Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...

Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie
 Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...
 Alegere tableta

Cine poate lamuri extra-judiciar ...

Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v
 M-am saturat de cei care distrug ...

telefon fix cu cartela SIM plus e...

Comercianti (inclusiv PFA) obliga...

Recomandare cazare tranzit, 1 noa...
 

Internet unlimited la $9.99/luna

- - - - -
  • Please log in to reply
1230 replies to this topic

#1207
13YTe

13YTe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 25.11.2006
Zapp este superior in continuare, chiar si cu limitarea de trafic la 1.5GB/luna (1536MB) deoarece costa doar 12$ (8EURO) si are trafic cu inca jumatate de cantitate peste Cosmortem la 27%, din pretul concurentei verzi.
Ca sa se agite Flavia, priviti ce tarife au cei de la Cosmortem pentru mai putin de 1GB/luna (1000MB) - 30EURO

Edited by 13YTe, 08 May 2008 - 13:42.


#1208
Mihalache29

Mihalache29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 26.04.2008
Cosmote nu are pretentii de internet provider.

In schimb la Zapp doar "pretentiile" au ramas.

#1209
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,650
  • Înscris: 20.10.2006
Nu e chiar asa, e fara indoiala cel mai stabil provider de internet mobil din Romania. Sa speram ca pe viitor va aparea si o optiune asemanatoare.

#1210
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 08.12.2006

View PostLunaCrystal, on May 8 2008, 15:06, said:

Nu e chiar asa, e fara indoiala cel mai stabil provider de internet mobil din Romania. Sa speram ca pe viitor va aparea si o optiune asemanatoare.
"CEL MAI STABIL PROVIDER DE INTERNET MOBIL" .....defineste-mi si mie acest ternen, ce ai vrut sa zici cu asta, la ce te-ai referit, ce intelegi tu personal prin aceste cuvinte? Sunt doar curios, nu vreau sa par arogant.

#1211
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Nu știu cum e la restul dar eu reușesc să ascult radio pe internet Timișoara-Oradea fără o singură întrerupere. Dacă ai să urmărești alți operatori, ai să vezi reclamații referitoare la înreruperea serviciului, fenomen ce apare ocazional sau repetat. În aceste condiții probabil că nu aș reuși să obțin această performanță. Plus că am IP real, ceea ce îmi permite să utilizez tot potențialul internetului.
Acum nu vreau să generalizez dar în zonele în care m-am deplasat și având în vedere feedback-ul ce vine de la concurență pot spune că Zapp are un +.
Nu mă înjurați dacă sunt și cazuri în care pot fi contrazis, eu sunt deschis la discuții, spre deosebire de alte clone de pe forum (Știu ei bine care).

#1212
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,650
  • Înscris: 20.10.2006

View Postcuculea, on May 8 2008, 18:53, said:

"CEL MAI STABIL PROVIDER DE INTERNET MOBIL" .....defineste-mi si mie acest ternen, ce ai vrut sa zici cu asta, la ce te-ai referit, ce intelegi tu personal prin aceste cuvinte? Sunt doar curios, nu vreau sa par arogant.

Stabil in sensul ca nu pica toata ziua, si peste 90 % din timp merge la parametrii normali. (daca sunt in aria de acoperire, destul de restransa ce e drept)

#1213
ekumax

ekumax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 01.02.2008

View PostLunaCrystal, on May 8 2008, 20:41, said:

Stabil in sensul ca nu pica toata ziua, si peste 90 % din timp merge la parametrii normali. (daca sunt in aria de acoperire, destul de restransa ce e drept)


hmm.deci ip real..ok...si deci merge bine...

#1214
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,650
  • Înscris: 20.10.2006
Dar limita de trafic nu e ok :(

#1215
Disturber

Disturber

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 02.12.2007
Eu stau in Ilfov cam 15 km de Bucuresti si am de 1 an si jumatate aproape Internet Unlimited si sunt foarte multumit de el ... L-am folosit pana recent de pe un zapp Z720i si mi-am schimbat telefonu cu un Z320i(merge la fel de bine)...Am luat de la ei un modem pe EVDO sau nu stiu exact , si merge prost aici unde stau ... mi-au si zis ca semnal in zona mea nu este , dar macar am incercat ... Nu mi-a picat niciodata si imi permit chiar sa ma joc online .... nu flashuri :) La download nu sunt pretentii ... 15kb\s ... iei o melodie in 3-5 minute :D

A .. si o mica nelamurire (poate ma ajuta cineva) Stiti cumva ce se intampla cu pachetele de date la conexiune? Daca ati observat (pentru cine foloseste internetul dupa telefon) , se tot conecteaza la retea , se opreste , se conecteaza iar ... si daca dupa un timp scurt de inactivitate , intra intr-un fel de stand by ... nu mai primeste pachete ... daca incerc sa ma conectez undeva , se conecteaza imediat in "retea" ... Ce-i pot face in cazul acesta? Ca nu ma prea avantajeaza in jocuri online ... face lag sau chiar iau disconnect :(

#1216
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,650
  • Înscris: 20.10.2006
Cat joci poti tine un ping -t deschis sau ceva care sa faca un mic trafic.

#1217
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,564
  • Înscris: 06.02.2006

View PostDisturber, on May 11 2008, 13:30, said:

Eu stau in Ilfov cam 15 km de Bucuresti si am de 1 an si jumatate aproape Internet Unlimited si sunt foarte multumit de el ... L-am folosit pana recent de pe un zapp Z720i si mi-am schimbat telefonu cu un Z320i(merge la fel de bine)...Am luat de la ei un modem pe EVDO sau nu stiu exact , si merge prost aici unde stau ... mi-au si zis ca semnal in zona mea nu este , dar macar am incercat ... Nu mi-a picat niciodata si imi permit chiar sa ma joc online .... nu flashuri :) La download nu sunt pretentii ... 15kb\s ... iei o melodie in 3-5 minute :D

A .. si o mica nelamurire (poate ma ajuta cineva) Stiti cumva ce se intampla cu pachetele de date la conexiune? Daca ati observat (pentru cine foloseste internetul dupa telefon) , se tot conecteaza la retea , se opreste , se conecteaza iar ... si daca dupa un timp scurt de inactivitate , intra intr-un fel de stand by ... nu mai primeste pachete ... daca incerc sa ma conectez undeva , se conecteaza imediat in "retea" ... Ce-i pot face in cazul acesta? Ca nu ma prea avantajeaza in jocuri online ... face lag sau chiar iau disconnect :(

da un ping -t, in un site, sau poti suna la 400, au un programel care face asta pt tine, pe care ti-l pot trimite :)

#1218
Disturber

Disturber

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 02.12.2007
Mi-l poti pune aici ? e marisor ? sau pe mess? :)

@Thx Luna ... e buna ideea :D

#1219
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,564
  • Înscris: 06.02.2006

View PostDisturber, on May 11 2008, 22:31, said:

Mi-l poti pune aici ? e marisor ? sau pe mess? :)

@Thx Luna ... e buna ideea :D

personal nu-l am, mi se pare enervant sa il rulez cand fol zapp pt internet

deschide consola, si acolo scrii de ex: ping www.yahoo.com -t (dupa ce te-ai conectat), asa tel nu mai intra in dormant

#1220
Disturber

Disturber

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 02.12.2007
Multam mult :D Chiar devine enervant cand intra in standby :D Revin maine cu rezultatele :) Nb

Edited by Disturber, 11 May 2008 - 22:40.


#1221
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,650
  • Înscris: 20.10.2006
Eu il las sa intre in stand by, nu ma deranjeaza. Cine l-a facut asa a stiut de ce l-a facut probabil.

#1222
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,564
  • Înscris: 06.02.2006
e facut asa sa nu ocupe banda cand nu se face trafic :) ratiuni de business

#1223
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Am impresia că el ocupă banda în funcție de trafic, banda fiind afișată pe ecran (9.6 kbit/s- 156.3 kbit/s). Astfel dacă dai un ping, ocupă 9,6, deci cam 6-7%.

Dacă mergi spre Bocșa (CS), începe să fie interesant, acolo e o antenă pe care "sug" toți la net. ;)

Edited by jafpefata, 12 May 2008 - 07:46.


#1224
petrique_2002

petrique_2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 21.12.2003

View Postjafpefata, on May 12 2008, 08:45, said:

Am impresia că el ocupă banda în funcție de trafic, banda fiind afișată pe ecran (9.6 kbit/s- 156.3 kbit/s). Astfel dacă dai un ping, ocupă 9,6, deci cam 6-7%.

Dacă mergi spre Bocșa (CS), începe să fie interesant, acolo e o antenă pe care "sug" toți la net. ;)


nu ocupa banda de net ci blocheaza resurse radio inutil afectand ceilalti utilizatori de pe sector/statie. dupa cum ar trebui sa stiti in sistemele CDMA fiecare utilizator genereaza un nivel de zgomot pe statie. era un flash la un moment dat pe forum in care arata cum scade aria de acoperire a bts-ului pe masura ce crestea numarul de utilizatori. practic fiecare ping activ e un utilizator ce face trafic continuu. in concluzie folosind ping-ul e ca si cum v-ati da in cap unul altuia :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate