Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
R.I.P. Donald Sutherland

Problema de soft ...

PPC suprataxeaza voit fara nici o...

Senzori de miscare aprind lampile...
 Gaura dreapta in perete gros

Manea cu saxofon si tipa misto

Fedex tot imi trimite facturi de ...

Portretul combinatorului la tiner...
 Fals/ uz de fals?

Credit pe cartele

Nu pot sa prelungesc un domeniu, ...

Sfc scannow blocat la 99 la suta
 hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...

Hidrofor defect arunca apa inapoi...

Apa la sticla din sticla
 

Internet unlimited la $9.99/luna

- - - - -
  • Please log in to reply
1230 replies to this topic

#1153
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Hmm, eu aștept să văd cum evoluează lucrurile, dacă ar fi să aleg o altă soluție mobilă, tot Zapp ar fi pentru acoperire (netul pe GPRS or whatever nu intră în discuție) și plus alte avantaje.
Unde se poate vizualiza traficul făcut?
Se anunță automat abonatul care a depășit limita?
Dacă îmi iau z810, la acesta se poate monta antenă externă?

#1154
petrique_2002

petrique_2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 21.12.2003

 jafpefata, on Apr 22 2008, 04:02, said:

Hmm, eu aștept să văd cum evoluează lucrurile, dacă ar fi să aleg o altă soluție mobilă, tot Zapp ar fi pentru acoperire (netul pe GPRS or whatever nu intră în discuție) și plus alte avantaje.
Unde se poate vizualiza traficul făcut?
Se anunță automat abonatul care a depășit limita?
Dacă îmi iau z810, la acesta se poate monta antenă externă?

i se poate monta antena externa, ideea e sa gasesti conector. din ce m-am jucat cel de hyundai h100 se potrivea.

#1155
Marcuss

Marcuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 10.12.2005
Ma bucur in sfarsit ca se va elibera reteaua de cei care stau pe torenti toata ziua si blocheaza reteaua. De acum sper sa mearga mai bine.

Cine are net pe 1X si il foloseste in limite normale nu cred ca va depasi vreodata acei 1,5G/luna.

#1156
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,653
  • Înscris: 20.10.2006

 Marcuss, on Apr 22 2008, 10:27, said:

Ma bucur in sfarsit ca se va elibera reteaua de cei care stau pe torenti toata ziua si blocheaza reteaua. De acum sper sa mearga mai bine.

Cine are net pe 1X si il foloseste in limite normale nu cred ca va depasi vreodata acei 1,5G/luna.

Eu in unele luni am avut trafic peste 10 Gb, insa minim 3 Gb am avut in fiecare luna. Acum am dat de belea, ca nu mai am alternativa.

#1157
knowhow

knowhow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.04.2008
Totusi, ideea de a limita ceea ce este definit ca "unlimited", cum vi se pare? Ca principiu vorbind...

#1158
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,653
  • Înscris: 20.10.2006
Nu am posibilitate de internet fix de nici un fel iar Romtelecom e fix, iar pe Orange, Vodafone si CosmOTE nu am semnal suficient, abea imi merge vocea, auzindu-ma intrerupt.

#1159
markarian

markarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.08.2006

 LunaCrystal, on Apr 22 2008, 09:48, said:

Eu in unele luni am avut trafic peste 10 Gb, insa minim 3 Gb am avut in fiecare luna. Acum am dat de belea, ca nu mai am alternativa.

Fara nici o suparare, tu esti unul dintre cei care au motivat aceasta decizie.

#1160
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006

 LunaCrystal, on Apr 22 2008, 10:48, said:

Eu in unele luni am avut trafic peste 10 Gb, insa minim 3 Gb am avut in fiecare luna. Acum am dat de belea, ca nu mai am alternativa.

10GB?! :o torenti, dc++ ceva? :naughty: si tu erai cel care aruncai cu pietre! :death:

 knowhow, on Apr 22 2008, 11:08, said:

Totusi, ideea de a limita ceea ce este definit ca "unlimited", cum vi se pare? Ca principiu vorbind...

stupid de-a dreptul.

 markarian, on Apr 22 2008, 19:02, said:

Fara nici o suparare, tu esti unul dintre cei care au motivat aceasta decizie.

da, aici mark are dreptate.

#1161
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
la orange ai 6 Gb trafic pt unlimited

#1162
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,564
  • Înscris: 06.02.2006
pai fa-ti ab la orange :) de aceea exista oferta multipla pe piata ;)

#1163
mac_razvan

mac_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 11.01.2007

 markarian, on Apr 22 2008, 19:02, said:

Fara nici o suparare, tu esti unul dintre cei care au motivat aceasta decizie.
Fara nici o suparare,din 2004 pana in prezent ar fi putut sa upgradeze reteaua,nu sa limiteze ceva care oricum mergea prost.De ce trebuie sa dam vina pe consumator,daca au spus ca e nelimitat poti sa consumi si 1000gb pe luna,prin asta era diferita oferta Zapp de celelalte optiuni de internet ale operatorilor gsm.Eu sper sa-i cumpere cineva care sa investeasca in ei,nu araboi din astia cu gandul la afaceri imobiliare.

#1164
pstefan

pstefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 01.03.2005

 aum, on Apr 22 2008, 18:13, said:

10GB?! :o torenti, dc++ ceva? :naughty: si tu erai cel care aruncai cu pietre! :death:



stupid de-a dreptul.



da, aici mark are dreptate.


3GB pe luna vi se par MULT???????????

Eu pe wired fac trafic de 500gb-1000gb pe luna , deci pe wireless mi s-ar parea rezonabil un 10GB pe luna doar pentru ce ai nevoie ( http , un atasament , etc) si voi spuneti ca 3GB e enorm, HA.
In alta ordine de idei am depus si eu cerere de reziliere la zapp luna asta , in mai scap , e cineva interesat de un terminal LG525i cam nefolosit?

#1165
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,653
  • Înscris: 20.10.2006

 aum, on Apr 22 2008, 19:13, said:

10GB?! :o torenti, dc++ ceva? :naughty: si tu erai cel care aruncai cu pietre! :death:

Nu, am folosit si torenti, insa de pe torente cam 2-3 gb/an, restul traficului pana la media de 7 Gb/luna l-am facut pe http, ftp (cu administrarea site-urilor pe care le detin si baze de date, tot ce tine de asta), messenger, citind forumuri/site-uri, si ascultand/vizionand streaminguri + putin youtube (in reluare din cauza vitezei mici). Acum trebuie sa renunt la o parte din aplicatii daca nu gasesc alt provider. Nu ma deranja sa imi limiteze/reduca viteza.

Edited by LunaCrystal, 22 April 2008 - 20:29.


#1166
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Eu aș aplica pentru EVDO, diferența de opțiune nu e enormă, vreo 50 de lei la opțiunea de 29 usd. Dar acolo ai trafic nelimitat, viteză rezonabilă în oraș.
Mai există vreun operator să ofere condițiile astea + ip real la un preț asemănător? Că eu am impresia că nu. Și nici nu vreu viteze de n mbit pe hârtie, efectiv nu mă interesează. Sper să intre și RDS, poate mișcă și ei ceva.

#1167
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,653
  • Înscris: 20.10.2006
Mda, se pare ca am de ales intre Vodafone si Zapp Ed-Vo. As alege Vodafone ca e mult mai ieftin.

#1168
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
.. Și viteză de 3-4 ori mai mică pe care șansele să mai treci de 1,5 GB oricum sunt mici. Plus că Nat-ul e enervant, vrei să dai jos repede un program de pe un torent &. stuff și de multe ori nu merge deloc. Sunt și alte chestii care nu merg, tu fiind într-un NAT cu zeci de mii de useri odată. Diferența între Vodefone și Zapp ev-do e de vreo 40 de lei maxim cu tot cu TVA. Și se tot reduce pentru că dolarul scade.

PS: Pănă una alta aștept personal să primesc înștiințare de la Zapp în legătură cu aceste modificări.

Edited by jafpefata, 22 April 2008 - 21:28.


#1169
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,564
  • Înscris: 06.02.2006
hai sa o luam logic:

1. cu ce este jefuit omul in momentul in care este anuntat cu 30 zile inainte de trecerea la noua Eo cu privire la aceasta trecere, si o poate dezactiva fara probleme?

2. deciziile de genul asta se iau pe un motiv clar (in cazul in care intr-adevar cunosti acel "sef" pe tehnic, intreaba-l pe el, iti poate explica mult mai bine decat mine cauzele acestei decizii)

3. mi se pare absolut corect ca la viteza 1x sa ai o asemenea limitare. de ce: frecventa se foloseste si pt date pe 1x, si pt voce. daca se abuzeaza, vor avea de suferit ambele segmente (si se abuzeaza de catre cativa, 1x a fost gandit pt mail, mess eventual si informatii importante, nu pt conectat non stop si torrente). cat profit iti poate genera un om care sta pe net mobil, non stop, si plateste o suma fixa? raspuns: mic sau nul.

intrebare pentru moderatori: daca imi fac 10 clone, care fac numai flame, de ce nu iau ban (ex flavia alias...d-zeu stie cate clone)? daca flame, de ce nu iar (acelasi exemplu)? daca dau un raspuns pertinent, cu argumente logice, de ce mi se sterge postul? sau aveti vreo treaba cu flavia si nu stim noi?

#1170
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Pentru că un flame generează posturi iar posturile generează trafic, iar traficul generează rating și ratingul generează bani.
E echivalentul firmelor de telefonie care se ocupă și cu loterii, concursuri, etc, mai pe scurt fac "gălăgie" care chiar dacă nu are de a face cu serviciul, aduce bani.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate