Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

"Am facut locuri de parcare&#...

Apometru stricat, consum prea mar...
 Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 

Ne ducem de rapa!

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
20 răspunsuri în acest subiect

#1
Annoying Mosquito

Annoying Mosquito

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 03.07.2006
Sunt socat!!!!

Stiati ca ambulanta nu vine decat daca primeste un apel de pe un numar fix? Mi s-a intamplat chiar azi cand o ruda a avut nevoie de ambulanta si a dunat de pe tel mobil si cucoana de la urgente a spus sec ca nu poate trimite ambulanta decat daca cineva suna de pe fix!

Murim cu zile si pe capete!

#2
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.271
  • Înscris: 07.05.2004

Vizualizare mesajAnnoying Mosquito, pe Jul 5 2006, 14:55, a scris:

Sunt socat!!!!

Stiati ca ambulanta nu vine decat daca primeste un apel de pe un numar fix? Mi s-a intamplat chiar azi cand o ruda a avut nevoie de ambulanta si a dunat de pe tel mobil si cucoana de la urgente a spus sec ca nu poate trimite ambulanta decat daca cineva suna de pe fix!

Murim cu zile si pe capete!
Probabil ca este o prevedere pentru a pre-intampina apelurile in gol avand in vedere ca numarul de ambulante este limitat.
Probabil ca daca se sesizeaza senatorii si primaria, o astfel de situatie se poate remedia!

#3
Mi_

Mi_

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 917
  • Înscris: 13.07.2002
Daca nici macar nu esti dispus sa faci efortul de a suna de pe fix când ai un atac de cord în strada, ma întreb ce mai vrei ? Ambulante ascunse dupa fiecare copac ?

#4
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.847
  • Înscris: 16.04.2006

Vizualizare mesajAnnoying Mosquito, pe Jul 5 2006, 21:55, a scris:

Sunt socat!!!!

Stiati ca ambulanta nu vine decat daca primeste un apel de pe un numar fix? Mi s-a intamplat chiar azi cand o ruda a avut nevoie de ambulanta si a dunat de pe tel mobil si cucoana de la urgente a spus sec ca nu poate trimite ambulanta decat daca cineva suna de pe fix!

Murim cu zile si pe capete!

Imi pare rau ca s-a intampat asa ceva cu o ruda de a ta.
Sunt 2 aspecte: s-or mai fi saturat si ei de telefoane date aiurea de e mobil, nu atat ca se satura, dar tin resurse ocupate cu glumele.
Al doilea: eu stiu ca prima data te pune sa te identifici si apoi sa spui cate ceva despre victima. Nu le iau apararea, dar lucrand 20 ani la ambulanta inveti sa deosebesti un caz urgent de o gluma.

Am uitat sa amintesc si plictisul ce domneste in unele institutii, unde angajatii asteapta ziua de salariu si nu constientizeaza ca ce  fac ei e de importanta vitala.

#5
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.271
  • Înscris: 07.05.2004

Vizualizare mesajMi_, pe Jul 5 2006, 15:00, a scris:

Daca nici macar nu esti dispus sa faci efortul de a suna de pe fix când ai un atac de cord în strada, ma întreb ce mai vrei ? Ambulante ascunse dupa fiecare copac ?
Nu te supara Mi_... dar de cele mai multe ori daca stai in chirie este posibil ca gazda sa nu aiba telefon fix, iar pentru tine sa fie convenabil cel mobil. Dupa cum probabil stii, majoritatea romanilor folosesc telefon celular. Poate nu-ti cunosti vecinii sa te duci la usa lor sa le ceri accesul la un tel. fix.
In plus, de ce ai celular? Nu si pentru urgente? Ce e aia o urgenta? Si cand ai nevoie unde suni? la Politie, la pompieri sau la salvare. Dupa tine ar trebui sa alerg de nebuna sa caut un telefon fix pana nu imi moare prietenul sau pana nu imi arde casa... damn... sper ca nu toti gandesc similar... altfel this world is going straight to Hell!

#6
TAPAS

TAPAS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.816
  • Înscris: 22.04.2005
eu am sunat cu un an in urma de pe mobil la salvare pt ca un nene cazuse lesinat pe strada. ambulanta a sosit in vreo 10 minute. s-a petrecut la intersectia 13 septembrie cu sebastian, (bucuresti)  in august 2005, pe la ora 16.

#7
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.044
  • Înscris: 17.01.2003

Vizualizare mesajBitch_in_Red, pe Jul 5 2006, 22:07, a scris:

Nu te supara Mi_...
Relax bitch, maimutz era ironic, nu nebun.  :)

Citat

Daca nici macar nu esti dispus sa faci efortul de a suna de pe fix când ai un atac de cord în strada, ma întreb ce mai vrei ?


#8
Rákóczi II

Rákóczi II

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.616
  • Înscris: 11.06.2006
@ Ne ducem de rapa!, ca la noi la nimenea
--------------
Da... :naughty:

#9
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.297
  • Înscris: 05.04.2006
Daca apelezi numarul de urgenta 112 si soliciti o ambulanta, aceasta nu are cum sa te refuze pentru simplul motiv ca nu suni de pe fix... Daca totusi e asa, e grav de tot... Inregistreaza convorbirea si adreseaza-te televiziunii!  :P

#10
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.605
  • Înscris: 09.01.2006

Vizualizare mesajAstor, pe Jul 5 2006, 22:34, a scris:

Relax bitch, maimutz era ironic, nu nebun.  :)

o fi offtopic dar nu ma pot abtine !!
:roflmaofast:  :roflmaofast:  :roflmaofast:

Tare faza  :coolspeak:

#11
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.868
  • Înscris: 18.09.2004
probabil ar trebui sa se procedeze ca in italia: atunci cand cineva cumpara o cartela, sa prezinte un act de indentitate si sa fie inregistrat, iar daca face probleme de pe telefon sa poata fi identificat...
prima data cand am vrut sa cumpar o cartela din it. i-am cam injurat, dar se pare ca are si masura asta un rost...

#12
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.605
  • Înscris: 09.01.2006

Vizualizare mesajgtk, pe Jul 6 2006, 18:00, a scris:

probabil ar trebui sa se procedeze ca in italia: atunci cand cineva cumpara o cartela, sa prezinte un act de indentitate si sa fie inregistrat, iar daca face probleme de pe telefon sa poata fi identificat...
prima data cand am vrut sa cumpar o cartela din it. i-am cam injurat, dar se pare ca are si masura asta un rost...

Ete na... cate sunt de facut in Romania...
Asta ar fi ceva de genul... am facut ce era de facut iar acum ma plictisesc... hai sa luam cartele pe buletin.  :rolleyes:

#13
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.649
  • Înscris: 06.07.2003

Vizualizare mesajAnnoying Mosquito, pe Jul 5 2006, 21:55, a scris:

Sunt socat!!!!

Stiati ca ambulanta nu vine decat daca primeste un apel de pe un numar fix? Mi s-a intamplat chiar azi cand o ruda a avut nevoie de ambulanta si a dunat de pe tel mobil si cucoana de la urgente a spus sec ca nu poate trimite ambulanta decat daca cineva suna de pe fix!

Murim cu zile si pe capete!
In ce oras, man?
Eu am sunat de acasa, de pe mobil, cu toate ca am 2 nr. de fix, si operatoarea a preluat apelul. Si e normal sa-l preia pt ca are caller ID si stie, in caz ca ar fi o farsa, de unde s-a sunat.
Ambulanta a venit dupa 4 ore. :cursing:

Editat de sabian, 06 iulie 2006 - 20:11.


#14
Tuliman

Tuliman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.690
  • Înscris: 27.10.2004
Am avut - din pacate - ocazia sa fiu martor de mai multe ori la lesinuri pe strada, mai ales vara. De fiecare data a fost chemata ambulanta de pe mobil si nu am auzit niciodata sa se puna problema ca nu vin decat daca-i suni de pe fix! Ori ai dat peste o vita, ori ai fost de-a dreptul "suspect"....

#15
Annoying Mosquito

Annoying Mosquito

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 03.07.2006

Vizualizare mesajTuliman, pe Jul 7 2006, 08:16, a scris:

Am avut - din pacate - ocazia sa fiu martor de mai multe ori la lesinuri pe strada, mai ales vara. De fiecare data a fost chemata ambulanta de pe mobil si nu am auzit niciodata sa se puna problema ca nu vin decat daca-i suni de pe fix! Ori ai dat peste o vita, ori ai fost de-a dreptul "suspect"....


In Buzau s-a intamplat si da, cred ca a fost o vita... cat despre vocea mea  :naughty:  no comment

Lasand gluma la o parte, chiar asta s-a intamplat. Dar cand vezi pe cineva ca mai are putin si-si scapa limba pe gat nu te mai gandesti la ce reguli au ei... sau ca nu au masini sa trimita la toate apelurile

#16
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.587
  • Înscris: 19.03.2005

Vizualizare mesajAnnoying Mosquito, pe Jul 5 2006, 21:55, a scris:

Sunt socat!!!!

Stiati ca ambulanta nu vine decat daca primeste un apel de pe un numar fix? Mi s-a intamplat chiar azi cand o ruda a avut nevoie de ambulanta si a dunat de pe tel mobil si cucoana de la urgente a spus sec ca nu poate trimite ambulanta decat daca cineva suna de pe fix!

Murim cu zile si pe capete!

Ai sunat de pe prepay sau abonament?

La 112 parca am citit ca ii apare pe ecran toate datele despre apelant, indiferent ca e fix sau mobil... au acces la o baza de date cu abonatii rtc si mobill... Pun intrebari pt verificarea apelantului....

Editat de H725, 07 iulie 2006 - 08:45.


#17
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 16.079
  • Înscris: 26.11.2005

Vizualizare mesajAnnoying Mosquito, pe Jul 5 2006, 21:55, a scris:

Sunt socat!!!!

Stiati ca ambulanta nu vine decat daca primeste un apel de pe un numar fix? Mi s-a intamplat chiar azi cand o ruda a avut nevoie de ambulanta si a dunat de pe tel mobil si cucoana de la urgente a spus sec ca nu poate trimite ambulanta decat daca cineva suna de pe fix!

Murim cu zile si pe capete!

Ori ai sunat la un numar total diferit de 961 sau 112, ori... era beata operatoarea !!
Eu am sunat, tot ca in aceeasi perioada, la mine in oras (Alexandria), de pe telefonul mobil, la salvare (961). M-a redirectionat automat la 112 si a inceput sa ma intrebe operatoarea: orasul (probabil ca si la 931 informatii Romtelefon, au o centrala zonala...), ce am nevoie (ambulanta), pacientul, boala, simptome, numele meu, nr. de telefon. Dupa aceea, am fost din nou redirectionat catre ambulanta din oras, le-am dat adresa si explicatii cum sa ajunga acolo si gata. Dupa 2-3 minute de convorbire si 10-15 minute de asteptare, a venit ambulanta.
Faptul ca era o nenorocire de Dacie break iar doctorita avea "sculele" intr-o geanta diplomat cu praful de 10 cm pe ea (praf care se ridicase din masina ....), asta e o alta povestire !!!

Editat de queensoft, 20 februarie 2008 - 16:35.


#18
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.568
  • Înscris: 30.11.2002
Acum vreun an si ceva am sunat de pe mobil (am abonament dar bazele de date sunt confidentiale asa ca ii dau in judecata daca se joaca cu asa ceva) pentru ca picase un individ pe strada (beat dar nu prea conteaza). I-am rugat sa trimita o masina sa il ridice si sa ii faca niste analize ceva. Mi-a raspuns ca nu trimite pt nr. de mobil si/sau betivi.
Ala poate murea acolo din alt motiv si pe ei ii durea in cot. De atunci incerc sa nu mai apelez la institutiile statului.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate