Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 

Google Pixel 6a

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
305 replies to this topic

#271
_Cristian1948

_Cristian1948

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.01.2023
Ia-l de pe olx, îl găsești la 1000-1200 de lei. Multe telefoane sunt sub el la camera. Are și el minusurile lui dar merită luat.

#272
ciprianned

ciprianned

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 16.04.2007
Da, o sa il cumpar, dar am mai ramas cu o nelamurire: la tastare se simte ca iti intra degetul in el?
Cel putin la Motorola Fusion + unde am incercat asa pare. Pare un telefon ieftin Motorola Fusion + si nu as cumpara ceva asemanator, chiar daca se misca repede. Vreau ceva si de calitate din punctul asta de vedere.
La Samsung A20e apasarea este foarte buna.

#273
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,140
  • Înscris: 05.08.2005
Se simte bine telefonul, e construit bine și are o camera foarte foarte buna pentru prețul lui. Vs ce te uiți tu nu suferă comparație. Pe aproape ar fi a54, dar acela câștigă la ecran (refresh rate). Altfel pt banii dați mi se pare cea mai bună opțiune. Azi l-am înlocuit cu un 7a (ecranul crăpat la 6a). Diferențele is ecran mai fluid (90hz), camera ușor mai buna, și mi se pare că sunetul e mai plin ușor. Altfel, culori luminozitate, is pe acolo. In schimb rama la 6a e plastic vs metal la 7a. Dpmdv, la 1000-1200 de lei nu e nici o problemă asta, mie îmi convine, că e mai ușor și nici nu te doare capul cu husa pe spate și rezista mai ok la impact pe laterale + e mai ușor.

Singurul minus la pixel 6/7 e senzorul de amprenta slab. Comparând cu OnePlus 8t, e diferență majoră. Asta m-am și oprit sa îmi iau pt mine 7 pro/8 (pro). Pixel e pt sotie :)

#274
buRn4media

buRn4media

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 09.06.2014
Salutare,in seara asta am reusit prima oara ascultand o melodie pe YouTube sa redau pe tv samsung smart .mi a aparut daca vreau sa redau pe tv.am.incercat iar si nu a mai mers.la alte androide apasam pe videoclip si imi dadea semnul de screen mirror prin wifi.la acest model stiu ca o face doar prin chromecast.deci cum am facut sa se intample?ca mai vreau

#275
0v1d1u

0v1d1u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 10.03.2007
Merge (sau ar trebui să) doar dacă ai deja deschisă aplicația de YouTube pe smart TV.

#276
buRn4media

buRn4media

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 09.06.2014
Nu era deschisa pe tv,folosesc revanced daca conteaza

#277
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 31.07.2015
6a & 7a au ambele ramă de aluminiu.

#278
Remusik82

Remusik82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 20.10.2005
De azi e disponibilă actualizarea de securitate pentru decembrie.

#279
ciprianned

ciprianned

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 16.04.2007
Am cumparat pixel-ul 6a.

O experienta placuta. Vin de la un A20E.
- display de care sunt foarte multumit
- camera inca nu am probat-o, dar pare foarte buna
- sunetul cu detalii mai bune, doar ca se aude mai infundat fata de A20E. Chiar simt nevoia sa dau mai tare uneori. Ma asteptam la mai multe aici.
- se descarca mai repede decat samsung-ul amintit mai sus
- senzorul de amprenta despre care se tot vorbeste nu doar aici: eu sunt multumit de el
- ,,iti intra degetul in el" - s-a scris despre asta mult. Si pentru mine e putin dificil sa ma obisnuiesc. Tastarea nu este una ferma. Iti aluneca degetul cand tastezi. Nu foarte rau, dar asta se vede si de rezultat: la cateva cuvinte de obicei mai tastezi gresit fara sa vrei.

- timpul de incarcare mi se pare mare. Un incarcator fast charge de 15 W este suficient? Am gasit la specificatii : Charging 18W wired, PD3.0 . Probabil ca nu?!

#280
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 31.07.2015
E OK și la 15W, însă trebuie să fie încărcător cu PD, implicit să fie cu ieșire USB-C.
Acumulatorului ar trebui să îi crească autonomia în cca 1-2 săptămâni.
Totuși, să nu cumperi orice tâmpenie de încărcător.
La Altex au încărcător Samsung de 15W cu PD la 40 lei:

https://altex.ro/inc...AIST1510NBEGEU/

#281
ciprianned

ciprianned

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 16.04.2007
Cu incarcatorul de 15W incarcarea dureaza mult, peste 2h. O sa imi iau altul de 18W.
Am deja un Samsung 15W cu incarcare rapida : EP - TA 200.

#282
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 31.07.2015
Dacă ești de prin Brașov dă un PM.

#283
aschiuta

aschiuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 24.06.2004
De ce nu comanzi pe cel original de pe Amazon.de ?

#284
ciprianned

ciprianned

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 16.04.2007

 addryanns, on 11 decembrie 2023 - 09:39, said:

Dacă ești de prin Brașov dă un PM.
Nu sunt de prin Brasov.

 aschiuta, on 13 decembrie 2023 - 20:57, said:

De ce nu comanzi pe cel original de pe Amazon.de ?
In vederea achizitionarii tocmai asta voiam sa aflu, daca este sau nu bun incarcatorul actual.
O sa-l cumpar pe cel de 18W.

#285
lopi

lopi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,266
  • Înscris: 11.10.2006
Pentru incarcator - am incercat alte incarcatoare fara PD si dura extrem de mult. Cu unele chiar peste 3 ore ?!

Am luat de la Hama, cu PD
https://altex.ro/inc...592/#resigilate
https://altex.ro/inc.../cpd/AIS188335/
- incarca mult mai repede. Cred intr-o ora si 15 min sau 1 ora si 30 min, cam asa. Nu am contorizat, dar repejor. Nu e Huawei sau alte telefoane cu incarcare rapida, nicicum, dar e mai repejor. Nah, la Huawei, parca l-am legat la contor, asa se incarca. Pixel, a ramas in urma cu incarcarea rapida, cu mult, cu ani in urma, ca si altii, asta e un mare dezavantaj.

Pe foto - sta bine. In gama lui de pret, cred ca e top la poze. pe lumina puternica - cam prea galbejite, dar in mare is ok. Oricum, incomparabil mai bune fata de Samsung, Xiaomi etc.

Ma gandeam poate sa trec la 8/8Pro - dar dupa update, au bagat si UnBlur Photo si la 6a, ceea ce ma incanta tare de tot. In gama asta de pret, e foarte ok. Micut, utilizabil, ok, pare si robust.

Edited by lopi, 20 December 2023 - 10:15.


#286
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,140
  • Înscris: 05.08.2005
Pt cine îl ia în jurul a 1200 nou, e un telefon fantastic. Camera e mult peste clasa sa, în multe situații e acolo sau ușor peste s23-ul ce îl am. Pt cine vrea 120hz, ecran mai mare, amprenta, baterie ușor mai buna exista a54, sau câteva modele de la Motorola. Sub sau în 2000 de lei, pixel 7a e un upgrade consistent în ceea ce privește camera, ecran, sunet, baterie, procesor. Nu credeam inițial asta, dar se simte.

#287
SADIQ

SADIQ

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 29.05.2021
Am trecut la S23U de 4 zile dar am pastrat si P6a...pe nocturn Pixelul bate Samsung, il face de ras pot spune. Bine e vb de AI, cum recompune pixelii dar P6a rade de Samsung S23Ultra.

#288
ciprianned

ciprianned

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 16.04.2007

View Postlopi, on 20 decembrie 2023 - 10:12, said:

Pentru incarcator - am incercat alte incarcatoare fara PD si dura extrem de mult. Cu unele chiar peste 3 ore ?!

Am luat de la Hama, cu PD
https://altex.ro/inc...592/#resigilate
https://altex.ro/inc.../cpd/AIS188335/
- incarca mult mai repede. Cred intr-o ora si 15 min sau 1 ora si 30 min, cam asa. Nu am contorizat, dar repejor. Nu e Huawei sau alte telefoane cu incarcare rapida, nicicum, dar e mai repejor. Nah, la Huawei, parca l-am legat la contor, asa se incarca. Pixel, a ramas in urma cu incarcarea rapida, cu mult, cu ani in urma, ca si altii, asta e un mare dezavantaj.

Pe foto - sta bine. In gama lui de pret, cred ca e top la poze. pe lumina puternica - cam prea galbejite, dar in mare is ok. Oricum, incomparabil mai bune fata de Samsung, Xiaomi etc.

Ma gandeam poate sa trec la 8/8Pro - dar dupa update, au bagat si UnBlur Photo si la 6a, ceea ce ma incanta tare de tot. In gama asta de pret, e foarte ok. Micut, utilizabil, ok, pare si robust.
Am cumparat un incarcator dintr-un magazin in care ti se ofera consultanta. Mi s-a spus ca e de 33W si incarca la 22,5 W de la Promate.  Chiar si cu acesta imi incarca telefonul in peste 3 ore - 3 ore si jumatate. 3 h - 3 h si jumatate de fapt era si incarcarea cu vechiul incarcator.
Mai pot face ceva? Vreau sa-l trimit la service pentru garantie.

Edited by ciprianned, 05 January 2024 - 11:34.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate