Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

Kaufland - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
297 replies to this topic

#271
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,275
  • Înscris: 14.04.2009
Cosul Albastru e organizat pe categorii de produse, este usor de verificat daca produsul de la raft este sau nu in categoria corespunzatoare din Cosul Albastru...
http://www.kaufland....ulalbastru.html

Acum de Paste sunt si categorii suplimentare de produse, un Cos Albastru suplimentar de Paste, deci doua Cosuri Albastre...

#272
Sterone

Sterone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,018
  • Înscris: 16.01.2023
Deci maine trec pe la ei, cum vad ca de 21 aprilie...30% reducere la toata categoria de conserve ? ... Se marcheaza pe eticheta de pret, cum isi da seama omul ca este cu adevarat practicata reducerea ? Ce demersuri mai tb facute ?

Am tot trecut pe la ei, am K la 50 m de casa si nu prea apar reducerile astea. Le cunosc preturile bine ca locuiesc intre Kaufland si Lidl.

Si sunt cumva inselatori deoarece reducerile se fac la preturi crescute, adica in aceeasi zi gasesti la LIDL fara reducere ce e redus deja la Kaufland, la acelasi pret.

La fel si cand fusese promotia cu PET, duceai nu sh cate PET si primeai 50 bani per pet insa voucherul cu banutul auriu la vremea respectiva se aplica doar unor produse cu pret special ridicat, cum disparea promotia, cum pretul revenea la normal.

#273
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,277
  • Înscris: 24.11.2006
Apropos de PET-uri si garantia vietii mele: de ce naiba nu afiseaza la raft pretul cu tot cu garantie? Sa zicem ca un produs costa 10 lei, ajungi la casa de marcat si-ti apare scris frumos: 10 lei + 0,50 lei garantie. Sa-l puna naibii la raft 10,50 lei iar pe eticheta sa specifice ca pretul include garantia. Este extraordinar de enervant felul in care procedeaza in momentul de fata. N-am absolut nimic impotriva reciclarii, sa fie bineinteles lucrul asta.

Edited by un_el, 20 April 2024 - 20:02.


#274
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,275
  • Înscris: 14.04.2009

View PostSterone, on 20 aprilie 2024 - 18:06, said:

Deci maine trec pe la ei, cum vad ca de 21 aprilie...30% reducere la toata categoria de conserve ? ... Se marcheaza pe eticheta de pret, cum isi da seama omul ca este cu adevarat practicata reducerea ? Ce demersuri mai tb facute ?
Pe bon va apare in clar "30% reducere DISCOUNT" la fiecare articol scanat cu valoarea aferenta (3 lei DISCOUNT la un produs de 10 lei pretul intreg) sau multiplu de articole scanate daca scaneaza casiera...nu se face niciun demers, reducerea de 30% se aplica automat la casele de marcat la toate produsele care fac parte din categoria conserve...

View PostSterone, on 20 aprilie 2024 - 18:06, said:

Am tot trecut pe la ei, am K la 50 m de casa si nu prea apar reducerile astea. Le cunosc preturile bine ca locuiesc intre Kaufland si Lidl.
E mai bine daca nu apare reducerea afisata la raft si produsul face parte din Cosul Albastru : se va aplica o reducere totala de 30% + 10% (10% din 100%), iar daca apare reducerea la raft se va aplica o reducere totala de 30% + 7% (10% din 70%)

View PostSterone, on 20 aprilie 2024 - 18:06, said:

Si sunt cumva inselatori deoarece reducerile se fac la preturi crescute, adica in aceeasi zi gasesti la LIDL fara reducere ce e redus deja la Kaufland, la acelasi pret.
Cel putin la produsele marca proprie Kaufland este exclus...insa la parteneri, preturile au crescut cu 10% inainte sa fie introduse in Cosul Albastru care inseamna o reducere automata de 10%...

Si mai sunt produse cu doua preturi, cand apare un lot cu valabilitatea mai mare...

#275
Sterone

Sterone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,018
  • Înscris: 16.01.2023

 un_el, on 20 aprilie 2024 - 20:01, said:

Apropos de PET-uri si garantia vietii mele: de ce naiba nu afiseaza la raft pretul cu tot cu garantie? Sa zicem ca un produs costa 10 lei, ajungi la casa de marcat si-ti apare scris frumos: 10 lei + 0,50 lei garantie. Sa-l puna naibii la raft 10,50 lei iar pe eticheta sa specifice ca pretul include garantia. Este extraordinar de enervant felul in care procedeaza in momentul de fata. N-am absolut nimic impotriva reciclarii, sa fie bineinteles lucrul asta.

Că să vezi prețul mic și să te repezi instinctual. Kaufland că mai toți are o singura rațiune, sa vândă cat mai mult. Și vinde prin tertipuri. De ce crezi că prețurile nu corespund la casa ? Pentru că puțini le mai abandonează daca tot le au pus în căruț

 av_myjob, on 20 aprilie 2024 - 22:19, said:


Pe bon va apare in clar "30% reducere DISCOUNT" la fiecare articol scanat cu valoarea aferenta (3 lei DISCOUNT la un produs de 10 lei pretul intreg) sau multiplu de articole scanate daca scaneaza casiera...nu se face niciun demers, reducerea de 30% se aplica automat la casele de marcat la toate produsele care fac parte din categoria conserve...


E mai bine daca nu apare reducerea afisata la raft si produsul face parte din Cosul Albastru : se va aplica o reducere totala de 30% + 10% (10% din 100%), iar daca apare reducerea la raft se va aplica o reducere totala de 30% + 7% (10% din 70%)


Cel putin la produsele marca proprie Kaufland este exclus...insa la parteneri, preturile au crescut cu 10% inainte sa fie introduse in Cosul Albastru care inseamna o reducere automata de 10%...

Si mai sunt produse cu doua preturi, cand apare un lot cu valabilitatea mai mare...

E o singura problema daca nu sunt vizibile promoțiile, surpriza ca la casa sa nu fie respectate. Am patit-o cu mâncarea motanului, noroc că eram cu contabila după mine, eu nu stau sa verific, merg pe încredere. Atunci a fost invers, promoția era vizibilă la raft dar casa n-o aplica.

Edited by Sterone, 20 April 2024 - 23:11.


#276
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,277
  • Înscris: 24.11.2006

Vizualizare mesajSterone, pe 20 aprilie 2024 - 23:11, a scris:

Că să vezi prețul mic și să te repezi instinctual. Kaufland că mai toți are o singura rațiune, sa vândă cat mai mult. Și vinde prin tertipuri. De ce crezi că prețurile nu corespund la casa ? Pentru că puțini le mai abandonează daca tot le au pus în căruț

Pai atunci cum ar fi ca in momentul in care ajung la casa sa platesc pretul mai mic? Atat scrie la raft, atat platesc! Parca ei respectau codul bunelor practici din domeniul comertului daca imi aduc eu bine aminte. Referitor la preturile care nu corespund la casa: probabil ca angajatii nu au timp sa le schimbe in timp util, n-a fost suficienta hartie la imprimanta sau exista erori de sistem.

#277
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,275
  • Înscris: 14.04.2009
K-Card 22-23 aprilie...
  • 30% reducere la toata categoria de alune, nuci, seminte si fructe uscate...
  • 30% reducere la toata categoria de gratare si accesorii pentru gratar...

K-Card 24-26 aprilie...
  • 30% reducere la toata gama de produse Eugenia...
  • 30% reducere la toata gama de paste Baneasa...

K-Card 24-30 aprilie...
  • 30% reducere la toata gama de produse Kamis...
  • 30% reducere la toata gama de paste Cerbona...


#278
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,275
  • Înscris: 14.04.2009
Garanția “Permanent la Raft”
Caută produsele semnalizate cu garanția „Permanent la raft" și pentru orice produs pe care nu îl găsești, ai 10 lei garantat.

Revendică garanția la biroul de informații clienți.
Consultă lista produselor cu garanția „Permanet la raft”
Fructe
  • 09700450 CAPSUNE 500G
  • 09700096 MERE GOLDEN DELICIOUS
  • 09700109 MERE ROSII
  • 09700158 AVOCADO
  • 09700022 LAMAI VRAC
Legume
  • 09700089 ARDEI KAPIA ROSU
  • 09700400 CARTOFI NOI ALBI
  • 09700730 CARTOFI NOI ALBI 2,5KG
  • 09700151 CASTRAVETI CORNICHON
  • 09700120 CEAPA GALBENA
  • 00025233 CIUPERCI CHAMPIGNON 1KG
  • 09700023 DOVLECEI
  • 09700113 MORCOVI
  • 09700170 ROSII VRAC
  • 09700145 TELINA RADACINA
  • 09700159 USTUROI
Verdeata
  • 09700102 CEAPA VERDE
  • 09700420 LEGATURA LEUSTEAN VERDE
  • 09700051 LEGATURA MARAR VERDE
  • 09700057 LEGATURA PATRUNJEL FRUNZE
  • 09700119 RIDICHI ROSII
  • 09700162 SALATA VERDE
  • 09700700 USTUROI VERDE LEGATURA
  • 09701161 LEURDA LEGATURA
  • 09700911 LOBODA
  • 09700160 SALATA EISBERG
https://www.kaufland...i-servicii.html
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VkL-2P82bd4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Garanțiile Kaufland
Garanția Prospetimii
  • În cazul în care găsești unul sau mai multe aritcole cu termenul de valabilitate expirat, îți oferim un bon valoric de 10 lei.
Schimb usor si rapid
  • Returnează un produs pe care nu îl mai dorești, doar pe baza bonului fiscal și îți primești banii înapoi. Dacă te răzgândești în privința unui produs electric, îl poți returna în termen de trei luni. Se aplică numai produselor nedeschise. Se exclud voucherele, cardurile cadou, produsele pre-plătite și de încărcare electronica, precum și CD-urile și DVD-urile. Se aplică condiții separate pentru aparatele electrice, electrocasnice și băuturi.
Returnare bauturi
  • Ai cumpărat mai multe băuturi decât aveai nevoie pentru petrecere? Nicio problemă! Pe baza bonului de casă, primim înapoi, în termen de 14 zile, produsele cu ambalaje nedeteriorate.
Timpul inseamna bani
  • Ai așteptat mai mult de 5 minute la casă? Dacă nu sunt deschise toate casele de marcat, primești un bon valoric de 10 lei.
https://www.kaufland...i-servicii.html

#279
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,275
  • Înscris: 14.04.2009
Descoperă zilnic cuponul supriză din Kaufland Card Digital!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/buCliYCpJqg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#280
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,275
  • Înscris: 14.04.2009
K-Card 27-28 aprilie...
  • 30% reducere la toata categoria de bere la doza...
  • 30% reducere la toata categoria de detergent lichid si capsule...


#281
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,275
  • Înscris: 14.04.2009
K-Card 29-30 aprilie...
  • 30% reducere la toata categoria de dulciuri si panificatie cu specific de Paste...
  • 30% reducere la toata categoria de vin rosu...
K-Card 01-02 mai...
  • 25% reducere la toata gama Napolact Bio iaurt, sana si chefir...
  • 25% reducere la toata gama de produse Aqua Carpatica...
  • 25% reducere la toata gama de biscuiti Leibniz...
  • 20% reducere la toata gama de produse Elode...
K-Card 01-07 mai...
  • 30% reducere la toata gama de sosuri...


#282
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,786
  • Înscris: 15.06.2007

 Sterone, on 08 aprilie 2024 - 22:43, said:

Am câteva luni bune de când n am mai scanat nici LIDL, nici Kaufland. Tocmai de asta am întrebat la casa daca se aplica reducerile fara Kcard.
Daca supermarketurile isi permit sa puna taxa de raft pentru producatori, si eu as cere o taxa de stocare in memoria telefonului meu a aplicatiilor lor. 5 lei lunar.
Ce dracu ajunge telefonul pana la urma, numa aplicatii soioase, de vaccinat, de farmacie, de benzinarie, de supermaket, de parcare, mai multe din fiecare.. pai hoo ce-i aici?

 av_myjob, on 22 aprilie 2024 - 20:08, said:

Descoperă zilnic cuponul supriză din Kaufland Card Digital!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/buCliYCpJqg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
noaptea cand ma culc in loc sa ma f.. inainte sa adorm, ma gandesc la ce voi descoperi de dimineata la kaufland.. simt ca traiesc!

Edited by tfmercedez, 27 April 2024 - 14:33.


#283
rzv74

rzv74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 30.09.2014
Am cumpărat un pepene verde  și e crud rău. Aș putea să îl duc înapoi să cumpăr altceva de contravaloare?

#284
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,277
  • Înscris: 24.11.2006
Da, un alt pepene la fel de crud. :lol: Oare de ce nu consulti conditiile pentru retur de pe site sau eventual sa-i suni si sa-i intrebi ce si cum?

#285
Sterone

Sterone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,018
  • Înscris: 16.01.2023
Nu cred că ți l primește fara ANPC. Eu am luat spuma de ras pe care n am verificat o in magazin. Când m am întors peste câteva zile cu ea s o returnez că nu avea deloc presiune deși era plină multe discuții că de ce este folosita. Pai cum mă sa sa o verific fara uz ? Știu că nu merita deranjul dar mă dispera sa mă uit la ea cum nu curge deloc.

Edited by Sterone, 28 April 2024 - 08:25.


#286
Sterone

Sterone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,018
  • Înscris: 16.01.2023

View Posttfmercedez, on 27 aprilie 2024 - 14:35, said:

Daca supermarketurile isi permit sa puna taxa de raft pentru producatori, si eu as cere o taxa de stocare in memoria telefonului meu a aplicatiilor lor. 5 lei lunar.
Ce dracu ajunge telefonul pana la urma, numa aplicatii soioase, de vaccinat, de farmacie, de benzinarie, de supermaket, de parcare, mai multe din fiecare.. pai hoo ce-i aici?

noaptea cand ma culc in loc sa ma f.. inainte sa adorm, ma gandesc la ce voi descoperi de dimineata la kaufland.. simt ca traiesc!

Asta e capitalismul, doar banii conteaza, nimic altceva. Ar vinde la Kaufland si planeta dar ar trebui sa inchida firma dupa aia si sa tina banii pe orbita Lunii.

Sunt suparat pe ei ca vand mai nou puii rotisati vechi - de ieri - si cascavalul Rucar si Dalia sunt o alta prostie inlocuita acum, fara legatura cu ce era inainte, nu stiu cine il fabrica acum, chiar era bun de anii pana acum acum cateva luni. Corect era sa schimbe ambalajul si numele.

Edited by Sterone, 28 April 2024 - 17:28.


#287
crazykiller

crazykiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 22.09.2007

 un_el, on 28 aprilie 2024 - 08:08, said:

Da, un alt pepene la fel de crud. :lol: Oare de ce nu consulti conditiile pentru retur de pe site sau eventual sa-i suni si sa-i intrebi ce si cum?
Faci o reclamație online, pui și o poza cu el crud și ai șanse mari sa primești un voucher de contravaloarea lui.

#288
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,277
  • Înscris: 24.11.2006
Eu? N-am de ce, nu am cumparat respectivul pepene, colegul rzv74 a fost cel in cauza. :P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate