Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

C.N.A. a dat licenţă pentru Mediacom TV, deţinută de cetăţeni italieni.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,834
  • Înscris: 06.11.2018
Vom avea încă o televiziune de teleshopping.
CNA a dat licență pentru Mediacom TV, deținută de cetățeni italieni


Consiliul Național al Audiovizualului a acordat în ședința de astăzi o licență pentru o televiziune de teleshopping cu denumirea Mediacom TV, societății Rainbow Media Communication.

Televiziunea se va lansa cu o investiție de 100.000 de euro, potrivit informațiilor prezentate în proiectul de la CNA.

Rainbow Media Communication îi are acționari pe oamenii de afaceri din Italia, Latagliata Emanuele (67%) și Latagliata Rinaldo (33%).

Emanuele Latagliata, prezent în ședința CNA, le-a povestit membrilor CNA că este în România încă din 2005 și că în 2009 a încercat să lanseze trei posturi noi de televiziune, însă proiectul a eșuat deoarece companiile de cablu i-au transmis că nu au spațiu pentru a adăuga canalele TV.

Emanuele Latagliata:

„Programul va fi în direct și vom avea testimoniale de la actori, prezentatori. Va fi un teleshopping „soft”. Vor fi programe și de divertisment, dar și de explicare a produselor, totul în limba română, cu actori, cu persoane cunoscute din Italia sau din România.”

Marco Rosetti, coordonator de proiect la București

„Modelul de business nu este doar de a prelua niște clipuri video produse în străinătate și a le traduce. Nu va fi pur și simplu 24 de ore de publicitate. Sunt produse care vor fi integrate într-un mod interactiv.”

În România există deja trei televiziuni cu aceeași tematică, Top Shop TV, 24 Mix Teleshop și Shop on TV. Mai există o licență și pentru televiziunea Prima Shop 24, care nu a fost încă lansată.

Rainbow Media Communication nu este la prima încercare de a lansa televiziuni în România. Compania a mai primit, în anul 2009, licențe audiovizuale pentru televiziunile Estetik TV (SPA și medicină holistică), Habitat TV (urbanism, construcții sau arhitectură) și Automotive Channel (auto), anunțând atunci o investiție de 500.000 de euro.

Posturile nu au mai fost lansate de proprietar, prin urmare și-au pierdut licențele în anul 2011.

Sursa: https://www.paginade...opping-20701322

#2
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,113
  • Înscris: 17.01.2012
ce bine-mi pare că am posibilitatea de a bifa ce programe să-mi apară-n „guide”!!!
:P

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,030
  • Înscris: 07.11.2006
Inca o spalare de bani in direct.

#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Gata pensia lu soacră-mea.

#5
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,785
  • Înscris: 12.01.2018
chiar mi s-au gătat tigaile

#6
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,539
  • Înscris: 16.03.2007
o sa-l revedem pe macaronaru ala broscar care vinde inele 1 + 99 cadó?

#7
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
Dacă este ca Pearl tv Germania, cu invitați în studio și prezentarea produsului, cu show-uri și elemente diversificate ar fi chiar ok. Dacă este ca Top shop tv e degeaba.

#8
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 21.08.2008
Vreau și eu să deschid un canal TV,
are vecinul meu cameră TV stradală, și vreau ca streamul să fie preluat de toate televiziunile prin cablu din țară!

O să se uite toți românii din țară și din diaspora care au locuit pe strada noastră!

.

#9
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Da CNA-ul licenta, ca doar nu da de la el.. Nu cred ca mai exista vreun criteriu de acordare a unei licente audiovizuale in tara asta, absolut oricine isi poate face televiziune daca are un telefon cu camera si o debara de unde sa transmita. Mai demult radeam de OTV dar ce exemplare avem mai nou in grila de cablu... DD era CME prin comparatie.

#10
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,956
  • Înscris: 24.04.2013
Da’ in must-cariiPosted Image a intrat? Ca il asteptam cu drag si nerabdare in pantheonul starvurilor la toti operatorii, mai ales[-bules] la RDS.

#11
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,834
  • Înscris: 06.11.2018
Astăzi a fost autorizata de CNA pentru a începe emisia.

#12
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,834
  • Înscris: 06.11.2018
A intrat pe interlan.

Si acesta este site-ul postului http://mediacomtv.ro/index.php

#13
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006
A intrat pe iNES iptv si iNES Smart, in format HD.

#14
Jeremy1981

Jeremy1981

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 25.11.2016
De la site ce trebuie sa ne asteptam?! Pot sa inteleg teleshoppingul cand vorbim de Qvc ori Hsn din State. Restul ce poate sa fie...nahhh

#15
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019
Așa se vede și la iNES sau ce am găsit eu e aiurea? Aparent au serverul de emisie în Italia... mă gândesc că poate am dat de o versiune "localizată" pentru Italia sau ceva

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate