Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
R.I.P. Donald Sutherland

Problema de soft ...

PPC suprataxeaza voit fara nici o...

Senzori de miscare aprind lampile...
 Gaura dreapta in perete gros

Manea cu saxofon si tipa misto

Fedex tot imi trimite facturi de ...

Portretul combinatorului la tiner...
 Fals/ uz de fals?

Credit pe cartele

Nu pot sa prelungesc un domeniu, ...

Sfc scannow blocat la 99 la suta
 hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...

Hidrofor defect arunca apa inapoi...

Apa la sticla din sticla
 

Internet unlimited la $9.99/luna

- - - - -
  • Please log in to reply
1230 replies to this topic

#1171
telecomro

telecomro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.04.2008
RealThing

hai sa fim seriosi ....si pana acum 1 luna a fost trafic si tot asa de mare. la Zapp numarul abonatilor este in scadere ....deci nu se justifica presupunerea ta cu traficul.
Parerea mea este ca vor sa primeasca bani in plus de la abonati pe traficul suplimentar. Ce as rade sa vad cum stau aia in continuare pe internet si apoi platesc 100$ (normal ca anuntul nu ajunge prin posta, din vina Postei - ea e mereu vinovata).

#1172
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,564
  • Înscris: 06.02.2006
foarte logic raspunsul...in concluzie cat timp ne "distram" pe forumul asta, ne distram si cu flavia, pt ca aduce bani...macar sunt VIP si am loc in semnatura ei :)) tot e o treaba si asta, am parte de publicitate moka si la revista ;)

View Posttelecomro, on Apr 22 2008, 22:15, said:

RealThing

hai sa fim seriosi ....si pana acum 1 luna a fost trafic si tot asa de mare. la Zapp numarul abonatilor este in scadere ....deci nu se justifica presupunerea ta cu traficul.
Parerea mea este ca vor sa primeasca bani in plus de la abonati pe traficul suplimentar. Ce as rade sa vad cum stau aia in continuare pe internet si apoi platesc 100$ (normal ca anuntul nu ajunge prin posta, din vina Postei - ea e mereu vinovata).


conform surselor tale din interior f bine informate, ai perfecta dreptate, se trimite un SMS cu schimbarea...multumim de informatie

presupunerea mea?!? sincer, vorbeste cu baietii de la tine de la tehnic, vezi ce parere isi dau, si lasa magariile, stii ca am perfecta dreptate (pe marketing aveti 2 persoane plecate din zapp, care au idee despre ce e vorba, si si-au dat acordul, li se pare normala decizia ;) ) a, si culmea, nu prea aveau idee cine esti :))

#1173
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Din păcate banii au stricat tot, piața de telecomunicații, forumurile, absolut tot. Este inadmisibil ca serviciile de azi să fie mai mult bule de aer si să plătim reclama mai mult ca serviciul. Nu face bine la nimeni faza asta, în afară de câteva buzunare. Eu chiar mă bucur că Zapp nu face reclame aiurea cum fac alții, dacă e pănă acolo.

#1174
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,653
  • Înscris: 20.10.2006

View Postjafpefata, on Apr 22 2008, 22:22, said:

.. Și viteză de 3-4 ori mai mică pe care șansele să mai treci de 1,5 GB oricum sunt mici. Plus că Nat-ul e enervant, vrei să dai jos repede un program de pe un torent &. stuff și de multe ori nu merge deloc. Sunt și alte chestii care nu merg, tu fiind într-un NAT cu zeci de mii de useri odată. Diferența între Vodefone și Zapp ev-do e de vreo 40 de lei maxim cu tot cu TVA. Și se tot reduce pentru că dolarul scade.

PS: Pănă una alta aștept personal să primesc înștiințare de la Zapp în legătură cu aceste modificări.

Si eu astept accea instiintare.  Nu ma intereseaza asa mult aplicatii, torente si alte cele, ma multumesc cu viteza mica, dar sa fie stabil si sa am semnal. Principalul motiv pentru care as dacei 40 de lei in plus sa iau ed-vo in loc de Vodafone este lipsa semnalului in locatia unde il folosesc 60 % din timp, unde semnal decent e doar pe Zapp. Oricum mai iau in calcul varianta sa pun modemul Vodafone afara la streasina casei si un cablu lung pana in casa,

#1175
Philips

Philips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 29.11.2004

View PostLunaCrystal, on Apr 22 2008, 23:12, said:

Si eu astept accea instiintare.  Nu ma intereseaza asa mult aplicatii, torente si alte cele, ma multumesc cu viteza mica, dar sa fie stabil si sa am semnal. Principalul motiv pentru care as dacei 40 de lei in plus sa iau ed-vo in loc de Vodafone este lipsa semnalului in locatia unde il folosesc 60 % din timp, unde semnal decent e doar pe Zapp. Oricum mai iau in calcul varianta sa pun modemul Vodafone afara la streasina casei si un cablu lung pana in casa,

Pai la tine scrie "Bucuresti" la locatie...unde stai?

#1176
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,653
  • Înscris: 20.10.2006
In Bucuresti, dar intr-o casa la demisol, sunt inconjurat de betoane din toate directiile, nu am nici geam vedere la strada/cer.

#1177
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006

View PostLunaCrystal, on Apr 23 2008, 00:21, said:

In Bucuresti, dar intr-o casa la demisol, sunt inconjurat de betoane din toate directiile, nu am nici geam vedere la strada/cer.

deci intr-un bunker :D

si in buc nu ai posibilitatea sa-ti bagi inci rtc nici rds nici upc?! :huh:

#1178
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,653
  • Înscris: 20.10.2006
Nu pentru ca stau in chirie. Am studiat demult asta. Plus ca mai sunt si pe drumuri o parte din timp => am nevoie de net mobil, nu fix.

#1179
markarian

markarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.08.2006
La modem-ul Z020 se poate atasa antena magnetica sau Yagi. Asta te-ar ajuta, insa nu stiu sa iti spun cat. Cel mai bine ar fi sa faci o proba inainte, daca te poate ajuta cineva. Si antena ar trebui sa o cumperi tu.
Nu stiu daca merge chestia asta si la Vodafone/Orange.

#1180
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,653
  • Înscris: 20.10.2006
Probabil merge si la ceilalti operatori, insa la Zapp am semnal full fara nici un fel de antena suplimentara, pe telefonul LG. Ramane de vazut cum va fi cand (si daca) voi trece pe modem.

#1181
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005

View Postmarkarian, on Apr 23 2008, 16:24, said:

La modem-ul Z020 se poate atasa antena magnetica sau Yagi. Asta te-ar ajuta, insa nu stiu sa iti spun cat. Cel mai bine ar fi sa faci o proba inainte, daca te poate ajuta cineva. Si antena ar trebui sa o cumperi tu.
Nu stiu daca merge chestia asta si la Vodafone/Orange.
Adaptoarele pentru aceste antene sunt compatibile cu orice telefon Zapp?

Edited by ionut.tabacaru, 23 April 2008 - 16:41.


#1182
markarian

markarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.08.2006

View Postionut.tabacaru, on Apr 23 2008, 17:28, said:

Adaptoarele pentru aceste antene sunt compatibile cu orice telefon Zapp?

Nu. Fiecare telefon are conectorul lui, sau in cel mai fericit caz un conector se potriveste la doua telefoane.

#1183
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
[ http://www.speedtest.net/result/265504112.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Tot e mai bine ca un gprs/dialup. Sau ca un Voda cu limita de trafic depășită.

Edited by jafpefata, 30 April 2008 - 00:23.


#1184
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,653
  • Înscris: 20.10.2006
Uite si la mine. Pacat insa de limita de trafic. :( Va trebui sa dau bani mai multi.

[ http://www.speedtest.net/result/265513305.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

P.S. Si uploadul merge cu acceasi viteza ca si cum arata speedtestul pe download, insa nu cunosc foarte exact motivul pentru care nu arata viteza reala de upload.

Edited by LunaCrystal, 30 April 2008 - 00:53.


#1185
ekumax

ekumax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 01.02.2008

View Postmac_razvan, on Apr 21 2008, 12:39, said:

Astazi am fost intr-o agentie Zapp sa-mi activez optiunea Internet Unlimited,am niste lucrari pe teren si vroiam sa folosesc laptop-ul pentru mail,surpriza surpriza,optiunea costa 12$ si este "unlimited" exact ca la Orange,adica are trafic inclus de 1,5GB,ce depasasti platesti 0,012usd/minut.


si merge si de pe z810i banuiesc...hmmm interesant...eu nu gasesc nimic pe site la cei de la Zapp despre oferta asta...

#1186
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,653
  • Înscris: 20.10.2006
Nu merge de pe Z810i, de pe ala poti avea internet nelimitat real, insa la 29 $. Detalii:

http://www.zapp.ro/o.../internet/data/
http://www.zapp.ro/o...internet/z810i/

#1187
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Da, am fost să întreb la sediu, deci 1,2 $ per MB va fi depășirea. Ca la Orange de altfel. E OK pentru mine.
Pur teoretic la un trafic susținut cu 15KB/s la CDMA 1x poți face 45 GB. La o medie de 5KB/s, ai ajunge la 15 GB.
Statistic doar 5% depășesc limita de 1,5 GB.

#1188
turn_on

turn_on

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 30.04.2008
Iar minti !

la Orange daca ai un pachet de date activat platesti 0,7 EUR / 100 MB pentru abonamentul de 10 euro. ma intreb de ce minti in halul asta si de vrei sa duci lumea in eroare.
Este incredibil ce se intampla aici !

http://www.orange.ro...limitat-ro.html

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate