... Traiasca Orange !

#83
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Mi-am luat un 7250i chiar aku 2 zile si vreau sa zic ca e super belea! Nu e luat de la orange, connex etc si nu vreau sa fac reclama la alte magazine aiurea da' e luat cu garantie reala 1 an si la un pret apropiat de piata neagra ceva in juru a 330-340! Ca meniu, ca functionalitate nu se compara cu V200, si o chestie misto la Nokia sunt shortcuturile(GO TO) care chiar erau necesare. Camera nu exceleaza insa ziua si cu putin soare ies poze misto,  conectivitatea la PC e ok(am luat un "port" infrarosu cu vreo 900 000) precum si multimea de aplicatii,jocuri, poze etc, pe care poti sa le adaugi in telefon, toate java bineinteles e super OK!
Per total ma batea un gand sa schimb nokia cu altceva da' insa nu e cazul! Am avut o "sclipire" sa ma bag la un "XELIBRI"(pt cine nu stie sunt tel de lux de la siemens) insa in afara de design nu au nimic sunt simple simple! Asta e putin off topic asa ca sorry! O sa revin cu impresii despre tel!

#84
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Sa-l folosesti cu placere si orice ai face nu-l agata la gat asa cum fac unii..

Asteptam impresii mai la obiect si cel mai mult ne intereseaza ce nu iti place la el. Nu te grabi, take your time, pentru ca totdeauna la inceput, noul posesor este super entuziasmat si este tentat sa laude si sa ridice in slavi prea mult acel produs.

#85
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Buna aia cu agatatu de gat!!!

Ce nu-mi place la tel e acelasi lucru care nu mi-a placut nici la 6610!  Faptu ca are x-press on covers! Daca il desfaci de cateva ori si spate si fata deja incepe sa scartaie. Pe asta (7250i) n-am de gand sa-i desfac fata, sper sa nu fie nevoie :)))!

In rest numai de bine.......pana aku!

#86
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Stai tu linistit ca fetele prind joc in timp orice le-ai face.
Si termenul "scartait" nu i se potriveste decat lui 3310 si 3410. Intr-adevar la aceste modele se aud zgomote dar la 7250i si fratii lui nu este asa mare jocul carcasei telefonului si nu se aude nici un sunet.

#87
kinezu

kinezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 28.11.2001
La mine se aude deja ...

#88
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Kinezu, ti-am vazut pozele de la Donetz facute cred ca aparatul asta nou, EXECRABIL, pana si 7650 era mai bun, sper ca si telefon sa fie cat de cat mai bun.

Foarte slab, lentila este din plastic si reglata prost? Ca altfel nu-mi explic blur-ul ala si lipsa de claritate la distante mari.

Greets,
Speedo

#89
kinezu

kinezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 28.11.2001
Da, e de plastic. Dar pozele au fost marite de programul cu care am facut galeria.

Cam asa arata una fara nici un fel de resize (tot prost)

Attached Files



#90
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Da, n-are claritate aproape deloc. Cred ca poti sa mergi cu telefonul la service, nu pot sa cred ca e chiar asa, repet, 7650 fotografia mai clar, desi si acolo era la noroc cum prindeai lentila.

Greets,
Speedo

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate