Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ce acte sunt necesare la inregist...

stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...
 Ce se poate face intr-o balta de ...

Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024
 Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta
 Cine poate lamuri extra-judiciar ...

Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...
 

Cat de riscant e sa rezerv un hotel direct pe siteul lor decat pe Booking.com?

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#55
Anton_Daniel86

Anton_Daniel86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 12.09.2021
La acvarium Catolica am fost spontan și am luat bilete la fata locului. A trebuit să aștept 15 minute pentru că era coada. Nu mai țin minte de preț dar pot spune că cea mica a fost super încântă. Parcare e peste drum și sunt destule locuri de parcare iar plata o faci la plecare. De restul nu știu să dau informații.

#56
el_marino_loko

el_marino_loko

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 31.08.2023
Bun. In sfarsit am facut o rezervare. In final am decis sa rezerv 6 nopti in loc de 5 pentru ca mi-am dat seama ca as fi fost putin pe fuga la ce mi-am propus sa facem pe acolo. Foarte greu mi-a fost sa impac toate mofturile mele intre care, hotel pe plaja, pret bun, parcare cat mai iefitna, sa aiba mic de jun, sa nu fie departe de centrul vechi, sa arate bine la interior, minim 4 stele, minim nota 8+ pe bookings. recenzii cat se poate de bune si alea rele sa nu fie ceva de neiertat, disponibil in perioada dorita de mine. Deci una pesta alta, misiune imposibila.

Asa ca a trebuit sa imi mai reduc din asteptari/pretentii. Dar m-am impacat cu ideea. Am ajuns sa fiu ca omul de rand fericit ca a stat la o coada de 2 ore doar ca sa isi plateasca factura la curent. Jalnic dar asta e societatea. Iti da atata de putin incat cand prinzi o boaba esti in al noulea cer. Privind partea pozitiva a lucrurilor, am reusit sa imi dezvolt procesul de cautare a unei cazari, sa il optimizez si sa incep sa inteleg cum sta treaba "in italia".

Ca sa nu va tin pe jar, am prins un hotel de 3 stele (deci am taiat o stea) cu recenzii de 8+ atat pe booking cat si pe google, cu putine recenzii negative care in mare se refera la faptul ca are peretii camerelor mai subtiri ca ca auzi tot ce vorbesc vecinii, am trecut peste asta ca nu planuiesc sa stau prea mult in hotel devreme ce vreau sa fac baie si sa vizitez si sa degustez mancarea italieneasca. Hotelul are mic de jun foarte laudat in recenzii, loc de parcare gratuita la garaj deci nu mai platesc 15-20 euro pe zi pentru el si au si loc la plaja. Asta nu am inteles daca e gratuit sau nu, cred ca gratuit dar nu ar fi paguba daca nu ar fi gratuit devreme ce voi merge de vreo 4 ori la mare nu ar fi tragedie sa platesc poate voi merge si la plaja gratuita. Nu e amplasat pe plaja dar e intre orasul vechi si plaja deci imi ia vreo 15 min pana la orasul vechi si vreo 7 pana la plaja. Costul 885 euro. Camera e cvadrupla, nu arata cine stie cum dar important e sa putem dormi noapte si cam atat. In banii astia, am masina in siguranta fara cost, mic de jun si aplasament ok. Si raman cu multi bani de spart pe celelalte mese si atractii. O sa fie o experienta noua dar cred ca va fi bine.

Planuiesc in oras sa vizitez templul, arcul, castelul sismondo, podul lui tibi, si 2 piete mai importante pe langa plimbarea la pas, iar extra oras san marino, italia in miniatura, oltremare delfinariul si acvariul din cattolica. Voi da skip la aquafun si parcurile de distractii mirabilandia si fiabilandia care nu ne prea pasioneaza pe noi si vom evita si stat la cozi cu capul in soare. Pe langa astea daca ramane timpul vom mai da cateva ture cu masina prin Pesaro Ancona sau Ravenna.

Am dat si telefoane in italia, am discutat cu ei, stiu engleza, un singur hotel nu prea le avea cu engleza, in mare m -am inteles. Am primit ceva ponturi de la ei, Acum incep rezervarile si pentru celelalte locatii. Aaaa si era sa uit, la astia pot anula cu 4 zile inainte fara penalitati ,si  daca anulez mai apoi mi-ar retrage doar banii pe prima seara ceea ce suna prea bine ca sa fie adevarat. Am rezervat direct la ei pe site, pe booking doar la nevoie mai rezerv, incep sa ma gandesc cati bani as fi economisit in croatia daca as fi rezervat pe direct.

#57
Anton_Daniel86

Anton_Daniel86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 12.09.2021

View Postel_marino_loko, on 05 mai 2024 - 19:47, said:

Bun. In sfarsit am facut o rezervare. In final am decis sa rezerv 6 nopti in loc de 5 pentru ca mi-am dat seama ca as fi fost putin pe fuga la ce mi-am propus sa facem pe acolo. Foarte greu mi-a fost sa impac toate mofturile mele intre care, hotel pe plaja, pret bun, parcare cat mai iefitna, sa aiba mic de jun, sa nu fie departe de centrul vechi, sa arate bine la interior, minim 4 stele, minim nota 8+ pe bookings. recenzii cat se poate de bune si alea rele sa nu fie ceva de neiertat, disponibil in perioada dorita de mine. Deci una pesta alta, misiune imposibila.

Asa ca a trebuit sa imi mai reduc din asteptari/pretentii. Dar m-am impacat cu ideea. Am ajuns sa fiu ca omul de rand fericit ca a stat la o coada de 2 ore doar ca sa isi plateasca factura la curent. Jalnic dar asta e societatea. Iti da atata de putin incat cand prinzi o boaba esti in al noulea cer. Privind partea pozitiva a lucrurilor, am reusit sa imi dezvolt procesul de cautare a unei cazari, sa il optimizez si sa incep sa inteleg cum sta treaba "in italia".

Ca sa nu va tin pe jar, am prins un hotel de 3 stele (deci am taiat o stea) cu recenzii de 8+ atat pe booking cat si pe google, cu putine recenzii negative care in mare se refera la faptul ca are peretii camerelor mai subtiri ca ca auzi tot ce vorbesc vecinii, am trecut peste asta ca nu planuiesc sa stau prea mult in hotel devreme ce vreau sa fac baie si sa vizitez si sa degustez mancarea italieneasca. Hotelul are mic de jun foarte laudat in recenzii, loc de parcare gratuita la garaj deci nu mai platesc 15-20 euro pe zi pentru el si au si loc la plaja. Asta nu am inteles daca e gratuit sau nu, cred ca gratuit dar nu ar fi paguba daca nu ar fi gratuit devreme ce voi merge de vreo 4 ori la mare nu ar fi tragedie sa platesc poate voi merge si la plaja gratuita. Nu e amplasat pe plaja dar e intre orasul vechi si plaja deci imi ia vreo 15 min pana la orasul vechi si vreo 7 pana la plaja. Costul 885 euro. Camera e cvadrupla, nu arata cine stie cum dar important e sa putem dormi noapte si cam atat. In banii astia, am masina in siguranta fara cost, mic de jun si aplasament ok. Si raman cu multi bani de spart pe celelalte mese si atractii. O sa fie o experienta noua dar cred ca va fi bine.

Planuiesc in oras sa vizitez templul, arcul, castelul sismondo, podul lui tibi, si 2 piete mai importante pe langa plimbarea la pas, iar extra oras san marino, italia in miniatura, oltremare delfinariul si acvariul din cattolica. Voi da skip la aquafun si parcurile de distractii mirabilandia si fiabilandia care nu ne prea pasioneaza pe noi si vom evita si stat la cozi cu capul in soare. Pe langa astea daca ramane timpul vom mai da cateva ture cu masina prin Pesaro Ancona sau Ravenna.

Am dat si telefoane in italia, am discutat cu ei, stiu engleza, un singur hotel nu prea le avea cu engleza, in mare m -am inteles. Am primit ceva ponturi de la ei, Acum incep rezervarile si pentru celelalte locatii. Aaaa si era sa uit, la astia pot anula cu 4 zile inainte fara penalitati ,si  daca anulez mai apoi mi-ar retrage doar banii pe prima seara ceea ce suna prea bine ca sa fie adevarat. Am rezervat direct la ei pe site, pe booking doar la nevoie mai rezerv, incep sa ma gandesc cati bani as fi economisit in croatia daca as fi rezervat pe direct.

Atunci nu ramane decat sa iti uram concediu placut. Bafta multa si poate ne dai un feedbeack la concediul de pe meleagurile Italiei.
Legat de booking, il poti folosi ca si motor de cautare. Eu nu am rezervat niciodata pentru ca mi se pare japca pe fata, plus de asta are foarte multe lipsuri si obtiuni pe care le gasesti pe siteurile oficiale.

#58
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,333
  • Înscris: 14.08.2007
Nu mi-as face griji legate de numarul de stele, am vazut hoteluri penalizate la stele pentru ca nu aveau lift (deoarece erau in cladiri istorice care nu permiteau instalarea unui lift), dar aveau tot ce aveam nevoie la standarde bune.

Daca ai o camera curata si in stare buna cu utilitatile necesare, mic dejun bun si pozitie convenabila, restul e mai putin relevant.

Oficial diferenta intre 3 si 4 stele e asta (luata de pe un site care discuta diferentele dintre hoteluri in Italia):
"same features as at a 3-star hotel but also, in addition to daily room cleaning, the room will also be tidied in the afternoon, a change of linen every day (unless the customer opts out of this), laundry and ironing services available for guests, parking spaces for at least 50% of the rooms, double rooms at least 15 square meters."
Din punctul meu de vedere, nimic esential.

Edited by utopium, 05 May 2024 - 21:41.


#59
el_marino_loko

el_marino_loko

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 31.08.2023
Da, noi nu lasam sa faca curat in camera niciodata oricum si unde se ofera serviciul asta ca ma tem sa nu intre in bagaje.
Pana la concediu mai e mult de munca, adineauri am bagat un ibuprofen ca ma luat cu dureri de cap

#60
el_marino_loko

el_marino_loko

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 31.08.2023
Intrebare importanta. Utopium a propus o zi cazare in Mestre pt vizitat Venetia, va fi pe fuga mare ziua asta? Sau e recomandat de stat 2 zile ?

#61
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,333
  • Înscris: 14.08.2007
Daca vrei sa stai 2 nopti, eu as lua hotel in Padova. Daca vrei o noapte, as sta in Venetia (dar daca faci in asa fel incat sa ajungeti devreme). Mestre e solutia low-cost, o alegi la diferente mari de costuri.

#62
el_marino_loko

el_marino_loko

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 31.08.2023
Ma intreb daca sa nu dau skip la Klagenfurt si sa merg din Budapesta direct in Mestre 6 ore jumate si sa stau acolo 2 zile. Inca nu m am uitat bine peste Klagenfurt ce ofera ca sa merite sa stau o zi acolo sau o parte de zi dar poate ma faci sa ma razganesc. Venetia imi pare mare

#63
el_marino_loko

el_marino_loko

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 31.08.2023
Daca ma cazez in mantova imi ajunge o zi sa dau o tura completa de lac cu masina si sa ma opresc in localitatile mai importante eventual sa iau masa si sa le vad?

Utopium cum ti se pare sa ies din Rimini, merg la muzeul ferrari, apoi vizita mondena dupa care merg si ma cazez in mantova si vad pana seara ce mai e de vazut, A doua zi plec pe partea stanga a lacului si ma intorc pe partea dreapta dar ma cazez in Verona ca sa apuc sa vad centrul si din Verona spre seara. Turul lacului zice la 4 ore daca merg direct. Cu opriri si pranz ma gandesc ca imi ia vreo 8 ore. Daca plec din Mantova la 10 dimineata si stau 8 ore pe traseu langa lag, undeva la ora 18 ajung in Verona si pana la ora 22 am 4 ore sa ma plimb in centrul vechi si sa iau cina, cum suna ? E fiabil sau e pe fuga? Poate chiar sa plec la 9 din mantova sa ajung pe un 17 in Verona sa imi fie si mai ok ? Nu stiu cum e cu circulatia pe langa lac.

#64
el_marino_loko

el_marino_loko

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 31.08.2023
Si mai vad ca apartamentele nu au site, gen astea doar prin booking le poti comanda. Ceea ce nu e prea bine

#65
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,329
  • Înscris: 30.08.2006
https://www.airbnb.com.ro/

#66
el_marino_loko

el_marino_loko

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 31.08.2023
cum pot tria dupa cele care ofera parcare?

#67
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,329
  • Înscris: 30.08.2006
La apartamente nu gasesti parcare asigurata, doar la case.
La filtre
Caracteristici de accesibilitate -  Loc de parcare accesibil

Edited by Leo2006, 06 May 2024 - 09:32.


#68
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,704
  • Înscris: 12.12.2006
Chiar la stilul vostru de vizitat in viteza mie una mi se pare prea de tot planul de a pleca dimineata din Mantova, a da turul lacului Garda si a spera ca mai vizitezi in goana si verina intre 18 si 22.

Lacul Garda merita cateva zile bune in sine. Noi am
Foat de doua ori, odata ne-am cazat 6 nopti, alta data 4. E drept ca am dedicat cate 2 zile de fiecare data si parcului Gardaland. Am apucat sa vedem cate ceva in jurul lacului dar tot am mai merge. Intr-o zi ne-am dus la Malcesine, am urcat cu telecabina pe Monte Baldo, apoi ne-am plimbat prin orasel, am vizitat castelul, etc. in alta zi am
Fost la Riva del Garda, am vizitat si Lago din Tenno, Cascate de Varone si 1-2 sate vechi si pitoresti de munte. La Limone sul Garda am vizitat limoneria, la Desenzano ceva mozaicuri romane, la Sirmione castelul Scagliero si vila romana din capatul peninsulei. Am mers pe promenada pietonala dintre Bardolino si localitatea Garda, am vizitat Lazise, Peschera del Garda, Bardolino, Riva del Garda, Garda, Limone, Sirmione. Toate sunt localitati frumoase, pitoresti, cu promenade pe malul lacului cu stradute inguste, cetati, care cum. Plus ca sunt puncte unde ae poate face baie in lac, se poate merge cu barca, cu SUP-ul, cu vaporasul.

Da, se poate si sa dai turul lacului cu masina cu 1-2 opriri dar mult mai degraba e potrivit sa stai cateva zile tihnite in zona lacului si sa te bucuri de tot ce este acolo.

In iulie ma astept sa fie trafic, noi am fost o data in septembrie si o data in iunie si era aglomerat destul de tare, blocaje prin localitati, mai ales la ore turistice de varf (dupa 9-10 dimineata pana pe la 20). Multi rulotisti nemti, multe masini in general. E un loc frumos, atrage multa lume.

La Verona ar fi de vizitat amfiteatrul roman (gen colosseum), aici trebuie sa verifici orarul, casa Julietei, unde toata lumea isi face poze de la balcon, teatrul roman (de verificat orarul si acolo) plus plimbare pe strazi, prin piete, prin centru. Noi am stat in Verona de pe la 9-10 dimineata pana seara pe la 18, am facut o plimbare de o zi fiind cazati in zona lacului Garda.

Pentru Venezia as lua 2 nopti de cazare in Mestre sa aveti macar o zi plina sa va plimbati cat de cat prin Venezia.

Edited by mdt, 06 May 2024 - 13:05.


#69
el_marino_loko

el_marino_loko

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 31.08.2023
Am rezervat deja 2 nopti la mestre si 1 la mantua. mai trebuie sa rezerv 1 in verona.
@mdt - face sens ce zici si sunt de acord cu tine. Din pacate costa timp si bani sa la facem pe toate, vom fi 2 sapt in concediu, costurile nu sunt mici. Ai 3 mese pe zi, cazare, taxa de oras, taxa de parcare, taxa de atractii, plus suveniruri. Nu mai zic, motorina, taxe de drum, lichide multe.

Nu vrem sa fumam obiectivele toate dintr-una si in totalitate. In verona caut cazare in centru iesi din casa esti acolo nu vreau sa intru la muzee si altele acum, vreau doar sa ma plimb pe strazi, sa vad cladiri si magazine, si sa luam cina acolo. Sa ne facem o idee in mare daca vrem sa mai revenim si cam cat sa ne alocam data viitoare. Turul lacului nu e musai sa il dam in intregime, pot sa aleg si 2-3 localitati. Nu vreau sa fac baie in lac si nici sa ma dau cu nu stiu ce, apropo nu am inteles ce e SUP. Vreau doar sa iau un pranz probabil la o terasa cu vedere la lac, sa ne plimbam prin ceva orasel micut cu cladiri vechi, aer curat, smochini etc. Nu reau sa intru la toate castelele sa le vizitez pe interior. Vor mai fi si alte dati. Acum cat de cat sa ne spalam ochii. Sa fim mai chill, sa bifez ceva obiective dar la fata locului sa ne decidem daca si pe care vrem sa le bifam in functie de timp.

Imp e sa ne  relaxam, si sa ne odihnim mintile acolo chiar daca nu vom face tot.

#70
el_marino_loko

el_marino_loko

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 31.08.2023
Utopium, cred ca mergem si in Klagenfurt in final, din ce vad pe harta orasul cu centrul e in dreapta lacului si sunt localitati de jur imprejurul lacului. Unde zici ca e cea mai buna o cazare? Langa lac sau in oras efectiv spre centru? Langa lac recomanzi vreo localitate ?

#71
el_marino_loko

el_marino_loko

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 31.08.2023
In verona am luat pt o seara, o cazare care aseara cand m am utiat nu aparea. Si zice ca e new on booking si nu are nici un review. Am ales-o ca arata bine, e in centru, pret foarte bun si are si parcare gratis. Oare ar trebui sa ma ingrijorez? Le-am scris mesaj si nu mi au raspuns inca, a trecut cateva ore. Poate nu se pricep cu sitemul booking. Poate sa incerc pe whatsup nici nu m am gandit acum mi -a venit ideea.

#72
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,333
  • Înscris: 14.08.2007

Vizualizare mesajmdt, pe 06 mai 2024 - 12:59, a scris:

Lacul Garda merita cateva zile bune in sine. Noi am
Foat de doua ori, odata ne-am cazat 6 nopti, alta data 4.
Eu zic ca merita multe vizite, as reveni o data la 5-6 ani daca ar fi dupa mine (si la Garda, si la Como), de aia nu mi-as propune sa incerc sa vad "totul", alegi 2-3 localitati si gata, fara sa stai exagerat de mult pe drumuri. Noi am stat 3 nopti anul trecut in care am vizitat Nago-Torbole, Riva del Garda, Malcesine, Limone sul Garda, Lago di Tenno, Verona si am fost vreo 2 ore si in Citta Alta in Bergamo (dar Nago-Torbole unde eram cazati era foarte aproape de Riva del Garda si suficient de aproape de Malcesine/Limone sul Garda si Lago di Tenno). N-am fost la Gardaland sau Sirmione, la Sirmione poate ajung anul asta. Dar cred ca vom reveni periodic in zona.

Eu nicaieri nu ma duc sa incerc sa vad totul, cu atat mai putin in Italia. In localitatile care imi plac (majoritatea) imi doresc sa revin periodic. Chiar si in cele care nu mi-au placut prea mult (gen Milano, Bari) revin de mai multe ori. Anul asta voi reveni in 5 localitati din Italia in care am mai fost ... dar voi merge si in destule altele noi. Altele abia astept sa le revad a treia oara.

Vizualizare mesajel_marino_loko, pe 06 mai 2024 - 17:00, a scris:

Am ales-o ca arata bine, e in centru, pret foarte bun si are si parcare gratis. Oare ar trebui sa ma ingrijorez?
De ce sa te ingrijorezi? De obicei noile locatii pe Booking au cele mai bune oferte ... dupa o vreme (cand incep sa adune suficient de multe review-uri) devin semnificativ mai scumpe.

Vizualizare mesajel_marino_loko, pe 06 mai 2024 - 14:19, a scris:

Utopium, cred ca mergem si in Klagenfurt in final, din ce vad pe harta orasul cu centrul e in dreapta lacului si sunt localitati de jur imprejurul lacului. Unde zici ca e cea mai buna o cazare? Langa lac sau in oras efectiv spre centru? Langa lac recomanzi vreo localitate ?
Nu am stat prea mult in zona din pacate, dar ne-a placut lacul ... am fost in zona unde se face baie/erau strandurile (capatul estic al lacului), unde erau si niste canale inguste care se varsau in lac si pe care lumea se dadea cu SUP-ul ... SUP = Stand Up Paddle, un fel de surf board cu vasla, pe care stai in picioare.

Vizualizare mesajel_marino_loko, pe 06 mai 2024 - 00:51, a scris:

Ma intreb daca sa nu dau skip la Klagenfurt si sa merg din Budapesta direct in Mestre 6 ore jumate si sa stau acolo 2 zile. Inca nu m am uitat bine peste Klagenfurt ce ofera ca sa merite sa stau o zi acolo sau o parte de zi dar poate ma faci sa ma razganesc. Venetia imi pare mare
Scopurile innoptarii la Klagenfurt erau trei:
- lacul Worthersee e un lac chiar fain si e "in drum"
- ajungeai mai rapid la Venetia a doua zi, ca sa apuci sa vizitezi mai multe
- nu erati asa de multe ore pe drum dupa o zi in care ati fost multe ore pe drum

Venetia (zona principala) in sine nu e asa de mare, o faci pe jos de la gara pana in Piazza San Marco relativ usor. Dar evident ca daca vrei sa o vizitezi detaliat, poti gasi gramezi de obiective. Si mai ai si Murano/Burano care sunt interesante, etc. Da, daca vrei sa mergi pe tot felul de insulitze, la Lido/plaja, etc, poti sa te intinzi multe zile si prin Venetia. Esentialul (care pana la urma sunt exterioarele, nu interioarele) insa il poti vedea intr-o zi.

Daca va cazati in Mestre, tine cont ca daca vrei sa mergi in ambele zile in Venetia veti avea de platit taxa de acces in Venetia de 2 ori. Eu m-as caza in Padova (preturile par la nivelul Mestre), as sta in prima dupa-amiaza/seara doar in Padova, iar a doua zi de dimineata as merge in Venetia (cu trenul probabil, masina mai mult va incurca cand mergi in Venetia, de exemplu la 8:22 dimineata ai tren din Padova care face 28 de minute pana in Venetia Santa Lucia la un cost de 4.8 euro, nu cred ca ai iesi mai ieftin cu parcarea pe o zi decat biletele de tren dus pentru 4 persoane), unde as ajunge pe la 9 dimineata si as lua vaporasul pe Canal Grande de la gara, apoi m-as invarti pe langa Piata San Marco (Palatul Dogilor, Basilica Santa Maria della Salute, Accademia, etc), as merge pe Murano (eventual incolo ocolind cu vaporasul o buna parte din Venetia - pornind din zona Pietei San Marco), m-as intoarce de pe Murano si m-as opri intr-o statie mai apropiata, in zona Cannaregio unde eventual as merge la pranz, de unde as lua-o pe jos spre Podul Rialto, as vizita unul dintre palatele majore (Ca' Rezzonico?) etc. Seara ai o gramada de trenuri inapoi, de exemplu la 21:10 ai iar tren care face doar 28 de minute pana in Padova, tot la 4.8 euro.

Daca ai luat deja cazare in Mestre, distanta cu trenul e chiar mica, ai programul trenurilor pe trenitalia.

Edited by utopium, 06 May 2024 - 22:35.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate